Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6230


Pimpsick
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος DlMlTRlS ( 3 Ιούλ. 2004 , 16:37)

 

ευχαριστώ φίλε μου,ωραίες αλλά η τρίτη,τι είναι κι αυτό το τριφύλλι............

 

 

 

Προσωπικες αδυναμιες!!!!!! :) :) :)

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω στις Επαφες μου να γραφω τα ονοματα μονο με κεφαλαια γραμματα????Πατωντας την # εχει εναλλαγη μονο για μικρα και αριθμους.... :alien: :alien: :alien:

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Γιάννης ( 3 Ιούλ. 2004 , 16:54)

 

Πως μπορω στις Επαφες μου να γραφω τα ονοματα μονο με κεφαλαια γραμματα????Πατωντας την # εχει εναλλαγη μονο για μικρα και αριθμους.... :alien: :alien: :alien:

 

Απλώς πατάς το πλήκτρο # διακεκομένα και όχι παρατεταμένα.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος christ-k ( 3 Ιούλ. 2004 , 17:32)

 

Απλώς πατάς το πλήκτρο # διακεκομένα και όχι παρατεταμένα.... ;)

 

 

Σε ευχαριστω πολυ !!!!!Τοσο απλο!!!!!! :) :) :)

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια μια ερωτηση οταν στελνεις ενα μηνυμα και το εχει κλειστο και παιρνεις την αναφορα μετα απο 10 ωρες η αναφορα μου ηρθε αλλα δεν ελεγε την ωρα που μου ηρθε.Ειναι προβλημα η και σε σας ειναι ετσι; :D
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγες μέρες ασχολούμαι με τη δημιουργία ήχων κλήσης mp3 για το 6230. Μερικά από τα τραγουδάκια είναι:

 

01. Narcotic Thrust - I Like It

02. Havana Funk - Bakiri Ban

03. Double Dee - Shining

04. Πέγκυ Ζήνα - Πουθενά

05. Νότης Χριστοδούλου - Και Όλο Χάλαγε Το Αμάξι

κλπ.

 

Εάν ενδιαφέρεται κανείς για αυτά (και για τα υπόλοιπα που έχω ήδη έτοιμα), ίσως να μπορούσε να δωθεί ένας χώρος στην ενότητα My Files και να τα κάνω εκεί upload (φυσικά όχι μόνο εγώ - εάν υπάρχουν κι άλλοι που έχουν ήχους κλήσης και θέλουν να τους μοιραστούν καλό είναι να γίνει εκεί ένας χώρος για το κατέβασμά τους).

 

06. Γιώργος Μαζωνάκης - Είσαι Φοβερή

07. Χρήστος Δάντης - Φωτιά Θαλασσί

08. Μιχάλης Χατζηγιάννης - Για Σένα

09. Δέσποινα Βανδή - Come Along Now

10. Νίκος Μακρόπουλος - Ύποπτο Το Αίσθημά Σου

 

;)

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα.

Εδω και λιγο καιρο μου παρουσιστηκε το εξης προβλημα:

δεν μπορω να επεξεργαστω,να μετονομασω η να διαγραψω τα αρχεια απο το μενου Εκθεση.Επισης δεν μπορω να τραβηξω φωτογραφιες,βιντεο και να ηχογραφησω (μου εμφανιζεται το μηνυμα αδυναμια αποθηκευσης αρχειου)

Να σημειωσω οτι στο φακελο Ηχογραφησεις εχει εμφανιστει ενα αρχειο με ερωτηματικο (που εχει παρολα αυτα την καταληξη amr)

Οποιος μπορει να μου πει τι μπορει να συμβαινει..Please help!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

 

εδώ και μερικές μέρες ακολούθησα την συμβουλή σας και είμαι κάτοχος ενός 6230. Έχω διαβάσει τις περισσότερες από τις 111 σελίδες του topic αλλά δεν βρήκα κάτι από τα παρακάτω.

Θα ήθελα λοιπόν να ρωτήσω αν πρέπει να έχω συνέχεια την mmc κάρτα συνέχεια μέσα ή έτσι τρώει πιο γρήγορα την μπαταρία? Σημ. την mmc κάρτα δεν την χρειάζομαι και δεν προβλέπεται να την χρειαστώ ποτέ (δεν ασχολούμαι ουτε με mp3 ούτε με παιχνίδια, ίσως να βάλω κανένα παιχνιδάκι για την αρραβωνιάρα να έχει να παίζει όταν πάμε διακοπές).

