Jump to content

Vodafone Smart Ultra 6 (ZTE S6 lux)


lorentzos323
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

https://mega.nz/#!MhsylTSD!1G0IzXKM6l3sPTbXeRwdxuoaEAGFMuP9dh0X7jYyiqM

Εδω σας εχω και την καινούργια version του recovery! Φλασαρετε μέσω της υπάρχουσας custom recovery!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 642
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα Memostrikas,με αυτην τα ειχαμε φλασαρει εξ'αρχης τα κινητα γιατι οπως ξερεις προσφατα καναμε και το ρουτ.Εσυ ειχες την προηγουμενη?
Despina!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Memostrikas,με αυτην τα ειχαμε φλασαρει εξ'αρχης τα κινητα γιατι οπως ξερεις προσφατα καναμε και το ρουτ.Εσυ ειχες την προηγουμενη?

 

Ναι την προηγούμενη είχα! Την φλασαρες κι εσύ τελικά την cm?

Link to comment
Share on other sites

Την μονη που δεν έχω φλασαρει ακόμα εγώ είναι την CM 12.1 και το πρόσφατο αρχείο zip NFC που μας εστειλες.Αλλά με τρώει το χερι μου και μένα γιατί όλο και κάτι προσθέτουν στην unofficial rom και έχω σπαστει που στην γραμμή εγκατάστασης της μαμάς ρομ δεν έχει στο κουρτινακι όπως και αλλά...Τα έχω κανει αντιγραφή βέβαια στην SD μου.Οσον αφορα φυσικά την cm δεν μας είναι άγνωστη στην ποικιλία λειτουργιών της μιας και όπως σου έχω προαναφερει την έχουμε φλασαρει στα δεύτερα κινητά μας (galaxy s3) και ταμπλετ (Lg g pad 8.3) με την διάφορα είναι οτι εκεί φλασαραμε και τα gapps!
Despina!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα παιδια,

 

το smart ultra 6 που εχω αρχισε να παρουσιαζει θεματα με το touch του. Συγκεκριμενα ανοιγει και παταει μονο του σε apps και παιρνει τηλ. και τρωει τρελα σκαλωματα ωρες ωρες.

Παιδικη ασθενια ή επεσα στην περιπτωση; :blink:

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα σήμερα οτι πανω δεξια στο εικονίδιο της μπαταρίας προστέθηκε καπως αριθμός με το ποσοστό της μπαταρίας εγινε σε κανέναν άλλον? ._.

Δεν υπήρχε μέχρι χτες

(οχι οτι με χαλαει απλα ρωταω)

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα σήμερα οτι πανω δεξια στο εικονίδιο της μπαταρίας προστέθηκε καπως αριθμός με το ποσοστό της μπαταρίας εγινε σε κανέναν άλλον? ._.

Δεν υπήρχε μέχρι χτες

(οχι οτι με χαλαει απλα ρωταω)

 

Νομίζω πως δεν εχει τετοια επιλογή.. Μηπως εγκατεστησες καποια εφαρμογή? Μπορείς ν ανεβάσεις screenshot?

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως δεν εχει τετοια επιλογή.. Μηπως εγκατεστησες καποια εφαρμογή? Μπορείς ν ανεβάσεις screenshot?

 

Το ξερω εχω το κινητό απο τον Δεκέμβριο και πρώτη φορά το βλέπω αυτο σήμερα, οχι δεν εχω κάποια εφαρμογή

 

screenshot

http://i1174.photobucket.com/albums/r607/Hlias777/Screenshot_2016-07-04-16-05-430101_zpsfzmrzp6p.png

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως για να εμφανισω το ποσοστό στη μπαταρία έβαλα συγκεκριμένη εφαρμογή.ενεργοποιησα την επιλογή που έχει για να φαίνεται το ποσοστό της μπαταρίας και μετά την απεγκατεστησα.η εφαρμογή είναι η battery percent enabler.
Link to comment
Share on other sites

Απο περιέργεια απενεργοποιησα τις εφαρμογές που σχετίζονται με την μπαταρία αλλά η ένδειξη παραμένει. Το εχεις ρουταρει και εχεις βάλει την εφαρμογή που λες?
Despina!
Link to comment
Share on other sites

Απο περιέργεια απενεργοποιησα τις εφαρμογές που σχετίζονται με την μπαταρία αλλά η ένδειξη παραμένει. Το εχεις ρουταρει και εχεις βάλει την εφαρμογή που λες?

