Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζω 220 είναι πολλά εκτός αν είναι καινούργιο. Εξίσου 240 για το 64 αρι.

Αλλιώς μεταχειρισμένο 200 και κάτω ,αλλιώς δεν..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

το elephone ivory φαίνεται πολύ καλή πρόταση.το έχει πιάσει κανείς στα χέρια του να μάς δώσει εντυπώσεις;;;

για το cubot x16 ποια είναι η γνώμη σας?

 

ναι και αυτο. καλες αρχικες εντυπωσεις. εχει και notif led.

η αυτονομια του ομως ισως ειναι οριακα μιας μερας.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου ελεγα να μηνεις μακρια απο το Μ4, το Ρ1μ καλο ειναι αν θες κατι φτηνο, μετα μπορεις να δεις μοτο γ3, j5, ultra 6, meizu m2 note, και το ρ8 που ανεφερες αρκετα καλο. Για το α) και το β) δεν εχω αποψη, αν και να πω την αληθεια μου φενεται λιγο overpriced to a5
Link to comment
Share on other sites

τα κουμπιά του δεν είναι χαλαρά...τουλάχιστον στο δικό μου..αλλά μέσα σε νερό δεν το έχω βάλει ούτε πρόκειται να το βάλω αν δεν πέσει κατά λάθος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

 

Χρειαζεται η κοπελα μου ταμπλετ και συγκεκριμενα με windows δεν θελει android!! Εχετε να προτεινετε κατι καλο;; Ιντσες οχι κατω απο 8 ουτε πανω απο 10!!

Χρηση για την σχολη και το βραδυ κανα facebook, youtube!

Απο σκρουτζ αν η γινεται παιδια για την αντικαταβολη!!

Τιμη μεχρι 300 ευρω!!

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Κυριοι ειμαι διχασμενος..Win10 και τα 2 και παρομοια χαρακτηριστικα εκτος απο την αναλυση της οθονης. Δεν βλεπω κατι αλλο. Αυτα αραγε να περνουν powered hub ωστε να παιζει εξωτερικο πληκτρολογιο και usb stick και να φορτιζει ταυτοχρονα?Ποια η γνωμη σας?Μηπως να δωσω κατι παραπανω και να παω σε Hi10 η σε teclastx16pro (dual boot)?Τα 2 τελευταια ειναι λιγο βαρια και ογκωδη ομως...)
Link to comment
Share on other sites

ASUS TRANSFORMER BOOK T100 στις 10".Πολύ δυνατό και αξιόλογο ελαφρύ και το αποσπομενο πληκτρολόγιο εξυπηρέτει αφάνταστα στο να γινει εργαλείο εργασίας.
Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum!!όπως λέει κ το θέμα θέλω να κάνω jailbreak κ unlock για λειτουργία σε ελληνικό δίκτυο το iPhone 4..δώστε τα φώτα σας!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum!!όπως λέει κ το θέμα θέλω να κάνω jailbreak κ unlock για λειτουργία σε ελληνικό δίκτυο το iPhone 4..δώστε τα φώτα σας!!

 

Εισαι σε λάθος θέμα/Κατηγορία καλύτερα να ρωτήσεις στην κατηγορια που συζητούν για τα iPhone.

Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Προκειται να κανω καινουργιο συμβολαιο και μου δινουν το δικαιωμα να διαλεξω free ενα απο τα παρακατω κινητα.

Μια και δεν εχω μεγαλη πειρα σε smartphones μπορω να εχω καποιες γνωμες παρακαλω?

Ευχαριστω :)

 

COOLPAD modena

LG sprint

SAMSUNG grand prime

LG G4 c

MLS IQTalk color 4g

SAMSUNG J5

MLS IGTalk onyx

Link to comment
Share on other sites

Χωρις δευτερη σκεψη j5. Αξιολογο κινητο. Τα αλλα που αναφερεις να πω την αληθει δεν μ γεμιζουν το ματι. Το coolpad δεν το ξερω, το ηδα στη διαφημιση αλλα αυτη τη μαρκα πρωτηη φορα την ακουω, παροτι ασχολουμαι καθημερινα, δεν νομιζω να ειναι καλυτερο ομως απο το j5. Tα mls δεν ειναι κατι ιδιαιτερο, δεν ξερω τα specs τους, αλλα δεν ειναι καμια πολυ καλη εταιρεια, και σιγουρα θα τα ειχα υποψην μου αν αξιζαν, γιατι πριν λιγο καιρο πηρα τηλεφωνο σε τετοια τιμη οποτε εψαξα πολυ :D. Τα lg και το samsung prime, απλα απογοητευση να πω απλα :lol: Παρε το j5, κλασης ανωτερο απο ολα τα αλλα, και πολυ καλο τηλεφωνο γενικως
Link to comment
Share on other sites

Να φανταστω εννοεις ->αυτο με τα 2gb ram;;
Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Vodafone Ultra 6 για φθηνο, και LG G3 32gb για κοντα στα 300. Σε αυτη τη περίπτωση αλλαζεις εφαρμογή για ξυπνητήρι γιατι μπορει να σου κανει κουφα στο G3 η εργοστασιακη.

