Jump to content

Vodafone Smart Ultra 6 (ZTE S6 lux)


lorentzos323
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 642
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευτυχως και οι δυο εφαρμογες λειτουργουν μια χαρουλα για καλο και για κακο εκανα και ενα back-up στο Titanium για να μην εχουμε τα ιδια,και σημερα ειπα να κανω και μια επαναφορα εργοστασιακων στην συσκευη και πλακα-πλακα παει σφαιρα γιατι ειχε αρχισει να μου κολαει λιγο.Ευτυχως που εχουμε και τα αντιγραφα ασφαλειας και δεν χρειαζεται να κατεβαζω απο την αρχη εφαρμογες μονο τις ρυθμισεις του Nova Launcher εφτιαξα...
Despina!
Link to comment
Share on other sites

Σε φόρουμ Vodafone της Πορτογαλίας απάντησαν σε σχόλιο χρήστη κατι για Οκτωμβριο, μακαρι να ειναι αλήθεια
Despina!
Link to comment
Share on other sites

Για οσους ψαχνονται εχω και παλι καλα νεα! Εδω http://www.mediafire.com/download/l16b9q57831nnlf/cm-12.1-20160726-UNOFFICIAL-p839v55.zip

σας εχω την CM 12.1 CYANOGEN rom, η οποια ομως ειναι καθαρη καθαρη (χωρις διαφορα εχτρα οπως οι αλλες cm 12.1) και ειναι αρκετα σταθερη, ομαλη, και αρκετα γρηγοροτερη απο ολες! Επισης εδω http://opengapps.org/ σας εχω και το site για τα GAPPS οπου εκει διαλεγουμε arm και 5.1 και τα περναμε μεσω recovery! Προσοχη μην διαλεξετε arm 64bit, διοτι το λογισμικο/κινητο ειναι 32bit και θα εχετε θεματα! Πριν την εγκατασταση καντε ενα full wipe data, cache , dalvik cache! Επισης εδω http://www.mediafire.com/download/848x1x210sb4mfz/battery-test.zip σας εχω ενα αρχειακη που θα το περασετε μεσω recovery, και με το οποιο θα δειτε διαφορα κατα 20% μειον στην καταναλωση της μπαταριας!

Την εχω περασει στο κινητο 4 μερες τωρα, απλα εκανα δοκιμη πριν βγαλω συμπερασματα και ποσταρω! Η συνολικη συμπεριφορα του κινητου ειναι κατα πολυ καλυτερη απο πριν! Δεν εχει κανενα μα κανενα προβλημα σε τιποτα! ολα δουλευουν αψογα!:D

Edited by memostrikas
Link to comment
Share on other sites

Σε φόρουμ Vodafone της Πορτογαλίας απάντησαν σε σχόλιο χρήστη κατι για Οκτωμβριο, μακαρι να ειναι αλήθεια

 

Εγώ δεν πιστεύω να αναβαθμιστεί αφου βγήκε το επόμενο μοντέλο!

Link to comment
Share on other sites

μακάρι να είναι αληθεια pepi75, πάντως αν η υποστήριξη της voda στην συσκευη είναι μέχρι εδώ τι να πω....
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα γιατι δεν βαζεις τα nano που δεν σου τρωνε και χωρο?Την κατεβαζω να την δοκιμασει ο συζυγος ευχαριστουμε
Despina!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα γιατι δεν βαζεις τα nano που δεν σου τρωνε και χωρο?Την κατεβαζω να την δοκιμασει ο συζυγος ευχαριστουμε

 

Τα nano δηλαδη δεν εχουν ολα τα gapps μεσα, και πιανουν τοσο λιγο χωρο?

Link to comment
Share on other sites

Τα nano εχουν τις βασικες και δεν εχουν τις αχρειαστες π.χ google βιβλια,μουσικη κ.α. Αυτες δηλαδή που αφαιρουμε οταν κανουμε το κινητό ρουτ!
Despina!
Link to comment
Share on other sites

Τα nano εχουν τις βασικες και δεν εχουν τις αχρειαστες π.χ google βιβλια,μουσικη κ.α. Αυτες δηλαδή που αφαιρουμε οταν κανουμε το κινητό ρουτ!

 

Εγω βασικα θελω μονο το play store και τιποτα αλλο! Τις αλλες δεν τις χρειαζομαι!

Link to comment
Share on other sites

Εγω βασικα θελω μονο το play store και τιποτα αλλο! Τις αλλες δεν τις χρειαζομαι!