η εφαρμογή αυτή δεν χρειάζεται root.δουλεύει ως εξής:εγκατάσταση-ενεργοποίηση εμφάνισης ποσοστού%- reboot.μετά την κάνεις απεγκατασταση και δεν φαίνεται πουθενα,το ποσοστό όμως στη μπαταρία παραμενει.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες να του κανεις μια επαναφορά μήπως στρώσει?

 

Δεν αλλαξε κατι. Το θεμα ειναι στο πανω μερος του touch. Το πηγαμε στην vodafone και φευγει Arvato τις επομενες μερες. :confused:

Link to comment
Share on other sites

Για πιο λογο να το πας στην Vodafone δεν είναι κακό να σου δείχνει την ένδειξη , αν στην δείχνει π.χ στην πανω δεξια γωνία όπως στο δικο μου ,αλλά touch τι έννοεις γιατί όλη η οθόνη touch είναι!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

η εφαρμογή αυτή δεν χρειάζεται root.δουλεύει ως εξής:εγκατάσταση-ενεργοποίηση εμφάνισης ποσοστού%- reboot.μετά την κάνεις απεγκατασταση και δεν φαίνεται πουθενα,το ποσοστό όμως στη μπαταρία παραμενει.

Εχεις δίκιο οσον αφορα το root την είχα εγκαταστήσει και εγώ θυμηθηκα την διαδικασία γιατί η εφαρμογή αυτή επεμβαίνει στο συστημα για αυτό και μένει η ένδειξη της μπαταρίας!

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βρε παιδιά μια ερώτηση θέλω να κάνω για τον προεγκατεστημένο music player της συσκευής μας.Οταν πρωτοπηρα την συσκευή θυμάμαι οτι είχε δικο του music player τώρα που ψάχνω μέσα δεν βρίσκω την εφαρμογή μου είχε κανει εντύπωση θυμάμαι το equalizer. Στις ρυθμίσεις παλι όταν μπαίνω στο Εφαρμογές-Ολα βρίσκω το Music Fx αλλά με 16kb. Το έχει παρατηρήσει κανεις?

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Και τα καλά νέα συνεχίζονται! Εδώ σας έχω την αναβάθμιση της CM 12.1 RC1 ΣΕ CM 12.1 RC2!

Τώρα πάω για εγκατάσταση! Για την εγκατάσταση θα χρειαστεί να κάνουμε full wipe/factory reset, διότι είναι base απο άλλη rom! Από αυτά που διάβασα είναι αρκετα γρηγορότερη και σταθερή απο την υπάρχουσα rc1 και περιέχει και όλα τα fix! Θα επανέλθω με εντυπώσεις!:D

https://mega.nz/#!w1dFhZCC!nuOAAPNSLnZGyeO3sx87sv-vSbLjrBEEGkNu7b1LHlo

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε Memostrikas.Δοκιμασε και πες μας αν δουλευουν τα δεδομενα γιατι την ειχαμε δει και αυτην την ρομ και ο λογος ηταν οι αρνητικοι σχολιασμοι που διαβαζαμε απο καποιους που γυρισαν παλι στην rc1.Θα χαρουμε να ακουσουμε καλα νεα!!!
Despina!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε Memostrikas.Δοκιμασε και πες μας αν δουλευουν τα δεδομενα γιατι την ειχαμε δει και αυτην την ρομ και ο λογος ηταν οι αρνητικοι σχολιασμοι που διαβαζαμε απο καποιους που γυρισαν παλι στην rc1.Θα χαρουμε να ακουσουμε καλα νεα!!!

 

Δουλεύουν άψογα...! Και επίσης υπάρχουν επιλογές για όλους τους τύπους δικτύων! Π.χ εγώ το έχω στην επιλογή παγκόσμια που καλύπτει οοοολα τα δίκτυα! Μέχρι στιγμής ολά πάνε καλά και τρέχουν σφαίρα! Γνώμη μου? Κάντε άμεσα εγκατάσταση! Πραγματικα τώρα ευχαριστιεμαι το κινητό μου!

Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Ο σύζυγος ήδη την περνάει. Με βλεπω να μπαινω και εγώ στο τρυπακι σας!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ωραία. Ο σύζυγος ήδη την περνάει. Με βλεπω να μπαινω και εγώ στο τρυπακι σας.Περασες και τα zip αρχεια (κάμερα-nfc-led light) που έχει στο Modaco η μονο την rom?

Και αλλη μια ερώτηση knock code εχει η rc2 για να ανοιγει την συσκευή γιατί η 1δεν έχει...

Edited by pepi75
Despina!
Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Ο σύζυγος ήδη την περνάει. Με βλεπω να μπαινω και εγώ στο τρυπακι σας!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ωραία. Ο σύζυγος ήδη την περνάει. Με βλεπω να μπαινω και εγώ στο τρυπακι σας.Περασες και τα zip αρχεια (κάμερα-nfc-led light) που έχει στο Modaco η μονο την rom?

Και αλλη μια ερώτηση knock code εχει η rc2 για να ανοιγει την συσκευή γιατί η 1δεν έχει...

 

Ολα τα fix καμερα led light nfc τα εχει μεσα! Επισης εχει το διπλο πατημα και πλεον το εχει και για αφυπνιση, αλλα σε εμενα δεν δουλευει λογω που εχω αλλη εφαρμογη για κλειδωμα οθονης, οποτε και μου ειναι αχρηστο! Περιμενω εντυπωσεις σας...!

 

Υ.Γ: Εγω το κινητο θα το πουλουσα (ηταν ηδη κανονισμενο)! Αλλα οταν ειδα την CM και την δουλεψα (τυχερος που την ειδα... μια μερα πριν το δωσω) αααααλαξα γνωμη! Και θα σου προτεινα να την εγκαταστησεις αμεσα! Θα δεις μετα οτι θα εχεις ααααλλη συσκευη!

Edited by memostrikas
Link to comment
Share on other sites

Ο σύζυγος την εγκατέστησε την rc2.,και του αρέσει και αυτή η ρομ γιατί δεν είχε παραπονο ουτε απο την rc1.Προσπαθεί να ψησει και μενα χαχαχαχαχα
Despina!
Link to comment
Share on other sites

Ο σύζυγος την εγκατέστησε την rc2.,και του αρέσει και αυτή η ρομ γιατί δεν είχε παραπονο ουτε απο την rc1.Προσπαθεί να ψησει και μενα χαχαχαχαχα

Ένας τρόπος υπάρχει! Εάν πάρεις το κινητό του συζήγου για μια μέρα θα αλλάξεις κατευθείαν γνώμη!

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι χαχαχαχαχα

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η αλήθεια ειναι οτι εχω συνηθησει να το ανοιγοκλεινω απο το home button και απο οτι είδα ούτε με την rc2 ανοίγει ,μονο κλείνει....

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι χαχαχαχαχα

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η αλήθεια ειναι οτι εχω συνηθησει να το ανοιγοκλεινω απο το home button και απο οτι είδα ούτε με την rc2 ανοίγει ,μονο κλείνει....

 

Πέπι έχετε την rc1 να μου την στείλετε διότι την εσβησα και έχω θέμα με την rc2 και θέλω να την περάσω?

Link to comment
Share on other sites

Με την RC2 και ενω αναβανε κανονικα τα 3 κουμπια κατω, οταν κλειδωνε και εσβηνε η οθονη, και μετα το ξεκλειδωνα δεν αναβε τιποτα παρα μονο με επανεκκινηση και ξανα τα ιδια και τα ιδια...:mad: Ο συζηγος σου εχει τετοιο θεμα? Eβαλα τωρα την mokee rc2 να την δοκιμασω μιας και ειναι η μονη που δεν εχω περασει, αλλα το "κακο" ειναι πως περασα (αναγκαστικα) τα GAPPS (δεν τα εχει μεσα) και φορτωθηκα ενα σωρο εφαρμογες που δεν θελω! Ελπιζω να μην μου κανει νερα αυτη η rom! Παντως εαν εχετε την rc1 θα σας ημουν ευγνωμων αν την ανεβαζατε... για να την παρω!:) Edited by memostrikas
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...