Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ψαχνω συσκευη για φιλο

τι λετε?

απο το μπατζετ κοιταω για καλη εμπειρια χρησης σε windows phone

η χρηση που κανει ειναι τηλεφωνα πολλα να δει κανα μαιλ και να ανοιξει κανα pdf

τιποτα αλλο

Link to comment
Share on other sites

με λουμια 640 3γ ειμαιευχαριστημενος πολυ κυριωσ απο μπαταρια. Ολα οσα θες τα κανει. Δεν κολλαει. Το προτεινω για απλη χρηση. Οι 5 ιντσες ειναι για μενα πολλες...
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αγοράσω ένα κινητό android για συγγενή μου και λόγω περιορισμενων χρημάτων καταλήξαμε σε αυτά τα 2. Από ότι κατάλαβα δεν υπάρχει τεράστια διαφορά απόδοσης μεταξύ των 2 αλλά επειδή δεν τα γνωρίζω εσείς ποιο θα μου προτείνατε για αγορά από τα 2.

 

το χ5 προ το εχει η κορη μου και ειναι σουπερ ευχαριστημενη. Η φωτο δεν ειναι τοπ. Μπαταρια καλη και ομαλο με τα 2 γκιγκα. Θα το ξαναεπειρνε. Το αλλο δεν το ξερω να σου πω.

Για χ5 προ εχω ακρη για αμεση παραδοση σε λευκο με δωρο θηκη του κουτιου. ΠΜ μονο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μου έχει ανατεθεί η εύρεση τηλέφωνου από την ανιψιά μου .

Android φυσικά δεν θέλει να αλλάξει.

Η χρήση που κάνει είναι λιώσιμο στο fb ,messenger και viber.

Αρκετά έως πολύ ομιλία.

Φωτογραφίες σε λογικά πλαίσια.

Μπατζετ 120€.

Δεν την απασχόλει αν είναι κίνα Ελλάδα η μεταχειρισμένο.

Ξέρω ότι σε αυτά τα χρήματα θα πρέπει να δω από Κίνα οπότε θέλω την βοήθεια σας.

Υπάρχει κάτι αξιόλογο απ Ελλάδα που να έχει και βάθος χρόνου;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τεράστια διαφορά στην απόδοση μεταξύ των 2 καθώς το x5 pro έχει καλύτερο επεξεργαστή,4g και διπλάσια μνήμη.Απο εκεί και πέρα θα συμφωνήσω με τον telefoneri για αγορά απο κίνα αν και κάτοχος του x5 pro.Τώρα για το x5 pro μοναδικά του μείον η κάμερα και η μέτρια αυτονομία.Στα 87€ που το βρίσκεις απο Ελλάδα το θεωρώ άριστη αγορά για κάποιον που δε θέλει να μπλέκει με κίνα και θέλει ένα αξιοπρέπες smartphone για τα βασικά.
Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδιά θέλω να αγοράσω ένα κινητό αλλά δεν θέλω να δώσω πολλά λεφτά οπότε κατέληξα μεταξύ motorola moto x 2nd Gen (2014), Alcatel one touch idol 3 5,5 και το Samsung Galaxy j5... Αυτό που με ενδιαφέρει πιο πολύ είναι να έχει γρήγορο Internet και να μην κολλάει πιο πιστεύεται ότι είναι καλύτερο; ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, υπαρχει το συγκεκριμένο κινητό στα 100$ στο to2c, πιστεύετε αξίζει η αγορα του? Εχετε να προτείνετε κατι αλλο σε αυτά τα λεφτα?

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

θελω να κανω μια αγορα κινητου και ειμαι αναμεσα στο G5 , V10 , Z5 . Δεν με ενδιαφερουν παιχνιδια και λοιπα, το μονο πολυ σημαντικο για μενα ,καμερα και internet. Αν καποιος μπορει να με βοηθησει .
Link to comment
Share on other sites

Το Α5 ειναι εμφανισιακα πιο ωραιο και πιο ελαφρυ αλλα εχει λιγοτερη μπαταρια απο το j5 κατα τα αλλα ειναι ολοιδια

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

*Ευχαριστώ για τις συμβουλές σας! Θα ήθελα ομως να διευκρινήσω οτι ρωτάω για το Α5 2014 και το J5 2016!

