Jump to content

iPhone 6S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μετα το ξεκλειδωμα μου κακοφαινεται που δεν ανοιγει απευθειας στις εφαρμογες και θελει και 2ρο πατημα του home button. Κατα τα αλλα ομορφο φαινεται

 

Πήγαινε ρυθμίσεις/γενικά/προσβασιμότητα/κουμπί αφετηρίας/άνοιγμα με άγγιγμα και είσαι κομπλέ

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και πάλι. Από σήμερα στα χέρια μου ξανά iPhone μετά από διάλυμα τριών ετών σε ανδροιντ. 6s 64 g grey iOS 10 TSMC chip,και πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές. Θα επιστρέψω τις επόμενες μέρες με περισσότερα σχόλια για τη συσκευή.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα απο θεμα μπαταριας ποιο ειναι καλυτερο το απλο 6αρι η το 6s?

 

Δεν έχουν τεράστια διαφορά.

Το 6s έχει λίγο μικρότερη μπαταρια λόγο ύπαρξης Taptic Engine αλλα ήταν περίπου στα ίδια μέχρι το iOS 9

Ενα κλικ καλύτερο αν ήταν το 6αρι

Τώρα με iOS 10 εγώ είδα πολύ μεγάλη αύξηση της αυτονομίας στο 6s

6αρι δεν έχω πλέον για να πω ακριβώς τι συμβαίνει

 

Είμαι σίγουρος ότι και διαφορά να έχουν θα είναι της τάξης του maximum 10% που μέσα στην διάρκεια της ημέρας είναι σχεδόν τίποτα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν τεράστια διαφορά.

Το 6s έχει λίγο μικρότερη μπαταρια λόγο ύπαρξης Taptic Engine αλλα ήταν περίπου στα ίδια μέχρι το iOS 9

Ενα κλικ καλύτερο αν ήταν το 6αρι

Τώρα με iOS 10 εγώ είδα πολύ μεγάλη αύξηση της αυτονομίας στο 6s

6αρι δεν έχω πλέον για να πω ακριβώς τι συμβαίνει

 

Είμαι σίγουρος ότι και διαφορά να έχουν θα είναι της τάξης του maximum 10% που μέσα στην διάρκεια της ημέρας είναι σχεδόν τίποτα

 

ευχαριστω φιλε μου :)

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο σχεδον μια μερα χρησης αυτη τη στιγμη εχω 43% μπαταρια. Αντιστοιχα οσο ειχα ios 9 με την ιδια ακριβως χρηση θα ηταν κατω απο 35%, μπορει και 30%.

Ελπιζω να μην ειναι η ιδεα μου και ξενερωσω αργοτερα!

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο σχεδον μια μερα χρησης αυτη τη στιγμη εχω 43% μπαταρια. Αντιστοιχα οσο ειχα ios 9 με την ιδια ακριβως χρηση θα ηταν κατω απο 35%, μπορει και 30%.

Ελπιζω να μην ειναι η ιδεα μου και ξενερωσω αργοτερα!

 

Κι όμως δεν είναι η ιδέα σου

Κι εγώ και άλλοι γνωστοί είδαν τόσο τεράστια διαφορά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στα στατιστικά της μπαταρίας η φράση 'σε χρήση' σημάνει ώρες οθόνης που λέγαμε στα ανδροιντ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στα στατιστικά της μπαταρίας η φράση 'σε χρήση' σημάνει ώρες οθόνης που λέγαμε στα ανδροιντ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Οχι απαραιτητα, για παραδειγμα αμα ακους μουσικη με κλειστη οθονη, θα το περασει στις ωρες χρησης.

Link to comment
Share on other sites

Ηρθα και εγω στην παρεα σας μετα απο απουσια μερικων ετων απο 4s και ios 7, αν θυμαμαι καλα.

Ωραιο το note 4 αλλα το σερβις καθως και τα μικροκολληματα με απογοητευσαν και γυρισα σε iphone παλι.

 

Μεχρι στιγμης το κινητο μου φαινεται πολυ γρηγορο! Ηρθε με ios 9.3, εστησα την συσκευη και μετα περασα απο πανω την 10.0.2.

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Ηρθα και εγω στην παρεα σας μετα απο απουσια μερικων ετων απο 4s και ios 7, αν θυμαμαι καλα.

Ωραιο το note 4 αλλα το σερβις καθως και τα μικροκολληματα με απογοητευσαν και γυρισα σε iphone παλι.

 

Μεχρι στιγμης το κινητο μου φαινεται πολυ γρηγορο! Ηρθε με ios 9.3, εστησα την συσκευη και μετα περασα απο πανω την 10.0.2.

