Jump to content

Xiaomi Mi 4C


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με μία πρώτη ματιά...Μ φάνηκαν υπέρ του δέοντος ακριβά.κατι σε πιο value for money?
Voxlink και Vention.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες ποια είναι η καλύτερη custom rom για το mi4c? Με ενδιαφέρει κυρίως να δουλεύει απροβλημάτιστα χωρίς bugs και να έχει καλή μπαταρία. Δεν με νοιάζουν υψηλές επιδόσεις και antutu... Είναι το κινητό φίλης μου και με την ελληνική gtv που της έχω βάλει τώρα η μπαταρία δε βγάζει μέρα, ενώ εμφανίζει και το πρόβλημα να σβήνει στο 20% απροειδοποίητα.. Τι έχετε να προτείνετε;
Link to comment
Share on other sites

Αυτό κανει αρκετά καλη δουλεια στο θέμα μπαταρίας https://forum.xda-developers.com/mi-4c/general/guide-advanced-interactive-governor-t3482740 αν συνδυαστεί με μια custom rom(slim,aosp,cm13 ,rr κτλ)ακόμα καλύτερα.
Link to comment
Share on other sites

παιδες συγνωμη αλλα καποιος υπαρχει να με βοηθησει γτ μ ζεσταινεται το κινητο και ρουφαει την μπαταρια σα νερο??φοραω την 6.12.15 miui.gr

 

 

Με 6,11,17 εχω το ιδιο θεμα.

Κατεβασα το cpuz και ειδα οτι οι 2 τελευταιοι cpu cores ειναι max συνεχως.

Να βαλω μια stable η να περιμενα την xtr beta 1-2?

Eυχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Με 6,11,17 εχω το ιδιο θεμα.

Κατεβασα το cpuz και ειδα οτι οι 2 τελευταιοι cpu cores ειναι max συνεχως.

Να βαλω μια stable η να περιμενα την xtr beta 1-2?

Eυχαριστω

 

Εγω φοραβ στη συσκευη την XTRVbeta1 απο Miui.gr και το κινητο μου βγαζει ανετα 2 μερες κανονικης χρησης και 4.5 ωρες SOT.Μεχρι στιγμης δεν ειχα ποτε θεμα με θερμοκρασια μπαταριας και drain.

Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

Εγω φοραβ στη συσκευη την XTRVbeta1 απο Miui.gr και το κινητο μου βγαζει ανετα 2 μερες κανονικης χρησης και 4.5 ωρες SOT.Μεχρι στιγμης δεν ειχα ποτε θεμα με θερμοκρασια μπαταριας και drain.

μπορεις σε παρακαλω να κατεβασεις το cpuz και να δεις τα 2 τελευταια cores αν ειναι χαμηλα η συνεχως φουλ?

εμενα οι 2 τελευταιοι παιζουν στα 1,82 σταθερα.

Link to comment
Share on other sites

μπορεις σε παρακαλω να κατεβασεις το cpuz και να δεις τα 2 τελευταια cores αν ειναι χαμηλα η συνεχως φουλ?

εμενα οι 2 τελευταιοι παιζουν στα 1,82 σταθερα.

 

Το ετρεξα και τα 2 τελευταια cores ειναι σχεδον σταθερα στα 384Mhz.....ολα τα υπολοιπα παιζουν αναλογα τι κανω.Οταν αφησα τη συσξευη απο τα χερια μου ακουνητη ολα τα cores εδειχναν μονιμα 384Mhz.

Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

Το ετρεξα και τα 2 τελευταια cores ειναι σχεδον σταθερα στα 384Mhz.....ολα τα υπολοιπα παιζουν αναλογα τι κανω.Οταν αφησα τη συσξευη απο τα χερια μου ακουνητη ολα τα cores εδειχναν μονιμα 384Mhz.

 

ευχαριστω.

XTR BETA 1 την 6.11.17 η καποια αλλη?

Εγω εχω αυτην.

Επισης τι σημαινουν τα αρχικα SOT που εγραψες?

Αν εχεις την ιδια θα την ξαναπερασω σωστα?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω.

