Jump to content

iPhone 6S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μετα την αναβαθμιση σε 12.0.1 εδω και καποιες μερες παρατηρω οτι το ποσοστο της μπαταριας δειχνει οτι να 'ναι...μετα απο επανεκκινησεις τη μια δειχνει 92% την αλλη 60%,μετα 75% κτλ...απο την υγεια της μπαταριας βλεπω μεγιστη χωρητικοτητα 95%...εχει παρομοιο θεμα αλλος;καμια βοηθεια για το την να κανω;εχω ηδη κλεισει την ανανεωση στο παρασκηνιο και υπηρεσιες τοποθεσιας.

 

Έχεις αλλάξει μπαταρία?

Link to comment
Share on other sites

γνωριζεις αν η υγεια της μπαταριας ειναι μια αξιοπιστη μετρηση του ios;

Η λογική λέει ότι είναι η πιο κατάλληλη. Υπάρχει όμως και το ενδεχόμενο η ενδείξεις αυτές να έχουν ως αποτέλεσμα να ωθήσουν τους κατόχους για αγορά νέων συσκευών Apple.

Όπως το πάρει κανείς.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις αλλάξει μπαταρία?

 

οχι δεν εχω αλλαξει μπαταρια ποτε..σκεφτομαι να το κανω στην isystem..εχθες το αφησα να παει στο 1% για να αποφορτιστει τελειως,και με συνεχη χρηση για μια ωρα δεν εσβησε ποτε.αρα ειναι λαθος ενδειξη και δεν ξερω αν θα βοηθουσε μια καθαρη εγκατασταση του ios

Link to comment
Share on other sites

Στην υγεία μπαταρίας, εκτός από το 95%, μήπως σου αναφέρει ότι έχει shutdowns το τηλέφωνο;
Link to comment
Share on other sites

Στην υγεία μπαταρίας, εκτός από το 95%, μήπως σου αναφέρει ότι έχει shutdowns το τηλέφωνο;

 

οχι δεν λεει κατι τετοιο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημερα !!!!! κατοχος εδω και λιγες μερες ενος 6s 16gb.Πρωτο μου iphone,αντιμετωπιζω το εξης <προβλημα> οταν συνδεω τα ακουστικα στην υποδοχη ο ηχος του εισερχομενου μηνυματος-sms ακουγεται μονο απο τα ακουστικα !! ετσι πρεπει να ειναι ;με τον ηχο κλησης δεν το κανει. δεν εβγαλα ακρη στις ρυθμισεις αν μπορει καποιος φιλος να βοηθησει,εχω κανει το τελευταιο update.δεν εχω περασμενες αλλες εφαρμογες εκτος απο αυτες που ειχε.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα !!!!! κατοχος εδω και λιγες μερες ενος 6s 16gb.Πρωτο μου iphone,αντιμετωπιζω το εξης <προβλημα> οταν συνδεω τα ακουστικα στην υποδοχη ο ηχος του εισερχομενου μηνυματος-sms ακουγεται μονο απο τα ακουστικα !! ετσι πρεπει να ειναι ;με τον ηχο κλησης δεν το κανει. δεν εβγαλα ακρη στις ρυθμισεις αν μπορει καποιος φιλος να βοηθησει,εχω κανει το τελευταιο update.δεν εχω περασμενες αλλες εφαρμογες εκτος απο αυτες που ειχε.

 

(δυστυχώς) Έτσι κάνει... Και μένα με ενοχλεί αυτό.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι δυστυχώς.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση ! δηλαδη για να ακουω τον ηχο απο τα μηνυματα μονο αν βγαζω τα ακουστικα απο την υποδοχη ;

 

Όχι γίνεται χωρίς να τα βγάλεις το διαλέγεις από το control center.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση ! δηλαδη για να ακουω τον ηχο απο τα μηνυματα μονο αν βγαζω τα ακουστικα απο την υποδοχη ;

 

 

 

Ρυθμίσεις—Γενικά—Προσβασιμότητα—Δρομολόγηση ήχου κλήσεων— Επιλέγεις Ηχείο

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τhanoslam που ακριβως στο control center ; γιατι το ανοιγω και δεν βρισκω τι πρεπει να ρυθμισω !

Τselpemts το δοκιμασα ειναι μονο για τους ηχους κλησεις δεν κανει κατι στους ηχους μηνυματων !

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις—Γενικά—Προσβασιμότητα—Δρομολόγηση ήχου κλήσεων— Επιλέγεις Ηχείο

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

 

 

Αυτό που γράφεις δεν έχει σχέση με αυτό που ρώτησε.

