Jump to content

Sony Xperia Z5


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δυστυχώς αυτό φαίνεται να ειναι μπαγκιά του αισθητήρα, αφου σε πολυ υψηλα ISO εχει ανομοιομορφία και ΔΕΝ νομιζω να λύνεται με software. Ισχύει και στην Χ σειρα.

Συμφωνοι, αλλα πιστευω θα μπορουσε να το διορθωνει μεσω sw εκ των υστερων.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συμφωνοι, αλλα πιστευω θα μπορουσε να το διορθωνει μεσω sw εκ των υστερων.

 

οχι τόσο εύκολα...ο κάθε αισθητήρας εχει το δικό του fingerprint. Αλλη περιοχή θα μπλεδίσει στο δικό μου, άλλη στο δικό σου, κοκ...

Link to comment
Share on other sites

Σε λίγο θα βγει το η έκδοση N υπομονή

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω την 32.2.A.0.224 και βγήκε η 32.2.A.0.253 η cosmote την έδωσε πρώτη cm που έχω είναι ακόμα στο 224

Link to comment
Share on other sites

οχι τόσο εύκολα...ο κάθε αισθητήρας εχει το δικό του fingerprint. Αλλη περιοχή θα μπλεδίσει στο δικό μου, άλλη στο δικό σου, κοκ...

Ε, ολα αριστερα το κανουν κατα 90%.

Περιεργο προβλημα παντως.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ε, ολα αριστερα το κανουν κατα 90%.

Περιεργο προβλημα παντως.

Μήπως φταίει το φλας; Flash bleeding? Το είχα στο Z1 compact αυτό το πρόβλημα

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Μήπως φταίει το φλας; Flash bleeding? Το είχα στο Z1 compact αυτό το πρόβλημα

Οχι, συμβαινει χωριςφλας.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Με την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ή με αναβάθμιση σε νεότερη έκδοση, επανέρχονται όλες οι εφαρμογές τις Sony?

 

Χωρίς root κτλπ αξίζει να σβήσεις όσες γίνεται ή δεν φεύγουν τελείως και αφήνουν υπολείμματα;

 

Sent from my E6653 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ή με αναβάθμιση σε νεότερη έκδοση, επανέρχονται όλες οι εφαρμογές τις Sony?

 

Χωρίς root κτλπ αξίζει να σβήσεις όσες γίνεται ή δεν φεύγουν τελείως και αφήνουν υπολείμματα;

 

Sent from my E6653 using Tapatalk

 

debloater is your friend!

 

http://forum.xda-developers.com/android/software/debloater-remove-carrier-bloat-t2998294

Link to comment
Share on other sites

την πηρα και εγω την νεα ενημερωση τωρα την περναει αντε να δουμε τι θα δουμε

 

Υπάρχει διαθέσιμη νέα ενημέρωση λογισμικού!

 

32.2.A.0.253

 

Όλες οι τελευταίες επιδιορθώσεις σφαλμάτων και βελτιώσεις

Βελτιωμένος χειρισμός των συνδεδεμένων συσκευών Bluetooth

Link to comment
Share on other sites

το κινητό ειναι πλέον ά-ψο-γο με την .253 αφού λύθηκε και το πρόβλημα με το bluetooth. Αργησε λίγο η sony αλλα τελικά το έφτιαξε.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ερώτηση μιας και δεν έχω βρει κάτι στο διαδίκτυο :

 

Στην stock εφαρμογή μυνημάτων, δεν μου εμφανίζει ολόκληρο το link σε περίπτωση συντεταγμένων.

 

δηλαδή αρχίζει κανονικά http://maps.google.com κλπ κλπ πάει μετά στην πρώτη συντεταγμένη και μετά στην δεύτερη κόβεται.

Για την ακρίβεια μου βγαίνει έτσι :

 

http://maps.google.com/maps?q=+XX.XXXXX,+XXX.XXXXX

 

Το κόβει το link κι έτσι δεν πατιέται σωστά ώστε να ανοίξει στο google maps και το περίεργο είναι πως σε κάτι παλιά android με JB και KK,το link βγαίνει κανονικά ολόκληρο και πατιέται.

