Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλή επιλογή φαίνεται, αν και θα έκανα κι εγώ την υπέρβαση στην θέση σου για J5.

 

Το έχω τρεις μέρες και του έχω αλλάξει τα φώτα.

 

Άριστη οθόνη AMOLED, μπαταρία 2 ημερών με σκληρή χρήση, και κάμερα άψογη για τα λεφτά του.

 

Στα 160 παίζει το S3 Neo, κι αυτό καλύτερη επιλογή από το LG που προτείνεις.

 

Αν είσαι αυστηρά στα 150 ευρώ, το LG είναι το καλύτερο που μπορείς να πάρεις. Διαβάζω απλά πως έχει αργό GPS και ελάχιστο ελέυθερο χώρο (3,5gb από τα 8)

Link to comment
Share on other sites

Το έχω το 640, είμαι πολύ ευχαριστημένος, αλλά δύο ίδια τηλέφωνα στο σπίτι?

 

Γιατί, θα....... πλακωθούνε? :blink: :lol: :p :rotfl:

Link to comment
Share on other sites

Aπο Κινα μονο υποθετω

 

Απαραιτητα

Μεχρι 5''

Χαμηλο SAR

Μπαταρια >2500

Οι εφαρμογες να πηγαινουν στον sd

Καλη camera >8mp και καλη μπροστινη

Γνωστη μαρκα (LENOVO κατα προτιμηση)

 

Επιθυμητα

2 sim

Notification led

Φωτιζομενα πληκτρα

Link to comment
Share on other sites

Lumia 640 με 16 ευρώ πάνω από το budget σου. Και καλύπτεις όλα τα Απαραίτητα και το πρώτο επιθυμητό ..

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

Δες και lumia 435. ή 635.. εμένα οι γονείς μου το λάτρεψαν.. μεγαλώνουν και γραμματοσειρές αν χρειαζετε :)

http://www.skroutz.gr/s/6236848/Microsoft-Lumia-435-8GB.html

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

Το lenovo είναι ακριβώς ένα χρόνο παλιότερο από αυτό: http://www.vickmall.com/meizu-m2-4g-lte-5-0inch-flyme-4-5-mtk6735-quad-core-1-3ghz-2gb16gb-smartphone-13-0mp-android-5-1-blue.html .... ;) .... και το meizu, απ' ότι διαβάζω, είναι πολύ καλό vfm για τα λεφτά του.
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτα τα λεφτα βρισκεις και το s5...Περσινο αλλα δεν παυει να ειναι ναυαρχιδα.....ειναι και αδιαβροχο γρηγορο καλη καμερα πολυ καλη οθονη και θα παρει και την Μ.....
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Θέλω ν' αγοράσω ένα κινητό αλλά δε μπορώ ν' αποφασίσω ποιο να πάρω. Είμαι ανάμεσα στα nexus 6, Lg g4 και oneplus 2.

Ποιο μου προτείνετε να πάρω;

Link to comment
Share on other sites

Καλό το meizu αλλά δεν ειναι κανονικό δίκαρτο.Μπορείς να βάλεις είτε 2 sim χωρίς sd,είτε 1 sim και microsd στη θέση της nanosim και επίσης δεν υποστηρίζει την band 20 στο 4g που προς το παρόν χρησιμοποιεί κυρίως η wind Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Δες κ εδώ μερικά http://www.plaisio.gr/tilefona/kinita-smartphones/kinita.htm?cm_mmc=AdWords_Search-_-Mobile-_-TextAds-_-productcategory&gclid=CPSbqf3P6MgCFePnwgodeBUOsg

 

Αν θες κάτι Πολύ ανθεκτικο στις πτώσεις, νερό κτλ. δες το κινητό CAT που βρίσκεται στην 2 σελίδα του λινκ που σου εδωσα. Δεν ξέρω και τι χρήματα διαθέτεις κιόλας... Αν και δεν το λες και πολύ λεπτό αλλα νομίζω αξίζει να του ρίξεις μια ματια.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Θέλω ν' αγοράσω ένα κινητό αλλά δε μπορώ ν' αποφασίσω ποιο να πάρω. Είμαι ανάμεσα στα nexus 6, Lg g4 και oneplus 2.

Ποιο μου προτείνετε να πάρω;

 

καινουργιο?μεταχειρισμενο?το samsung s6?

Link to comment
Share on other sites

Motorola ειναι καλη επιλογη αν σ αρεσουν οπτικα, τωρα για κινεζικα ειμαι προσωπικα επιφυλακτικος ακομα εν ετει 2015. LG G4 δε σ αρεσει; Εχει 400€ στο skroutz και ειναι πολυ συμφερον. Μετα το Samsung Galaxy S6 αλλα καποιο lag θα το βρεις. Updates και για τα δυο ειναι αναμενομενα καθως ειναι τελευταιες ναυαρχιδες.
Link to comment
Share on other sites

G3 θα λεγα και γω, το 32GB. Πολυ ομορφο και γρηγορο το g flex 2 αλλα εχει θεματακια δυστυχως με υπερθερμανση, lag στο scrolling και οθονη.
Link to comment
Share on other sites

Galaxy J5! Σε ολα καλυτερο εκτος απο το touchwiz που ειναι πιο βαρυ απο το stock android αλλα και παλι εχεις 1,5gb ram αντι 1 που εχει το moto G οποτε αντισταθμιζεται και με το παραπανω.
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τους προλαλήσαντες...

J5 γιατί έχει καλυτερο επεξεργαστή, περισσότερη RAM (εξαιρετικά σημαντικό σε Αndroid), καλύτερες κάμερες, μεγαλύτερη και αφαιρούμενη μπαταρία, καλύτερη οθόνη (Amoled)...

Όσον αφορά το gorilla glass, μικρό το κακό... Λύνεται κάτα κάποιο τρόπο τουλάχιστον με ένα tempered glass... ;)

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ κάτοχος J5, θα στο πρότεινα 100%

 

Μπαταριάρα (βράδυ σε standby τρώει μόλις 2%), οι κάμερες αποδείχτηκαν την 28η Οκτωβρίου άψογες σε λήψεις με συννεφιά κιόλας, και το touchwiz δεν είναι καθόλου αργό. Προς το παρόν μηδενικό lag και δεν έχω κλείσει ΚΑΜΙΑ εφαρμογή από τα recents εδώ και τρεις μέρες.

 

Αρνητικά: έλλειψη gorilla (έχω tempered glass) και notification led (noLed και ησύχασες).

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...