 

Δεν υπαρχει πακετο gapps που να εχει μονο το playstore τα nano απλα εχουν τις αυτες που χρειαζομαστε ολα τα αλλα εχουν κατι παραπανω και αλλα ολες τις αχρειαστες εφαρμογες.Μακαρι να υπηρχαν gapps που να ειχε μονο το playstore ασε που και παλι θα επρεπε να κατεβαζεις εφαρμογες...η λεξη gapps σημαινει εφαρμογες.Αν εχεις μπει κι ολας στην σελιδα που κατεβαζουν τα gapps για το καθε πακετο εφαρμογων ( nano,pico κ.τ.λ) γραφει απο κατω τι παρεχει το καθενα. Τα nano ειναι το μικροτερο κακο και δεν γεμιζει ο εσωτερικος χωρος σε σχεση με αλλα gapps.Βαλτα και θα δεις οτι ετσι ειναι!!!

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει πακετο gapps που να εχει μονο το playstore τα nano απλα εχουν τις αυτες που χρειαζομαστε ολα τα αλλα εχουν κατι παραπανω και αλλα ολες τις αχρειαστες εφαρμογες.Μακαρι να υπηρχαν gapps που να ειχε μονο το playstore ασε που και παλι θα επρεπε να κατεβαζεις εφαρμογες...η λεξη gapps σημαινει εφαρμογες.Αν εχεις μπει κι ολας στην σελιδα που κατεβαζουν τα gapps για το καθε πακετο εφαρμογων ( nano,pico κ.τ.λ) γραφει απο κατω τι παρεχει το καθενα. Τα nano ειναι το μικροτερο κακο και δεν γεμιζει ο εσωτερικος χωρος σε σχεση με αλλα gapps.Βαλτα και θα δεις οτι ετσι ειναι!!!

 

Συμφωνώ σε όλα μαζί σου! Εγώ όμως έχω τώρα το φουλ πακέτο! Οπότε αν και όταν ξαναχρειαστει να τα περάσω, τότε θα προσέξω!

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δηλαδή αχρειαστες εφαρμογές που τρέχουν και σου στοιχίζουν και σε μπαταρία. Εγω στην θέση σου θα εκανα ενα Backup σε εφαρμογές κ.τ.λ ενα full wipe και θα ξαναφλασαρα απο την αρχή rom και nano.Εκτός αν τις αχρειαστες εφαρμογές τις κανεις απεγκατασταση μεσω titanium αλλα και παλι επειδη αλληλεπιδρούν μεταξύ τους κάποιες πρέπει να προσεξεις αλλα π.χ μπορείς να βγαλεις βιβλία google, flipboard, ταινίες google κ.α βλεπεις οτι το full εχει μέχρι και το google launcher μεσα γιατι απο οτι ξερω χρησιμοποιείς τον nova...
Despina!
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δηλαδή αχρειαστες εφαρμογές που τρέχουν και σου στοιχίζουν και σε μπαταρία. Εγω στην θέση σου θα εκανα ενα Backup σε εφαρμογές κ.τ.λ ενα full wipe και θα ξαναφλασαρα απο την αρχή rom και nano.Εκτός αν τις αχρειαστες εφαρμογές τις κανεις απεγκατασταση μεσω titanium αλλα και παλι επειδη αλληλεπιδρούν μεταξύ τους κάποιες πρέπει να προσεξεις αλλα π.χ μπορείς να βγαλεις βιβλία google, flipboard, ταινίες google κ.α βλεπεις οτι το full εχει μέχρι και το google launcher μεσα γιατι απο οτι ξερω χρησιμοποιείς τον nova...

Προς το παρών τις έχω παγώσει! Και σιγά σιγά θα τις αφαιρέσω!

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρών τις έχω παγώσει! Και σιγά σιγά θα τις αφαιρέσω!

 

Παντως αυτη η ρομ πεταει καμια σχεση με την resurection,δουλευει και το ανοιγμα της συσκευης κανονικα οπως την μαμισια...

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Παντως αυτη η ρομ πεταει καμια σχεση με την resurection,δουλευει και το ανοιγμα της συσκευης κανονικα οπως την μαμισια...
Τι εννοεις οτι δουλευει κανονικα το ανοιγμα της συσκευης?
Link to comment
Share on other sites

Την αφύπνιση με το διπλό χτύπημα εννοώ, τωρα λειτουργεί κανονικά σε σχέση με την Resurrection που δεν λειτουργούσε. Ηταν και ο ενας απο τους λόγους που δεν αλλαζα rom εγω,ο αλλος ειναι οτι δεν μπορούμε να γυρίσουμε στην εργοστασιακή.

 

Στάλθηκε από το Vodafone Smart ultra 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Την αφύπνιση με το διπλό χτύπημα εννοώ, τωρα λειτουργεί κανονικά σε σχέση με την Resurrection που δεν λειτουργούσε. Ηταν και ο ενας απο τους λόγους που δεν αλλαζα rom εγω,ο αλλος ειναι οτι δεν μπορούμε να γυρίσουμε στην εργοστασιακή.