Edited by Xperia13
Link to comment
Share on other sites

αντε να παρουμε και την 7 να δουμε τι θα δουμε παντως εμενα μια χαρα δουλευον τα ακουστικα sth30 δοξα τον θεο
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση μιας και δεν έχω βρει κάτι στο διαδίκτυο :

 

Στην stock εφαρμογή μυνημάτων, δεν μου εμφανίζει ολόκληρο το link σε περίπτωση συντεταγμένων.

 

δηλαδή αρχίζει κανονικά http://maps.google.com κλπ κλπ πάει μετά στην πρώτη συντεταγμένη και μετά στην δεύτερη κόβεται.

Για την ακρίβεια μου βγαίνει έτσι :

 

http://maps.google.com/maps?q=+XX.XXXXX,+XXX.XXXXX

 

Το κόβει το link κι έτσι δεν πατιέται σωστά ώστε να ανοίξει στο google maps και το περίεργο είναι πως σε κάτι παλιά android με JB και KK,το link βγαίνει κανονικά ολόκληρο και πατιέται.

 

Συνεχίζοντας το ψάξιμο, είναι θέμα της εφαρμογής μυνημάτων. Έβαλα αρκετές εφαρμογές και μόνο 3 από αυτές που δοκίμασα εμφανίζουν πλήρες το hyperlink : το GO SMS PRO, ZERO SMS και το EVOLVESMS

 

Οι δύο πρώτες είναι της GO TEAM, των οποίων οι εφαρμογές καταναλώνουν υπερβολική ποσότητα RAM κι έχουν κι ads, ενώ το EVOLVESMS είναι ελαφρύ χωρίς ad και επί πληρωμής είναι μόνο το theming.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σήμερα μπήκε το Ζ5 κάτω από τη βρύση για πολύ λίγο ίσα που επλυνα την οθόνη. Έχει 2 ώρες τώρα το κινητό Συνέχεια βρίσκει κ χάνει ακουστικά ενώ δεν ταχω συνδέσει. Το έκλεισα κ για 10 λεπτά αλλά τπτ. Και reset. Έχει τύχει σε άλλον?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σήμερα μπήκε το Ζ5 κάτω από τη βρύση για πολύ λίγο ίσα που επλυνα την οθόνη. Έχει 2 ώρες τώρα το κινητό Συνέχεια βρίσκει κ χάνει ακουστικά ενώ δεν ταχω συνδέσει. Το έκλεισα κ για 10 λεπτά αλλά τπτ. Και reset. Έχει τύχει σε άλλον?

Ναι, μου εχει τυχει.

εινα φυσιολογικο. εχει μπει νερο στη θυρα ακουστικων και το αναγνωριζει σαν ακουστικο. Αφησε το να στεγνωσει καλα, βαλτο για λιγο αναποδα να φυγει το νερο και θα ειναι οκ. (αν κρατας το κινητο σε κανονικη θεση, πως να φυγει το νερο;;;) Δεν εχεις καποιο προβλημα.

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

κανε κατι πιο απλο... παρε μια μπατονέτα, αφαίρεσε το -πολυ- βαμβακι και καθάρισέ το...χωράει ισα ισα μεσα στο βυσμα των ακουστικων.
Link to comment
Share on other sites

Ανάποδα τοχω. Θα περιμένω, νάσαι καλα

 

Πιθανον και τα ηχεια για καποια ωρα να παιζουν χαμηλα. Ολα αυτα ειναι φυσιολογικα. Επισης μη το βαλεις να φορτισει αν η θυρα usb δεν ειναι 100% στεγνη.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αν το κάνει με πιστολάκι μαλλιών?

Δεν κάνει χαλάνε οι ειδικές κολλες που αδιαβροχοποιειται, θα σου ξεκολλησει καμία οθόνη η καμία πλάτη

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...