XTR BETA 1 την 6.11.17 η καποια αλλη?

Εγω εχω αυτην.

Επισης τι σημαινουν τα αρχικα SOT που εγραψες?

Αν εχεις την ιδια θα την ξαναπερασω σωστα?

 

screen on time=ενεργες ωρες οθονης

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω.

XTR BETA 1 την 6.11.17 η καποια αλλη?

Εγω εχω αυτην.

Επισης τι σημαινουν τα αρχικα SOT που εγραψες?

Αν εχεις την ιδια θα την ξαναπερασω σωστα?

 

Αυτη φοραω ακριβως και ακολουθησα ακριβως την διαιδκασια που γραφανε τα παιδια στις οδηγιες με τα wipes που χρειαζοτανε να κανω και τα αποτελεσματα της μπαταριας μου.

 

[/img]

 

http://i102.photobucket.com/albums/m84/Kostakhs_Filippou/Screenshot_2017-01-22-19-22-44-524_com.android.settings_zpstco1wmip.png' alt='Screenshot_2017-01-22-19-22-44-524_com.android.settings_zpstco1wmip.png'>

Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

Στο viber δεν μπορείς να κάνεις βίντεο κλήση.

Ακούγεται πολύ χαμηλά η φωνή μου και πρέπει να το έχω κοντά γιατί έτσι? (Σε κλήσεις gsm λειτουργεί άψογα)

Link to comment
Share on other sites

Αυτη φοραω ακριβως και ακολουθησα ακριβως την διαιδκασια που γραφανε τα παιδια στις οδηγιες με τα wipes που χρειαζοτανε να κανω και τα αποτελεσματα της μπαταριας μου.

 

[/img]

 

http://i102.photobucket.com/albums/m84/Kostakhs_Filippou/Screenshot_2017-01-22-19-22-44-524_com.android.settings_zpstco1wmip.png' alt='Screenshot_2017-01-22-19-22-44-524_com.android.settings_zpstco1wmip.png'>

 

τα αποτελέσματα της μπαταρίας σου δεν είναι αντιπροσωπευτικά. στη περίοδο χρήσης που αναφέρεις έχεις και μια φόρτιση που σου πήγε το κινητό από το 40 στο 80%! προσπαθούμε να βγάλουμε μια άκρη με τις ρομ και τη διάρκεια της μπαταρίας, όσοι θέλετε να βοηθήσετε καντε το με ακρίβεια μη γράφετε ότι να 'ναι...

Mobile: Nokia 3310 -> Nokia 3510 -> Nokia 6260 -> Nokia N72 -> Nokia E51 -> ZTE中兴 blade (CyanogenMod 9.0) -> Jiayu G3S (original ROM) -> Motorola Moto G -2014 (CM 14.1) -> Xiaomi Mi4C

Tablet: Ainol Fire (CyanogenMod 10.1)

Link to comment
Share on other sites

Σχετιμα με μενα.Ειχαν κολλησεις οι 2 τελευταιοι πυρηνες στο 100% γιαυτο και ζεσταινοταν οταν μιλουσα στο τηλεφωνο ή τελειωνε η μπαταρια γρηγορα.

Με ενα ρεσταρτ εστρωσε.Πλεον τελειωνει η μερα με ενα 40%.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μου φαίνεται νορμάλ με βάση και τη δική μου εμπειρία με το τηλέφωνο. Κάτι 5+ωρες οθόνες στο διήμερο τ ακούω βερεσέ, εκτός αν μιλάμε με κλειστά data, κλειστό LTE, κλειστό bt, wifi & location services και παράλληλο κλείσιμο του τηλεφώνου όταν κοιμόμαστε, έτσι χαίρω πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Τότε σύμφωνα με την χρήση που κάνουν τα παλικάρια μόνο smartphone δεν έχουν... Βέβαια έχω δει και 5 ώρες σχεδόν οθόνη με 10% υπόλοιπο αλλά είχα συνέχεια απίστευτα καλό σήμα εκεί που ήμουν...

