Jump to content

iPhone 6S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μου τα περνανε συνηθως γι αυτο και οι ερωτησεις ...:D

Και γιατί δεν ασχολείσαι εσύ η ίδια αφού το κινητό είναι δικό σου; Τόσοι οδηγοί έχουν φτιαχτεί για να βοηθάνε όσους δεν ξέρουν, τόση πληροφορία υπάρχει στο ίντερνετ οπότε μια χαρά μπορείς να μάθεις να τα κάνεις μόνη σου.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

μου τα περνανε συνηθως γι αυτο και οι ερωτησεις ...:D

 

Προσπάθησε το μια φορά για να το μάθεις αφού αλλάζεις συχνά τηλέφωνα της ίδιας λογικής

Στο iTunes πηγαίνεις στην καρτέλα iPhone και στην υποκατηγορία φωτογραφίες

Εκεί επιλέγεις ποιους φακέλους θέλεις να συγχρονίσει

Αυτό ήταν

Και μουσική αν θέλεις φτιάχνεις πρώτα λίστες στην μουσική του iTunes και μετα στην καρτέλα iPhone κι υποκατηγορία μουσική επιλέξεις ποιες λίστες θέλεις να συγχρονισεις

 

Αυτή είναι λίγο πολύ η φιλοσοφία του iTunes και συγχρονισμού

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε το μια φορά για να το μάθεις αφού αλλάζεις συχνά τηλέφωνα της ίδιας λογικής

Στο iTunes πηγαίνεις στην καρτέλα iPhone και στην υποκατηγορία φωτογραφίες

Εκεί επιλέγεις ποιους φακέλους θέλεις να συγχρονίσει

Αυτό ήταν

Και μουσική αν θέλεις φτιάχνεις πρώτα λίστες στην μουσική του iTunes και μετα στην καρτέλα iPhone κι υποκατηγορία μουσική επιλέξεις ποιες λίστες θέλεις να συγχρονισεις

 

Αυτή είναι λίγο πολύ η φιλοσοφία του iTunes και συγχρονισμού

 

ενα δικιο το εχεις...καλομαθημενη τι να πεις ...:p

 

εχω ξεκινησει ηδη να κανω back up στο itunes και αντιγραφη σε pc τις φωτογραφιες !!:D

 

sms να φανταστω τα χανω σωστα ?

 

επισης η επαναφορα στις φωτογραφιες γινεται με τον ιδιο τροπο ??:O

Link to comment
Share on other sites

ενα δικιο το εχεις...καλομαθημενη τι να πεις ...:p

 

εχω ξεκινησει ηδη να κανω back up στο itunes και αντιγραφη σε pc τις φωτογραφιες !!:D

 

sms να φανταστω τα χανω σωστα ?

 

επισης η επαναφορα στις φωτογραφιες γινεται με τον ιδιο τροπο ??:O

 

Κλήσεις και μηνύματα τα επαναφέρει ακριβώς όπως τα άφησες το backup

Πλήρες backup πιστεύω να κανεις

Εκεί δίπλα πρέπει να λέει και για iCloud backup

Εσύ θα κανεις backup στον υπολογιστή. Να μην σου τρώει χώρο στο iCloud

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κλήσεις και μηνύματα τα επαναφέρει ακριβώς όπως τα άφησες το backup

Πλήρες backup πιστεύω να κανεις

Εκεί δίπλα πρέπει να λέει και για iCloud backup

Εσύ θα κανεις backup στον υπολογιστή. Να μην σου τρώει χώρο στο iCloud

 

ωραιααα ευχαριστω πολυ πολυυυ !!!

 

και μολις παρω την καινουρια συσκευη την συνδεω και παταω επαναφορα iphone σωστα ??

Link to comment
Share on other sites

ωραιααα ευχαριστω πολυ πολυυυ !!!

 

και μολις παρω την καινουρια συσκευη την συνδεω και παταω επαναφορα iphone σωστα ??

 

Με ίδια έκδοση λογισμικού όμως νομίζω δεν γίνεται με νεότερη πχ από iOS 9 σε iOS 10

Εσύ είσαι τώρα σε 10αρι σωστά;

Δεν θα έχεις πρόβλημα.

