Jump to content

Oppo R5s


hackfree
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Oppo R5S

 

http://i2.wp.com/www.techgear.gr/wp-content/uploads/2015/08/oppo-r5s-officially-introduced-with-qualcomm-snapdragon-615-cpu-3gb-ram-489848-3.jpg?resize=590%2C590

HRH5xFyBnMmjGfoc29GgJVQSQr-7sZXSUnMHM9pE2MACy_f3Dtxtnng6mzFPMO2J7yA_KFbbYop7n2T16gASE4ruTZwaRUpHV_54MF-USro=w506-h504

 

  • Οθόνη 5.2” AMOLED Full HD (1920 x 1080, 423ppi)

  • Επεξεργαστής 64bit octa-core Qualcomm Snapdragon 615 (4x 2.1GHz + 4x 1.5GHz)

  • Μνήμη RAM 3GB

  • Αποθηκευτικός χώρος 32GB (όχι microSD)

  • Κάμερα 13MP f/2.0 (4K/30fps)

  • Εμπρόσθια κάμερα 5MP f/2.0 (ευρυγώνιος φακός)

  • 5GHz WiFi 802.11 a/b/g/n, Bluetooth4.0, GPS, NFC, 4G LTE

  • Λειτουργικό σύστημα Color 2.0 OS (βασισμένο σε Android 4.4 KitKat)

  • Μπαταρία 2000mAh με τεχνολογία ταχείας φόρτισης VOOC

  • Διαστάσεις 148.9 x 74.5 x 4.85 mm

  • Βάρος 155gr

 

"199 ευρώ για 48 ώρες...."

https://europe.oppostyle.com/r5s-grey

 

βίντεο με το κινητό....

http://www.androidworld.it/recensioni/oppo-r5s/

 

 

το παρήγγειλα από το site, (είχα υπόλοιπο paypal). όταν έρθει με το καλό (δεν γνωρίζω πότε) θα αναφέρω εντυπώσεις.

επίσης σαν επιλογή έχει το DHL express europe με δωρεάν μεταφορικά, συνεπώς με το που γίνει διαθέσιμο σε 2-3 μέρες θα φτάσει προς τα μέρη μας....

ο λόγος που το παρήγγειλα ειναι ότι εμπιστεύομαι την oppo σαν εταιρία, έχει 2ετή ευρωπαική εγγύηση (δεν το στέλνεις κίνα αν πάθει κάτι) και φυσικά το απίστευτο design της συσκευής. για 200 ευρώ νομίζω αξίζει και παραξίζει.

το μεγάλο μείον είναι η μπαταρία της συσκευής, αλλά συμβιβάζεσαι με ένα powerbank, η με την ταχυφόρτιση που έχει (75% σε μισή ώρα:X)

 

και το r7 plus που αρχική τιμή θα έχει 480 δολλάρια περίπου, φοράει ίδια μνήμη/επεξεργαστή πάνω, (βέβαια έχει 6άρα οθόνη και 4100mah μπαταρία) όμως η τιμή προσφοράς με συμβιβάζει άνετα στο r5s.

 

στο αντίστοιχο θέμα του myphone σχετικά με το paypal, θα βρείτε πληροφορίες για το πως να κάνετε topup το account σας με paypal balance (με τις αντίστοιχες κρατήσεις) και να το αγοράσετε χωρίς πρόβλημα με capital controls. νομίζω κανά 20άρικο παραπάνω θα σας βγει με τις κρατήσεις δηλαδή 220

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 81
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπράβο φιλε μου εγω προσπαθώ τοσες ώρες κ εχουν πεσει τα παντα,για να δουμε τι θα γίνει

 

μπορείς να παραγγείλεις αν κάνεις refresh την σελίδα https://europe.oppostyle.com/r5s-grey

αρκετές φορές. έχει αρκετη κίνηση το site.

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Παιδια με φοιτητική εκπτωση κατεβαινει και στα 179€. Απιστευτη τιμη που σε κανει να ξεχνας τα ελαττωματα του (απουσια υποδοχης 3.5mm, μικρη μπαταρια) αλλα εκτος του οτι δεν εχω paypal balance, το site σερνεται και πεφτει συνεχεια απο το απογευμα...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια με φοιτητική εκπτωση κατεβαινει και στα 179€. Απιστευτη τιμη που σε κανει να ξεχνας τα ελαττωματα του (απουσια υποδοχης 3.5mm, μικρη μπαταρια) αλλα εκτος του οτι δεν εχω paypal balance, το site σερνεται και πεφτει συνεχεια απο το απογευμα...

