Jump to content

Sony Xperia Z5


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως φταίει το firmware? Έχω την ελληνική

Βάλει. Επίσης στης ρυθμίσεις δεν έχει την επιλογή (πατήστε και πληρωστε)

Για τη συγκεκριμένη εφαρμογή έχω διαβάσει παράπονα και από χρήστες άλλων συσκευών , οπότε δεν είναι θέμα του Ζ5.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα στην παρέα. Σκέφτομαι να αγοράσω την συσκευή αλλά φοβάμαι για την υπερθέρμανση και την διάρκεια μπαταρίας που έχω διαβάσει ότι δεν τα πάει καλα. Με το marshmallow 6.0.1 υπάρχει ακόμα το θέμα ? Σας ευχαριστώ

ΥΓ. Ρωραω κυρίως για την υπερθέρμανση γιατί με ενοχλεί να φθάνει το σημείο να μην μπορώ να το κρατήσω

Link to comment
Share on other sites

Σε ένα που δούλεψα για λίγο πριν μερικές μέρες... Πραγματικά ανεβάζει γρήγορα θερμοκρασία η συσκευή στο πίσω μέρος γίνεται αισθητή άμεσα....αν δεν απατώμαι πρέπει να είχε την λολιποπ η συσκευή
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Σε ένα που δούλεψα για λίγο πριν μερικές μέρες... Πραγματικά ανεβάζει γρήγορα θερμοκρασία η συσκευή στο πίσω μέρος γίνεται αισθητή άμεσα....αν δεν απατώμαι πρέπει να είχε την λολιποπ η συσκευή

Ανεβαζει θερμοκρασια, (αυτο ειναι γνωστο για τον sd 810) αλλα μονο στην περιοχη διπλα απο το φακο της φωτογραφικης. Αν κρατας τη συσκευη κανονικα, παιζει να μην το καταλαβεις καν. Απο τη μεση και κατω ειναι παντα δροσερη. Επομενως θεωρω οτι η θερμοτητα δεν ενοχλει, γιατι ειναι σε σημειο που θεωρητικα δεν κρατας το κινητο.

 

 

Οσο για τη μπαταρια που ρωταει ο φιλος, με την τελευταια αναβαθμιση η συσκευη με πολλους συγχρονισμους και μικτη χρηση wifi/4g μου βγαζει σε 24 ωρες, 3μιση ωρες οθονη. Μιλαω απο 100% σε 20%.

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα... ειχα και το Ζ3 και οπως ειπες , ζεσταινοταν διπλα απο το φακο μονο αλλα τιποτα το ιδιαιτερα ενοχλητικο . Ευχαριστω !
Link to comment
Share on other sites

για τους αλους δεν ξερω αλα το δικο μου Ζ5 δεν ζεστενεται δοξα τον θεο
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά και αν κρίνω από το Ζ1 Compact που είχα, σε αναπάντητη κλήση το LED άσπρο πρέπει να αναβοσβήνει αν δεν έχεις αγγίξει το κινητό σου.

Δεν μιλάμε για την ώρα που σε καλούν που αναβοσβήνει σαν τρελό.

Σκέφτομαι μήπως φταίει το Stamina Mode

Edited by Spyrus

Lenovo IdeaPad5@4500U@8GB@Dell U2421HE@Edifier 1700BT

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά και αν κρίνω από το Ζ1 Compact που είχα, σε αναπάντητη κλήση το LED άσπρο πρέπει να αναβοσβήνει αν δεν έχεις αγγίξει το κινητό σου.

Δεν μιλάμε για την ώρα που σε καλούν που αναβοσβήνει σαν τρελό.

Σκέφτομαι μήπως φταίει το Stamina Mode

 

εμενα επανηλθε το notification για τις αναπαντητες μετα απο clear data στο application "Phone Call Management"

 

οδηγιες:

 

settings --> Apps --> Show system --> Phone Call Managment --> Storage --> Clear Data.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, χθες το βράδυ έβαλα την λειτουργία " μην ενόχλητε" και μετά από λίγο κλείνω την συσκευή, πριν λίγο

Που την ανοίγω, βλέπω ότι δεν κλείνει η παραπάνω λειτουργία που ανέφερα, το έχει πάθει και άλλος αυτό ?? ξέρει κανείς κάποια λύση γιαυτό ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Το Timeshift Video στην ΜΜ δεν εχει πλεον να καθοριζουμε τα σημεια που θελουμε αργη κινηση? Οταν τελειωνει η εγγραφη απλα το αποθηκευει δε βγαζει τον editor.

 

ΥΓ: Παιζει ρολο που εχω ξηλωσει το Sony Video Editor?

Edited by panostr10
Link to comment
Share on other sites

Παιδες, εχει ερθει κανεις αντιμετωπος με το παρακατω?

https://www.dropbox.com/s/he6iud4r40qe3lr/2016-08-15%2014.32.30.png?dl=0

Στην ακρη δεξια δεν μου βγαζει το κατω τοξακι, ωστε να ρυθμισω την ενταση στο alarm και ενταση πολυμεσων κλπ.

Αν συνδεσω ακουστικα, προσωρινα λυνεται το ζητημα (εμφανιζεται το τοξακι) , μετα ξαναχανεται χωρις λογο. Ειναι ενα bug που υπαρχει απο την πρωτη ΜΜ rom.

Ξερετε καμια λυση;

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ναι, τον χρειάζεται.

Thanks, το περασα και ολα ενταξει!!