Όταν ανοίξεις την συσκευή σε ενα από τα πρώτα βήματα θα πατήσεις επαναφορά από iTunes backup

Θα σου πει να συνδέσεις την συσκευή και θα βρεις το backup σου. Αν έχεις αρκετά θα βρεις την ακριβή ημερομηνία και ώρα

Μετα θα αρχίσει να επαναφέρει τα δεδομένα και θα γίνουν ολα μόνα τους.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Με ίδια έκδοση λογισμικού όμως νομίζω δεν γίνεται με νεότερη πχ από iOS 9 σε iOS 10

Εσύ είσαι τώρα σε 10αρι σωστά;

Δεν θα έχεις πρόβλημα.

Όταν ανοίξεις την συσκευή σε ενα από τα πρώτα βήματα θα πατήσεις επαναφορά από iTunes backup

Θα σου πει να συνδέσεις την συσκευή και θα βρεις το backup σου. Αν έχεις αρκετά θα βρεις την ακριβή ημερομηνία και ώρα

Μετα θα αρχίσει να επαναφέρει τα δεδομένα και θα γίνουν ολα μόνα τους.

κανω συγχρονισμο και μου πεταει σφαλμα 54 γραφει ..:O

 

αυτο τι σημαινει παλι ?

Link to comment
Share on other sites

κανω συγχρονισμο και μου πεταει σφαλμα 54 γραφει ..:O

 

αυτο τι σημαινει παλι ?

 

Στο συγχρονισμό στο πετάει η στο backup?

Σχετίζεται το σφάλμα με τον συγχρονισμό των φωτογραφιών. Εσύ backup χρειάζεσαι όχι συγχρονισμό

Αν πτήσεις ok συνεχίζει;

Δοκίμασε επανεκκίνηση τον υπολογιστή και το τηλέφωνο και από την αρχή μετα την διαδικασία

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Στο συγχρονισμό στο πετάει η στο backup?

Σχετίζεται το σφάλμα με τον συγχρονισμό των φωτογραφιών. Εσύ backup χρειάζεσαι όχι συγχρονισμό

Αν πτήσεις ok συνεχίζει;

Δοκίμασε επανεκκίνηση τον υπολογιστή και το τηλέφωνο και από την αρχή μετα την διαδικασία

 

πατησα backup και ολοκληρωθηκε κανονικα και μετα πατησα συγχρονισμο και μου πεταξε το σφαλμα ..

 

εχει γινει κανονικα το backup λογικα ε ??

 

πολλες ερωτησεις αλλα ειπαμε ασχετη σε αυτο το κομματι.. μου τα περνανε συνηθως απο εκει που αγοραζω τις συσκευες ..:O

Link to comment
Share on other sites

Έχετε χρησιμοποιήσει την εφαρμογή battery life. Η συγκεκριμένη γράφει στατιστικά της μπαταρίας, χρόνος ζωής κλπ..

Το 6s το έχω περίπου 1 χρόνο και το 80% των φορτισεων του το έκανα σε υπολογιστή πάντα.

Όσο αναφορά την εφαρμογή μου γραφει η χωρητικότητα της μπαταρίας ειναι στο 87%.

Δεν ξέρω κατα ποσό έγκυρη εφαρμογή ειναι αλλα μπορεί να ισχυει;

Link to comment
Share on other sites

Έχετε χρησιμοποιήσει την εφαρμογή battery life. Η συγκεκριμένη γράφει στατιστικά της μπαταρίας, χρόνος ζωής κλπ..

Το 6s το έχω περίπου 1 χρόνο και το 80% των φορτισεων του το έκανα σε υπολογιστή πάντα.

Όσο αναφορά την εφαρμογή μου γραφει η χωρητικότητα της μπαταρίας ειναι στο 87%.

Δεν ξέρω κατα ποσό έγκυρη εφαρμογή ειναι αλλα μπορεί να ισχυει;

 

Από όπου και να το φορτίζεις η μπαταρία στο iPhone πέφτει στον χρόνο επάνω όπως η δίκη σου. Είσαι σε καλό δρόμο.

Και γιατί να φορτίζεις πάντα από υπολογιστή αφού ο original φορτιστής δίνει σχεδόν 1Α ενώ ο υπολογιστής δίνει περίπου 0,5Α; Τζάμπα χάνεις χρόνο.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχετε χρησιμοποιήσει την εφαρμογή battery life. Η συγκεκριμένη γράφει στατιστικά της μπαταρίας, χρόνος ζωής κλπ..

Το 6s το έχω περίπου 1 χρόνο και το 80% των φορτισεων του το έκανα σε υπολογιστή πάντα.

Όσο αναφορά την εφαρμογή μου γραφει η χωρητικότητα της μπαταρίας ειναι στο 87%.

