Jump to content

Xiaomi Mi 4C


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχω πάει ακόμα σε nougat θα έχω θέμα αναβάθμισης ; Πήγα και στην slim αλλά είχα 8έμα πάλι με το wifi όπως και στην ressurection . Τώρα είμαι απο xiaomi.eu 8.3 7.2.23 beta .

Το πιθανότερο είναι να μην έχεις φλασάρει τα blobs... Πάντως η τελευταία nougat dev είναι πολύ καλή...

 

Sent from my Mi-4c using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το πιθανότερο είναι να μην έχεις φλασάρει τα blobs... Πάντως η τελευταία nougat dev είναι πολύ καλή...

 

Sent from my Mi-4c using Tapatalk

 

πώς το κάνω αυτό , είμαι σε φάση flash απο την αρχή και έχω μείνει στο recovery 3.0.2-0 και miui 7 .

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό που με ενοχλεί σε όλες τις rom είναι ο αργός για μένα dialer , πως μπορω να έχω γρήγορα dialer ; Ποιά rom να βάλω να είναι γρήγορη απο όλες , άλλος λέει rr άλλος λέει slim (από ότι καταλαβαίνω η slim είναι γρήγορη ) .

Link to comment
Share on other sites

Και επίσης με MiUI Nugat κλειδώνει ο BL και άντε μανά ξανά τα ίδια.

Οπότε RR ή AICP οι επιλογές προς το παρόν.

 

Slim δεν ήξερα ότι υπάρχει official καν, θα την τσεκάρω κάποια στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα rr πάλι πρόβλημα με το wifi γράφει saved αλλά δεν συνδέεται . Τί κάνω λάθος ;

 

Δοκίμασε να καταργήσεις την συσκευή από το router σου ή να αλλάξεις κανάλι εκπομπής wifi.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να καταργήσεις την συσκευή από το router σου ή να αλλάξεις κανάλι εκπομπής wifi.

 

 

Όχι δεν είναι αυτό , μάλλον επειδή πάω απο lolipop σε nougat απο παλιά miui ;

Link to comment
Share on other sites

Guys έχουμε κανένα τυφλοσούρτη για Miui global σε Nougat? Που να περιγράφει πότε και αν κλειδώνει/ξεκλειδώνει ο bootloader κλπ;
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα xtrv από τα παιδιά, εδω, Ελλάδα... με global nougat βάραγε αντουντου το τηλ. 64000. :confused:

Με των παιδιών που έχω τώρα (7.2.23) 74500 ! Δεν την αλλάζω ούτε με σφαίρες ! Εβαλα και το mod που έχει τον καιρό live από την global και είμαι μια χαρά, δεν κουνιέμαι καθόλου. Οτι θα κλειδώσει ο bl είναι σίγουρο, αλλά αμέσως ξεκλειδώνεις και είσαι ok :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έσπασε η οθόνη του κινητού.

 

Πέρα από το να παραγγείλω digitizer και lcd και να το φτιάξω μόνος υπάρχει κάποια άλλη επιλογή που να είναι vfm? ευχαριστώ! :)

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα xtrv από τα παιδιά, εδω, Ελλάδα... με global nougat βάραγε αντουντου το τηλ. 64000. :confused:

Με των παιδιών που έχω τώρα (7.2.23) 74500 ! Δεν την αλλάζω ούτε με σφαίρες ! Εβαλα και το mod που έχει τον καιρό live από την global και είμαι μια χαρά, δεν κουνιέμαι καθόλου. Οτι θα κλειδώσει ο bl είναι σίγουρο, αλλά αμέσως ξεκλειδώνεις και είσαι ok :D

 

Που είναι αυτό το mod με τον καιρό ;

Link to comment
Share on other sites

Εννοεί το beauty mod... Βρίσκεται στο mi-globe.com στην κατηγορία mods...

 

Παίδες ρίξτε μια ματιά! https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3575945

Edited by djtutis
Link to comment
Share on other sites

Μαμησε το mod αν και δεν λειτουργει το αυτοματο.

Βεβαια βαζεις αυτοματη εκθεση και iso 100 την ημερα αρα εισαι κομπλε και με το manual.

Link to comment
Share on other sites

Από 17€ στο ebay LCD+Digitizer ! Παίρνεις και την αλλάζεις μόνος

Και μετά έχει μια ωραιότατη μαϊμού οθόνη που δεν έχει καμία σχέση με την προηγούμενη...

