Jump to content

Vodafone Smart Ultra 6 (ZTE S6 lux)


lorentzos323
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 642
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ήθελα να κάνω μια ερώτηση.

Έχει βάλει κανείς πρόγραμμα ηχογραφήσεις κλήσεις στο κινητό.

Και αν ναι ποίο. Γιατί κάποια που δοκίμασα δεν λειτουργούν σωστά.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να κάνω μια ερώτηση.

Έχει βάλει κανείς πρόγραμμα ηχογραφήσεις κλήσεις στο κινητό.

Και αν ναι ποίο. Γιατί κάποια που δοκίμασα δεν λειτουργούν σωστά.

Ευχαριστώ

Εγω εχω δοκιμασει 2 το call recorder και το ACR στην αρχη με το πρωτο ακουγα και τον αλλον μια χαρα αλλα με το ACR ακουγονται καμπανα και οι 2 οταν μιλανε

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα το files to sd και μετέφερα το gps (navigon) στην sd. Κανει δουλεια αλλά 1ον αργεί πολύ 2ον μετεφερε την εφαρμογή στην κάρτα και σου ζητάει να κανεις την εγκατάσταση παλι( χαρτες κτλ) αλλά δουλεύει μια χαρά.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μετά από έναν χρόνο και... μπορώ να πω ότι το κινητό είναι πολύ καλό, ιδίως αν αναλογιστεί κανείς το πόσο το είχα πάρει (170€ περίπου).

Μόνο σε κάτι βαριά παιχνίδια (Hitman GO, Lara Croft GO, κλπ) ζεσταίνεται και ρουφά την μπαταρία σαν παλαβό, αλλά δεν κολλά καθόλου.

Οθόνη εξαιρετική, μπαταρία αξιοπρεπέστατη, γρήγορο (Facebook, Messenger, ανοίγουν και δουλεύουν αστραπιαία).

Άσε που νοιώθεις ότι κάποιος σε προσέχει και δεν σε έχει παρατήσει, μετά την αναβάθμιση σε Marshmallow.

Πολύ ευχαριστημένος.

Edited by geokaza
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανεις άλλος πρόβλημα με την μπαταρία απο τοτε που έγινε η αναβάθμιση; Υπάρχει τροπος να βελτιωθεί αν το κάνω root;
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανεις άλλος πρόβλημα με την μπαταρία απο τοτε που έγινε η αναβάθμιση; Υπάρχει τροπος να βελτιωθεί αν το κάνω root;

 

εγω φορτιζει αργοτερα και αδειαζει ποιο γρηγορα επισης ζεσταινεται, πολλεσ φορεσ το βγαζω απο την θηκη... δεν το ειχα συνδυασει τωρα που το ειπεσ μου πηγε το μυαλο. αν μπορει καποιος να βοηθησει δεκτο και ευχαριστω ...σε γενικες γραμμες εδω και εναμιση χρονο ειμαι πολυ ενθουσιασμενοσ απο την συσκευη τοσο που πηρα το ιδιο και στην κορη μου...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
εγω φορτιζει αργοτερα και αδειαζει ποιο γρηγορα επισης ζεσταινεται, πολλεσ φορεσ το βγαζω απο την θηκη... δεν το ειχα συνδυασει τωρα που το ειπεσ μου πηγε το μυαλο. αν μπορει καποιος να βοηθησει δεκτο και ευχαριστω ...σε γενικες γραμμες εδω και εναμιση χρονο ειμαι πολυ ενθουσιασμενοσ απο την συσκευη τοσο που πηρα το ιδιο και στην κορη μου...

 

Να σου πω την αληθεια εγω δεν εχω δει διαφορα αν και δεν κανω την ιδια χρηση γιατι το χρησιμοποιω πλεον σαν δευτερη συσκευη γιατι εχω το zuk 1 :rotfl: και το χρησιμοποιω μονο για να μπαινω σε fb, google κ.τ.λ. Αλλα ποτε πια δεν προκειται να ξανακανω αγορα σε vdf συσκευες γιατι δεν τις υποστηριζουν καθολου.Εδω τους πηγα την συσκευη του συζυγου μου για να περασουν την μαμα ρομ γιατι περασε μια ρομ και το κινητο ανοιγει αλλα δεν μπορει να μπει ρυθμισεις ωστε να περασει αλλη ρομ γιατι χαθηκε το twrp και μου ειπαν οτι δεν αναλαμβανουν root συσκευες λες και δεν θα πληρωναμε.Βλεπεις δεν υπαρχει καποιο tool οπως στα mediatek... Μακρυα λοιπον απο vdf.Μια φορα την παθαμε αλλα μαθαμε.

Despina!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας παιδια! Εσπασε η οθονη του vodafone μου. Ξέρετε ποσο θα κοστισει μια καινουργια αν το παω στη vodafone;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δεν γνωρίζω αλλά πολύ πιθανον να σε συμφέρει να την φτιαξεις μόνος σου αν πιάνουν τα χέρια σου φυσικά.

 

Στάλθηκε από το Vodafone Smart ultra 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω αλλά πολύ πιθανον να σε συμφέρει να την φτιαξεις μόνος σου αν πιάνουν τα χέρια σου φυσικά.

 

Στάλθηκε από το Vodafone Smart ultra 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Χμμ καταλαβα. Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω κανει κατι παρομοιο.