Δεν ξέρω κατα ποσό έγκυρη εφαρμογή ειναι αλλα μπορεί να ισχυει;

 

Εγω δεν εχω φορτίσει ποτε απο υπολογιστή, αλλ αντιθέτως με φορτιστή iPad εδω και σχεδον 1 έτος σαν εσενα.

Μου δείχνει 99% χωρητικότητα.

Η λεει βλακείες η εφαρμογή ή κατι έχει η μπαταρία σου.

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω φορτίσει ποτε απο υπολογιστή, αλλ αντιθέτως με φορτιστή iPad εδω και σχεδον 1 έτος σαν εσενα.

Μου δείχνει 99% χωρητικότητα.

Η λεει βλακείες η εφαρμογή ή κατι έχει η μπαταρία σου.

 

Ολα τα τηλέφωνα και γενικά οι συσκευές έχουν κύκλωμα που ελέγχει το ρεύμα που μπαίνει στην μητρική. Δεν αφήνουν να περάσει παραπάνω σύμφωνα με μια τιμή που έχει ορίσει ο κατασκευαστής.

Αν φορτίζεις με καλό φορτιστή δεν έχεις θέμα ας είναι και 2.1Α όπως του iPad. Μετα είναι θέμα της μπαταρίας ποσό θα πάει απο κατασκευής. Άλλες αντέχουν άλλες όχι. Η παρτίδα παίζει ρόλο.

Οι θερμοκρασίες που δουλεύει η συσκευή.

Η χρήση της συσκευής εν ώρα φόρτισης.

Είναι πολλοί παράγοντες

Μια μπαταρια άντε να κάνει 20€. Δεν αξίζει να είσαι με το ρολόι απο πάνω να δεις φόρτισε δεν φόρτισε.

Δεν αναφέρομαι σε εσένα προσωπικά. Γενικά μιλάω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι οτι κάθομαι με το ρολόι. Κάθε βραδυ πριν τον ύπνο το φορτιζω στο pc. Η εφαρμογή ειναι free και δεν ξέρω κατα ποσό ειναι έγκυρη η οχι. Κρατάει όπως πάντα η μπαταρία αλλα τωρα που είδα οτι έπεσε το ποσοστό μου μπήκαν ψύλλοι στα αυτιά. Κάποια άλλη εφαρμογή που να χρησιμοποιεί βλέπετε αντίστοιχα τιμές της μπαταρίας;

 

Με έναν φορτιστή 2 Α σίγουρα θα αναπτυχθούν μεγαλύτερες θερμοκρασίες απο οτι με έναν 0.5 Α και αυτο ειναι το κακο στην μπαταρία απο οτι ξέρω!

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φιλε protsimer την ίδια εφαρμογή η άλλη χρησιμοποιείς;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι οτι κάθομαι με το ρολόι. Κάθε βραδυ πριν τον ύπνο το φορτιζω στο pc. Η εφαρμογή ειναι free και δεν ξέρω κατα ποσό ειναι έγκυρη η οχι. Κρατάει όπως πάντα η μπαταρία αλλα τωρα που είδα οτι έπεσε το ποσοστό μου μπήκαν ψύλλοι στα αυτιά. Κάποια άλλη εφαρμογή που να χρησιμοποιεί βλέπετε αντίστοιχα τιμές της μπαταρίας;

 

Με έναν φορτιστή 2 Α σίγουρα θα αναπτυχθούν μεγαλύτερες θερμοκρασίες απο οτι με έναν 0.5 Α και αυτο ειναι το κακο στην μπαταρία απο οτι ξέρω!

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φιλε protsimer την ίδια εφαρμογή η άλλη χρησιμοποιείς;

 

Δεν ζεστενεται η συσκευή μην φοβάσαι.

Φόρτισε με ότι θέλεις

Μέχρι 80% σε καθημερινή βάση. Αν δεν το δουλεύεις εκείνη την ώρα δεν έχει θέμα.

