Jump to content

iPhone 6S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχετε και εσείς προβλημα με τις ειδοποιήσεις στο viber ??

 

Πριν λίγες μέρες ειχα αναφέρει προβλημα με τον ήχο και με την ειδοποίηση οτι δεν την πετάει στην οθόνη .

 

Κάποιος μου απάντησε οτι ειναι θεμα της εφαρμογής το έχετε παρατηρήσει και άλλοι ;;;

 

 

 

Ναι έτσι ήμαστε πολλοί δυστυχώς. Ελπίζουμε σε αναβάθμιση της εφαρμογής

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την μετάβαση σε iOS 10

Αρχικά εντάξει μου φαίνεται δεν μπορώ να πω ότι έχω κάποιο πρόβλημα.

 

Να δούμε πως θα μάθω την lock screen χωρίς το slide to unlock

Το rise to wake μ αρέσει πολύ.

Οι ήχοι που άλλαξαν δεν μ αρέσουν καθόλου.

Διακρίνω μια ομαλότητα σε όλη την λειτουργία του λειτουργικού.

Το πληκτρολόγιο σαν να έγινε πιο ακρίβειας. Δεν ξεφεύγει πολύ το χέρι από γράμμα σε γράμμα. Σαν να είναι πιο άνετο μου φαίνεται.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα οοοοόλη τη νύχτα αναμμένο το φλας (βλ. Φακός). Λέτε να έχει κάποιο θέμα τώρα;

Η μπαταρία από 9?% έφτασε 67% (πάλι καλά, αυτό δεν το περίμενα.)

Περίπου επτά ώρες.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

3>4
Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα οοοοόλη τη νύχτα αναμμένο το φλας (βλ. Φακός). Λέτε να έχει κάποιο θέμα τώρα;

Η μπαταρία από 9?% έφτασε 67% (πάλι καλά, αυτό δεν το περίμενα.)

Περίπου επτά ώρες.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Τι θέμα να έχει;

Σιγά ούτε που κατάλαβε τίποτα η συσκευή.

Απλά θα άλλαξε τον κώδικα από 0 σε I

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

εντυπωσεις με το ios 10??

 

Πέρασε την άφοβα. Όλα καλα, εκτός απο τις ειδοποιήσεις του Viber, που ειναι θέμα της ίδιας της εφαρμογής και περιμένουμε update.

Η 10αρα πάει άψογα.

Link to comment
Share on other sites

Θα την περασω εννοειται!! απλα δεν εχω βρει χρονο!! απ οτι εχω διαβασει - λενε οτι παει αψογα & εχουν δει καλυτερη διαχειριση της μπαταριας!! ειπα να παρω μια ιδεα πριν την περασω :D
Link to comment
Share on other sites

Θα την περασω εννοειται!! απλα δεν εχω βρει χρονο!! απ οτι εχω διαβασει - λενε οτι παει αψογα & εχουν δει καλυτερη διαχειριση της μπαταριας!! ειπα να παρω μια ιδεα πριν την περασω :D

 

Μην σου πω και μια μέρα παραπάνω αυτονομία έχω με το iOS 10 από ότι με την 9.3.5

Και το κινητό πάει σφαίρα.

Μόνο το viber έχει θέμα όπως είπαν από πάνω αλλα κι αυτό θα διορθωθεί. Η εφαρμογή έχει το θέμα όχι το iOS

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μην σου πω και μια μέρα παραπάνω αυτονομία έχω με το iOS 10 από ότι με την 9.3.5

 

Και το κινητό πάει σφαίρα.

 

Μόνο το viber έχει θέμα όπως είπαν από πάνω αλλα κι αυτό θα διορθωθεί. Η εφαρμογή έχει το θέμα όχι το iOS

 

 

 

Με λιγα λογια λες φιλε, αυτονομια σχεδον 2 μερες;

 

Θελεις να μας πεις την χρηση περιπου που κανεις;

Αν εχεις συνεχως wifi ενεργο;

3g ή 4g ενεργοποιημενο;

Κτλ κτλ

 

Επισης εκανες restore as a new?

ή περασες το update "απο πανω";

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Με λιγα λογια λες φιλε, αυτονομια σχεδον 2 μερες;

 

Θελεις να μας πεις την χρηση περιπου που κανεις;

Αν εχεις συνεχως wifi ενεργο;

3g ή 4g ενεργοποιημενο;

Κτλ κτλ

 

Επισης εκανες restore as a new?

ή περασες το update "απο πανω";

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Περισσότερο wifi δουλεύω.

Δεδομένα που και που. Πάντα 3G ποτέ 4g

Με την χρήση που κάνω πριν μου έβγαζε μια μέρα. Τώρα έφτασα σχεδόν τις 2.