Θα παρω τηλ στα κεντρικα της vodafone για να ρωτησω τιμη και αποφασιζω μετα τι θα κανω.

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Καλησπερα η κορη μου εκανε το θαυμα της . της ειχα παρει το ultra 6 μεταχειρισμενο,απο καταστημα με αποδειξη αγορας, Δε ξερω για ποιο λογο εκανε hard reset...(νομιζω της εβγαζε συνεχεια οτι η καμερα ειναι απασχολημενη) , απο τοτε ομως οταν το ανοιγεις κανει τα εξης: Ανοιγει (γραφει καλως ηρθατε επιλεγεις ελληνικα)σου λεει δεν εχει σιμ παταw παραλειψη, στη συνεχεια συνδεεται στο δυκτυο,(δε σου δινει δυνατοτητα παραλειψης)στο επομενο σου γραφει (επαληθευση του λογαριασμου σας) και απο κατω (εχει γινει επαναφορα συσκευης για να συνεχισετε ,συνδεθειτε με καποιο λογαριασμο google ο οποιος εχει συγρονιστει στο παρελθον με αυτη τη συσκευη) , βαζω της κορης μου η τον δικο μου κανει και καλα επαληθευση και μου ξαναβγαζει τα ιδια παλι οπως παραπανω επαληθευση του λογαριασμου σας) και απο κατω (εχει γινει επαναφορα συσκευης κλπ και βεβαιως δε μπορω να προχωρησω παρακατω..... η συσκευη δεν ειναι root.....οποιαδηποτε βοηθεια δεκτη... ευχαριστω

υ.γ εχω και γω το ιδιο 27 μηνες ... δουλευει αψογα.....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα η κορη μου εκανε το θαυμα της . της ειχα παρει το ultra 6 μεταχειρισμενο,απο καταστημα με αποδειξη αγορας, Δε ξερω για ποιο λογο εκανε hard reset...(νομιζω της εβγαζε συνεχεια οτι η καμερα ειναι απασχολημενη) , απο τοτε ομως οταν το ανοιγεις κανει τα εξης: Ανοιγει (γραφει καλως ηρθατε επιλεγεις ελληνικα)σου λεει δεν εχει σιμ παταw παραλειψη, στη συνεχεια συνδεεται στο δυκτυο,(δε σου δινει δυνατοτητα παραλειψης)στο επομενο σου γραφει (επαληθευση του λογαριασμου σας) και απο κατω (εχει γινει επαναφορα συσκευης για να συνεχισετε ,συνδεθειτε με καποιο λογαριασμο google ο οποιος εχει συγρονιστει στο παρελθον με αυτη τη συσκευη) , βαζω της κορης μου η τον δικο μου κανει και καλα επαληθευση και μου ξαναβγαζει τα ιδια παλι οπως παραπανω επαληθευση του λογαριασμου σας) και απο κατω (εχει γινει επαναφορα συσκευης κλπ και βεβαιως δε μπορω να προχωρησω παρακατω..... η συσκευη δεν ειναι root.....οποιαδηποτε βοηθεια δεκτη... ευχαριστω

υ.γ εχω και γω το ιδιο 27 μηνες ... δουλευει αψογα.....

Καλησπέρα και χρόνια πολλά δοκίμασε πάλι να κάνεις hard reset και δεν ξέρω μήπως με το νέο λογισμικό χρειάζεται οπωσδήποτε Sim για να το ενεργοποιησεις.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά επίσης καλή χρονιά επίσης βρήκα άκρη από το ιντερνέτ αλλά ανακάλυψα ότι δε δουλεύει και το τατσ, στα κουμπάκια στο πληκτρολόγιο... Όπου δε μπορώ να κάνω τίποτα. Ρώτησα την κόρη μου και μου είπε ότι είχε κατεβάσει εφαρμογή πληκτρολόγιο και τα δούλευε από κεί.. κρίμα .. Έδωσα 70ευρω και της πήρα ένα s4 μεταχειρισμένο . Τι να τα κάνεις παιδιά είναι. Ελπίζω τουλάχιστον αυτό να κρατήσει... Ευχαριστώ για την απάντηση....
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Εχει κάνεις αλλος το ιδιο πρόβλημα? εδω και μερες όταν παω να κανω ενημέρωση μου βγαζει

 

"Σφάλμα δικτύου, παρακαλώ προσπαθήστε ξανα αργότερα"

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έχει πεθάνει το thread? Αντιμετωπίζω παρόμοιο πρόβλημα με το κινητό σε αυτό το βίντεο

 

Γενικά το κάτω δεξιά κουμπί (αυτό που βγαζει τις εφαρμογες) δεν πατιέται καθόλου, και κάνει αυτά τα τρελά πράγματα η οθόνη από μόνη της καμιά φορά. Επίσης σε ένα σημείο η οθόνη φαίνεται σαν να έχει "ξεβάψει" και φαίνονται τα τσιπάκια από πίσω. Χωρίς να έχει χτυπήσει ή ραγίσει η οθόνη κάπου!

 

Καιρός για αλλαγή; Κρίμα να βγάλει πρόβλημα στα δυομιση χρόνια, και να το αλλάξω όμως, είμαι περίεργος, θέλω να καταλάβω την πηγή του προβλήματος.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...