 

Παιδες, εχει ερθει κανεις αντιμετωπος με το παρακατω?

https://www.dropbox.com/s/he6iud4r40qe3lr/2016-08-15%2014.32.30.png?dl=0

Στην ακρη δεξια δεν μου βγαζει το κατω τοξακι, ωστε να ρυθμισω την ενταση στο alarm και ενταση πολυμεσων κλπ.

Αν συνδεσω ακουστικα, προσωρινα λυνεται το ζητημα (εμφανιζεται το τοξακι) , μετα ξαναχανεται χωρις λογο. Ειναι ενα bug που υπαρχει απο την πρωτη ΜΜ rom.

Ξερετε καμια λυση;

 

Εγω στην .224 ελληνικη που ειμαι δεν ειχα ποτε τετοιο θεμα.

 

ΥΓ:Πως εχεις βαλει notification badge στο gmail? Χρησιμοποιεις αλλον launcher?

Link to comment
Share on other sites

Thanks, το περασα και ολα ενταξει!!

 

 

 

Εγω στην .224 ελληνικη που ειμαι δεν ειχα ποτε τετοιο θεμα.

 

ΥΓ:Πως εχεις βαλει notification badge στο gmail? Χρησιμοποιεις αλλον launcher?

Nova launcher. :) Δοκίμασέ τον, τον έχω αγοράσει εδώ και χρόνια. Ο καλύτερος κατά τη γνώμη μου.

Έχει και free έκδοση

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

έχει αναφερθεί κανένα πρόβλημα με bootloop στο τηλέφωνο? έπαθε φίλος μου σήμερα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

έχει αναφερθεί κανένα πρόβλημα με bootloop στο τηλέφωνο? έπαθε φίλος μου σήμερα

Οχι, δεν εχω διαβασει ποτε κατι τετοιο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Οχι, δεν εχω διαβασει ποτε κατι τετοιο.

 

οΚ μάλλον κάτι άλλο παίζει γιατί μετά απο φόρτιση δεν ανοίγει με όποιον τρόπο και αν προσπάθησε. Ευχαριστώ πολύ!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

έχει αναφερθεί κανένα πρόβλημα με bootloop στο τηλέφωνο? έπαθε φίλος μου σήμερα

 

Όχι, ποτέ. Να δοκιμάσει να φλασάρει άλλο firmware μέσω flashtool.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όχι, ποτέ. Να δοκιμάσει να φλασάρει άλλο firmware μέσω flashtool.

Ok παιδιά θα το δοκιμάσω εγώ γιατί δεν το έχει πόλυ! Ευχαριστώ πάρα πολύ για την βοήθεια

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ok παιδιά θα το δοκιμάσω εγώ γιατί δεν το έχει πόλυ! Ευχαριστώ πάρα πολύ για την βοήθεια

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δοκίμασε power +vol down για να ανοίξει σε safe mode. (= ανοίγει μόνο με τις εργοστασιακές εφαρμογές φορτωμένες, όχι τις εφαρμογές τρίτων).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

εμενα επανηλθε το notification για τις αναπαντητες μετα απο clear data στο application "Phone Call Management"

 

οδηγιες:

 

settings --> Apps --> Show system --> Phone Call Managment --> Storage --> Clear Data.

 

Μπράβο, αυτό δούλεψε. Θέλω να πιστεύω πως ήταν bug κάποιας αναβάθμισης.

Lenovo IdeaPad5@4500U@8GB@Dell U2421HE@Edifier 1700BT

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους στο φόρουμ γράφω αυτό το θέμα για να ρωτήσω σχετικά με το σέρβις της Sony.Να αρχίσω λέγοντας ότι το Xperia Z5 πριν μια βδομάδα μου παρουσίασε πρόβλημα (εντός εγγύησης) και το πήγα στον επίσημο αντιπρόσωπο (Ηράκλειο Κρήτης μένω) και μετά από 2 μέρες το παραλαμβάνω απλά με Factory Reset γιατί από ότι μου είπαν δεν το ανοίγουν αυτοί γιατί είναι αδιάβροχο.Τέλος πάντων στις 16/09 το πάω ξανά και λένε θα το στείλουν Αθήνα.Αυτό που με ανησυχεί είναι ότι έχει μια ρωγμή το πίσω γυαλί και φοβάμαι μη μου πουν εκτός εγγύησης (εξέφρασε την ίδια ανησυχία και ο τύπος από το σέρβις).Τώρα θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορεί να βγει εκτός εγγύησης αυτό λόγω κακής χρήσης ας πούμε ή κάτι τέτοιο.Και επίσης επειδή βλέπω αρκετά παράπονα από το σέρβις αυτό θα ήθελα γνώμες για το τι μπορώ να κάνω αν όντως μου το βγάλουν εκτός δηλαδή αν θα έχουν δίκιο αυτοί ή όχι
Link to comment
Share on other sites

Α ναι το ξέχασα αυτό χαχαχαχ. :P

Το θέμα που είχε ήταν ότι κολλούσε δηλαδή πατούσες μια εφαρμογή δεν άνοιγε,κολλούσε τελείως κ ήθελε επενακκίνηση ή κολλούσε για λίγο και μετά ξανά όλα καλά.Αλλά και με πετούσε έξω από το Wi-Fi μερικές φορές όταν είχα κλειδωμένη την οθόνη.Α και να αναφέρω ότι τα προβλήματα τα παρουσίασε πριν καν γίνει η ρωγμή άρα δε φταίει αυτό

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...