Είχε μέσα τα ακουστικά DKV-2 αλλά θέλω να πάρω ασυρμάτο bluetooth με την ιδιαιτερότητα να είναι συμβατό και με το 6310(όχι i) που έχω για εππαγγελματική χρήση. Απο το επίσημο site βρήκα τα εξής : HDW-3, το ασυρματο ακουστ. με κλιπ, το ασυρματο ακουστ. με βραχιόνα και το απλό ασύρματο ακουστ. Έχεις να προτείνει κανείς κάποιο με βάση την αξιοπιστία του? Πόσο μειώνεται ο χρόνος χρήσης του κινητού με χρήση Bluetooth? Θα υπάρχει πρόβλημα που θέλω να έχω και τα δύο κινητά ανοικτά και ενεργά με ένα ακουστικό?

Διάβασα και έψαξα λίγο στην αγορά της θεσ/νίκης και κατάλαβα ότι γενικώς δεν υπάρχει στην αγορά, όλοι λέγανε ότι δεν υπάρχει και δεν ξέρουν πότε θα έρθει. Εντούτοις το βρήκα πανεύκολα σε αλυσίδα κινητών χωρίς πρόβλημα. Αν θέλετε μπορώ να σας πω. Δεν το λέω εδώ μήπως παρεβω όρους του site

Ξέρω ότι σας τάραξα στις ερωτήσεις και γιαυτό σας ευχαριστώ προκαταβολικά για την βοήθεια σας

 

Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος daidal ( 4 Ιούλ. 2004 , 15:13)

 

Καλησπερα και απο εμενα.

Εδω και λιγο καιρο μου παρουσιστηκε το εξης προβλημα:

δεν μπορω να επεξεργαστω,να μετονομασω η να διαγραψω τα αρχεια απο το μενου Εκθεση.Επισης δεν μπορω να τραβηξω φωτογραφιες,βιντεο και να ηχογραφησω (μου εμφανιζεται το μηνυμα αδυναμια αποθηκευσης αρχειου)

Να σημειωσω οτι στο φακελο Ηχογραφησεις εχει εμφανιστει ενα αρχειο με ερωτηματικο (που εχει παρολα αυτα την καταληξη amr)

Οποιος μπορει να μου πει τι μπορει να συμβαινει..Please help!!!

 

Πήγαινε στο μενού έλεγχος μνήμης ακουστικού και δες την χρησιμοποιούμενη και διαθέσιμη μνήμη....Αν δεν υπάρχει χώρος, μετέφερε κάποια αρχεία σου στην ΜΜC ή όρισε η αποθήκευση αρχείων να γίνεται κατευθείαν στην ΜΜC.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος laboratory ( 5 Ιούλ. 2004 , 16:47)

 

Καλησπέρα παιδιά

 

εδώ και μερικές μέρες ακολούθησα την συμβουλή σας και είμαι κάτοχος ενός 6230. Έχω διαβάσει τις περισσότερες από τις 111 σελίδες του topic αλλά δεν βρήκα κάτι από τα παρακάτω.

Θα ήθελα λοιπόν να ρωτήσω αν πρέπει να έχω συνέχεια την mmc κάρτα συνέχεια μέσα ή έτσι τρώει πιο γρήγορα την μπαταρία? Σημ. την mmc κάρτα δεν την χρειάζομαι και δεν προβλέπεται να την χρειαστώ ποτέ (δεν ασχολούμαι ουτε με mp3 ούτε με παιχνίδια, ίσως να βάλω κανένα παιχνιδάκι για την αρραβωνιάρα να έχει να παίζει όταν πάμε διακοπές).

Είχε μέσα τα ακουστικά DKV-2 αλλά θέλω να πάρω ασυρμάτο bluetooth με την ιδιαιτερότητα να είναι συμβατό και με το 6310(όχι i) που έχω για εππαγγελματική χρήση. Απο το επίσημο site βρήκα τα εξής : HDW-3, το ασυρματο ακουστ. με κλιπ, το ασυρματο ακουστ. με βραχιόνα και το απλό ασύρματο ακουστ. Έχεις να προτείνει κανείς κάποιο με βάση την αξιοπιστία του? Πόσο μειώνεται ο χρόνος χρήσης του κινητού με χρήση Bluetooth? Θα υπάρχει πρόβλημα που θέλω να έχω και τα δύο κινητά ανοικτά και ενεργά με ένα ακουστικό?