 

Καλώς ήρθες

 

Είναι top η συσκευή

Το iOS 10 θέλει κάποιες μικρό διορθώσεις ακόμα.

Καλή συνέχεια

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ηρθα και εγω στην παρεα σας μετα απο απουσια μερικων ετων απο 4s και ios 7, αν θυμαμαι καλα.

Ωραιο το note 4 αλλα το σερβις καθως και τα μικροκολληματα με απογοητευσαν και γυρισα σε iphone παλι.

 

Μεχρι στιγμης το κινητο μου φαινεται πολυ γρηγορο! Ηρθε με ios 9.3, εστησα την συσκευη και μετα περασα απο πανω την 10.0.2.

Καλωηρθες καλοδουλευτω.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Είμαι κάτοχος iphone 6s (11 μηνες). Κανένα πρόβλημα έως τώρα με όλες τις εκδόσεις ios 9.x.x

Θα ήθελα να ρωτήσω αν και πόσοι από εσάς αντιμετωπίζετε πρόβλημα με τον ήχο του iphone 6, 6s, 7, 7s οποιασδήποτε συσκευής με IOS 10.0.2. Συγκεκριμένα:

 

1. Κατά την διάρκεια της κλήσης δεν με ακουει ο συνομιλητής και αναγκάζομαι να πατήσω την ανοιχτή ακρόαση και να την ξανα κλεισω. Μόνο έτσι ακουγομαι στον συνομιλητή μου.

2. Βάζω τα ear pods να ακουσω μουσική. Δεν ακούγεται τίποτα. Πρέπει να τα βγαλω-βαλω κανα 2 φορες. (ενώ τα αναγνωριζει αμέσως η συσκευη)

3. Το ίδιο κάνει και με bluetooth

4. To ιδιο πρόβλημα και με Voice Notes ή Εγγραφή Βιντεο. Τραβαω αλλά μετά δεν έχω ήχο.

και άλλα παρόμοια πάντα με τον ήχο.

 

Το κινητό μου είναι απειραχτο, αγρατζουνιστο, το έχω στην πένα. Δεν τίθεται λόγος για βλάβη. Μέχρι την προηγούμενη εβδομαδα με το ios 9 ηταν όλα κομπλε. Με το που εβαλα 10.0.2 την ίδια στιγμη ειχα πρόβλημα. Εχω κάνει κανα 2-3 φορές Restore (set up as new - itunes). Τιποτα.

 

Στρώνει μόνο με Restart αλλά και αυτό ισχύει για μερικές κλήσεις. Έχω στείλει και bug report στην Apple και μπορείτε να δείτε ότι εμφανίζεται σε πάρα πολλούς χρήστες διαφορετικών μοντέλων/χωρών αλλά πάντα στην έκδοση ios 10.0.2

 

Μπορείτε να δείτε εδώ στο community της Apple και άλλους με το ίδιο θέμα.

 

Έχει κανείς κάτι να προσθέσει ή αν έχει μάθει κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

 

 

Είμαι κάτοχος iphone 6s (11 μηνες). Κανένα πρόβλημα έως τώρα με όλες τις εκδόσεις ios 9.x.x

 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν και πόσοι από εσάς αντιμετωπίζετε πρόβλημα με τον ήχο του iphone 6, 6s, 7, 7s οποιασδήποτε συσκευής με IOS 10.0.2. Συγκεκριμένα:

 

 

 

1. Κατά την διάρκεια της κλήσης δεν με ακουει ο συνομιλητής και αναγκάζομαι να πατήσω την ανοιχτή ακρόαση και να την ξανα κλεισω. Μόνο έτσι ακουγομαι στον συνομιλητή μου.

 

2. Βάζω τα ear pods να ακουσω μουσική. Δεν ακούγεται τίποτα. Πρέπει να τα βγαλω-βαλω κανα 2 φορες. (ενώ τα αναγνωριζει αμέσως η συσκευη)

 

3. Το ίδιο κάνει και με bluetooth

 

4. To ιδιο πρόβλημα και με Voice Notes ή Εγγραφή Βιντεο. Τραβαω αλλά μετά δεν έχω ήχο.

 

και άλλα παρόμοια πάντα με τον ήχο.

 

 

 

Το κινητό μου είναι απειραχτο, αγρατζουνιστο, το έχω στην πένα. Δεν τίθεται λόγος για βλάβη. Μέχρι την προηγούμενη εβδομαδα με το ios 9 ηταν όλα κομπλε. Με το που εβαλα 10.0.2 την ίδια στιγμη ειχα πρόβλημα. Εχω κάνει κανα 2-3 φορές Restore (set up as new - itunes). Τιποτα.

