Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ε ειδικά σε αυτή την περίπτωση είναι ιδανικό. Τρέχει κανονικά windows και σε 10 ίντσες θα είναι μια χαρά. Έχει δώρο και τη θήκη-πληκτρολόγιο οπότε θα είναι σαν κανονικό netbook. Και φυσικά θα μπορείς να το αναβαθμίσεις αμέσως δωρεάν σε windows 10.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτο θα έλεγα κι εγώ αλλα από μια ματια που εριξα στην ελεύθερη ram, το Samsung είχε 250mb ελευθερα, ενώ τα αλλα δυο 670mb το καθενα, με όλες τις εφαρμογές κλειστές.
Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ε ειδικά σε αυτή την περίπτωση είναι ιδανικό. Τρέχει κανονικά windows και σε 10 ίντσες θα είναι μια χαρά. Έχει δώρο και τη θήκη-πληκτρολόγιο οπότε θα είναι σαν κανονικό netbook. Και φυσικά θα μπορείς να το αναβαθμίσεις αμέσως δωρεάν σε windows 10.

 

ευχαριστω σε αυτο θα παω.....

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ψαχνω ενα κινητο σε 5αρα οθονη δικαρτο με αντοχη σε διαρκεια μπαταριας,εμφανισιακα μ'αρεσουν και τα 3,με ενοχλει που το xiaomi εχει ενσωματωμενη μπαταρια, και μη επεκτασιμη μνημη.

Μια απο τις κυριοτερες χρησεις του κινητου θα ειναι πλοηγος με copilot για πολλες ωρες γιαυτο και με στεναχωρει το mi4i .

ΕΕΕΕ να εχει και καλη οθονη και καμερα.Τελος δεν ξερω αν μπορω σε καποιο να βαλω ελληνικο πληρες μενου η οχι ακομα?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο θα έλεγα κι εγώ αλλα από μια ματια που εριξα στην ελεύθερη ram, το Samsung είχε 250mb ελευθερα, ενώ τα αλλα δυο 670mb το καθενα, με όλες τις εφαρμογές κλειστές.

Να πας σε κάποιο windows phone ή moto G ,όχι ε?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!

 

Θέλω να μου πείτε την άποψη σας για ποια από τις 3 συσκευές να προτιμήσω.

 

Το προηγούμενο μου κινητό ήταν ένα sony xperia J, μέτριο γενικά θα το χαρακτήριζα κυρίως γιατί ήταν αργό, μικρή μνήμη , μικρός επεξεργαστής και αρκετά άσχημη κάμερα...

 

Όμως και τώρα θέλω να πάω σε android οπότε μάλλον περισσότερο σε κάποια από τα δυο πρώτα θα έκλεινα αλλά δεν μπορώ να αποκλείσω και windows phone...

Edited by spyrosk8
Link to comment
Share on other sites

Οπως;

Ξεχασα να αναφερω οτι τον πλοηγο θα τον χρησιμοποιω για παρα πολλες ωρες (6-8 5 μερες την εβδομαδα λογω δουλειας)

και πως θελω και καλο ηχο.

Link to comment
Share on other sites

Θα το πάρει από public οπότε μόνο ότι έχει εκεί, αλλά προτιμάει Android.
Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή υπάρχει το xiaomi redmi note 2 ( το απλό και το prime ) που βγήκαν πριν λίγο καιρό στις 5.5'' ,dual sim , sd κάρτα

ή το meizu m2 note ,dual sim ( αν θες την 2η θύρα νομίζω την κάνεις υποδοχή για sd κάρτα αν θυμάμαι καλά )

 

Και τα 2 είναι πολύ καλά για τα λεφτά τους και αξιοπρεπέστατες επιλογές,αν και προσωπικά το xiaomi κερδίζει στα σημεία ( φοράει επεξεργαστή που έχουν 2-3 γνωστές ναυαρχίδες )

Ειδικά για το πλήρες ελληνικό μενού,είναι ότι πρέπει μιας και υπάρχει και ελληνική κοινότητα για τις αναβαθμίσεις / rom κτλπ.

Link to comment
Share on other sites

Μετά τη πώληση του g2 είμαι μεταξύ αυτών των δύο συσκευών..

Ας μη σχολιαστεί η όποια διαφορά τιμής και μεγέθους και ας μείνουμε στα υπόλοιπα..

Link to comment
Share on other sites

ανάλογα τι θες διότι βάζεισ σε συγκριση και δύο διαφωρετικά λειτουργικά , προσωπικά αν ήθελα μια συσκευή να την κρατήσω πολύ καιρό θα διάλεγα το λουμια ( εγώ και για λόγω τιμής ) δυστιχώς η εμπειρεία μου με τα ανδροιδ δεν ήταν η καλύτερη μετα απο πολυ καιρο μου άρχιζαν τα κολλήματα κτλπα . ( υπόψην θέλω μια συσκευή την οποία με το που την βγάλω απ το κουτί να λειτουργεί άψογα και μετα απο πολύ καιρό και όχι να κάνω παραμετροποιήσεις κτλπα για να πηγαίνει σφαίρα ) ,

αν λοιπόν δεν σε πειράζει η μη πληθώρα εφαρμογών και το ότι δεν μπορείς να κάνεις παραμετροποιήσεις πήγαινε στο λούμια .

 

Αν τώρα θες να "παίξεις " να αλλάζεις home screen , widgetakia ROMS κτλπ που έχουν τα ανδροιδ φυσικά πάς στο zte

απο σπεκσ φυσικά δεν συγκρίνονται το ζτε είναι μπροστά φουλ , αυτο που πρέπει να σε απασχολίσει είναι το λειτουργικό τους . :)

Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνίσω και εγώ με το lumia 930 και το 1520 !!!