Και είδα και παραπάνω ώρες οθόνη

Ακριβώς νούμερα δεν ξέρω. Παλιά είχα κόλλημα. Τώρα ούτε ασχολούμαι τόσο απλά η διαφορά με την 10.0.2 είναι εμφανή υπέρ φυσικά.

 

Αναβάθμιση έκανα μέσα από την συσκευή χωρίς να πειράξω τίποτα. Απλά αναβάθμιση.

Έχει κάποια bug βέβαια αλλα θα τα διορθώσουν

 

Η χρήση που κάνω είναι κλήσεις, αρκετό safari, και μηνύματα

 

Λίγο instagram viber YouTube και facebook

Ακριβώς τι να σου πω δεν θα καταλάβουμε. Πάντως στην χρήση που κανεις θα δεις σίγουρα διαφορά.

 

Βλέπω τώρα ότι έχω 7 ώρες οθόνη από την τελευταία φόρτιση.

Δεν έχω ξανά δει τέτοιο νούμερο ούτε στο 6/6plus και στα παλαιότερα που είχα.

Πρώτη φορά 7 ώρες οθόνη. Εκτός και αν δεν γράφει σωστά.

Θα δούμε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Στην 9.3.2 που ειμαι. 22ω 22λεπ. Αναμονη & 6ω 44λεπ. Χρηση = Υπολοιπο μπαταριας 9% . ( το εβαλα για φορτιση μετα ) ( 3η μερα ειμαι με την συγκεκριμενη συσκευη )

 

Χρηση mail , safari , facebook , whatsapp , hearthstone . Wifi στην δουλεια & 4G οταν ημουν εκτος.

 

Ειμαι περιεργος να δω με το ios 10. χρονους!

Link to comment
Share on other sites

Στην 9.3.2 που ειμαι. 22ω 22λεπ. Αναμονη & 6ω 44λεπ. Χρηση = Υπολοιπο μπαταριας 9% . ( το εβαλα για φορτιση μετα ) ( 3η μερα ειμαι με την συγκεκριμενη συσκευη )

 

Χρηση mail , safari , facebook , whatsapp , hearthstone . Wifi στην δουλεια & 4G οταν ημουν εκτος.

 

Ειμαι περιεργος να δω με το ios 10. χρονους!

 

Τέτοια νούμερα δεν έχω δει ποτέ σε iPhone. Ούτε σε plus να φανταστείς

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια σοος

 

Θελω να κανω επαναφορά στην νέα συσκευή και εχω βάλει κωδικό τον οποίο δεν θυμάμαι τι να κανω ;;; ;((((

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια σοος

 

Θελω να κανω επαναφορά στην νέα συσκευή και εχω βάλει κωδικό τον οποίο δεν θυμάμαι τι να κανω ;;; ;((((

Που έχεις βάλει κωδικό; Δεν θυμάσαι τον κωδικό του apple id σου ή τον κωδικό για να ξεκλειδώνει η συσκευή σου;

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Που έχεις βάλει κωδικό; Δεν θυμάσαι τον κωδικό του apple id σου ή τον κωδικό για να ξεκλειδώνει η συσκευή σου;

 

οταν εκανα backup πατησα κρυπτογραφηση και δεν θυμαμαι τον κωδικο:(

Link to comment
Share on other sites

οταν εκανα backup πατησα κρυπτογραφηση και δεν θυμαμαι τον κωδικο:(

Μάλλον δεν μπορείς να κάνεις τίποτα.

 

Έψαξα στο google και άλλοι λένε πως δεν υπάρχει τρόπος να το ξεκλειδώσεις εφόσον ξεχάσεις τον κωδικό και άλλοι λένε πως μπορείς να βρεις τον κωδικό με κάποιες μεθόδους τους οποίους όμως δεν μπορώ να τους εξηγήσω γραπτώς, είναι ολόκληροι οδηγοί με εικόνες και περιγραφή.

 

Οπότε πήγαινε στο google, γράψε "don't remember the password of my ios encrypted backup" και κοίτα τα αποτελέσματα να δεις τους τρόπους που περιγράφουν. Αν δεν πιάσει κάτι από αυτούς τους τρόπους απλά έχασες όσα κράτησες στο backup.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Το έχω προσέξει αυτό με τα κρυπτογραφημένα αντίγραφα αλλά δεν το έχω κάνει ποτέ .Δηλ όταν το δημιουργείς χρειάζεσαι και άλλο κωδικό εκτός από το Apple ID που έχουμε ήδη ;
Link to comment
Share on other sites

Με λιγα λογια λες φιλε, αυτονομια σχεδον 2 μερες;

 

Επισης εκανες restore as a new?