 

 

 

Στρώνει μόνο με Restart αλλά και αυτό ισχύει για μερικές κλήσεις. Έχω στείλει και bug report στην Apple και μπορείτε να δείτε ότι εμφανίζεται σε πάρα πολλούς χρήστες διαφορετικών μοντέλων/χωρών αλλά πάντα στην έκδοση ios 10.0.2

 

 

 

Μπορείτε να δείτε εδώ στο community της Apple και άλλους με το ίδιο θέμα.

 

 

 

Έχει κανείς κάτι να προσθέσει ή αν έχει μάθει κάτι?

 

 

 

Καλησπέρα έχω και εγώ ένα καινούργιο 6σ και μου έκανε σήμερα πρώτη φορά το ίδιο πρόβλημα με τα ακουστικά σε κλήση. Εύχομαι να είναι κάποιο bug της συσκευής.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά έχω το κινητό τρεις μέρες και βλέπω ότι η μπαταρία του είναι λόγο ότι ναναι. Από τις 8 το βράδυ που το έβγαλα από τη φόρτιση στο 100% τώρα στις 4 πμ είναι στο 82% με ελαχιςτη χρηςη. Το θέμα είναι ότι έχω κλείσει τα πάντα στο υπόβαθρο. Σας παραθέτουν και τα στατιστικά της χρήσης. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161015/716897818c98b4b35f0fa6a3875dd638.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20161015/6fdd71206a51f7d438530c9ab6c22d1d.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20161015/a3bbd8804ac2e7be46e853dcbc84e689.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by Manosvasilakis
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω και εγώ ένα καινούργιο 6σ και μου έκανε σήμερα πρώτη φορά το ίδιο πρόβλημα με τα ακουστικά σε κλήση. Εύχομαι να είναι κάποιο bug της συσκευής.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά έχω το κινητό τρεις μέρες και βλέπω ότι η μπαταρία του είναι λόγο ότι ναναι. Από τις 8 το βράδυ που το έβγαλα από τη φόρτιση στο 100% τώρα στις 4 πμ είναι στο 82% με ελαχιςτη χρηςη. Το θέμα είναι ότι έχω κλείσει τα πάντα στο υπόβαθρο. Σας παραθέτουν και τα στατιστικά της χρήσης.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Κάποια εφαρμογή δεν αφήνει το σύστημα να μπει σε deep sleep

Το eradio πόση ώρα το χρησιμοποίησες;

Άκουγες μουσική η το βγάζει έτσι εκεί πρώτο χωρίς να το είχες ανοίξει;

Στο facebook έχεις κάνει αποσύνδεση η το έχεις ανοιχτό;

Στις ρυθμίσεις κλείσε την επιλογή να γίνεται ανανέωση εφαρμογών στο υπόβαθρο

Edited by stendor
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Είμαι κάτοχος iphone 6s (11 μηνες). Κανένα πρόβλημα έως τώρα με όλες τις εκδόσεις ios 9.x.x

Θα ήθελα να ρωτήσω αν και πόσοι από εσάς αντιμετωπίζετε πρόβλημα με τον ήχο του iphone 6, 6s, 7, 7s οποιασδήποτε συσκευής με IOS 10.0.2.

 

Μιας και εχω και τις 3 συσκευες που αναφερεις (7s δεν υπαρχει ακομη!) δεν εχω παρατηρησει το οτιδηποτε σε καμια συνδεση-ηχου!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Κάποια εφαρμογή δεν αφήνει το σύστημα να μπει σε deep sleep

 

Το eradio πόση ώρα το χρησιμοποίησες;

 

Άκουγες μουσική η το βγάζει έτσι εκεί πρώτο χωρίς να το είχες ανοίξει;

 

Στο facebook έχεις κάνει αποσύνδεση η το έχεις ανοιχτό;

 

Στις ρυθμίσεις κλείσε την επιλογή να γίνεται ανανέωση εφαρμογών στο υπόβαθρο

 

 

 

Από τη τελευταία φόρτιση και μετά καθόλου δεν έβαλα e-radio. Το Facebook το κλείνω απλά σαν εφαρμογή. Έπισης έχω κλείσει τελείως τις εφαρμογές στο υπόβαθρο.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από τη τελευταία φόρτιση και μετά καθόλου δεν έβαλα e-radio. Το Facebook το κλείνω απλά σαν εφαρμογή. Έπισης έχω κλείσει τελείως τις εφαρμογές στο υπόβαθρο.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Κάτι παίζει τότε με το eradio

Το facebook ότι και να το κανεις πάλι δουλεύει στο υπόβαθρο.

