Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6230


Pimpsick
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα, να ρωτησω αν ξερει καποιος τι περιορισμους εχει η live εκδοση του κινητου?

 

Mπορει ενα live να γινει firmware update σε "κανονικο" ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Eida to kinhtaki se live ekdosh kai to lipithika....

 

katarxas to shma ths voda mou th spaei (pali kala pou den exoun allaksei kai to menu...)

 

alla to pio shmadiko einai oi fotografies. kamia sxesh me to diko mou 6230. kathws ebgainan arketa pio xalia kai me kati orizodies axnes aspres grammes. lete na ftaiei h ekdosh...??

 

egw padws an den bgei kamia aksiologh nea ekdosh pou na mhn parousizei kanena problem tote isws to skeftw na kanw anabathmish.

Afou mou leitourgei mia xara!!! giati na paw na to xalasw :happy:

Link to comment
Share on other sites

Να παρατηρήσω πως μόνο τα μουσικά αρχεία .aac δηλ. αυτά που κατασκευάζει το pc suite μετατρέποντας τα .wave, είναι αυτά που υποστηρίζονται πλήρως απο το τηλέφωνο. Αρχεία .mp3 τα οποία μέσω pc suite αποθηκεύονται στην mmc αν και ακούγονται, εν τούτοις δεν διαβάζονται σωστά οι τίτλοι (βγάινουν κορακίστικοι...) :o
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος elteo (27 Νοέ. 2004 , 17:48)

 

Eμένα φαίνονται μια χαρά...!

 

Eννοώ δεν φαίνονται σωστά στο τηλέφωνο, γιατί στο pc suite διαβάζονται κανονικά.... :whistle:

Link to comment
Share on other sites

paidia mpoei kapoios na mou eksigisei poies einai oi diafores metaksy enos vodafone live 6230 kai enos kanonikou? kai kati akomi. mporoume an exoume vodafone live,kanontas anavatmisi na mhn exoume kai na ginei kanoniko?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/4395aniheart.gif

nokia 5110, motorolla v3688, ericson 768, nokia 8210, ericson t66, nokia 8310, panasonic x70, panasonic x60, nokia 3120,nokia 2600, mitac mio 8380, sharp gx15, samsung e700,nokia 6230,nokia 6060,sharp v802, motorola v3, samsung x450, panasonic vs3, vk2000,nokia 6280,lg chokolate,NOKIA 6500 SLIDE SAMSUNG GALAXY, IPHONE 4S...kai synexizo!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mapslove (28 Νοέ. 2004 , 08:56)

 

paidia mpoei kapoios na mou eksigisei poies einai oi diafores metaksy enos vodafone live 6230 kai enos kanonikou? kai kati akomi. mporoume an exoume vodafone live,kanontas anavatmisi na mhn exoume kai na ginei kanoniko?

 

 

Μπορεί με την αναβάθμιση να γίνει κανονικό, οι διαφορές με το live είναι ελάχιστες και εξαλείφονται εύκολα (sreen savers, ταπετσαρίες και κουμπιά συντομεύσεων)

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πριν λίγο καιρό αναβαθμίστηκα, και έχω παρατηρήσει το εξής: όταν καλέσω έναν αριθμό που τον έχω στον τηλεφωνικό μου κατάλογο πατώντας τον αριθμό, δεν αναγνωρίζει πλέον το νούμερο, και το εμφανίζει μόνο ως νούμερο. Δεν εμφανίζει και το όνομα της καταχώρησης. Το έχει προσέξει κανείς άλλος αυτό;

Επίσεις εκεί που πήγα για την αναβάθμιση, μου ξανάβαλαν το παλιοlive της voda! Εκει που έλεγα πως μόνο το κόκκινο σηματάκι στο κάλυμα θα μου εμενε...

