Jump to content

Sony Xperia Z5


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κινητό είναι ένα από τα καλύτερα του 2016 μην ψάχνεται περνει 9/10 τι αλο θες όταν σου λένε αυτό
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντως διαφορά από την 6.0 στην 6.0.1 δεν βλέπω. Ίδια κατανάλωση στην RAM από το OS και ίδια κατανάλωση μπαταρία με ίδιες δραστηριότητες (χωρίς να λάβουμε υπόψη τα battery optimization που υπήρχε στην 6.0 και υπάρχουν στην 6.0.1)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως και με την 6 και με την 6.01 με καθαρή εγκατάσταση και στις 2 περιπτώσεις είχα τεράστιο battery drain. Είχα πέσει και στις 2 ώρες οθόνη μόνο με wifi και ελάχιστα data και πολυ σπάνια έβγαζε πάνω από 3 ώρες. Ξεκινηςα να σβήνω εφαρμογές και όταν Έσβησα το ********* το Facebook το κινητό ήρθε στα ιςα του. Από χθες το πρωί που το έβγαλα από τη φορτιςη είμαι στο 55% με 3 ώρες οθόνη. Είχα να δω αυτά τα νούμερα από την 5.1.1.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Facebook και εφαρμογές που γα******* στο sync μακρία. Ακόμα και τα email μου τα έχω με manual sync.

 

Αλλά και πάλι τόσο η μπαταρία όσο και η RAM τρώνε τα ίδια

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, αν εξαιρέσω το πρόβλημα με το bt stuttering που εξακολουθεί (αν και κάπως βελτιωμένο) κατά τα άλλα το κινητό έχει γίνει τοσο γρήγορο, οσο θα έπρεπε να ήταν από την αρχή. Η μπαταρία είναι οκ σε εμένα, παρά τους πάμπολους συγχρονισμούς που έχω. Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα,

νεος κατοχος xperia z5 (απο το Ζ) και εχω 2 ερωτησεις

1) σε βιντεο τραβαει hdr (δηλαδη αν βαλω 30fps και scene auto θα παει ποτε hdr ή μπα)

2) στα ringtone υπαρχει περιπτωση να ακουγετε και απο τα 2 ηχεια γιατι τωρα ακουγετε μονο απο το κατω

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα,

νεος κατοχος xperia z5 (απο το Ζ) και εχω 2 ερωτησεις

1) σε βιντεο τραβαει hdr (δηλαδη αν βαλω 30fps και scene auto θα παει ποτε hdr ή μπα)

2) στα ringtone υπαρχει περιπτωση να ακουγετε και απο τα 2 ηχεια γιατι τωρα ακουγετε μονο απο το κατω

Για το θέμα του βίντεο, hdr υπάρχει μόνο στι; Φωτογραφίες, όχι στο βίντεο. Νομίζω αυτό ισχύει για όλες τις συσκευές που τραβανε βίντεο.

 

Για το δεύτερο, όχι. Ο ήχος (ringtone) ακούγεται κυριως από το ένα ηχείο και από το άλλο ελαχιστα. Έτσι ειναι φτιαγμένο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Όταν σε καλούν παίζει μόνο το κάτω όπως και όταν βάλεις ανοιχτή ακρόαση. Και τα 2 ηχεία παίζουν στις περιπτώσεις που δεν σχετίζονται με κλήσεις.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1. για HDR η συσκευή τραβάει 2 φωτογραφίες με διαφορετική έκθεση και μετά τις συνδυάζει ωστε να να ισορροπήσει τους τόνους. Αρα σε βίντεο δεν γινεται εξ'ορισμου ;)

 

2. το πάνω ηχείο δεν δουλεύει φουλ στα ringtnoes για ευνόητους λόγους ασφαλείας (υπάρχει περίπτωση το κινητό να χτυπήσει οταν το έχουμε στο αυτι μας και θα ειναι λιγο δυσάρεστη εμπειρία με δυνατά ringtones!)

Link to comment
Share on other sites

το z,z1,z2 και z3 έχει hdr σε βίντεο, γιατί το έκοψαν στο z5 ποιος ξέρει.

