Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Main Features:

DOOGEE F5 Android 5.1 5.5 inch 4G Phablet FHD IPS OGS Screen MTK6753 64bit Octa Core 3GB RAM 16GB ROM 5MP + 13MP Cameras

Display: 5.5 inch FHD 1920x1080 IPS OGS Screen

CPU: MTK6753 64bit Octa Core

System: Android 5.1

RAM + ROM: 3GB RAM + 16GB ROM (Available Memory 12.3GB )

Camera: Samsung-3M2 13.0 MP (SW16.0MP) rear camera + PIP mode OV5.0MP(SW8.0MP) front camera

Bluetooth: 4.0

GPS: GPS, A-GPS

Feature: 3 finger fast screenshot

SIM Card: Dual SIM dual standby, dual micro SIM

Network:

2G: GSM 850/900/1800/1900MHz

3G: WCDMA 850/1900/2100MHz

4G: FDD-LTE 800/900/1800/2100/2600MHz

Το έχεις, είχες το κινητό μπορείς να σχολιασεις την κάμερα σε σχέση με xiaomi meizu αναλόγης κατηγορίας ή με κάποιο άλλο επώνυμο;; Το ότι έχει Samsung δεν μου λέει κάτι. Έχω δει και κάτι άλλα κινέζικα (kingzone νομίζω) που ναι μεν είχαν Sony camera, αλλά από φωτογραφίες χάλια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

-- Σε 5" το Xiaomi Mi4i από Gearbest (EU αποθήκη) στα 200 Ευρώ, http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_196681.html?wid=3

-- Σε 5,5" το Xiaomi Redmi Note 2 32GB (prime) στα 175 Ευρώ, http://www.vickmall.com/original-xiaomi-redmi-note-2-prime-2-2ghz-2gb-32gb-smartphone-4g-fdd-lte-mtk-helio-x10-octa-core-5-5-inch-fhd-13-0mp.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα τα παιδιά,

 

Πριν λίγο καιρό πήρα στον αδερφό μου δώρο το Lenovo S60-W στα 179€ από την Lenovo,και εντός 2 μηνών το έσπασε απλά μέσα στο τσαντάκι του ,από την πίεση το digitizer, αλλά δεν αλλάζει το digitizer μόνο του είναι κολλημένο με το σασί,το άνοιξα,αλλά δεν.

 

Οπότε θέλει να πάρει καινούργιο κοιτάω από όλες τις ιστοσελίδες του εξωτερικού,αλλά δεν θέλει να δώσει πολλά λεφτά το πολύ 130€.

 

Βρήκα το Kingzone N5 και το Meizu M2 σε καλές τιμές. 110 και 120€ αντίστοιχα.

 

Εκείνος θέλει :

 

  • 4G δίκτυο οπωσδήποτε
  • 2 dual SIM οπωσδήποτε
  • 2GB RAM
  • 5" ΌΡΙΟ.

 

Γνώμη μου να πάρει και κάποιο με προστασία glass κτλ . μην σπάει με το παραμικρό.

 

Τι προτείνεται ;

“In the name of god. Impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.”

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,μετά από μια σκέψη να πάρω κινητό στις 5 ιντσες,τελικά ανέβασα το όριο στις 5,5 ιντσες.

Μετά από πολύ ψάξιμο κατέληξα στα αντιστοιχα των lenovo και xiaomi.

Και τα 2 είναι παραπλήσια και στο νήμα των 2 βρήκα λύσεις για τα όποια προβλήματα τους που τυχόν παρουσιαστούν.

 

Οι ανάγκες είναι όσο το δυνατόν καλύτερη οθόνη,μπαταρία δυνατη (παίζει να πάρω και δεύτερη) γιατί θα χρησημοποιειται πολλές ωρες με Gps Copilot λογω εργασίας,

Πολύ καλό μικρόφωνο για τις κλήσεις ,εδώ με στεναχώρησε το Κ3 που έχει μεν δυνατο ακουστικο αλλα το έχει από πισω καθώς η δουλεία μου είναι σε φορτηγό άρα έχει πολύ φασαρία,δίκαρτο και μια καλή κάμερα δεν θα με στεναχωρούσε.

