Jump to content

iPhone 6S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρατηρεί κανεις αύξηση στην κατανάλωση της μπαταρίας με 10.1;

Είμαι σίγουρος ότι έχει διαφορά προς το χειρότερο.

Αύριο θα φόρτιση 100% να μηδενίσουν οι μετρητές και θα κάνω τα τεστ μου.

Με 10.0.2 έβγαζε πάνω από 6 ώρες χρήση. Και το καταλάβαινες, η μπαταρια δεν έπεφτε.

 

Τώρα βλέπω ότι τα ποσοστά πέφτουν

 

4 η ωρα χθες το μεσημερι το εβγαλα απο τον φορτιστη στο 93%. Μηνυματα, viber, κλησεις, μεχρι τωρα ειναι στο 74%, δε το βλεπω ασχημο παντως!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

εγω πιστευω ειναι χαλια το δικτυο 4g , οχι τοσο το chiP...παλευει να βρει 4g και αυτο ρουφαει την μπαταρια...ενω το 3g που ειναι ποιο σταθερο δεν καταναλωνει το ιδιο!
Link to comment
Share on other sites

Εμενα χθες αντεξε 6,5 ωρες χρήση (23 ώρες γενικά) με ανοιχτα δεδομενα την περισσοτερη ωρα και hotspot ανοιχτο για 1 ωρα περιπου (iOS 10.1).

Με την προηγουμενη εκδοση αισθανομαι πως θα ειχα ενα μισαωρο επιπλεον, αλλα μπορει να ειναι η ιδεα μου (μου δινει την αισθηση οτι εχει αυξηθει η καταναλωση με ανοιχτα δεδομενα, αλλα εχει καλυτερη επιδοση σε κατασταση αναμονης).

Edited by stefanakos8
Link to comment
Share on other sites

Από τότε που αναβαθνισα σε iOS 10 δεν μπορώ να μπω στην σελίδα του router μου στο σπίτι.

Το ίδιο και από τον iMac με safari που αναβαθμισα σε sierra

Με chrome στο iMac μπαίνω κανονικά για να αλλάξω τις ρυθμίσεις στο router

 

Τι έχουν αλλάξει στον safari γνωρίζει κανεις;

Γράφω κανονικά username &a password και δεν μπαίνει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Συμπτωματικά σου εμφανίστηκε μετά την αναβάθμιση. Σε android ισχύει από την άνοιξη. Μέχρι προχθές μπορούσα κανονικά από τον browser. Τώρα δεν συμβαίνει πια και έχω μείνει σε 10.0.2

 

Γαι το android το ξέρω,έχω Sony Z3.Για το λόγο αυτό έγραφα από τον safari.

Πάντως μέχρι πριν την αναβάθμιση(λίγα λεπτά πριν) έγραφα κανονικά στο facebook μέσω safari.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά με το iOS 10 έχω δει παραπάνω κατανάλωση στη μπαταρία, διότι χρησιμοποιώ κάποιες εφαρμογές στη δουλειά μου. Αλλά το πιο σημαντικό, και θέλω πολύ να μάθω αν συμβαίνει και σ' εσάς, είναι πως το κινητό σε άκυρη στιγμή και ενώ δείχνει να έχει μπαταρία(40%) κλείνει μόνο του και μετά ζητάει τροφοδοσία. Όπου όταν το βάζεις ανοίγει, μεν, και είναι όσο ποσοστό το άφησες, άμα, δε, το βγάλεις από το ρεύμα ξανακλείνει. Μου έχει συμβεί τρεις φορές και μόνο από τότε που έβαλα την 10αρα και την 10.1. Προφανώς είναι κάποιο πρόβλημα στο λογισμικό, αποκλείω να έπαθε κάτι η συσκευή. Και σε τρεις ακόμα φίλους μου συμβαίνει το ίδιο. Έχετε κι εσείς το ίδιο πρόβλημα; Ξέρετε αν η Apple γνωρίζει για το συγκεκριμένο πρόβλημα;

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Γενικά με το iOS 10 έχω δει παραπάνω κατανάλωση στη μπαταρία, διότι χρησιμοποιώ κάποιες εφαρμογές στη δουλειά μου. Αλλά το πιο σημαντικό, και θέλω πολύ να μάθω αν συμβαίνει και σ' εσάς, είναι πως το κινητό σε άκυρη στιγμή και ενώ δείχνει να έχει μπαταρία(40%) κλείνει μόνο του και μετά ζητάει τροφοδοσία. Όπου όταν το βάζεις ανοίγει, μεν, και είναι όσο ποσοστό το άφησες, άμα, δε, το βγάλεις από το ρεύμα ξανακλείνει. Μου έχει συμβεί τρεις φορές και μόνο από τότε που έβαλα την 10αρα και την 10.1. Προφανώς είναι κάποιο πρόβλημα στο λογισμικό, αποκλείω να έπαθε κάτι η συσκευή. Και σε τρεις ακόμα φίλους μου συμβαίνει το ίδιο. Έχετε κι εσείς το ίδιο πρόβλημα; Ξέρετε αν η Apple γνωρίζει για το συγκεκριμένο πρόβλημα;

 

Πιθανόν πρέπει να κάνεις restore από dfu για να γίνει αναβάθμιση και του firmware

Με απλό restore δεν νομίζω να διορθώσει το πρόβλημα.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν πρέπει να κάνεις restore από dfu για να γίνει αναβάθμιση και του firmware

Με απλό restore δεν νομίζω να διορθώσει το πρόβλημα.