 

*Ήθελα απλώς να διευκρινήσω τα μοντέλα! Επίσης ενημερώνώ και για το budget μου που είναι έως 200 ευρώ!

 

*κοίταξα και το Motorola x 2nd gen και μου φάνηκε πολύ καλό! Αλλά με χάλασε λίγο η 2MP μπροστινή κάμερα!

 

*To motorola G4 μου φάνηκε καλύτερο!

 

*Προς το παρών σκέφτομαι το Motorola G4!

 

*Είμαι ανοιχτός και για άλλες απαντήσεις!

-------------------------------------------------------------------------------

 

Γιώργος :happy:

 

Το g4 ειναι πολυ ανωτερο απο j5 a5 καμερες, επεξεργαστης κτλ. Απλα μπορει για καποιους να ειναι μεγαλουτσικο και δεν ειναι εμφανισιακα τοσο ωραιο

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ,

Είμαι στην αναζητη νεας συσκευης !

Μεχρι τωρα οτι ερευνα και αγορα εκανα δεν ειχε τα αποτελεσματα που περιμενα.Γι αυτο τωρα θα ηθελα τα φωτα σας !

Με ενδιαφερει αρχικα , να εχει πολυ καλη καμερα και απο εκει κ περα να συνδιαζει λιγο πολυ τα παντα , μπαταρια - γρηγορο κτλ .

Θα ηθελα να συνδιαζει ποιότητα και τιμή ειτε καποιας γνωστης εταιριας η ακομα και κινεζικο αν εχει καλη καμερα . Το υψος της τιμης οσο το δυνατον πιο οικονομικό !

Επειδη εχω ζαλιστει να ψαχνω μονη μου τι μου προτεινετε παρακαλω ?

Σας ευχαριστω πολυ για το χρονο σας και ελπιζω να καταλήξω σε κατι σύντομα !!

I am 51 % Sweetheart and 49 % Bitch , Don t Push it ... !
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα !! Αν μπορεις γινε λιγο πιο συγκεκριμενη!!

Πoιο ειναι το χρηματικο οριο που βαζεις;; Mεχρι 300 ας πουμε;;;

ΜΕγεθος;; Mικρο -μεγαλο-δεν σε απασχολει;;

ΛΕιτουργικο;;; ΘΕς μονο Android ας πουμε;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά εγώ είμαι ανάμεσα από cubot note s και cubot dinosaur, αλλά διάβασα ότι το dinosaur είναι καινούργιο και δεν έχει κριτικές.

Από την άλλη ότι κριτική για το note s έχω διαβάσει το μόνο που έχουν να πουν είναι για την θερμοκρασία που ανεβάζει.

Εγώ το θέλω για απλές εφαρμογές, τύπου facebook, whatsapp, instagram, twitter και τέτοια, όχι για gaming.

Στην Ελλάδα το βρίσκω το ένα 100 και το άλλο 140.

Συστήνεται αγορά απ έξω ; Και αν ναι από που ;

Δεν έχω πρόβλημα να δώσω 40 ευρώ παραπάνω για να προτιμήσω το dino από το note s αν αξίζει και είναι τόσο σημαντική η διαφορά (4g, 1ram παραπάνω καινούργιο android)

Αν έχω γράψει/διατυπώσει κάτι λάθος, λίγο κατανόηση είναι το πρώτο μου post.

Επίσης μπορεί να μου διαφεύγει κάποιο καλύτερο κινητό σε αυτό το εύρος τιμών. Αν σας είναι εύκολο να μου το επισημάνετε θα το εκτιμούσα.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα !! Αν μπορεις γινε λιγο πιο συγκεκριμενη!!