Διάβασα και έψαξα λίγο στην αγορά της θεσ/νίκης και κατάλαβα ότι γενικώς δεν υπάρχει στην αγορά, όλοι λέγανε ότι δεν υπάρχει και δεν ξέρουν πότε θα έρθει. Εντούτοις το βρήκα πανεύκολα σε αλυσίδα κινητών χωρίς πρόβλημα. Αν θέλετε μπορώ να σας πω. Δεν το λέω εδώ μήπως παρεβω όρους του site

Ξέρω ότι σας τάραξα στις ερωτήσεις και γιαυτό σας ευχαριστώ προκαταβολικά για την βοήθεια σας

 

Γιώργος

 

Δεν νομίζω πως η MMC καταναλώνει πολίτιμους πόρους από την ενέργεια του κινητού και ως εκ τούτου δεν βλέπω σκόπιμο να μην την χρησιμοποιείς...

 

Αντίθετα η συνεχόμενη χρήση του bt καταναλώνει αρκετή ενέργεια από το κινητό που σε συνδυασμό με παράλληλες λειτουργίες (φωτό, ραδιο, mp3, games κλπ) μπορεί η κατανάλωση να γίνει δραματική....Το καλύτερο είναι χρήση με μέτρο και όταν χρησιμοποιείς bt handsfree μην χρησιμοποιείς κατα το δυνατόν άλλες λειτουργίες....

 

Κατά τα άλλα μεγιά σου και καλό καλοκαίρι... :)

Link to comment
Share on other sites

christ-k diafono me to oti h MMC den katanaloni perisoteri energia apo thn mpataria .kapios apo edw mesa se pio palies selides eixe kani dokimi giafto to pragma.thn dokimi thn eixa kani kai egw kai paratirisa me thn idia xrisi pou ekana oti me thn MMC pou eixa sto kinito to kinito thn 3 mera h8ele fortoma eno xoris thn MMC ei8ele thn pempth mera fortoma ! :) filika Grek
[/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις christ-k. Το θέμα είναι ότι δεν την χρησιμοποιώ ή θα την χρησιμοποιήσω σπάνια απλώς δεν ξέρω αν όταν υπάρχει μέσα και δεν χρησιμοποιείται επηρεάσει την μπαταρία.

Όσο αφορά το bluetooth και η χρήση άλλων προγραμμάτων ταυτόχρονα δεν τίθεται θέμα θα γίνεται χρήση μόνο bluetooth και μόνο για τις μισές ώρες την ημέρα (8 πρωί - 8 το βράδυ).

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Εχει χρησιμοποιησει κανενας αλλο προγραμμα μετατροπης βιντεο εκτος απο αυτο που εχει μεσα το PCSuite;

Αν ναι ποιο; Γιατι το default προγραμμα ειναι ψιλοχαλια... :confused:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος christ-k ( 5 Ιούλ. 2004 , 17:49)

 

Πήγαινε στο μενού έλεγχος μνήμης ακουστικού και δες την χρησιμοποιούμενη και διαθέσιμη μνήμη....Αν δεν υπάρχει χώρος, μετέφερε κάποια αρχεία σου στην ΜΜC ή όρισε η αποθήκευση αρχείων να γίνεται κατευθείαν στην ΜΜC.... ;)

 

Δυστυχως δεν υπαρχει ζητημα διαθεσιμης μνημης,ειναι υπεραρκετη.

Απλα παρουσιαζεται, οπως ξαναειπα προβλημα επεξεργασιας ΟΛΩΝ των υπαρχοντων αρχειων στην μνημη του κινητου.Δεν μπορω να τα επεξεργαστω,να τα διαγραψω,να τα μετακινησω σε αλλο φακελο.Δεν με αφηνει καν να τα μετονομασω!

Αντιθετως να σημειωσω οτι καποιες φωτογραφιες που προσπαθησα να διαγραψω, εμφανιζονται μετονομασμενες, (απο μονες τους!!), με μορφη π.χ:

-----~43.JPG

Δεν μπορω να καταλαβω τι συμβαινει,εχω απελπιστει.. :(

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος daidal ( 5 Ιούλ. 2004 , 23:42)

 

Δυστυχως δεν υπαρχει ζητημα διαθεσιμης μνημης,ειναι υπεραρκετη.

Απλα παρουσιαζεται, οπως ξαναειπα προβλημα επεξεργασιας ΟΛΩΝ των υπαρχοντων αρχειων στην μνημη του κινητου.Δεν μπορω να τα επεξεργαστω,να τα διαγραψω,να τα μετακινησω σε αλλο φακελο.Δεν με αφηνει καν να τα μετονομασω!