απλά να ξέρεις ότι για το 930 έχουν ειπωθεί διάφωρα για την μπαταρία (ότι καταναλώνετε πολυ γρήγορα κτλπα για το 1520 δεν το έχω ψάξει

Link to comment
Share on other sites

ειμαι σε αναζητηση κινητου απο κινεζο μεχρι 200 ευρω περιπου . μετα απο σχετικη μελετη το ενα εχει κατι που δεν εχει το αλλο. οι προτεραιοτητες μου κατα φθινουσα σειρα ειναι καλη μπαταρια 3000+ να πιανει τις νεες συχνοτητες 800mhz για 4g κ αξιοπιστη μαρκα οπως και να χει gorilla glas κ 2+ gb ram τα υπολοιπα θεωρω οτι πανω κατω τα εχουν ολα. Εχω καταληξει μεχρι στιγμης στο JIAYU S3 MTK6752 που συγκεντρωνει αρκετα απο αυτα που θελω καθως και το elephon p8000 αλλα θα κανω εκπτωσεις στην αξιοπιστια. Εχετε να προτεινεται κατι?
Link to comment
Share on other sites

ειμαι σε αναζητηση κινητου απο κινεζο μεχρι 200 ευρω περιπου . μετα απο σχετικη μελετη το ενα εχει κατι που δεν εχει το αλλο. οι προτεραιοτητες μου κατα φθινουσα σειρα ειναι καλη μπαταρια 3000+ να πιανει τις νεες συχνοτητες 800mhz για 4g κ αξιοπιστη μαρκα οπως και να χει gorilla glas κ 2+ gb ram τα υπολοιπα θεωρω οτι πανω κατω τα εχουν ολα. Εχω καταληξει μεχρι στιγμης στο JIAYU S3 MTK6752 που συγκεντρωνει αρκετα απο αυτα που θελω καθως και το elephon p8000 αλλα θα κανω εκπτωσεις στην αξιοπιστια. Εχετε να προτεινεται κατι?

 

Toν αναλογο πυρετο ζω και εγω. Στο jiayu κατεληξα καθως τα εχει ολα και συμφερει. Για το ελεφον δεν την θεωρω σοβαρη εταιρια, καθως εχει μπει στο τρυπακι να βγαζει καινουργια μοντελα, και τα αμεσως παλιοτερα να αγνοοει τους καταναλωτες.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί αλλά με τίποτα δεν θέλω να πάω πάνω από 5'' σε οθόνη

Γι'αυτό σε ρώτησα αν μπορείς να κάνεις μια παραχώρηση στις ιντσες

Link to comment
Share on other sites

το jiayu και γω κλεινω και παραβλεπω σχολια οτι αργει να φορτισει και οτι ζεσταινεται ευκολα. το xiaomi μι4ι λιγο πιο ακριβο αλλα σε αποδεκτα πλαισια νομιζω δεν εχει 4g 800mhz και gorila
Link to comment
Share on other sites

Προστεθηκε και το ZTE Nubia Z9 Mini.

 

Η αγορα ειτε απο Ευρωπη, ειτε απο Κινα, δε το βιαζομαι..

 

Απλα θελω τα εξης :

 

5" οθονη, οχι προβληματα με υπερθερμανση ( σε υπερβολικο βαθμο.. ), καλη μπαταρια, οχι κατασκευαστικα προβληματα και λογισμικα σοβαρα bugs που να μη διορθωνονται. Γενικα ενα αξιοπρεπες κινητο που να κρατησει 2,3 χρονια..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι και αυτη την φορα εντος θεματος!!!! :lol: Θελω την συμβουλη σας για την επιλογη ενος απο τα Ζ3, Ζ3+ και Ζ5. Ποιο θα προτεινατε και για ποιον λογο;

Ειμαι κατοχος iphone 6 και note 4. Σαν χρηστης εχω απαιτησεις στην ταχυτητα του κινητου, αλλα μην γελιομαστε δεν ειμαι developer! Με ενδιαφερει η αυτονομια και η ευχρηστια. Ειχα για καποιο διαστημα το xperia Z κι ενθουσιαστηκα με την απλοτητα του κινητου, την αδιαβροχοποιηση του και τα χαρακτηριστικα του.

Ελπιζω να σας βοηθησα και φυσικα, να με βοηθησετε κι εσεις!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Θελω να παρω ενα smartphone ως δευτερη συσκευη (για βασικη εχω το alpha) το πολυ μεχρι 60 ευρω.

Δεν θα το χρησιμοποιώ πολυ.

Αυτο που θελω ειναι εκτος απο κλησεις και μηνυματα να μπορω να κατεβαζω εφορμογες απο το market (καποιες λιγες που χρειαζομαι)και να μπαινω στο internet οταν θα μου χρειαστεί. Επισης να ειναι dual sim και οχι μεγαλο.

Η καμερα μου ειναι τελειως αδιαφορη.

 

Εχω δει αυτα τα δυο, ποια η γνωμη σας?

http://www.mediamarkt.gr/mcs/product/_ALCATEL-Pixi-3-4-Dual-Sim-White,99452,2185257.html?langId=-18#

http://www.mediamarkt.gr/mcs/product/_ALCATEL-Pop-C1-Dual-Sim-Black,99452,1236827.html?langId=-18

 

Αξιζει καποιο απο τα δυο ? Εχετε να προτεινετε καποιο αλλο σε αυτη την τιμη πανω κατω.

 

Βαζω κι αλλο ενα οριακα οσον αφορα στην τιμη.

http://www.public.gr/product/smartphone-lenovo-a319-dual-sim-4gb-mayro/prod7530197pp/

Edited by orestis28
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...