Σύμφωνα με τα χαρακτηριστικά τους είναι παραπλήσια και για να πω και την αλήθεια ήμουν στο Κ3 απλά είπα να ρωτήσω και την κοινότητα.

Και μια βοήθεια ακόμα καλύτερη λύση είναι το power bank Η ένας φορτιστής αυτοκινήτου?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θα έπερνα το xiaomi και γιατί στα σημεία είναι καλύτερο αλλά και επειδή σας καινούργια συσκευή ,ότι αδυναμία έχει με τέτοια ενεργή κοινότητα που έχει στις αναβαθμίσεις σίγουρα θα τις διορθώσουν.

Το lenovo για τα λεφτά που κοστίζει τώρα είναι καλή επιλογή αλλά προσωπικά δεν μου αρέσει + ότι ήδη έχει 5-6 μήνες που έχει βγει ( οπότε ότι έχει μείνει από bug λογικά έτσι θα μείνει )

 

Αν είσαι αρκετές ώρες στο αμάξι ,φορτιστή αυτοκινήτου..γενικά powerbank γιατί το χεις παντού.

Link to comment
Share on other sites

άρα η Meizu είναι καλύτερη από την Kingzone ?

“In the name of god. Impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.”

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρε στο expansys εριξε την τιμη του nexus 6 κατω απο 400,εγω παντως για αγορα απο Ελλαδα με οτι αυτο συνεπαγεται θα πηγαινα για το mate,κι εγω σε αναζητηση ειμαι
Link to comment
Share on other sites

άρα η Meizu είναι καλύτερη από την Kingzone ?

 

Είναι απ'τις καλύτερες κινέζικες εταιρείες μαζί με xiaomi , huawei , lenovo

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θα έπερνα το xiaomi και γιατί στα σημεία είναι καλύτερο αλλά και επειδή σας καινούργια συσκευή ,ότι αδυναμία έχει με τέτοια ενεργή κοινότητα που έχει στις αναβαθμίσεις σίγουρα θα τις διορθώσουν.

Το lenovo για τα λεφτά που κοστίζει τώρα είναι καλή επιλογή αλλά προσωπικά δεν μου αρέσει + ότι ήδη έχει 5-6 μήνες που έχει βγει ( οπότε ότι έχει μείνει από bug λογικά έτσι θα μείνει )

 

Αν είσαι αρκετές ώρες στο αμάξι ,φορτιστή αυτοκινήτου..γενικά powerbank γιατί το χεις παντού.

 

 

 

Tο εχει το Gearbest ειναι αξιοπιστοι ομως?

Edited by Kimnag
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω για ολα ...κατα ενα μεγαλο ποσοστο τεινω για surface βεβαια βλεποντας και το 4 τι καινουργιο εχει να προσφερει...επειδη θελω να κανω παρουσιασεις μεσα στην ταξη και να δειχνω ποια πρεπει να μαθουν θελω οπωσδηποτε stylus για να σημειωνω και να γραφω σημειωσεις live...

τελευταια ερωτηση..επειδη με ενδιαφερει να εισαγω και 3d images ετσι ωστε με ενα pinch in να βλεπουν ενα οργανιδιο ειτε ειναι ενα μερος για παραδειγμα του εγκεφαλου υπαρχει καποιο προγραμμα ;

Θα σε γελάσω για το τελευταίο

Υπάρχουν πάντως app με ανατομία ανθρώπινου οργανισμού.

Για καλυτερα ρωτα και εδω μήπως γνωρίζει κάποιος κατι παραπάνω η κάνε μια αναζήτησή στο Ίντερνετ.

Σίγουρα προγράμμα η app θα υπάρχουν για αυτο που θες σε περιβάλλον Windows,απλά εγω δεν γνωρίζω.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=411645

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Tο κακο ειναι οτι δεν το εχει το xiaomi στο eu warehouse στο vickmall και το χρειαζομαι χθες :cool:

 

Tο εχει το Gearbest ειναι αξιοπιστοι ομως?

 

Δεν έχω προσωπική εμπειρία από gearbest συγγνώμη.

Κατ'εμε πάντως αξίζει .