Φόρτισε μια στο 100% άφησε το όλη την νύχτα και μετα δώσε μας πάλι δυο τρία screenshot να δούμε τι παίζει

Δεν χρειάζεται να κλείνεις τίποτα από εφαρμογές. Έχω τα αφήνω ολα ως έχουν ποτέ δεν κλείνω τίποτα από το multitask. Τα κλείνει μόνο του το σύστημα

 

Όλη την νύχτα χάνω 1-2% μόνο. Κανονικά συνδεμένος στο wifi. Όπως το έχω όλη την ημέρα το αφήνω επάνω στο γραφείο. Δεν πειράζω τίποτα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κάτι παίζει τότε με το eradio

 

Το facebook ότι και να το κανεις πάλι δουλεύει στο υπόβαθρο.

 

Φόρτισε μια στο 100% άφησε το όλη την νύχτα και μετα δώσε μας πάλι δυο τρία screenshot να δούμε τι παίζει

 

Δεν χρειάζεται να κλείνεις τίποτα από εφαρμογές. Έχω τα αφήνω ολα ως έχουν ποτέ δεν κλείνω τίποτα από το multitask. Τα κλείνει μόνο του το σύστημα

 

 

 

Όλη την νύχτα χάνω 1-2% μόνο. Κανονικά συνδεμένος στο wifi. Όπως το έχω όλη την ημέρα το αφήνω επάνω στο γραφείο. Δεν πειράζω τίποτα

 

 

 

Καλώς. Θα κάνω το πείραμα και θα το αφήσω όλο το βράδυ να δούμε. Θυμάμαι τα iPhone ότι το δυνατό τους σημείο ήταν η αναμονή αλλά μάλλον έχω μείνει σε εποχές 4 s!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλώς. Θα κάνω το πείραμα και θα το αφήσω όλο το βράδυ να δούμε. Θυμάμαι τα iPhone ότι το δυνατό τους σημείο ήταν η αναμονή αλλά μάλλον έχω μείνει σε εποχές 4 s!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Με iOS 10.0.2 εγώ είδα πολύ μεγάλη διαφορά στην αυτονομία πάντως. Και κατα την διάρκεια της νύχτας που σημαίνει παγώνουν ολα

 

Όταν είσαι μέσα στα στατιστικά της μπαταρίας εκεί που δείχνει τις εφαρμογές και το ποσοστό αν πατήσεις επάνω σε κάποια εφαρμογή βγάζει και έξτρα νούμερα από την χρήση της κάθε εφαρμογής.

Δώσε μας και αυτά αν θέλεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161015/bdd4a1158a2fa6fcd7ec2329f03efc33.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20161015/d70344715fc9fbadd66a2bf9a60ca2a0.jpg απλά ξεχάστηκα και το έβαλα στη φόρτιση τη νύχτα. Όποτε από 100% πάλι. Και μόνο Tapatalk insta k φβ χρήση.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

απλά ξεχάστηκα και το έβαλα στη φόρτιση τη νύχτα. Όποτε από 100% πάλι. Και μόνο Tapatalk insta k φβ χρήση.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Νομίζω θα είναι καλύτερα να το βάλεις για φόρτιση μέχρι το 100% πχ και πριν πας για ύπνο να το βγάλεις από την φόρτιση. Να το αφήσεις όλη την νύχτα κανονικά ολα ανοιχτά όπως το έχεις μέσα στην ημέρα.

Μετα ίσως βγάλουμε σαφή συμπεράσματα.

Τώρα αλήθεια μπερδεύτηκα με ολα αυτά δεν μπορώ να βγάλω κάποιο αποτέλεσμα

Edited by stendor
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω θα είναι καλύτερα να το βάλεις για φόρτιση μέχρι το 100% πχ και πριν πας για ύπνο να το βγάλεις από την φόρτιση. Να το αφήσεις όλη την νύχτα κανονικά ολα ανοιχτά όπως το έχεις μέσα στην ημέρα.

Μετα ίσως βγάλουμε σαφή συμπεράσματα.

Τώρα αλήθεια μπερδεύτηκα με ολα αυτά δεν μπορώ να βγάλω κάποιο αποτέλεσμα

 

Και εγώ δεν μπορώ να βγάλω συμπέρασμα με τις καταναλώσεις των εφαρμογών στη μπαταρια γιατί μπερδεύομαι με τις προηγούμενες 24 ώρες .Κανονικα έπρεπε να σου τις δείχνει όταν βγάζεις το κινητό από τη φόρτιση και είναι στο 100% και να μετράει από εκεί και να μη σου δείχνει ι προηγουμενη χρήση

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...