Jump to content

Oppo R5s


hackfree
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 81
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το κινητο ειναι πολύ λεπτό φοβασαι να το πιάσεις, κοσμημα εχει προεγκαταστημένες τις google εφαρμογες τις οποίες δεν μπορεις να διαγράψεις( μαλλον), αλλα μπορεις να τις απενεργοποιησεις,το πληκτρολογιο αλλαζει λιγο δυσκολα γλωσσα,εβαλα το swift key,δεν υπάρχει εικονίδιο εφαρμογες τις εχει ολες μαζι(αλα iphone)

μικραίνει η οθονη με ενα swipe διαγωνια δεξια ή αριστερά,δεν μπορεσα να βρω ένα animation,ενα χαρτινο αεροπλανάκι που κανει βολτες στην οθόνη,

εχει διπλό χτύπημα ανοιγμα-κλεισιμο,εχει λιγο μεγαλα bezel k oxi πολύ δυνατο ηχείο, δεν ακοuσα μουσική αλλα απο ringtonesexei πολλα wallpaper free,εχει πολύ πραμα ειναι γαμάτο αξιζει τα λεφτά του με το παραπάνω αλλα οχι κ 429.....

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο ειναι πολύ λεπτό φοβασαι να το πιάσεις, κοσμημα εχει προεγκαταστημένες τις google εφαρμογες τις οποίες δεν μπορεις να διαγράψεις( μαλλον), αλλα μπορεις να τις απενεργοποιησεις,το πληκτρολογιο αλλαζει λιγο δυσκολα γλωσσα,εβαλα το swift key,δεν υπάρχει εικονίδιο εφαρμογες τις εχει ολες μαζι(αλα iphone)

μικραίνει η οθονη με ενα swipe διαγωνια δεξια ή αριστερά,δεν μπορεσα να βρω ένα animation,ενα χαρτινο αεροπλανάκι που κανει βολτες στην οθόνη,

εχει διπλό χτύπημα ανοιγμα-κλεισιμο,εχει λιγο μεγαλα bezel k oxi πολύ δυνατο ηχείο, δεν ακοuσα μουσική αλλα απο ringtonesexei πολλα wallpaper free,εχει πολύ πραμα ειναι γαμάτο αξιζει τα λεφτά του με το παραπάνω αλλα οχι κ 429.....

 

Απο μπαταρια πως παει?

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να σου πω ακριβως ηρθε με 50% κ ασχοληθηκα ενα τρίωρο εμεινε 10%αυτο πρεπει να ειναι το αδύνατο σημείο του,νομιζω τη μερα τη βγαζει σιγουρα αν δε το τεντωνεις sto game,εγω με το oneplus pou επαιζα modern co....5 καθε βραδυ το φορτιζα,δε πειραζει εχει κ το ταχυφορτιστη κ θα το σώζει καπως
Link to comment
Share on other sites

Παίδες παρέλαβα κι εγώ σήμερα: Στα πρόχειρα λοιπόν που το είδα λίγο:

+ Ποιότητα κατασκευής : Φαίνεται εξαιρετική. Μέχρι και το κουτί του είναι κλάσεις ανώτερο από ότι έχω πάρει ως τώρα.

+ Δεν κόλλησε σε τίποτα από ότι έκανα (λογικό βέβαια). Ωραία οθόνη, έχει και μία θηκούλα μέσα και φοράει και προστασία οθόνης

 

- Δε βρήκα κάπως αν γίνεται να μπει φωτισμός στα 3 κουμπάκια που έχει

- Δε βρήκα κάπως να ενεργοποιείται notification led (ίσως με κάποια εφαρμογή να γίνεται, αν έχετε να προτείνετε κάτι, το δοκιμάζω)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μήπως καμια εφαρμογή που να φωτίζει πχ λίγο η οθόνη (ή κάποιο κόμμάτι της) σε περίπτωση notification από τη στιγμή που δεν έχει LEDάκι?

 

EDIT: έβαλα αυτήν εδώ:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.led.notify&hl=en

 

Φάση φαίνεται να έχει αλλά δεν ξέρω κατά πόσο σκίζει τη μπαταρία...

 

Σχετικά με τη γρήγορη φόρτιση, τι παίζει;το έχω εδώ και κανά 40λεπτο και έχει πάει από το 8 στο 30%. (παίζει να φταίει η εφαρμογή που έβαλα τόσο πολύ?)

Edited by s2117
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εσείς που το παραλάβατε, σας το έφεραν σπίτι ή πήγατε να το πάρετε από το ταχυδρομείο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εσείς που το παραλάβατε, σας το έφεραν σπίτι ή πήγατε να το πάρετε από το ταχυδρομείο?