Πoιο ειναι το χρηματικο οριο που βαζεις;; Mεχρι 300 ας πουμε;;;

ΜΕγεθος;; Mικρο -μεγαλο-δεν σε απασχολει;;

ΛΕιτουργικο;;; ΘΕς μονο Android ας πουμε;;;

Για την καμερα και την μπαταρια κυριως ενδιαφερομαι να ειναι καλη. Δεν με απασχολει κατι αλλο ! Οσο για τιμη 300 - 400 .

Aυτο το ξερει καποιος ? εχει καλη καμερα ? --->> Lenovo Lemon X3 5.5-inch 3GB RAM 32GB ROM Snapdragon 808 Hexa-core 4G Smartphone

Ευχαριστω πολυ

Edited by lovePrincess
I am 51 % Sweetheart and 49 % Bitch , Don t Push it ... !
Link to comment
Share on other sites

Δες αυτό με 128€ από Κίνα. http://www.vickmall.com/xiaomi-redmi-3-2gb-ram-16gb-rom-5-0-inch-4g-lte-smartphone-snapdragon-616-octa-core-1-5ghz-4100mah-battery-golden.html. Για περισσότερα ρώτησε στο νήμα της συσκευής. Με 130€ δε θα βρεις κάτι καλύτερο. Υπάρχει μεγάλη υποστήριξη από την Ελληνική κοινότητα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω απο Ελλαδα θα σου ελεγα να δεις το sony xperia Z5 compact το οποιο εχει πολυ καλη αυτονομια και μια απο τις καλυτερες καμερες του 2015..Εχει πολυ δυνατο επεξεργαστη/στερεο ηχεια/ειναι αδιαβροχο και με πολυ καλο λογισμικο στην τιμη των 330ευρω

Εχει μικρο μεγεθος (4,7 ιντσες) αλλα ειπες δεν σε ενδιαφερει το μεγεθος!!Αν θες πιο μεγαλο πες να δουμε τι υπαρχει

 

Για το λενοβο που ρωτας δεν εχω αποψη..Αμφιβαλω ομως οτι θα εχει καλυτερη καμερα απο το Z5..Σε τι τιμη το βρισκεις ;;;

Link to comment
Share on other sites

Εγω απο Ελλαδα θα σου ελεγα να δεις το sony xperia Z5 compact το οποιο εχει πολυ καλη αυτονομια και μια απο τις καλυτερες καμερες του 2015..Εχει πολυ δυνατο επεξεργαστη/στερεο ηχεια/ειναι αδιαβροχο και με πολυ καλο λογισμικο στην τιμη των 330ευρω

Εχει μικρο μεγεθος (4,7 ιντσες) αλλα ειπες δεν σε ενδιαφερει το μεγεθος!!Αν θες πιο μεγαλο πες να δουμε τι υπαρχει

 

Για το λενοβο που ρωτας δεν εχω αποψη..Αμφιβαλω ομως οτι θα εχει καλυτερη καμερα απο το Z5..Σε τι τιμη το βρισκεις ;;;

 

360 στη πορτα μου !

Camera/Picture

Resolution Sensor: Back camera: Sony 21.0 MP, f/2.0 aperture, PDAF, 6-element lens, Support 4K Ultra HD video recording

Front Camera: 8.0 MP, ƒ/2.2 aperture

αυτο με δελεάζει ....

 

Αυτο που μου προτεινες βλεπω

Κάμερα

Βασική Κάμερα 23 MP Δευτερεύουσα Κάμερα 5 MP

Καλο φαινεται , σε συγκριση με το LG V10 , που επισης το προτεινουν αρκετοι για την καμερα το θεωρεις καλυτερο ?

Σε ευχαριστω πολυ για την προταση σου !

Edited by lovePrincess
I am 51 % Sweetheart and 49 % Bitch , Don t Push it ... !
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι αξιζει αλλα περιμενε να σου πει την γνωμη του και καποιος αλλος

 

Στα 370 υπαρχει το lg v10 με σουπερ καμερα και αποσπωμενη μπαταρια σε περιπτωση που δεν ειναι αρκετη η αρχικη

Επισης υπαρχει στα 370 το lumia 950xl με σουπερ καμερα και εδω, εχει και αποσπωμενη μπαταρια ..

