Jump to content

iPhone 6S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και το review του tomshardware (δεν γωριζω εαν υπαρχουν θεωριες συνομωσιας, αν εχει συμφεροντα κτλ :p) αμελητεα διαφορα εδειξε, αν και δεν εχω δουλεψει και τους 2 επεξεργαστες.

 

Υ.Γ.: Μετα απο ενα iPhone 5s και ενα 6αρι, πλεον κατοχος και εγω ενος 6s 16gb gold (αν και θα προτιμουσα τελικα το space gray μιας και το 6αρι μου ηταν space gray και αφου ειδα και το gold, θεωρω το πρωτο καλυτερο χρωμα για το σουλουπι του 6/6s).

Edited by stefanakos8
Link to comment
Share on other sites

θελω την βοηθεια σας.

σε χωρους οπως καφετεριες και λοιπα εχω παρατηρησει το εξης τραγικο εδω και χρονια σε ολα τα iphone που ειχα

ενω ειμαστε συνδεμενοι στο ιδιο δικτυο πχ σε μια καφετερια εγω δεν μπορω να μπω. δεν φορτωνει σελιδες και λοιπα. αλλος φιλος διπλα με android συσκευη μπαινει κανονικα. δηλαδη σαν να δινει το router προτεραιοτητα σε αλλες συσκευες και το iphone να μην μπαινει

 

δεν το εχω παρατηρησει πρωτη φορα. για χρονια τωρα και με πολλα iphone

πως το εξηγητε?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Πιθανον να έχει απαντηθεί ή να ναι πολύ εύκολο αλλα μπορεί κάποιος να μου πει πως σβήνω όλα τα mail μεμιάς χωρίς να κάθομαι ενα ενα να τα κλικάρω;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αντιγράφω από εδώ.

 

"Fortunately, Apple has heard you too, so in iOS 9 they've added a quick way to delete all your email. It couldn't be simpler - just go to your inbox, hit the Edit button in the upper-right corner of your inbox, then hit the Trash All button in the lower-right corner. You'll be given a prompt to confirm you really want to trash all your email; do so and your email will be sent to the trash. Note that this will NOT work if you're in the All Inboxes folder - it only works on a per-account basis."

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

it only works on a per-account basis.[/i]"

 

 

Αυτο το τελευταίος δεν το κατάλαβα.Μπαινω στα εισερχόμενα αλλα το edit ειναι κατω δεξιά και όταν το πατάω δεν μου δίνει επιλογή κατω δεξιά για διαγραφή

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αντιγράφω από εδώ.

 

"Fortunately, Apple has heard you too, so in iOS 9 they've added a quick way to delete all your email. It couldn't be simpler - just go to your inbox, hit the Edit button in the upper-right corner of your inbox, then hit the Trash All button in the lower-right corner. You'll be given a prompt to confirm you really want to trash all your email; do so and your email will be sent to the trash. Note that this will NOT work if you're in the All Inboxes folder - it only works on a per-account basis."

 

Παίζει να υπήρχε στο 9 γιατι στο 10 δεν το βρίσκω ουτε εγω! Το μόνο που σ αφήνει να κανεις ειναι το "διαβασμένα ή αδιάβαστα" ή να τους βάλεις σημαία!

 

Αυτο το τελευταίος δεν το κατάλαβα.Μπαινω στα εισερχόμενα αλλα το edit ειναι κατω δεξιά και όταν το πατάω δεν μου δίνει επιλογή κατω δεξιά για διαγραφή

 

Δεν υπάρχει ετσι ακριβώς όπως το λένε οι οδηγίες για το 10ρι πάντως περα απο το να επιλέξεις μερικά και να πατήσεις μια και καλή να πάνε στον καδο

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

απο 9.3.1. αξιζει να παω στα 10ρια; Διαβαζω παντου οτι πολλα βγαζουν σφαλματα και αλλου οτι ειναι οτι καλυτερο εβγαλε η apple. Ειμαι σε διλλημα.:confused::confused:
Link to comment
Share on other sites

απο 9.3.1. αξιζει να παω στα 10ρια; Διαβαζω παντου οτι πολλα βγαζουν σφαλματα και αλλου οτι ειναι οτι καλυτερο εβγαλε η apple. Ειμαι σε διλλημα.:confused::confused:

 

Αν είσαι καλά μην το κουνάς

Αν θες να δοκιμάσεις το νέο λειτουργικό δεν θα έχεις πρόβλημα πάντως.