Γιατι; Γιατι το Vodafone εχει πολυ καλα χαρακτηριστικα για τη τιμη του (επεξεργαστη, μνημη ram κτλ) και ειναι ZTE απο πίσω, οχι κάποια ανωνυμη κινέζικη μουφα.

Μετα για κατι ουσιαστικα καλυτερο, πας στα 290 στο LG, δε θεωρω οτι αξίζει κατι ενδιάμεσο σε τιμή αντε το Meizu M2 Note που κινειται κοντα στο Vodafone.

Edited by Nikos751
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό !!! Μπορείς να δεις αρκετά βιντεάκια και στο YouTube
Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω ρε παιδια εχω μπερδευτει και δεν εχω καταληξει ακομα....κανεις που να εχει το iman 5800 να μας πει 2 πραγματα σχετικα με την συσκευη?
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά με υγεία για όλες-όλους!

Ψάχνω για λογαριασμό φίλου δίκαρτο κατά προτίμηση κινητό,γρήγορο με καλές δυνατότητες,τουλάχιστον 2gb ram-32gb rom,οθόνη από 4,8'' έως 5,5'', 4g και με προσιτή,ει δυνατόν,τιμή :rolleyes:

Ενδιαφέρεται κυρίως για άνετο web browsing διότι περνάει αρκετή ώρα στο διαδίκτυο και σε mail - social media...άρα όσο γίνεται μικρότερο lag και χαζοκολλήματα και φυσικά όσο πιο δυνατή μπαταρία διότι τα περισσότερα smartphones που είχε μέχρι τώρα άντεχαν μία μέρα ή και λιγότερο.Αν ήταν και αποσπώμενη ώστε να να μπορεί να έχει μία δεύτερη μαζί του για να την αλλάζει,ακόμα καλύτερα.

Η οθόνη και το design τον ενδιαφέρουν λιγότερο.

Εγώ του πρότεινα xiaomi redmi note 3 (3/32) και xiaomi Mi4c (3/32) με τιμές κοντά στα 200€.Συμφωνείτε ή υπάρχει κάποιο άλλο κινέζικο κινητό με παρόμοιες δυνατότητες και όχι τρελή τιμή;Από Ελλάδα υπάρχει περίπτωση να βρει κάτι αντίστοιχο σε παρόμοια τιμή ή θα πρέπει να ξεπεράσει τα 350€;

Η αξιοπιστία παίζει σημαντικό ρόλο,ιδίως αν πρόκειται για κινέζικο...τι να το κάνει αν πάρει ένα σουπερ-ντουπερ τηλέφωνο και μέσα σε λίγους μήνες του παρουσιάσει προβλήματα.Δεν είναι πάντως από τους τύπους που ''πειράζει'' τα τηλέφωνά του,θέλει λοιπόν εξαρχής κάτι δυνατό ώστε να το βγάλει από το κουτί και να το χρησιμοποιήσει απευθείας.

Ευχαριστώ προκαταβολικά :)

Link to comment
Share on other sites

χμμμ 3 εδω μεσα και αλλοι 2 φιλοι εξω απο εδω που ρωτησα εχουν την ιδια γνωμη. Αρα μαλλον εχουμε νικητη, SAMSUNG J5 :)

 

Σας ευχαριστω πολυ !!

Link to comment
Share on other sites

ναι, απλως αλλαζεις την επιλογη απο τις ρυθμισεις και σε 5-10 δευτερολεπτα

ενεργοποιεται το 4G στην αλλη καρτα. ουτε σβηνεις τη συσκευη.

βεβαιωσου ομως για καθε συσκευη ξεχωριστα, διοτι δεν υποστηριζουν ολες

οι δικαρτες standby συσκευες, 4G και στις 2 θεσεις-slots.

 

ναι ποιες ει'αυτες?

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά

χρόνια πολλά και καλή χρονιά

μια φίλη μου ενδιαφέρετε να πάρει καινούρια συσκευή απο κίνα έως 200€

πιο να προτιμήσει???? τώρα έχει το galaxy s3

 

προτάσεις??.........

 

εχω δει μέχρι τώρα

 

http://www.vickmall.com/golden-original-xiaomi-redmi-note-3-prime-3gb-32gb-mtk-helio-x10-octa-core-miui-v7-13-0mp-touch-id-5-5-inch-fhd-4000mah-battery.html

http://www.skroutz.gr/s/6724273/Huawei-Ascend-P8-Lite-Dual-16GB.html

http://www.geekbuying.com/item/Elephone-P8000-5-5-inch-FHD-4G-LTE-Android-5-1-3GB-16GB-Smartphone-64bit-MTK6753-Octa-Core-13-0MP-Touch-ID-4160mAh--Gold-346596.html

 

ποιο αξίζει περισσότερο???

Edited by procostas1
Link to comment
Share on other sites

Άκυρο παιδιά!Δεν κρατήθηκα και παράγγειλα τελικά το vi8 plus. Πιστεύω ότι θα είναι καλύτερα η native ανάλυση να είναι μικρότερη σε 8αρι πανελακι και για λόγους μπαταρίας και επιδόσεων.
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσαν να δώσουν και ένα WP όπως πχ το 640 XL που είπε και ο φίλος απο πάνω.Απο αυτες τις επιλογές J5 και απο μένα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...