...επειδή το έκανα επιτόπου στο iPhone μου.

Link to comment
Share on other sites

Τhanoslam που ακριβως στο control center ; γιατι το ανοιγω και δεν βρισκω τι πρεπει να ρυθμισω !

Τselpemts το δοκιμασα ειναι μονο για τους ηχους κλησεις δεν κανει κατι στους ηχους μηνυματων !

 

Πας από το control center στη μουσική πιέζεις με 3D Touch(ή παρατεταμένο άγγιγμα για τα παλιότερα μοντέλα) το υπομενου μετά πατάς το σήμα του air play πάνω δεξιά και επιλέγεις το iPhone αντί για τα ακουστικά.

Edited by thanoslam
Link to comment
Share on other sites

συνδεω τα ακουστικα,το κανω αλλα στις επιλογες μου βγαζει μονο τα ακουστικα μαρκαρισμενα και καμια αλλη επιλογη,μολις τα αποσυνδεσω μου βγαζει μονο το iphone.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι απλό.

Αν δεν συνδεθώ ποτέ σε υπολογιστή, αλλά συνδεθώ στο λογαριασμό που έχω λίγα τραγούδια, φωτογραφίες και βίντεο στο icloud θα μπορέσω να τα ακούσω, παίξω (τυχαία, όχι ένα ένα) ; Τι άλλο δεν θα μπορώ να κάνω;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | Nokia 3210 4G (2024) | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, για αλλαγή μπαταρίας στο 6S με το πρόγραμμα αλλαγής με κόστος 39€ που μπορώ να απευθυνθώ στη Θεσσαλονίκη; Πρέπει να μείνει το κινητό εκεί ή γίνεται σε μερικές ώρες (έστω με κάποιο ραντεβού);
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, για αλλαγή μπαταρίας στο 6S με το πρόγραμμα αλλαγής με κόστος 39€ που μπορώ να απευθυνθώ στη Θεσσαλονίκη; Πρέπει να μείνει το κινητό εκεί ή γίνεται σε μερικές ώρες (έστω με κάποιο ραντεβού);

 

Στην istorm Τσιμισκή (Πλατεία Odeon) που πήγε γνωστός μου πριν μια εβδομάδα, το πήρε πίσω σε μερικές ώρες. Το πήγε μεσημέρι κατά τις 12:30 και το πήρε πίσω απόγευμα στις 18:00. Kάνε τους ενα τηλ αν θέλεις για επιβεβαίωση. 2310231020

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα κάνω 3 χρόνια που έχω το 6s. Έχει αποδειχθεί σκυλί. Just mention!

 

 

Τα iPhone αν δεν τα κάνεις πειραματόζωα είναι αξιόπιστα

Εδώ έχω το 6αρι και είναι απροβλημάτιστο .

Δουλεύει καλύτερα από όταν το πήρα καινούργιο

Link to comment
Share on other sites

Στην istorm Τσιμισκή (Πλατεία Odeon) που πήγε γνωστός μου πριν μια εβδομάδα, το πήρε πίσω σε μερικές ώρες. Το πήγε μεσημέρι κατά τις 12:30 και το πήρε πίσω απόγευμα στις 18:00. Kάνε τους ενα τηλ αν θέλεις για επιβεβαίωση. 2310231020

 

Ευχαριστώ πολύ, θα τους επισκεφτώ αύριο.

Link to comment
Share on other sites

Από που το κατέβασες; Δωρεάν;

 

 

 

Δωρεάν, ένα απλό search και στο βγάζει

Η aftermarket μπαταρία που έβαλα είναι βράχος, 90 κύκλοι φόρτισης και είναι στο 100% τόσο στο 3utools όσο και στο ενσωματωμένο health battery

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα.εχω στα χερια μου ενα iphone 6s και προσπαθω να το συνδεσω με τον υπολογιστη για να το επαναφερω..η τελος παντων να το κανω να δουλεψει.το itunes δεν το βλεπει καθολου.εχω βαλει κωδικους apple id και παλι δεν κανει τιποτα.το εκανα restart συνδεδεμενο και το κινητο παραμενει παγωμενο.δεν κανει τιποτα...εχει βγαλει το παραπανω κειμενο "το iphone ειναι απενεργοποιηθηκε..συνδεση με itunes."

υπαρχει κατι που μπορω να κανω..ουτε σαν σκληρο δισκο δεν το βλεπει εστω να παρω τα αρχεια..το συνδεσα στο icloud και εκανα μπακαπ μολις 5 gb.τα αλλα πως θα τα παρω??? το κινητο σωνεται? η θα πρεπει να παει σε επισημο service.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...