 

Οκ, θα το δοκιμάσω. Το έκανε και σε σένα και διορθώθηκε με αυτό τον τρόπο;

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Οκ, θα το δοκιμάσω. Το έκανε και σε σένα και διορθώθηκε με αυτό τον τρόπο;

 

Όχι δεν έχω κανένα πρόβλημα ίσα ίσα είδα αύξηση στην αυτονομία με το ios 10

Σε άλλη περίπτωση θα έλεγα ότι είσαι για αλλαγή μπαταρίας αλλά επειδή λες ότι στο έκανε μόλις αναβάθμισες μάλλον θα διορθωθεί με τον τρόπο που σου είπα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλο μηνα!

παρατηρω το εξης στην εφαρμογη whatsapp...ενω εχω ρυθμισει αλλο ηχο απο τα κλασσικα μηνυματα, μετα το Update που εκανε (ενω στις ρυθμισεις φαινονται οι ξεχωριστοι ηχοι) βαραει με τον κλασσικο ηχο των μηνυματων. Μονο με reboot βαραει ο ηχος που εχω ρυθμισει...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και καλό μήνα. Έχει αντιμετωπίσει κάνεις κανένα πρόβλημα με την χαλαρότητα του κεντρικού ποιος το iPhone 6σ;Το έχω δύο μήνες και είναι λίγο χαλαρό τώρα τελευταία. Να με ανησυχεί;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και καλό μήνα. Έχει αντιμετωπίσει κάνεις κανένα πρόβλημα με την χαλαρότητα του κεντρικού ποιος το iPhone 6σ;Το έχω δύο μήνες και είναι λίγο χαλαρό τώρα τελευταία. Να με ανησυχεί;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Υπάρχει μια σχετική ανοχή σε όλες τις συσκευές.

Μην σε ανησυχεί

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μια σχετική ανοχή σε όλες τις συσκευές.

 

Μην σε ανησυχεί

 

 

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση παιδια επειδη σκοπευω να τ αγορασω ελαφρως μεταχειρισμενο αξιζει να αγορασω την 16αρα εκδοση η δεν θα με φτασει καν και να κινηθω ετσι υπερ της αγορας της 64 ?? Ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση παιδια επειδη σκοπευω να τ αγορασω ελαφρως μεταχειρισμενο αξιζει να αγορασω την 16αρα εκδοση η δεν θα με φτασει καν και να κινηθω ετσι υπερ της αγορας της 64 ?? Ευχαριστω...

 

Εξαρταται τι χρηση θελεις να κανεις.

Αν πχ θελεις να εχεις απο σημερα μεχρι και μετα απο 2 χρονια ολες τις φωτογραφιες και τα βιντεο στην συσκευη σου χωρις να θελεις να τα μεταφερεις στον υπολογιστη ωστε να μπορεις να σβησεις και καποια πιθανον θα πας σε 64 μοντελο.

Για απλη χρηση καλα ειναι και τα 16.

Τυπικα πραγματα, λιγο μουσικουλα, μερικες εφαρμογες, φωτογραφιες και βιντεο αλλα στο χαλαρο παντα

Οτι και να σου πουμε δεν ειναι σιγουρο. Αναλογα τις αναγκες σου.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όρο πάει η μπαταρια χειροτερεύει.

Είμαι με iOS 10.1.1

1 ώρα και παραπάνω έχω χάσει σε σχέση με τις 6+ ώρες που είχα πριν με 10.0.2

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

πιστευω θα στρωσει, δινουν συνεχεια Updates.

 

Ξερει κανεις να μου απαντησει γιαυτο που ποσταρα ποιο πανω?

Link to comment
Share on other sites

πιστευω θα στρωσει, δινουν συνεχεια Updates.

 

Ξερει κανεις να μου απαντησει γιαυτο που ποσταρα ποιο πανω?

 

Γι αυτά τα updates ανησυχώ

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Bootlooparan πολλά κινητά με τελευταίο update, το λέω καθαρά πληροφοριακά

 

Συγκεκριμένα 6s η κάποιες άλλες συσκευές;

Δεν έτυχε να διαβάσω κάτι τέτοιο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ βλέπω μείωση μπαταρίας σε σχέση με πρίν.

Βέβαια,μετά την αναβάθμιση έβαλα και το messenger του facebook.

Μπορεί να φταίει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ βλέπω μείωση μπαταρίας σε σχέση με πρίν.

Βέβαια,μετά την αναβάθμιση έβαλα και το messenger του facebook.

Μπορεί να φταίει αυτό.

 

Και χωρίς αυτό πάλι έχει διαφορά προς το χειρότερο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Συγκεκριμένα 6s η κάποιες άλλες συσκευές;

Δεν έτυχε να διαβάσω κάτι τέτοιο

Όχι όλες σχεδόν, λύνεται εύκολα πάντως σε recovery mode και πατάτε update και ουαλα... Το ξέρω λόγο δουλειάς (ήδη έχω επαναφέρει καμία 40 συσκευές) το κάνει με το update 10.1

Link to comment
Share on other sites

Όχι όλες σχεδόν, λύνεται εύκολα πάντως σε recovery mode και πατάτε update και ουαλα... Το ξέρω λόγο δουλειάς (ήδη έχω επαναφέρει καμία 40 συσκευές) το κάνει με το update 10.1

 

Μάλιστα. Να το ξέρουμε κι εμείς αλλα μακριά από εμάς

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Να το ξέρουμε κι εμείς αλλα μακριά από εμάς

 

απο την στιγμή που δνε παθαίνει τπτ η συσκευη απλα να κανετε backup

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...