 

Στάλθηκε από το Vodafone Smart ultra 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τελικά εσύ ποία rom έχεις ? Θυμάμαι όμως ότι η αφύπνιση με διπλό χτύπημα ρουφούσε μπαταρία με την εργοστασιακή. Πάντως εγώ και να γινόταν δεν θα έβαζα ξανά την εργοστασιακή!

Edited by memostrikas
Link to comment
Share on other sites

Τελικά εσύ ποία rom έχεις ? Θυμάμαι όμως ότι η αφύπνιση με διπλό χτύπημα ρουφούσε μπαταρία με την εργοστασιακή. Πάντως εγώ και να γινόταν δεν θα έβαζα ξανά την εργοστασιακή!

 

Eνταξει τι μπαταρια να σου τρωει το νοκ-νοκ με την ιδια λογικη θα ετρωγε και με την resurection που εκλεινε μονο.Μακαρι το προβλημα της εργοστασιακης και οχι μονο να ηταν αυτο ,Εγω την εργοστασιακη την εχω λογω εγγυησης ακομα γιατι αν παθει κατι η συσκευη το ρουταρισμα το λυνω αλλα το να γυρισω πισω λιγο δυσκολο.Παντως η συσκευη του συζυγου με κανονικη χρηση η μπαταρια κραταει 3 μερες.Οποια ρομ και να βαλεις σε αυτην την συσκευη συνεχιζει να παιρνει φωτια γιατι το σκεφτεσαι να μιλησεις πανω απο 1 λεπτο χαχαχαχα

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Eνταξει τι μπαταρια να σου τρωει το νοκ-νοκ με την ιδια λογικη θα ετρωγε και με την resurection που εκλεινε μονο.Μακαρι το προβλημα της εργοστασιακης και οχι μονο να ηταν αυτο ,Εγω την εργοστασιακη την εχω λογω εγγυησης ακομα γιατι αν παθει κατι η συσκευη το ρουταρισμα το λυνω αλλα το να γυρισω πισω λιγο δυσκολο.Παντως η συσκευη του συζυγου με κανονικη χρηση η μπαταρια κραταει 3 μερες.Οποια ρομ και να βαλεις σε αυτην την συσκευη συνεχιζει να παιρνει φωτια γιατι το σκεφτεσαι να μιλησεις πανω απο 1 λεπτο χαχαχαχα

 

Εγώ σε οσα κινητά είχα πρόβλημα (και οοοολα μου τα κινητά τα rootαρω) και έπρεπε να πάνε service, η ξαναεβαζα την μαμά rom (αν μπορούσα), η μέσω recovery του έσβηνα τα πάντα και το έκανα τούβλο το κινητό! Οπότε και ποτέ κανείς δεν κατάλαβε αν το έχω rootαρη, και δεν ειχα θέμα εγγύησης! Εγώ θα σου πρότεινα να βάλεις την rom... να ευχαριστηθείς το κινητο σου, διότι τώρα όπως είναι, είναι για κλάματα με την εργοστασιακή! Τώρα πραγματικά λέω τι γρήγορο κινητο που έχω και όλα πάνε ομαλά και και σφαίρα!

Και αν ο σύζυγος δεν χρησιμοποιεί το δικό του, δοκίμασε το λιγο καιρό κάθε μέρα και θα δεις την τεράστια διαφορά!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έστειλα πριν κατι μερες email στην Vodafone για το αμα παιζει να παρουμε το android 6 και σήμερα μου απάντησαν αυτό

:D

 

"Σύμφωνα με την τελευταία ενημέρωση από το Group, το TA για το Android 6 αναμένεται στις 16 Σεπτεμβρίου, οπότε λογικά το rollout θα είναι πριν τα τέλη Σεπτεμβρίου"

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα πριν κατι μερες email στην Vodafone για το αμα παιζει να παρουμε το android 6 και σήμερα μου απάντησαν αυτό

:D

 

"Σύμφωνα με την τελευταία ενημέρωση από το Group, το TA για το Android 6 αναμένεται στις 16 Σεπτεμβρίου, οπότε λογικά το rollout θα είναι πριν τα τέλη Σεπτεμβρίου"

εξαιρετικά νεα.να το δω και να μην το πιστεψω.ομολογω πως δεν το περιμενα με τίποτα. :)

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα πριν κατι μερες email στην Vodafone για το αμα παιζει να παρουμε το android 6 και σήμερα μου απάντησαν αυτό

:D

 

"Σύμφωνα με την τελευταία ενημέρωση από το Group, το TA για το Android 6 αναμένεται στις 16 Σεπτεμβρίου, οπότε λογικά το rollout θα είναι πριν τα τέλη Σεπτεμβρίου"

 

 

Να το δω κ να μην το πιστέψω..!! Αν γίνει αυτό νομίζω πως θα είναι η πρώτη Vodafone Smart συσκευή που θ αναβαθμιστεί με major update κ οχι με μικρo-α bug fix..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...