Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν μπορει καποιος ας βοηθησει αλλαξα το τοπικ
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα..ποιο κινητο θα μου προτεινατε για αγορα κυριως αναμεσα σε αυτα τα τρια αλλα αν εχετε και καποιο αλλο υποψιν σε τιμη 200-250 ειμαι ανοιχτος...εχω βρει το nexus 5 200 ευρω μεταχειρισμενο αλλα με σχετικα μικρη χρηση απο τον κατοχο του..και τα αλλα δυο σε τιμη 250 ευρω..τι θα ηταν καλυτερα να προτιμησω?ευχαριστω εκ των προτερων :)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ειμουν ανάμεσά στο α5 και το ρ8 λιτε.πηρα το λιτε κανένα προβλημα σφαιρατο Δεν μου Έχει κολλήσει ούτε κατά διάνοια.έρχεται με λολιποπ μπατααρια με αρκετή χρήση εμαιιλ ίντερνετ Φωτογραφίες Μ βγάζει μια μερα και μενει κάνα 40%..κάμερα με Έχει καλύψει απόλυτα πολύ καλή μάλλον του α5ισως είναι καλύτερη παρόλα αυτά.WiFi πολύ Καλό πολύ γρήγορο στο ίντερνετ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..κατοχος του huawei..προκειται περι εξαιρετικης συσκευης που δεν χρειαζεται να ασχοληθεις με ρουτ,δουλευει τελεια out of the box. Στο προτεινω ανεπιφυλακτα(επισης ειναι παααρα πολυ πιο μαζεμενο σε μεγεθος και ομορφο απο το asus)..θα σε ικανοποιησει πολυ και εχει πολυ καλη διαρκεια μπαταριας..πηγαιβε στο honor και δεν θα το μετανιωσεις..
Link to comment
Share on other sites

απο αναβαθμισης ομως ειναι στην lolipop θα παρει την επομενη? σκεφτομαι και το one plus one το μονο αρνητικο ειναι οτι δεν εχει dual sim και θα ειμαι αναγκαστικα με 2 κινητα
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

κατοχος και εγω honor 6, ιδανικο μεγεθος, γρηγορο χωρις λαγκαρισματα, σε γενικες γραμμες δεν υστερει καπου, σημα καμπανα οπως και το gps του εξεραιτικο, σου το προτεινω ,θα παρει και lollipop :) , αν προβληματιζεσαι σε κατι αναφερε το
Link to comment
Share on other sites

κατοχος και εγω honor 6, ιδανικο μεγεθος, γρηγορο χωρις λαγκαρισματα, σε γενικες γραμμες δεν υστερει καπου, σημα καμπανα οπως και το gps του εξεραιτικο, σου το προτεινω ,θα παρει και lollipop :) , αν προβληματιζεσαι σε κατι αναφερε το

 

πως και δεν εχει παει ακομα lolipop μου φενεται παραξενο δεν υπαρχει επισημη ημερομηνια?

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

πως και δεν εχει παει ακομα lolipop μου φενεται παραξενο δεν υπαρχει επισημη ημερομηνια?

 

ειχαν πει καλοκαιρακι ,τωρα ποτε ακριβως δε ξερω

Link to comment
Share on other sites

Καμιά άλλη πρόταση παιδιά; Το Μότο Χ αξίζει τώρα;

 

Ποιο moto x; παντως και το πρώτο το θεωρώ καλή επιλογή αν είναι σε νορμάλ τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Τι προτεινεται σε ταβλετ dual boot* (win8+androib ) 3g ή οχι 3g ,απο Ελλαδα και τι απο εξωτερικο αν ληξουν τα capital control??

 

*

 

Χρηση κυριος , ΑΜΜΥΥ TEAMVIEWER word excel email

 

*

 

Ζηταω dual boot γιατι το teamviewer εχει time limit

 

*

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Για μένα όχι.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Φίλος επιθυμεί κινητό android μέχρι 300-320€ με τα εξής

 

1)Αγορά από Ελλάδα ή τελοσπάντων να το έχει σε 2-3 μέρες

2) 2 sim (σημαντικό)

3) 2gb ram τουλάχιστον

4) Καλή κάμερα (όσο δυνατόν καλύτερη) με φλας

5) Καλό gps (qualcomm δηλαδή;)

 

Αυτά από μένα. Βρήκα αρκετά στο skroutz, τα περισσότερα κινέζικα που τα έχουν φέρει 1-2 ελληνικά καταστήματα.

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω για τα πιο δυνατα 4ιντσα που εχουν βγει.

Να υπαρχει διαθεσιμο ως καινουργιο.

Τα φωτα σας...

 

 

Να ξεκινησω με καποια που εχουν 2πυρηνο και 1GB μνημη:

 

Ace 3 καλα μονο αύτο υπαρχει;

...

 

Αυστηρα 4ιντσο! Τα πληκτρα εκτος οθονης.

Να εχει οπωσδηποτε LED flash.

Επισης δεν τα παω καλα με τις amoled οθονες.

 

Το λειτουργικο δεν με ενδιαφερει. Αλλα οπωσδηποτε καρτα μνημης.

Edited by nikosxeng3

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Το πιο δυνατό 4" ever είναι το iPhone 5s με 40000 σκορ στο antutu

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

θα μπορούσατε να μου προτείνετε συσκευή με οθόνη μικρότερη από 5 ίντσες , καλή φωτογραφική και γενικά απλή χρήση?να έχει καλό σήμα δηλαδή. ποιά κατά τη γνώμη σας είναι η best value for money συσκευή αυτή τη στιγμή στην Ελλάδα, όχι κινέζικα, ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει to LG G3 με 70Ε παραπάνω από το z2? η μπαταρία του διαρκεί λιγότερο... https://www.ote.gr/web/guest/p/201382/otegr20296235/lg_g3_titanium_black_32gb?p_p_lifecycle=1&redir=1&p_l_id=40843&lastLayoutId=20

 

για μενα ειναι ισαξια.....εγω ειχα g3 με τα 3 γιγα και πηγα (αναγκαστικα) σε ζ3 που ειναι ισως λιγο καλυτερο απο ζ2 (στην οθονη) και δεν καταλαβα καμια διαφορα.....αλλα μονο το g3 με τα 3 γιγα (με τα 2 γιγα ειναι χειροτερο απο το ζ2)

Link to comment
Share on other sites

Καλο χρυσό, αλλα δεν παιρνει microSD.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

θα μπορούσατε να μου προτείνετε συσκευή με οθόνη μικρότερη από 5 ίντσες , καλή φωτογραφική και γενικά απλή χρήση?να έχει καλό σήμα δηλαδή. ποιά κατά τη γνώμη σας είναι η best value for money συσκευή αυτή τη στιγμή στην Ελλάδα, όχι κινέζικα, ευχαριστώ.

 

Ανάλογα το πόσα δίνεις...Το vfm είναι σχετικό για κάποιους. Συνεπώς θα μπορούσες να δεις iphone 5s/6 που έχουν αρκετά καλή φωτογραφική.

 

Mετά κοιτάς 930/830/730-735 σε windows

 

και σε android galaxy alpha, a5, p8 lite

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για τις απαντήσεις, έχω ένα s iii οπότε θα ήθελα να είναι καλύτερο και να μην κοστίζει πάνω απο 400 ευρώ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...