Jump to content

Vodafone Smart Ultra 6 (ZTE S6 lux)


lorentzos323
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 642
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπον

1) Το μονο που βρηκα εγω διαφορετικο με αυτο το update είναι στις ρυθμισεις στην προσβασιμοτητα δυο νεες επιλογές, Αυτο.

 

2)

Βρηκα και αυτο ομως

που λεει οτι είναι απλα ενα patch ασφαλειας απο την google + οτι προετοιμαζει το κινητό για την επόμενη ενημερωση Android 6.0.1 που θα γινει συντομα. (που συντομα λενε απο τον αυγουστο αλλα αντε)

https://foro.vodafone.es/t5/Actualizaciones-de-software/Actualizaci%C3%B3n-Vodafone-Smart-Ultra-6-a-versi%C3%B3n-ES09b/td-p/747101?platform=hootsuite

Εξακολουθει να μου βγαζει οτι ειναι ενημερωμενο εμενα,η δεν το πηρα χαμπαρι οτι ενημερωθηκε ειναι ρουτ η συσκευη σου ?

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Νέος στο Forum και χωρίς πολλές γνώσεις. Έχω το ρολόι FENIX 3 της GARMIN και μετά την αναβάθμιση που περάσαμε τον Απρίλιο του 16 στο κινητό vodafon smart ultra 6 η οποία αφορούσε το bluetooth δεν συνδέονται. Τι θα μπορούσα να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ασχοληθει καθολου με αυτα αν θες την γνωμη μου κάνε μια επαναφορά εργοστασιακών Ρυθμίσεων και δοκίμασε παλι.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έλαβε κανείς update για την 6.0.1?

Εγω οχι αλλα το εχω ρουταρει δεν ξερω αν φταιει αυτο.Στην Modaco που μπηκα ειδα screen shot απο χρηστη οτι ελαβε το marchmallow σε Ελλαδα!

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Εξακολουθει να μου βγαζει οτι ειναι ενημερωμενο εμενα,η δεν το πηρα χαμπαρι οτι ενημερωθηκε ειναι ρουτ η συσκευη σου ?

Τελικα το εκανα unroot εβγαλα και το twrp και μου εβγαλε την ενημερωση. Διαβασα στη modaco οτι Ελλαδα ηρθε η 6.0.1 ειχε βαλει και screen shot ο χρηστης που την εκανε ηταν 800 και κατι mb

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα , δεν βγάζει ακόμα κάτι για αναβάθμιση

Εγω το εκανα unroot μου εκανε την αναβαθμιση που δεν μου ειχε ερθει και την πρωτη φορα απετυχε γιατι με το που εκανε επανεκινηση ξανα ρουταριστηκε η συσκευη.Δοκιμασα 2η φορα και μου την κατεβασε. Στο ιστορικο που μπηκα ειδα οτι δεν εγραφε το ιδιο αριθμο εκδοσης π.χ εμενα τελειωνει σε GR09b και η ενημερωση εγραφε GR07b.Αναγκαστηκα να κανω επαναφορα εργοστασιακων αλλα συνεχιζει να ειναι root η συσκευη και δεν μπορω με τιποτα να το ξερουταρω και δεν ετσι δεν μπορω να κανω παλι ενημερωση,τσαμπα δηλαδη η επαναφορα.Οσο ειναι ο su στο συστημα δεν γινεται. Θα το προσπαθησω και θα επανελθω.Το εχει παθει και αλλος αυτο με το root-unroot?

Υ.Γ Φλασαρα τελικα την stock reocvery και μετα την μαμα ρομ και εγινε ξανα οπως το πρωτοαγορασα,και επιτελους εκανα την μικρη ενημερωση.Αντε να μας ερθει και το 6.0.1

Edited by pepi75
Despina!
Link to comment
Share on other sites

http://www.ztedevice.com/support/detail?id=78B3023E1FDF44109928A2D438A51A95

 

 

xD Nομίζω οτι βρηκα το update,

απο το site της zte

 

 

ΥΓ. ακυρο είναι το προηγούμενο update

παίζει κανεις που το εκανε να το ανεβάσει σε zip?

Edited by ZeroX
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου ηρθε εμενα η ενημερωση για Μarchmallow 835,35MB μολις την κανω,επιτελους

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια μου ηρθε εμενα η ενημερωση για Μarchmallow 835,35MB μολις την κανω,επιτελους

 

Screenshot_2017_02_13_08_19_58.png

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με την 6.0.1 έχω τα εξής προβλήματα: 1 εφαρμογές που ήταν αποθηκευμένες στην sd δεν αναγνωρίζονται πλέον και πρέπει να τις εγκαταστήσω εκ νέου και 2 κάποια αρχεία .mp4 και .jpg έχουν πάρει μια κατάληξη στο τέλος τύπου .jpgpn και δεν ανοίγουν!!! Αυτά.... Άντε με γεια μας!!!
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζει κανεις το πρόβλημα να μην μετακινούνται οι εφαρμογές στην sd μετα την ενημέρωση;
Link to comment
Share on other sites

 

Γεια σας παιδια :-) μόλις μπήκα, λοιπόν

και σε μενα μετα την ενημέρωση σε 6.0.1 δεν μπορω να μεταφερω τις εφαρμογές στην sd καρτα αλλα με λίγο που το εψαξα γίνεται αλλα πρέπει να γίνει συγκεκριμένο format στην καρτα (δειτε το βίντεο) για να μπορει να γίνει. οκ

Η ερώτηση μου είναι αμα το κανεις ολο αυτο και μετα κανεις επαναφορά εργοστασιακών είναι εντάξει ή πρέπει να ξανακάνεις format στην καρτα ?

αμα μπορεί κάποιος να το τεστάρει.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Στο μενού για το format δεν σου δίνει όλες τις επιλογές που έχει το βίντεο οποτε μετα δεν γίνετε να μεταφέρεις τις εφαρμογές
Link to comment
Share on other sites

Στο μενού για το format δεν σου δίνει όλες τις επιλογές που έχει το βίντεο οποτε μετα δεν γίνετε να μεταφέρεις τις εφαρμογές

Δοκιμασε να κανει κανεις του βιντεο τα βηματα? Ελεγα να το δοκιμασω αλλα φοβηθηκα επειδη γραφει για φορματ,δεν πιστευω να χανουμε οτι εχουμε μεσα στην sd?

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως τα χάνεις. Εγώ που το εκανα δεν μπορείς να τις μεταφέρεις γιατί δεν δίνει την επιλογή external sd
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έκανα και εγώ την αναβάθμιση πριν από μια εβδομάδα. Όλα καλά, δεν έχασα τίποτα και ρολάρει καλά το τηλέφωνο, αρκετές ευχάριστες αλλαγές, γενικά ευχαριστημένος. Πάλι καλά, μπράβο Vodafone!!!
Link to comment
Share on other sites

Εμενα βασικα με απογοητευσε η αναβαθμιση κυριως γιατι μπλοκαρει την μετακινηση των εφαρμογων στην sd καρτα, επιπλεον εχω την εντυπωση πως απο τοτε εχει μειωθει και η ενταση του ηχου οταν με καλουν. ελπιζω μονο να τα διορθωσουν με καποια αναβαθμιση εκ νεου.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...