 

Εγω ενα απο αυτο που προτεινα θα επερνα αν ηθελα κινητο που να με νοιαζει μονο η καμερα..ΜΕ την αυτονομια υπαρχουν λυσεις,μην σε απασχολει τοσο..Παιρνεις ενα powerbank η μια δευτερη σε περιπτωση που εχεις κινητο με αποσπωμενη..Κοπελα εισαι,φανταζομαι μια τσαντα να κουβαλας μια δευτερη μπαταρια η το powerbank σου θα εχεις !!

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι αξιζει αλλα περιμενε να σου πει την γνωμη του και καποιος αλλος

 

Στα 370 υπαρχει το lg v10 με σουπερ καμερα και αποσπωμενη μπαταρια σε περιπτωση που δεν ειναι αρκετη η αρχικη

Επισης υπαρχει στα 370 το lumia 950xl με σουπερ καμερα και εδω, εχει και αποσπωμενη μπαταρια ..

 

Εγω ενα απο αυτο που προτεινα θα επερνα αν ηθελα κινητο που να με νοιαζει μονο η καμερα..ΜΕ την αυτονομια υπαρχουν λυσεις,μην σε απασχολει τοσο..Παιρνεις ενα powerbank η μια δευτερη σε περιπτωση που εχεις κινητο με αποσπωμενη..Κοπελα εισαι,φανταζομαι μια τσαντα να κουβαλας μια δευτερη μπαταρια η το powerbank σου θα εχεις !!

 

Ωραια αυτα που λες αλλα μου εχεις προτεινει τρια και χαθηκα παλι !!!!!! Ποιο θεωρεις με καλυτερη καμερα απο τα τρια ?

I am 51 % Sweetheart and 49 % Bitch , Don t Push it ... !
Link to comment
Share on other sites

Το Ζ5 compact το προτεινα σε περιπτωση που θες ενα μικρο με καλη αυτονομια και καμερα

Το v10 και το lumia 950xl τα προτεινω σε περιπτωση που θες πιο μεγαλο μεγεθος,δεν εχουν την αυτονομια του Z5 compact αλλα οπως σου ειπα βολευεσαι με την μεθοδο δευτερης μπαταριας..

 

Οι καμερες για εμενα ειναι πολυ κοντα,δεν θα δεις μεγαλες διαφορες..Ειναι απο τις κορυφαιες του 2015,αρα οτι και να παρεις στο θεμα καμερας θα μεινεις πολυ ευχαριστημενη

 

Αν πρεπει να προτεινω ενα, τοτε προτεινω το v10 το οποιο ειναι και πολυ κομψο,σαν γυναικα θα το εκτιμησεις αρκετα και εχει και αρκετα καλη selfie και ειναι και ανδροιδ αρα θα βρεις αρκετες εφαρμογες

Link to comment
Share on other sites

Το Ζ5 compact το προτεινα σε περιπτωση που θες ενα μικρο με καλη αυτονομια και καμερα

Το v10 και το lumia 950xl τα προτεινω σε περιπτωση που θες πιο μεγαλο μεγεθος,δεν εχουν την αυτονομια του Z5 compact αλλα οπως σου ειπα βολευεσαι με την μεθοδο δευτερης μπαταριας..

 

Οι καμερες για εμενα ειναι πολυ κοντα,δεν θα δεις μεγαλες διαφορες..Ειναι απο τις κορυφαιες του 2015,αρα οτι και να παρεις στο θεμα καμερας θα μεινεις πολυ ευχαριστημενη

 

Αν πρεπει να προτεινω ενα, τοτε προτεινω το v10 το οποιο ειναι και πολυ κομψο,σαν γυναικα θα το εκτιμησεις αρκετα και εχει και αρκετα καλη selfie και ειναι και ανδροιδ αρα θα βρεις αρκετες εφαρμογες

 

Πολυ κατατοπιστικό το ποστ σου, σε ευχαριστω και παλι παρα πολυ !!

I am 51 % Sweetheart and 49 % Bitch , Don t Push it ... !
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...