 

Sent from my Mi-4c using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βγάλει max 6 ώρες και 1 λεπτό απ το δικό μου mi4c, αλλά ήταν ψιλοσυνεχόμενη χρήση. Δηλαδή είχα 9-10 ώρες που το έβγαλα απ τη φόρτιση με 6 ώρες οθόνη και 5% μπαταρία ν απομένει. Όταν μπαίνει stand by στη μέση ήμουν περίπου στο 3ωρο με μιάμιση μέρα απ το τέλος της φόρτισης.

 

Άσχετο/σχετικό fun fact. Έχω παρατημένο το mi4c, με την τελευταία miglobe stable, χωρίς sim, σε airplane mode με wifi ανοιχτό. Δεν έχει συνδεθεί με λογαριασμό google ή mi, δεν έχει εγκατασταθεί καμία εφαρμογή και δεν το χρησιμοποιώ καθόλου. Είναι απλά συνδεδεμένο στο wifi του σπιτιού και κάθεται. Χάνει 9% μπαταρία τη μέρα, αυτό εμένα μου δείχνει πως υπάρχουν προβλήματα στη διαχείριση ενέργειας στο stand by.

Edited by Angmar
Link to comment
Share on other sites

9% είναι αρκετά καλά

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

2 SIM Cosmote (μια Voice - μια Data 4G), wifi συνέχεια ανοιχτό, bluetooth κλειστό, έχω βγάλει 4,5 ώρες. Όχι σε δύο μέρες αλλά σε λίγο παραπάνω από μία.

 

31807910020_e82fecdb09_z.jpgMi4c SOT

 

Η συσκευή γενικά μου βγάζει την μέρα ΑΝΕΤΑ. Για 2η όμως...ούτε το πρωινό δεν προλαβαίνει...:rolleyes:

 

Η παραπάνω χρήση είναι με 20% 4G και 80% wifi. Εάν το πάμε στο 50-50 τότε το 3ωρο SOT το βλέπω με τον στανιό.

 

Φοράω XTVRbeta1 Stable V8.1.3

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Και εγω νομιζα τόσο καιρό ότι το κινητό παίρνει κάρτα μνήμης οπότε θέλω.. Σήμερα έμαθα ότι δεν!!το κακό είναι ότι αγόρασα την εφαρμογή που κάνεις μνήμη ραμ από κάρτα μνήμης τσάμπα....
Link to comment
Share on other sites

Και εγω νομιζα τόσο καιρό ότι το κινητό παίρνει κάρτα μνήμης οπότε θέλω.. Σήμερα έμαθα ότι δεν!!το κακό είναι ότι αγόρασα την εφαρμογή που κάνεις μνήμη ραμ από κάρτα μνήμης τσάμπα....

 

Μας κούφανες ρε Κρητίκαρε!!!

Τι δουλειά έχει η μνήμη ROM με την RAM ?

Διαβάστε και λίγο βρε παιδιά πριν κάνετε κάτι...αυτό τουλάχιστον είναι τζάμπα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό κανει αρκετά καλη δουλεια στο θέμα μπαταρίας https://forum.xda-developers.com/mi-4c/general/guide-advanced-interactive-governor-t3482740 αν συνδυαστεί με μια custom rom(slim,aosp,cm13 ,rr κτλ)ακόμα καλύτερα.

Το χα βάλει καιρό και βγάζει σφάλματα όταν τρέχει, με αποτέλεσμα να μην λειτουργεί απ' ό,τι παρατήρησα καθώς δεν είδα καμιά διαφορά. Το 0.8 δοκίμασα

Link to comment
Share on other sites

,διάβασα!! Σειρά σου τώρα. Ram-expander

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

,διάβασα!! Σειρά σου τώρα. Ram-expander

 

Μας κούφανες ρε Κρητίκαρε!!!

Τι δουλειά έχει η μνήμη ROM με την RAM ?

Διαβάστε και λίγο βρε παιδιά πριν κάνετε κάτι...αυτό τουλάχιστον είναι τζάμπα.

 

Διάβασα! Σειρά σου τώρα.. Ram expander

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...