 

Ανοίγει κατά διαστήματα

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ τελικά το πήρα κ εγώ με PayPal κ βγήκε 210€μαζί με κράτηση του PayPal. Τώρα αν βρήκε κανείς καμία θήκη να μας ενημερώσει. Το παρειγγειλα στις 03:00
Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα και εγώ..!

Θήκη όντως θα ήταν χρήσιμη, αλλά θα είναι κρίμα γιατί είναι πανέμορφο έτσι :)

powerbank όντως απαραίτητο...!

Link to comment
Share on other sites

Πήρα κ ένα powerbank της opo(oneplus) μιας κ το προηγούμενο τηλ. ηταν το oneplus one(τηλεφωναραααα).

Τώρα μια θηκούλα για τις καθημερινές κ το ΠΣΚ ΘΑ βγαίνει βολτα χωρίς θήκη χαχαχα....

Link to comment
Share on other sites

Πάω καθώς να στείλω λεφτά στο PayPal balance και μου ρίχνει άκυρο.Δεν το πιστεύω ότι θα το χάσω...Έχει καταφέρει κανείς να στείλει χρήματα στο balance να του στείλω να το πάρει αυτός!!!

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Αξεσουάρ παίρνει ακριβώς τα ίδια με το Oppo r5?

Tempered glass Και θήκη βασικά...

 

Ναι ακριβώς το ίδιο είναι, άμα βρεις τίποτα ενημέρωσε μας εγώ δε βρήκα τίποτα αξιόλογο.

Link to comment
Share on other sites

πρόσθεσα και ένα link με βίντεο (στα Ιταλικά όμως) στην περιγραφή στην πρώτη σελίδα.

 

λοιπόν, αν κάποιος πράγματι θέλει το κινητό και δεν μπορέσει να το αγοράσει μέχρι αύριο που λήγει η προσθεσμία, ας με ενημερώσει με πμ. μπορώ να κάνω εξυπηρέτηση και να το αγοράσω εφόσον προηγηθεί φυσικά κατάθεση 200+ την προμήθεια του paypal (περίπου 6-7 ευρώ θα δω ακριβώς στο paypal). (για να κάνω μεταφορά balance στον λογαριασμό μου)

μόνο ένας παρακαλώ!

 

edit: το δικό μου που παρήγγειλα εχτές έχει φύγει ήδη σήμερα για Ελλάδα. μου στείλανε email ότι το στείλανε..... το τσέκαρα και στο site.... άμεση αποστολή

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

το site λέει πλέον soldout.... :X

 

ζητώ συγνώμη στα παιδιά που μου ζητήσανε το κινητό και το άφησα για σήμερα! την πάτησα και εγώ με το topup account που έκανα για αυτό το λόγο στο paypal.... (τζάμπα οι κρατήσεις)

που να το φανταστώ ότι θα γίνει soldout

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Ναι ακριβώς το ίδιο είναι, άμα βρεις τίποτα ενημέρωσε μας εγώ δε βρήκα τίποτα αξιόλογο.

Βρήκα τις εξής (από φτηνή προς ακριβή)

Απλή διαφανής

Back cover

Θήκη-πορτοφόλι

Θήκη με παράθυρο

Θήκη αλουμινίου

Link to comment
Share on other sites

μια το βγάζει sold out και μετά από λίγο add card.κάνε μια προσπάθεια..δεν το πιστεύω..να ευχαριστήσω τον hackfree πάρα πολύ για την διευκόλυνση αλλά μάλλον το έχασα :-( Edited by dimgeo

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Είναι κανείς που δοκίμασε να το βάλει με φοιτητική έκπτωση;

 

Είδα μετά που το παρήγγειλα ότι έχει 10% έκπτωση και τους έστειλα mail, ζητώντας τους να μου προσθέσουν την έκπτωση, αλλά είπαν ότι προϊόντα που είναι ήδη σε προσφορά, δεν γίνεται.

 

Υ.Γ.Τετάρτη βράδυ το παρήγγειλα εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Το ηθελες στα 199 ευρω μαζι με την φοιτητικα εκπτωση; Ημαρτον..