Μαλλον καπου θα μπερδευεσαι, γιατι οπως ειπαμε, ,hdr σε βιντεο δεν νοειται.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]65664[/ATTACH]

 

Σε Xperia z1

 

:blink: δεν ξερω τι εννοουσε ο ποιητης...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

ειμαι κατοχος ενος xperia z5 και εδω και μερικες ημερες αντιμετωπιζω τα εξης δυο προβληματα:

 

1) αν με παρει καποιος τηλεφωνο ή κανω εγω μια κληση, η οθονη μαυριζει και δεν ανοιγει με αποτελεσμα να μην μπορω να τερματισω την κληση! αν φοραω ακουστικα ολα καλα! δεν φοραω πλεον ζελατινα προστασιας στην οθονη γιατι το δοκιμασα και αυτο!!!

2) οταν εχω τελειως εκτος τους ηχους κλησης, ειδοποιησεων κτλ και μου κανει καποιος αναπαντητη ή κληση κανονικη, επανερχονται οι ηχοι κανονικα! καποιες φορες δε τους επαναφερει και χωρις κληση!

 

εκανα επαναφορα εργοστασιακων αλλα τπτ!!!

τι μπορει να φταιει;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Μηπως εγκατεστησες καποια εφαρμογη κ μετα αρχισε να σου κανει νερα;Αν ναι,απεγκατεστησε την κ δοκιμασε.Αν οχι,τοτε προτεινω να κανεις μια επιδιορθωση με το PC Companion.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Μηπως εγκατεστησες καποια εφαρμογη κ μετα αρχισε να σου κανει νερα;Αν ναι,απεγκατεστησε την κ δοκιμασε.Αν οχι,τοτε προτεινω να κανεις μια επιδιορθωση με το PC Companion.

 

Καλησπέρα, το δοκίμασα σε Ζ3 και έστρωσε.

https://andrismoi.wordpress.com/

Θέματα που μου κίνησαν το ενδιαφέρον και τα μοιράζομαι

Link to comment
Share on other sites

Από σβηστή οθόνη να ξεκλειδώνει με δαχτυλικό χωρίς πρώτα να πατήσουμε το κουμπί δεν γίνεται ε;

 

Sent from my E6653 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από σβηστή οθόνη να ξεκλειδώνει με δαχτυλικό χωρίς πρώτα να πατήσουμε το κουμπί δεν γίνεται ε;

 

Sent from my E6653 using Tapatalk

 

αν το λες για να μην "φθειρεις" το κουμπί, μπορεις να κανεις double-tap (αν το εχεις ενεργοποιημενο) ωστε να ξυπνήσει η συσκευή και μετά ακουμπάς το κουμπί και ξεκλειδώνει.

Link to comment
Share on other sites

αν το λες για να μην "φθειρεις" το κουμπί, μπορεις να κανεις double-tap (αν το εχεις ενεργοποιημενο) ωστε να ξυπνήσει η συσκευή και μετά ακουμπάς το κουμπί και ξεκλειδώνει.

 

Αυτό.

 

Double tap για να ανοίξει, Double tap για να κλείσει. Εκτός αν έχεις θήκη, όπως εγώ, οπότε με το που ανοίξω την θήκη ανοίγει αυτόματα και το κλείνω με Double tap

Link to comment
Share on other sites

Αυτό.

 

Double tap για να ανοίξει, Double tap για να κλείσει. Εκτός αν έχεις θήκη, όπως εγώ, οπότε με το που ανοίξω την θήκη ανοίγει αυτόματα και το κλείνω με Double tap

Έχει λειτουργία για double tap to sleep από μόνο του ή θέλει άλλο launcher?

 

Κάνω double tap αλλά δεν κοιμάται.

 

Sent from my E6653 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει λειτουργία για double tap to sleep από μόνο του ή θέλει άλλο launcher?

 

Κάνω double tap αλλά δεν κοιμάται.

 

Sent from my E6653 using Tapatalk

 

Με τον Home Launcher (μαμά launcher) , κάνεις double tap σε κενό σημείο (home page π.χ.)

 

http://static.xperiablog.net/wp-content/uploads/2016/03/Concept_4-315x560.png

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...