Έχει καταφέρει κανεις να το βγάλει το σηματάκι απο την πισω πρόσοψη? Κάποιο διαλυτικό που να μην τσακίσει την πρόσοψη;

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος fournarhs (29 Νοέ. 2004 , 17:03)

 

Παιδιά πριν λίγο καιρό αναβαθμίστηκα, και έχω παρατηρήσει το εξής: όταν καλέσω έναν αριθμό που τον έχω στον τηλεφωνικό μου κατάλογο πατώντας τον αριθμό, δεν αναγνωρίζει πλέον το νούμερο, και το εμφανίζει μόνο ως νούμερο. Δεν εμφανίζει και το όνομα της καταχώρησης. Το έχει προσέξει κανείς άλλος αυτό;

Επίσεις εκεί που πήγα για την αναβάθμιση, μου ξανάβαλαν το παλιοlive της voda! Εκει που έλεγα πως μόνο το κόκκινο σηματάκι στο κάλυμα θα μου εμενε...

Έχει καταφέρει κανεις να το βγάλει το σηματάκι απο την πισω πρόσοψη? Κάποιο διαλυτικό που να μην τσακίσει την πρόσοψη;

Ευχαριστώ πολύ.

 

 

rithmiseis klisewn apostolh stoixeiwn mou prepei na to exeis APO DIKTYO gia na sou bgazei to antistoixo onoma.

 

gia to allo den xerw alla gia ayto einai mallon ayti i rithmisi.

Link to comment
Share on other sites

Σωστός ο dimitrisgr!!!!

 

Οσο για το σηματακι της voda μια αλλαγη του πισω καλυματος θα ηταν καλη λυση! Ε?

 

Να ρωτησω και εγω κατι. Εχετε προσεξει μερικες φορες πανω αριστερα στην οθονη του κινητου ενα λουκετακι που βγαινει καθως κινειστε στο μενου? Ξερει κανεις μας τι ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το τηλεφωνάκι γράφει ιστορία, κάνει τα πάντα. Πρόσφατα έκανα μια απόπειρρα να γυρίσω σε S.E. και συγκεκριμένα πήρα το κ700i.γιατά μου άρεσε πάρα πολύ.Αλλα το μενού και η αίσθηση των πληκτρων της Νοκια είναι το κάτι άλλο.Ευτυχώς βρήκα και το έδωσα και πήρα το 6230 και έχω εθιστεί τελείως, σωστό πρεζόνι κατάντησα με το τηλεφωνάκι, θα μας χωρίσει και η γυναίκα μας..........
tgr
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Marduk (29 Νοέ. 2004 , 23:23)

Να ρωτησω και εγω κατι. Εχετε προσεξει μερικες φορες πανω αριστερα στην οθονη του κινητου ενα λουκετακι που βγαινει καθως κινειστε στο μενου?

Οχι :worry: :confused:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tomtoub (30 Νοέ. 2004 , 16:03)

 

Οχι :worry: :confused:

 

 

ΟΧΙ ??????? :cry: :wacko:

 

Δηλαδη μονο εγω το εχω αυτο το "προβλημα"? Καλα δεν ειναι και τιποτα σημαντικο αλλα με εκνευριζει!!! Αν κατα τα αλλα δειτε κατι πειτε μου please.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tomtoub (30 Νοέ. 2004 , 16:03)

 

Οχι :worry: :confused:

 

 

ΟΧΙ ??????? :cry: :wacko:

 

Δηλαδη μονο εγω το εχω αυτο το "προβλημα"? Καλα δεν ειναι και τιποτα σημαντικο αλλα με εκνευριζει!!! Αν κατα τα αλλα δειτε κατι πειτε μου please.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tomtoub (30 Νοέ. 2004 , 16:03)

 

Οχι :worry: :confused:

 

 

ΟΧΙ ??????? :cry: :wacko:

 

Δηλαδη μονο εγω το εχω αυτο το "προβλημα"? Καλα δεν ειναι και τιποτα σημαντικο αλλα με εκνευριζει!!! Αν κατα τα αλλα δειτε κατι πειτε μου please.

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά παιδιά. Μόλις σήμερα πήρα στα χέρια μου 1 ολοκαίνουριο Μαύρο 6230. Μαύρο & άραχνο όμως γιατί την 2η φορά που πήγα να ανοίξω το πίσω κάλυμμα, έσπασε το κουμπάκι απελευθέρωσης και χώθηκε βαθιά μέσα στην συσκευή :(

Δεν ξέρω αν όλα τα καινούρια Νοκια ανοίγουν τόσο δύσκολα ή έτυχε απλά μόνο στο δικό μου, αύριο όμως στο Νοκια Club θα τους τη πω :mad:

Εγγύηση έχουν αυτά? Δεν πιστεύω να μας ζητήσουν και τα ρέστα για τη ζημιά?

Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα ότι ήμουν ο μόνος που είχα πέσει σε τόσο σφιχτό κουμπί!! :o , την πρώτη μέρα μου βγήκε πραγματικά η πίστη για να το ανοίξω καθώς όσο και αν πίεζα το κουμπί δεν άνοιγε με τίποτα, τώρα έχει χαλαρώσει κάπως..

 

Πες καλύτερα ότι έτσι το αγόρασες.. :whistle:

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Patriarxis ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πως αυτό ΔΕΝ καλύπτεται από την εγγύηση.Είναι καθαρά σφάλμα δικό σου και όχι της εταιρείας.Αν δεν μπορούσες να το ανοίξεις ας ζήταγες την βοήθεια ενός ειδικού.Τα καλύματα φυσικά είναι σφιχτά για να μην τρίζουν,αλλά όλα έχουν ένα κόλπο.Θυμάμαι που ερχόντουσαν στο μαγαζί και προσπαθούσαν να ανοίξουν με κατσαβίδι το πίσω καπάκι του 3310!! :D Μόλις τους έδειχνα τρελαινόντουσαν...

Απλά λοιπόν αγόρασε νέα καπάκια και στο χρώμα που σου αρεσουν...Μην είμαστε παράλογοι!!

<Πειτε ΟΧΙ στα greeklish>- http://www.periland.gr Επισκεφθείτε το online μου κατάστημα...http://www.apiastos.gr

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ.....

 

Tον χάρο καλοπιάνουμε να μην μας έχει άχτι,ποτέ δεν θα πεθάνουμε κουφάλα νεκροθάφτη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος fournarhs (29 Νοέ. 2004 , 17:03)

 

Παιδιά πριν λίγο καιρό αναβαθμίστηκα, και έχω παρατηρήσει το εξής: όταν καλέσω έναν αριθμό που τον έχω στον τηλεφωνικό μου κατάλογο πατώντας τον αριθμό, δεν αναγνωρίζει πλέον το νούμερο, και το εμφανίζει μόνο ως νούμερο. Δεν εμφανίζει και το όνομα της καταχώρησης. Το έχει προσέξει κανείς άλλος αυτό;

 

 

Έχεις καταχωρήσει το όνομα 2 ή περισσότερες φορές στο κινητό και στην κάρτα.... :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

paidia yparxei kanenas tropos na vlepo ta e mail mou meso tou 6230?

exo email hotmail kai yahoo.as apantisei opoios kserei.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/4395aniheart.gif

nokia 5110, motorolla v3688, ericson 768, nokia 8210, ericson t66, nokia 8310, panasonic x70, panasonic x60, nokia 3120,nokia 2600, mitac mio 8380, sharp gx15, samsung e700,nokia 6230,nokia 6060,sharp v802, motorola v3, samsung x450, panasonic vs3, vk2000,nokia 6280,lg chokolate,NOKIA 6500 SLIDE SAMSUNG GALAXY, IPHONE 4S...kai synexizo!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nobleman ( 2 Δεκ. 2004 , 00:27)

 

Έχεις καταχωρήσει το όνομα 2 ή περισσότερες φορές στο κινητό και στην κάρτα.... :cool:

 

 

Καλημέρα

 

Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ με μονές καταχωρίσεις και μόνο στην μνήμη του τηλεφώνου.

Διορθώθηκε με τον τρόπο που έγραψε ο dimitrisgr. :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Nrg (27 Νοέ. 2004 , 05:52)

 

OK τοτε, να υποθεσω οτι θα την κανει δωρεαν η νοκια παροτι ειναι αγορασμενο απο το εξωτερικο το κινητο ετσι?

 

 

Την αναβαθμιση εννοω. Ξερει κανεις σιγουρα? :o

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Nrg ( 2 Δεκ. 2004 , 17:06)

 

Την αναβαθμιση εννοω. Ξερει κανεις σιγουρα? :o

 

 

Είναι υποχρεωμένοι να το κάνουν γιατί οι εγγυήσεις είναι πανευρωπαϊκές.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...