 

Πως γινεται το r5s να ειναι πιο ακριβο απο το καλυτερο r7; Και τα 7/7a να εχουν πεσει στα 270/240 ευρω; Χαζεψαν εκει στην oppo;

Link to comment
Share on other sites

Το ηθελες στα 199 ευρω μαζι με την φοιτητικα εκπτωση; Ημαρτον..

 

Πως γινεται το r5s να ειναι πιο ακριβο απο το καλυτερο r7; Και τα 7/7a να εχουν πεσει στα 270/240 ευρω; Χαζεψαν εκει στην oppo;

το r7 ειναι στην κατηγορία των 6" με αρκετά μεγαλύτερο μέγεθος, και τα 7/7a δεν έχουν την ίδια ποιότητα κατασκευής του r5s

 

η κατηγορία του r5s ειναι στις 5" με βάση το form over function, δηλαδή ποιότητας κατασκευής/πάχους έναντι δυνατοτήτων που θυσιάζει, όπως dual sim, microsd, και battery capacity. η τιμή 400+ που ζητάει κανονικά συμφωνώ είναι μεγάλη, και σύμφωνα με την oppo την δικαιολογεί το πάχος της συσκευης που είναι κάτω των 5mm (η αίσθηση του μετάλλου σε συνδυασμό με το πάχος ειναι φανταστική) 32gb rom και 3gb ram υπεραρκετά, όπως και η fullhd 1080p amoled, και όχι ips που έχουν τα περισσότερα.

αν είχε microsd, μεγαλύτερη μπαταρία, dual sim, θα ήταν πολύ καλή τιμή. αλλά δεν είναι δυνατόν να χωρέσεις όλα αυτά σε τέτοιο πάχος. δεν έχει προχωρίσει τόσο η τεχνολογία..νομίζω η σωστή τιμή του έπρεπε να είναι μεταξύ 300-350

 

όπως και να έχει, στα 199 που είχε άξιζε γιατί στην ίδια τιμή για τα χαρακτηριστικά του και την ποιότητα κατασκευής δεν υπάρχει ανταγωνισμός.(να μην αναφέρω την ευρωπαική εγγύηση) στα 400+ που έχει τώρα όχι. κοστολογεί 150-200 ευρώ (ασχέτος τεχνολογικού επιτεύματος) το πάχος της συσκευής ουσιαστικά, αλλά αφού μπορεί και δεν υπάρχει άλλο αντίστοιχο..... το κάνει. και το r5 είχε την ίδια τιμή, αλλά πολύ καλά review στο youtube. ουσιαστικά το ίδιο τηλέφωνο είναι, απλά με δυνατότερα specs. Αρα και αυτό θα πάρει καλά reviews (πέρα από τα αρνητικά της μπαταρίας)

εδώ ένα review απο το παλιό r5

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το ήθελα από R5 Αλλά συμβιβαζομουν λόγω τιμης με το 7a ..Αλλά αυτό το γκρι με τα 32 εσωτερικου και τα 3gb ...ακόμη κλαίω που δεν μπόρεσα να το πάρω

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Το r7 5" εχει οθονη. Το r7 plus εχει 6".

 

Επισης συμφωνα με benchmarks το r5s πιανει σχεδον πατο σε σχεση με τους ανταγωνιστες του. Δε αξιοποιει σε καμια περιπτωση τα 3gb ram.

Link to comment
Share on other sites

Το r7 5" εχει οθονη. Το r7 plus εχει 6".

 

Επισης συμφωνα με benchmarks το r5s πιανει σχεδον πατο σε σχεση με τους ανταγωνιστες του. Δε αξιοποιει σε καμια περιπτωση τα 3gb ram.

 

Έχεις δίκιο. Αν έβγαινε και σε μαύρο ακόμα καλύτερα. ... είναι πολύ καλή επιλογή το r7 .για λίγα mm παραπάνω έχεις dual sim και microsd και 3.5mm headphone jack

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Παιδιά εγώ το πήρα στις 25/8 με το που έγινε διαθέσιμο και στις 26 μου το έστειλαν.

Μέσα στην εβδομάδα θα το έχω.

Πλέον η τιμή του είναι στα 499€ όπως είδα σήμερα.

Αυτό με την φοιτητική προσφορά δεν νομίζω να ισχύει καθώς αναφέρει πως αν ένα προϊόν είναι ήδη σε έκπτωση δεν μπορει να γίνει επιπλέον.

Παρακαλώ εαν κάποιος το παραλάβει να ενημέρωση γιατί δεν κρατιέμαι!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Oppo R5s

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...