Αντιθετως να σημειωσω οτι καποιες φωτογραφιες που προσπαθησα να διαγραψω, εμφανιζονται μετονομασμενες, (απο μονες τους!!), με μορφη π.χ:

-----~43.JPG

Δεν μπορω να καταλαβω τι συμβαινει,εχω απελπιστει.. :(

 

Eδώ υπάρχει ένα μικρό μπαγκ στο κινητό....Φωτογραφίες που έχεις χρησιμοποιήσει έστω και μια φορά για wallpaper δεν μπορούν μετά να διαγραφούν, αν δεν αλλάξουν φάκελο....Κάποιος είπε πως τις διαγράφεις και μετά με ρισταρτ εξαφανίζονται....Αυτό δεν είναι προσωπικά διαπιστωμένο....παρα μόνο ο πρώτος τρόπος, δηλ.πρώτα μεταφορά σε άλλο φακελο και μετά διαγραφή.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει ότι πολλούς αριθμούς που τους έχω περασμένους στον κατάλογο, όταν με καλούν αντί για το όνομα του καλούντα εμφανίζεται μόνο ο αριθμός που καλεί. :worry:

Συμβαίνει μόνο σε εμένα ή και σε κάποιον άλλον;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Johny-B ( 6 Ιούλ. 2004 , 01:26)

 

Έχω παρατηρήσει ότι πολλούς αριθμούς που τους έχω περασμένους στον κατάλογο, όταν με καλούν αντί για το όνομα του καλούντα εμφανίζεται μόνο ο αριθμός που καλεί. :worry:

Συμβαίνει μόνο σε εμένα ή και σε κάποιον άλλον;

 

Έλεγξε δύο πράγματα:

 

1ον: Ότι έχεις ενεργοποιημένη μόνο την μνήμη του τηλεφώνου ή την σιμ...

 

2ον: Ότι δεν έχεις διπλοκαταχωρημένη την επαφή που δεν σου αναγνωρίζει το όνομα...(το πιό πιθανό δηλ...)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος christ-k ( 6 Ιούλ. 2004 , 01:47)

 

Έλεγξε δύο πράγματα:

 

1ον: Ότι έχεις ενεργοποιημένη μόνο την μνήμη του τηλεφώνου ή την σιμ...

 

2ον: Ότι δεν έχεις διπλοκαταχωρημένη την επαφή που δεν σου αναγνωρίζει το όνομα...(το πιό πιθανό δηλ...)

 

Βασικά...Έχω ενεργοποιημένες και τις δύο και οι πιο πολλές είναι διπλοκαταχωρημένες (τηλέφωνο + σιμ).

Άρα βρήκα τι φταίει! Thanks. :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα κάνει το τεστ.

Πιο συγκεκριμένα οι ΜΜC έχουν τάση λειτουργίας 1,65-1,95V και κατανάλωση 85mA(σε λειτουργία) και 2,5mA (stand-by)

LIFE IS SHORT... RIDE HARD
Link to comment
Share on other sites

Βασικα ειμαι μελλοντικος κατοχος 6230 και εχω μια ΑΠΟΡΙΑ!!!Καποια παιδια στο site λενε οτι οταν εχουν ΣΚΟΥΡΟΧΡΩΜΟ λογοτυπο δεν βλεπουν ποιος τους καλει επειδη προφανως εμφανιζεται το νουμερο π.χ πανω στο wallpaper.Eιναι δυνατον στο 6220 να φαινεται κανονικα ποιος καλει(γιατι κ σκοτεινο wallpaper να εχεις,κανει αυτοματα την οθονη ανοιχτοχρωμη και φαινεται κανονικα ποιοις σε παιρνει) και ΣΤΟ 6230 ΝΑ ΜΗΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ???Υπαρχει πραγματικα τετοιο BUG??
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος t630user ( 2 Ιούλ. 2004 , 17:09)

 

@ drkaltsas

Παλι καλά που έβαλες και το κόμμα μετά το που!!!!!!!!!!!!

Μην ωάχνεις την φθινότερη,δεν είναι πάντα και καλύτερη.

Αν θες να πάρει πάρε μια απο τις 3 μάρκες:

1)Kingston

2)SanDisk

3)Lexar

Είναι οι καλύτερες!

 

κ απο τιμές μήπως ξέρεις πώς πάμε;
Link to comment
Share on other sites

gia se olous...mipos kserei kaneis pos na allakso to operetor logo tou kinitou (6230).

epuisis ithela na rotiso poso sovaro einai to provlima me to 6230 (to aneferan ta paithia se ena allo topic) pou fainetai na exei ena tsip kammeno...mporei na thiorthothei..?

Link to comment
Share on other sites

Δέν είναι τσίπ καμμένο. Αλλιώς δέν θα δούλευε.

Η θωράκιση είναι και μήν ασχολείστε καθόλου με αυτήν δεν είναι καν πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...