Jump to content

Vodafone Smart Ultra 6 (ZTE S6 lux)


lorentzos323
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια αν κανεις ρουτ χανεις εγγυηση; Τι παιζει;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 642
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

την χανεις την εγγυηση αλλα υπάρχει και η διαδικασία unroot η οποία επαναφέρει το τηλ στην αρχική του κατασταση και δεν μπορεί να καταλάβει κάποιος οτι το εχεις πειράξει.
Link to comment
Share on other sites

την χανεις την εγγυηση αλλα υπάρχει και η διαδικασία unroot η οποία επαναφέρει το τηλ στην αρχική του κατασταση και δεν μπορεί να καταλάβει κάποιος οτι το εχεις πειράξει.

Καλο αυτο! Το ιδιο πραγμα γινεται και στο g2 μου. Αν περασεις καποια custom rom γινεται να επαναφερεις την εργοστασιακη οποτε θες και μετα εισαι παλι καλυμμένος απο την εγγυηση;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

εγώ δεν έχω πολύ ασχοληθεί με το root. καλό είναι να σου πει κάποιος ποιο ειδικος.

Κοιτα ουτε εγω καίγομαι να ρουταρω τη συσκευη απλα για να εχω μια ιδεα τι παιζει ;)

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα ουτε εγω καίγομαι να ρουταρω τη συσκευη απλα για να εχω μια ιδεα τι παιζει ;)

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το πρωτο και σημαντικο ειναι οτι μπορεις να απεγκαταστησεις να παγωσεις και το κυριοτερο να κανεις back-up σε εφαρμογες και δεδομενα με το titanioum αλλα με προσοχη φυσικα ποιες,με συνεπεια καλυτερη διαρκεια μπαταριας.Υπαρχουν πολλλες εφαρμογες για root συσκευες για την μπαταρια κ.α που δεν θα βρεις στις κανονικες ουτε με πληρωμη..Εχεις εξατομικευση και προσβαση σε λειτουργειες της συσκευης που χωρις root δεν εχεις.Το μονο μειον που εχει το root ειναι η εγγυηση.Εγω ολες μου τις συσκευες τις εχω ρουταρει και δεν χρειαστηκα ποτε να χρησιμοοιησω την εγγηυση.Πρεπει να εισαι πολυ γκαντεμης για κατι τετοιο η να κανεις χαζομαρα στην συσκευη και να τουβλαρει το κινητο...Μονο που στην δικη μας συσκευη το root ειναι αρκετα δυσκολο μεχρι να γινει και εννοειται πρεπει να γνωριζεις πως να ρουταρεις την συσκευη.Σε παραπανω σχολια μας θα διαβασεις οτι αφορα το root και οχι μονο!!!:p

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Το πρωτο και σημαντικο ειναι οτι μπορεις να απεγκαταστησεις να παγωσεις και το κυριοτερο να κανεις back-up σε εφαρμογες και δεδομενα με το titanioum αλλα με προσοχη φυσικα ποιες,με συνεπεια καλυτερη διαρκεια μπαταριας.Υπαρχουν πολλλες εφαρμογες για root συσκευες για την μπαταρια κ.α που δεν θα βρεις στις κανονικες ουτε με πληρωμη..Εχεις εξατομικευση και προσβαση σε λειτουργειες της συσκευης που χωρις root δεν εχεις.Το μονο μειον που εχει το root ειναι η εγγυηση.Εγω ολες μου τις συσκευες τις εχω ρουταρει και δεν χρειαστηκα ποτε να χρησιμοοιησω την εγγηυση.Πρεπει να εισαι πολυ γκαντεμης για κατι τετοιο η να κανεις χαζομαρα στην συσκευη και να τουβλαρει το κινητο...Μονο που στην δικη μας συσκευη το root ειναι αρκετα δυσκολο μεχρι να γινει και εννοειται πρεπει να γνωριζεις πως να ρουταρεις την συσκευη.Σε παραπανω σχολια μας θα διαβασεις οτι αφορα το root και οχι μονο!!!:p

Να'σαι καλα για τις απαντησεις! Αμα το κανω ρουτ θα το κανω μολις τελειωσει η εγγυηση η οταν αρχισει να λαγγαρει ασχημα. Δεν θελω να εχω στο κεφαλι μου οτι κατι αν γινει δεν θα εχω μετα εγγυηση. Εξάλλου το κιν ειναι του αδερφου μου και εφοσον δεν παραπονιεται ότι κολλαει και τα σχετικα ολα καλα :)

Γενικα ξερω τι παίζει με το ρουτ και το τι προσφερει. Ειναι μαστ κατα την αποψη μου αλλα χανεις εγγυηση δυστυχώς. Εξάλλου το g2 μου το ρουταρα και εχω περασμενη καστομ ρομ και ειμαι κομπλε :D

 

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,προβλημα με softbrick μαλλον στην συσκευη...