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω προσωπική εμπειρία από gearbest συγγνώμη.

Κατ'εμε πάντως αξίζει .

 

Ακυρο τελικα και για Gearbest αλλα μιλωντας με την Σελινα στο vickmall oυτε τo K3 ειναι διαθεσιμο στο ΕU warehouse δεν ειχαν λεει σβησει το λινκ

Οποτε θα το ξανασκεφτω

Ειχα ξεκινησει με xiaomi αλλαξα σε Κ3 και τωρα το ανασκεφτομαι κι εχω μεχρι αυριο το απογευμα που θα κανω την παραγγελια να το αποφασισω

Link to comment
Share on other sites

Eγώ σου προτείνω αυτό http://www.vodafone.gr/portal/eShop/Vodafone-Smart-ultra-6/characteristics ( http://www.gsmarena.com/vodafone_smart_ultra_6-7313.php ) . Μπορεί να μην το ξέρουν πολλοί αλλά πρόκειται για ένα μικρό διαμάντι.
Link to comment
Share on other sites

Eγώ σου προτείνω αυτό http://www.vodafone.gr/portal/eShop/Vodafone-Smart-ultra-6/characteristics ( http://www.gsmarena.com/vodafone_smart_ultra_6-7313.php ) . Μπορεί να μην το ξέρουν πολλοί αλλά πρόκειται για ένα μικρό διαμάντι.

Αλήθεια θα δώσει καποιος 300 ευρώ και θα πάρει τηλ της Vodafone?

Σαν να λέμε ταμπλετ πλαίσιο...

Το πρώτο που σου προτάθηκε φιλε το Asus ειναι πραγματικά διαμάντι..

Και αν μπορείς να κινηθεί προς Κίνα μεριά με τα μισά λεφτά θα έχεις όσα ζητας..

Xiaomi redmi note 2

Meizu m2 note

Meizu mx4

Meizu mx5 δες το απλά και θα σε κερδίσει...

Xiaomi mi4

Και πολλά πολλά αλλα...

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ειχα ενα jiayu g4s και μου εσπασε η οθονη και πηρα τωρα το sony aqua M4.αλλα δεν εχω μεινει καθολου ιακνοποιημενος ποσο μαλλον με την καμερα του που ειχα συνηθησει με το jiayu σε τρομερη ποιοτητα(γνωμη μου).σκεφτομαι να το δωσω και να παρω αλλο και ειμαι αναμεσα στο jiayu s3 και το lenovo vibe shot.τι γνωμη εχετε?θελω καμερα πιο πολυ να εχει καθαρη οπως ειχε το jiayu που ειχα.και γενικα να μην κολλαει και να κραταει η μπαταρια.του g4s μου κρατουσε 1,5-2 μερες και το ειχα πανω απο χρονο με αρκετη χρηση .για πειτε γνωμες παιδια

Παρε meizu mx4 αν θες καλή κάμερα..

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια τελικα η παραγγελια δοθηκε

το κινητο που διαλεξε ο φιλος μου ειναι το

Lenovo Note8 A936 ( 2GB Ram )

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια θα δώσει καποιος 300 ευρώ και θα πάρει τηλ της Vodafone?

.

 

Που τα είδες τα 300; Αφου 229 λεει. Μια χαρά αξιοπρεπέστατο phablet είναι.

Link to comment
Share on other sites

απο οτι εχω δει εδω http://www.minideal.net/cell-phone/brand-cell-phone/meizu-smartphone.html υπαρχουνε διαφορα μοντελα?ολα την ιδια καμερα φορανε απλα αλλαζουν στον χωρο αποθηκευσης στην ram κτλ?

δεν πιστευω τα 16MP που εχει το lenovo να εχει τοσο μεγαλη διαφορα με τα 20,7 που εχει αυτο.αν και δεν τα εχω δει απο κοντα για να κρινω λογια λεω τωρα να μου πεις στον αερα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το είδα τυχαία χθες και με εντυπωσίασε κατασκευαστικα αλλα η μπαταρια και το 4g μου φαινονται μεγαλα πλην.

 

Το Α3 ειναι απλα χαριτωμενο, το huawei μαλλον ειναι η καλυτερη επιλογη.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...