ή περασες το update "απο πανω";

 

 

Να σου πω & εγω;! 2 μερες με την 9.3.5, 3 μερες με την 10.0.2! Γεματες μερες! Μονο 3G και WiFi, πολλες κλησεις, viber, μηνυματα, αλλα χωρις παιχνιδι!

 

Στο iPad που παιζω κιολας, ειναι ακριβως το ιδιο η διαρκεια της μπαταριας μεταξυ των δυο εκδοσεων iOS!

 

Και ηταν και ΟΤΑ σε ολες τις συσκευες!

 

Το έχω προσέξει αυτό με τα κρυπτογραφημένα αντίγραφα αλλά δεν το έχω κάνει ποτέ .Δηλ όταν το δημιουργείς χρειάζεσαι και άλλο κωδικό εκτός από το Apple ID που έχουμε ήδη ;

 

Εχω την εντυπωση οτι σε ρωταει αν θελεις να χρησιμοποιησεις τον κωδικο του AppleID ή να χρησιμοποιησεις αλλον για το κρυπτογραφημενο αντίγραφο.

 

οταν εκανα backup πατησα κρυπτογραφηση και δεν θυμαμαι τον κωδικο:(

 

Δυσκολο να το περασεις αυτο το κομματι. Κοιτα να δεις βιντεακια γιατι ειναι ολοκληρη διαδικασια και δε νομιζω οτι μπορεις να το παρακαμψεις τελικα!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Το έχω προσέξει αυτό με τα κρυπτογραφημένα αντίγραφα αλλά δεν το έχω κάνει ποτέ .Δηλ όταν το δημιουργείς χρειάζεσαι και άλλο κωδικό εκτός από το Apple ID που έχουμε ήδη ;

Όταν επιλέγεις να κρατήσεις αντίγραφο και να είναι κρυπτογραφημένο τότε σου ζητάει να βάλεις κωδικό είτε πχ 123456 είτε κάτι δύσκολο. Αυτός ο κωδικός είναι άσχετος με το apple id και γενικά είναι άσχετος κωδικός, υπάρχει μόνο για το συγκεκριμένο αντίγραφο που θα δημιουργήσεις και θα είναι κρυπτογραφημένο. ΑΝ το ξεχάσεις τότε απλά δεν θα μπορέσεις να επαναφέρεις ξανά το συγκεκριμένο αντίγραφο.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Όταν επιλέγεις να κρατήσεις αντίγραφο και να είναι κρυπτογραφημένο τότε σου ζητάει να βάλεις κωδικό είτε πχ 123456 είτε κάτι δύσκολο. Αυτός ο κωδικός είναι άσχετος με το apple id και γενικά είναι άσχετος κωδικός, υπάρχει μόνο για το συγκεκριμένο αντίγραφο που θα δημιουργήσεις και θα είναι κρυπτογραφημένο. ΑΝ το ξεχάσεις τότε απλά δεν θα μπορέσεις να επαναφέρεις ξανά το συγκεκριμένο αντίγραφο.

 

Κατάλαβα .Ευχαριστω πολύ

Link to comment
Share on other sites

οταν εκανα backup πατησα κρυπτογραφηση και δεν θυμαμαι τον κωδικο:(

 

Για ποιον λόγο κάποιος να κάνει κρυπτογράφηση το backup του κινητού του. Σιγά που βρισκόμαστε.

Νομίζω δεν θα μπορέσεις να το ανοίξεις.

Ενα απλό backup θα ήταν το πιο σωστό να κανεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω & εγω;! 2 μερες με την 9.3.5, 3 μερες με την 10.0.2! Γεματες μερες! Μονο 3G και WiFi, πολλες κλησεις, viber, μηνυματα, αλλα χωρις παιχνιδι!

 

Στο iPad που παιζω κιολας, ειναι ακριβως το ιδιο η διαρκεια της μπαταριας μεταξυ των δυο εκδοσεων iOS!

 

Και ηταν και ΟΤΑ σε ολες τις συσκευες!

 

 

πολυ καλο ακουγεται!

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω ρε παιδιά. Μόνον σε εμένα αντέχει μια ημέρα με 5 ώρες χρήσης ; ...

 

Ανάλογα την χρήση.

Σήμερα που είμαι σε σπίτι που έχω μόνιμα μια γραμμή σήμα η και πιο λίγο η μπαταρια φεύγει αρκετά γρήγορα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Για ποιον λόγο κάποιος να κάνει κρυπτογράφηση το backup του κινητού του. Σιγά που βρισκόμαστε.

Νομίζω δεν θα μπορέσεις να το ανοίξεις.

Ενα απλό backup θα ήταν το πιο σωστό να κανεις

 

Μήπως γιατι με τη κρυπτογράφηση μεταφέρονται ολα;

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...