Σπίτι.

Δεν έρχεται με ELTA, έρχεται με DHL.

Όταν το ψώνισες θα σου ήρθε email με τον αριθμό (ή θα σου έρθει αν δεν το έστειλαν ακόμα) που το βάζεις στο site της DHL και βλέπεις σε τι φάση είνια η αποστολή

Link to comment
Share on other sites

40λεπτά από το 8 στο 30??με τον δικό του φορτιστή έτσι;;εμένα το find7a κάνει όσο λέει..0/75% μισή ώρα

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

40λεπτά από το 8 στο 30??με τον δικό του φορτιστή έτσι;;εμένα το find7a κάνει όσο λέει..0/75% μισή ώρα

Ναι με το δικό του φορτιστή και το δικό του καλώδιο.. Τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

Ναι με το δικό του φορτιστή και το δικό του καλώδιο.. Τι να πω...

 

σε μισή ώρα κανονικά πρέπει να πηγαίνει στο 75% σύμφωνα με την oppo από το 0%. αλλιώς έχει πρόβλημα, είτε ο φορτιστής, είτε το κινητό.

το δικό μου δεν πρόλαβα να το χαρώ. το πηρα αλλά το έδωσα τελικά την ίδια μέρα.

πάντως λίγο που το έπεξα, δεν τρελάθηκα κιόλας. η κατασκευή του μου άρεσε πολύ, αλλά όχι το UI της συσκευής με όλα τα εικονίδια όπως να ναι. επίσης η κάμερα αν και 13mp δεν συγκρίνεται ούτε για αστείο με το s6 edge μου. (δηλαδή 420 ευρώ δεν δικαιολογείται με τίποτα). παρατήρησα και πολύ ελαφρύ lag στο μενού του αν κάνεις γρήγορες εναλλαγές, (μάλλον διορθώνεται αν αλλάξεις launcher). το πληκτρολόγιό του είναι άθλιο, θέλει άμεσα αλλαγή (swiftkey)

αν ξαναβγεί καμιά προσφορά θα το τιμήσω όμως...200 αξίζει

η κανονική του τιμή έπρεπε να είναι 300 ευρώ μαξ. (άπατο θα πάει στη τιμή που το έχουν τώρα). είναι δυνατόν να προτιμήσει κάποιος αυτό έναντι του oneplus 2 16gb, μόνο και μόνο για το πάχος? δηλαδή έλεος! τόσο innovation το θεωρούν πια αυτό?

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι για το θέμα της φόρτισης.

Σήμερα σε 39 λεπτά με πήγε από το 14% στο 95% :) :)

Ελπίζω το χθεσινό να ήταν μία κακή παρένθεση.

Λίγο ενοχλητικό η αλήθεια που δε φωτίζονται τα κουμπάκια κάτω...

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή του είναι τέτοια λόγω ποιότητας και σχεδίασης...Μην ξεχναμε το άφθαρτο της υπόθεσης..το μενού πάει σύμφωνα με της επιλογές της Google και ο launcer αν και βαρείς είναι πανέμορφος,Μην ξεχνάμε ότι είναι εξοπλισμένο μέχρι τα δόντια..έχει ενσωματωμένα από pdf,μέχρι unzip και ότι άλλο θες..το πληκτρολόγιο είναι το πολύ καλό και εξαιρετικό swype δεν είναι της oppo..και στην lollipop έχουν δώσει επιλογή νομίζω και για αυτό που λες..Η κάμερα φυσικά και δεν συγκρίνεται με του s6 εκτός αν πάμε στο αργό κλειστρο όπου του κάνει πλάκα του s6

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Για πείτε γνώμες παιδιά, και κανένα τιπ,καμία εφαρμογή για ειδοποιήσεις,κάποιο theme που σας άρεσε..!
Link to comment
Share on other sites

Όλα τα oppo ρουταρονται πανεύκολα μέσω του oppo tools .. Μετά αναλόγως την έκδοση γίνεται και με αλλά εργαλεία..Τώρα για rom τα άλλα είναι καινούργια οπότε θα περάσει λίγος καιρός.Αλλά η oppo έχει συνεργασία με της διασημοτερες

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα σε όλους .

 

Να ενημερώσω όποιος ενδιαφέρεται για αγορά του oppo r5s , δίνω το δικό μου 20 ημερών περίπου στο κουτί του σε κατάσταση καινούριου.

Έχω την απόδειξη στα 429 ευρώ που αγοράστηκε , οπότε ακούω λογικές προσφορές και το συζητάμε , ευχαριστώ .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Oppo R5s

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...