Και γρήγορο και καλή αυτονομία και έχει κάποια καινούργια features που θα σε βολέψουν

Θέλει μικρό βελτιώσεις όμως σε κάποια σημεία.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα όσα κινητα ειναι απο πάροχο π.χ Vodafone Greece βγάζουν κάποιο εικονίδιο κατα την εκκίνηση ή έχουν εφαρμογές μέσα στο μενού εγκατεστημένες;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα όσα κινητα ειναι απο πάροχο π.χ Vodafone Greece βγάζουν κάποιο εικονίδιο κατα την εκκίνηση ή έχουν εφαρμογές μέσα στο μενού εγκατεστημένες;

 

Η Vodafone δεν βγάζει branded iPhone.

Δεν θα σου εμφανίζει κάτι αντίστοιχο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το iTunes μου βγάζει την 10.2 και το κινητό την 10ρα. Ειμαι μια χαρά δε λέω απλά για κάτι καινούριο έψαχνα αλλά με σιγουριά όπως αυτό που έχω τώρα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα όσα κινητα ειναι απο πάροχο π.χ Vodafone Greece βγάζουν κάποιο εικονίδιο κατα την εκκίνηση ή έχουν εφαρμογές μέσα στο μενού εγκατεστημένες;

ΔΕΝ υπάρχουν branded iPhones, πουθενά στον κόσμο.

Το λογισμικό iOS, είναι ένα, για κάθε συγκεκριμένο μοντέλο iPhone.

 

 

 

Το iTunes μου βγάζει την 10.2 και το κινητό την 10ρα. Ειμαι μια χαρά δε λέω απλά για κάτι καινούριο έψαχνα αλλά με σιγουριά όπως αυτό που έχω τώρα.

Η τελευταία έκδοση του iOS είναι η 10.0.2.

Το ότι βλέπεις άλλη έκδοση διαθέσιμη μέσω iTunes και άλλη μέσω OTA, έχει να κάνει με την αδυναμία μετάβασης απευθείας από το iOS 9 στο iOS 10.0.2, χωρίς ολική αναβάθμιση που γίνεται μόνο μέσω του iTunes.

Όσο αφορά την έκδοση αυτή καθ'εαυτήν, είναι μια χαρά.

Δεν έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα στο 6s+ που έχω.

Φυσικά, την αναβάθμιση την έκανα με set-up as new, και δεν επανέφερα back-up.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ακριβώς.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αργεί η 10ρα να μπει; Έλεγα να την βάλω τωρα

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η να προσπαθήσω μέσω iTunes απευθείας 10.2;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα; Μια απάντηση;

Γιατί να κάνεις 2 φορές αναβάθμιση για να πας στην 10.0.2; Πέρασε κατευθείαν την 10.0.2 από το itunes. Δεν θα δεις διαφορά στον χρόνο. Και στις 2 περιπτώσεις θα κατεβάσει σχεδόν 2GB.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

για πιο ομαλη μεταβαση σκεφτηκα ετσι.

Ξεκιναω μεσω itunes τοτε ! :D

 

Κατευθείαν σε 10.0.2 πρέπει να πας

Γιατί να βάζεις την μια πάνω από την άλλη;

Το ίδιο είναι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μια τελευταία ερώτηση πριν το update. Το τηλέφωνο θα έχει όλες τις εφαρμογές, φωτογραφίες κλπ αυτούσια σωστά; Δεν θα χρειαστεί να τα ξανά κατεβάσω από iCloud;
Link to comment
Share on other sites

Μια τελευταία ερώτηση πριν το update. Το τηλέφωνο θα έχει όλες τις εφαρμογές, φωτογραφίες κλπ αυτούσια σωστά; Δεν θα χρειαστεί να τα ξανά κατεβάσω από iCloud;

Όταν κάνεις αναβάθμιση δεν χάνεται τίποτα. Όλα μένουν όπως ακριβώς είναι, φωτογραφίες, δεδομένα, εφαρμογές, κτλ.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

ολα καλα με τα 10ρια!

Downgrade γινεται με τον ιδιο τροπο απο itunes?

 

Ναι όπως γινόταν πάντα.

Κατεβάσεις το αρχείο που θέλεις και σου επιτρέπει να γυρίσεις πίσω

Πατάς shift και restore και το περνάει

Μια χαρά είναι το iOS 10 θα δεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

μετα το ξεκλειδωμα μου κακοφαινεται που δεν ανοιγει απευθειας στις εφαρμογες και θελει και 2ρο πατημα του home button. Κατα τα αλλα ομορφο φαινεται.

 

υ.γ.την επιλογη την αλλαξα και ειναι οπως στο ios 9.

Edited by TXCELLAS
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...