 

το κινητο πηγε να φλασριστει με την μαμα rom και recovery αλλα επεδη στο Modaco υπηρχαν 2 recovery περαστηκε η δευτερη και τωρα στο κινητο ανοιγει μονο το logo και μετα μαυριλα...μπαινει μονο στην recovery και κανει ακυρωση σε οποιο instalation,υπαρχει καποιο προγραμμα ωστε να γινει unbrick μεσω pc?

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανενα tool για να περασω τους drivers στην συσκευη για να μπορεσω να το φλασαρω παιδια?

 

Ειναι κανεις εδωωωωω?

Edited by pepi75
Despina!
Link to comment
Share on other sites

http://a9droid.com/vodafone-smart-ultra-6-android-nougat-7-0-update/

 

χαχαχαχαχα και μετα ξυπνησαμε....εδω δεν εχει γινει marchmalow 6 θα γινει nougat 7?

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ολα οκ με την συσκευη μετα απο το softbrick που ειχε παθει...

 

Αυτο που χρειαζοταν ηταν να βαλω την sd card στο card reader να κανω unzip το αρχειο της stock recovery πηγαινοντας στο update to sd card package και εκανα install το αρχειο επειτα reeboot system και το κινητο εχει ξανα την μαμα ρομ μονο που θα χρειαστει ξανα root...

 

ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΦΙΛΟ MEMOSTRIKAS ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΓΥΡΙΣΕΙ ΣΤΗΝ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΗ

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε καμια ενημέρωση για την αναβάθμιση γιατί εχθες πήγα στην vodafone και μου ειπαν οτι χλωμό αν θα παρουμε.

 

Στάλθηκε από το Vodafone Smart ultra 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε καμια ενημέρωση για την αναβάθμιση γιατί εχθες πήγα στην vodafone και μου ειπαν οτι χλωμό αν θα παρουμε.

 

Στάλθηκε από το Vodafone Smart ultra 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πουθενά δεν αναφέρεται τίποτα οπότε απο χλωμό εως άσπρο... Δυστυχώς...

Link to comment
Share on other sites

Τα VDF smart ultra 7 & platinum ειναι ηδη marchmallow...Παντως εμενα μου ειχαν απαvτησει απο την Vodafone Greece οτι θα αναβαθμιστουν μετα τα μεσα Σεπτεμβριου για να δουμε θα εχει ερθει μεχρι τελος του μηνα η κοροιδευουν?
Despina!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα σε ολους και παρακαλώ για την βοηθεια σας.....

εδω και καμια εβδομάδα συνδεω το κινητο με το pc για μεταφορα αρχείων και ενώ ακουγετε ο ηχος οτι συνδεθηκε ...... δεν φενετε πουθενα.....

μεχρι πριν μια εβδομαδα το εμφανιζε κανονικα στο "ο υπολογιστης μου".

δωστε τα φωτα σας και ευχαριστώ προκαταβολικά.....

Link to comment
Share on other sites

Το έκανε και στο δικό μου (άλλη συσκευή) και έφταιγε το καλώδιο.

Δοκίμασε και με άλλο.

 

Στάλθηκε από κινητό.

Link to comment
Share on other sites

3 εχω αλλαξει ...... τιποτα

σε εμενα το κανει καποιες φορες αν το συνδεσω σε ενα usb hub που εχω.δοκιμασε να το συνδεσεις σε διαφορετικη θυρα αν δεν το εχεις κανει ηδη.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το wi-fi file browser για μεταφορα αρχείων χωρίς καλώδιο. https://play.google.com/store/apps/details?id=pt.webprods.android.file.manager&hl=el
Link to comment
Share on other sites

τιποτα ...... μονο ο ηχος των windows οτι συνδεετε

 

Ξαναπερνα τους drivers!

Link to comment
Share on other sites

Tελικα για ανδροιδ 6 παιζει τιποτα; Τελειωσε ο Σπετεμβρης και δεν βλεπω τιποτα ...

 

Μπα δεν νομιζω να παρει αναβαθμιση!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ξέρει κανεις πρόγραμμα για να βλέπουμε τους κύκλους φόρτισης της μπαταρίας. Χωρίς να είναι root το τηλέφωνο.ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Vodafone Smart ultra 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...