Κυρίως να μην παίζεις απαιτητικά παιχνίδια την ώρα της φόρτισης

Κατα τα αλλα δεν έχει πρόβλημα

Οποία εφαρμογή και να βάλεις τα ίδια θα σου λέει

Έχει ολοκληρωμένο επάνω η μπαταρια και κρατάει κάποια στοιχεία. Αυτά θα δώσει με οποία εφαρμογή και να τα δεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβώς κάνω. Όπως επίσης και προσπαθώ να κάνω μίσους κύκλους φόρτισης κάθε μέρα και ποτέ δεν το χρησιμοποιώ όταν φορτίζει. Τεσπα αν αλλάξει κατι έχουμε άλλο έναν χρόνο εγγύησης όποτε όλα καλα!
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι οτι κάθομαι με το ρολόι. Κάθε βραδυ πριν τον ύπνο το φορτιζω στο pc. Η εφαρμογή ειναι free και δεν ξέρω κατα ποσό ειναι έγκυρη η οχι. Κρατάει όπως πάντα η μπαταρία αλλα τωρα που είδα οτι έπεσε το ποσοστό μου μπήκαν ψύλλοι στα αυτιά. Κάποια άλλη εφαρμογή που να χρησιμοποιεί βλέπετε αντίστοιχα τιμές της μπαταρίας;

 

Με έναν φορτιστή 2 Α σίγουρα θα αναπτυχθούν μεγαλύτερες θερμοκρασίες απο οτι με έναν 0.5 Α και αυτο ειναι το κακο στην μπαταρία απο οτι ξέρω!

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φιλε protsimer την ίδια εφαρμογή η άλλη χρησιμοποιείς;

 

Δεν ζεσταίνεται η μπαταρία με περισσότερα ampere, διότι ο power controller έχει όριο στην ένταση που δέχεται. Ναι την ίδια χρησιμοποίησα με εσενα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβώς κάνω. Όπως επίσης και προσπαθώ να κάνω μίσους κύκλους φόρτισης κάθε μέρα και ποτέ δεν το χρησιμοποιώ όταν φορτίζει. Τεσπα αν αλλάξει κατι έχουμε άλλο έναν χρόνο εγγύησης όποτε όλα καλα!

 

Ε τότε εντάξει είσαι.

Λογικό είναι κάποτε θα πέσει η μπαταρια.

Δεν νομίζω ότι είσαι σε παράλογο ποσοστό

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν ζεσταίνεται η μπαταρία με περισσότερα ampere, διότι ο power controller έχει όριο στην ένταση που δέχεται. Ναι την ίδια χρησιμοποίησα με εσενα.

 

Έτσι ακριβώς. Μέχρι 1,2 νομίζω τραβάει το iPhone και ας έχεις βάλει εσύ φορτιστή 2Α

Βέβαια με κλειστή οθόνη αυτά.

Με ανοιχτή οθόνη η μητρική ρίχνει μόνη της πάλι το νούμερο ίσως και σε 0,5Α

Έχει έξυπνο σύστημα δεν υπάρχει πρόβλημα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει 16αρι στα 479;

 

Αν το βρεις ναι! Υποθετω αναφερεςαι στην προςφορα των public. Εγω το τσιμπησα με τα χιλια ζορια απο εκει αφου τα κομματια ηταν πολυ λιγα και η ζητηση μεγαλη...

Proud to be Blackberry addict...

Devices: Main device: iPhone 11 Pro Max, 2nd devices: iPhone SE (1st gen), BlackBerry Passport

Eternal love: Blackberry 9700, NOKIA N900

Link to comment
Share on other sites

Έχετε χρησιμοποιήσει την εφαρμογή battery life. Η συγκεκριμένη γράφει στατιστικά της μπαταρίας, χρόνος ζωής κλπ..

Το 6s το έχω περίπου 1 χρόνο και το 80% των φορτισεων του το έκανα σε υπολογιστή πάντα.

Όσο αναφορά την εφαρμογή μου γραφει η χωρητικότητα της μπαταρίας ειναι στο 87%.

Δεν ξέρω κατα ποσό έγκυρη εφαρμογή ειναι αλλα μπορεί να ισχυει;

 

Σε εμένα γράφει 7% φθορά μπαταρίας και το έχω 4 μήνες

Link to comment
Share on other sites

Αν το βρεις ναι! Υποθετω αναφερεςαι στην προςφορα των public. Εγω το τσιμπησα με τα χιλια ζορια απο εκει αφου τα κομματια ηταν πολυ λιγα και η ζητηση μεγαλη...

 

Ναι από public. Το έχεις πάρει στα χέρια γιατί εγω το παρήγγειλα απο το site

Link to comment
Share on other sites

Έχετε και εσείς προβλημα με τις ειδοποιήσεις στο viber ??

 

Πριν λίγες μέρες ειχα αναφέρει προβλημα με τον ήχο και με την ειδοποίηση οτι δεν την πετάει στην οθόνη .

 

Κάποιος μου απάντησε οτι ειναι θεμα της εφαρμογής το έχετε παρατηρήσει και άλλοι ;;;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...