 

Sent from my Mi-4c using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και μετά έχει μια ωραιότατη μαϊμού οθόνη που δεν έχει καμία σχέση με την προηγούμενη...

 

Sent from my Mi-4c using Tapatalk

 

Δηλαδή τι προτείνετε? Διάβασα για την original οθόνη, δε θυμάμαι το webshopt, νομίζω είχε 60$ αν δεν κάνω λάθος, αλλά και πάλι μόνος μου πρέπει να το αλλάξω.

 

Εσείς τι θα κάνατε?

Link to comment
Share on other sites

Aπλα δεν παιρνεις την πιο φτηνη στη λιστα, τωρα βεβαια δεν ξερεις η καθεμια τι ειναι, αλλα ειναι πολυ πιθανο οι πιο φτηνες απο το μεσο ορο να ειναι πολυ χαλια, θαμπα χρωματα, τρεμοπαιγμα, μη φωτιζομενα πληκτρα.. Βλεπεις κριτικες

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής έχω παραγγείλει και αλλάξει περίπου 15 οθόνες και όλες δούλεψαν ικανοποιητικά! Το ίδιο και καμμιά 10αριά digitizers.

 

Συμβουλή:

"Όλο τον κόσμο άκουγε, του κεφαλιού σου κάνε!"

Δεν μπορείς να σώσεις κανέναν, αν δεν το θέλει και εκείνος!

Edited by geco53
Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα.εχω το εξης θεμα.φοραω την 7.3.16 nugat miui eu. ειναι εδω κ κανα μηνα μου κανει το εξης κουλο το κινητο.σα να τρελαινεται.δλδ ενω παταω το κουμπι της επιστροφης μου ανοιγει παραλληλα αλλα παραθυρα λες και παταω εγω.το κανω επανεκκινηση και διορθωνεται.δεν γινεται παντα αλλα συχνα.δλδ παταω επιστροφη και μπορει στο πληκτρολογιο να μου παταει το 9 το 6 το 3 μεχρι και να μ κατεβασει τη μπαρα ειδοποιησεων.με εχει χαζεψει και πριν παω σε αλλαγη digitizer ηθελα γνωμες.σας ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα.εχω το εξης θεμα.φοραω την 7.3.16 nugat miui eu. ειναι εδω κ κανα μηνα μου κανει το εξης κουλο το κινητο.σα να τρελαινεται.δλδ ενω παταω το κουμπι της επιστροφης μου ανοιγει παραλληλα αλλα παραθυρα λες και παταω εγω.το κανω επανεκκινηση και διορθωνεται.δεν γινεται παντα αλλα συχνα.δλδ παταω επιστροφη και μπορει στο πληκτρολογιο να μου παταει το 9 το 6 το 3 μεχρι και να μ κατεβασει τη μπαρα ειδοποιησεων.με εχει χαζεψει και πριν παω σε αλλαγη digitizer ηθελα γνωμες.σας ευχαριστω

Αλλαγή οθόνης χρειάζεσαι

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Απο οτι ειδα στο Miui Globe Rom εσκασε η Nougat κ σε dev k σε stable με το γνωστο προβλημα του κλειδωματος του bootloader

http://mi-globe.com/index.php/rom-builder/rom-builder-features/?codename=libra&d_version=7.0&d_img=mi4c&realname=Mi+4c

 

επισης ειδα το supercharged mod για nougat με antutu σταθερα γυρω στις 70000+

http://forum.mi-globe.com/mi-4c-f9/mod-mi4c-super-charged-t351.html

 

πολλα υποσχομενη κ η AICP στο xda αλλα ακομα nightly

https://forum.xda-developers.com/mi-4c/development/official-aicp-12-1-nightlies-t3566731

 

κ η RR αλλα ακομα σε φαση bug fixing

https://forum.xda-developers.com/mi-4c/development/official-resurrection-remix-libra-aqua-t3507773

 

 

εμπειριες κανεις απο αυτες?

φλασαρουμε η περιμενουμε final εκδοσεις?

 

τα φωτα σας

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

Miui nougat τελευταία με το supercharged... Φοβερή ταχύτητα, πολύ καλή αυτονομία και εξαιρετική διαχείριση μνήμης...

 

Sent from my Mi-4c using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...