Jump to content

Xiaomi Mi 4C


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σγκαντάψξ... όποιος ξέρει :lol:

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

το χάιδεψα πριν !!! :lol:

 

Άμαν τι χέρι είναι αυτό φιλε☺!! Μην το χαϊδεύεις άλλο γιατί βλέπω να χτυπάει 100.000 και να πάρει φωτια☺

Link to comment
Share on other sites

Πηρα το τηλεφωνο πριν απο 2 μερες.Μπαταρια χαλια (δυο σιμ) και ζεσταινεται με απλο σερφαρισμα λιγων λεπτων.Απο οτι βλεπω ομως ευτυχψς τα πραγματα μπορουν να βελτιωθουν με καποια αλλαγη ρομ,απλα ειμαι εντελως ασχετος με το θεμα.Υπαρχει εφαρμογη με την οποια η συσκευη γραφει 4κ βιντεο?Η συσκευη εχει αυτη τη ρομ (γμτ.δεν μου ανεβηκε το αρχειο).MIUI 8.0.16.0(LXKCN CI 20151104-SZ) stable.Ειναι η επισημη κινεζικη? Edited by forumkid
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ένας συνάδελφος μου ζήτησε να του πάρω 2 κινητά για την γυναίκα του και τον ίδιο. Είχα κατά νου να του πάρω το infocus m560 το οποίο διαπίστωσα πως πλέον σταμάτησε να κυκλοφορεί. Κάνοντας μια γρήγορη αναζήτηση έπεσα Xiaomi mi4c που το έχει στα 119 το banggood και μου φάνηκε ενδιαφέρουσα αγορά. Δεν με πειράζει να τους αλλάξω λογισμικό απλά θέλω να ξέρω αν δουλεύει απροβλημάτιστα το κινητό είτε με μαμά ρομ είτε με custom; Είστε ικανοποιημένοι από το κινητό; Την θεωρώ κορυφαία εταιρία την Xiaomi αλλά επειδή γενικά δεν παρακολουθώ τις εξελίξεις και δεν είναι εύκολο να γίνει έρευνα αγοράς τη συγκεκριμένη στιγμή, θα εκτιμούσα κάποιες απόψεις. Αν πάλι κάποιος πιστεύει πως θα μπορούσα να ρίξω μια ματιά σε 1-2 συσκευές ακόμη που να μην ξεπερνάν τα 150 δολάρια …

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπική άποψη! Το τηλέφωνο είναι πάρα πολύ καλό αλλά θέλει διάβασμα και λίγο ψάξιμο! Εάν δεν έχεις το χρόνο να ψάξεις για αλλο τηλέφωνο στο kimovil , ίσως δυσκολευτείς να του βάλεις Ελληνική Ρομ με κλειδωμένο bootloader. Τέλος αν προορίζεται για επαρχία με wind,ίσως δεν πιάνει καλά 4g.
Link to comment
Share on other sites

Πηρα το τηλεφωνο πριν απο 2 μερες.Μπαταρια χαλια (δυο σιμ) και ζεσταινεται με απλο σερφαρισμα λιγων λεπτων.Απο οτι βλεπω ομως ευτυχψς τα πραγματα μπορουν να βελτιωθουν με καποια αλλαγη ρομ,απλα ειμαι εντελως ασχετος με το θεμα.Υπαρχει εφαρμογη με την οποια η συσκευη γραφει 4κ βιντεο?Η συσκευη εχει αυτη τη ρομ (γμτ.δεν μου ανεβηκε το αρχειο).MIUI 8.0.16.0(LXKCN CI 20151104-SZ) stable.Ειναι η επισημη κινεζικη?

Με την τελευταία Greek developer ROM , η native εφαρμογή της κάμερας γράφει 4K βίντεο κανονικα.

 

Sent from my Mi-4c using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσωπική άποψη! Το τηλέφωνο είναι πάρα πολύ καλό αλλά θέλει διάβασμα και λίγο ψάξιμο! Εάν δεν έχεις το χρόνο να ψάξεις για αλλο τηλέφωνο στο kimovil , ίσως δυσκολευτείς να του βάλεις Ελληνική Ρομ με κλειδωμένο bootloader. Τέλος αν προορίζεται για επαρχία με wind,ίσως δεν πιάνει καλά 4g.

 

Βλέπω ότι στο Banggood στα χαρακτηριστικά αναφέρει και τα ελληνικά. Δεν το δουλεύετε το κινητό με την ρομ που έρχεται; Όπως έρχεται έχει θέματα; Θα έχει θέματα με θερμοκρασίες; Προορίζεται για Θεσσαλονίκη. Δεν ξέρω δίκτυο.

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι στο Banggood στα χαρακτηριστικά αναφέρει και τα ελληνικά. Δεν το δουλεύετε το κινητό με την ρομ που έρχεται; Όπως έρχεται έχει θέματα; Θα έχει θέματα με θερμοκρασίες; Προορίζεται για Θεσσαλονίκη. Δεν ξέρω δίκτυο.

 

σε μένα προσωπικά δεν είχε θέματα και είχε ελληνικά κανονικά αλλά το ξεκλειδώσα με τον επίσημο τρόπο και του πέρασα την ελληνική απ το φόρουμ για να χω τελευταίο patch ασφαλείας android

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτά είναι το 2/16GB.. Αλλά συμφερει πολύ, έναντι redmi 3 κλπ, είναι το πιο συμφερον αυτή τη στιγμή στα 2/16

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχει πέσει τόσο πολύ η τιμή του;; Μέσα σε 6 μήνες από 230 στα 130. What's the catch?

 

Sent from my CW-Hi8-super using Tapatalk

Είναι λίγο παλιός ο επεξεργαστής και το τηλέφωνο πλαστικό, ενώ τώρα είναι μόδα τα μεταλλικά!

Edited by aslbill
Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχει πέσει τόσο πολύ η τιμή του;; Μέσα σε 6 μήνες από 230 στα 130. What's the catch?

 

Sent from my CW-Hi8-super using Tapatalk

 

όντως είναι μεγάλη βουτιά κάτι παίζετε

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Το φορτισα χθες το βραδυ στις 12 και χωρις να το δουλεψω καθολου το πρωι στις 9 πηγε η μπαταρια 40%.Ειναι αυτο θεμα ρομ?Να το παω για αλλαγη?
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κανείς που έχει το κινητό να μας πει αν ανεβάζει θερμοκρασίες μετά από αρκετή ώρα χρήσης? ή ειναι δροσερό ?

 

Επίσης, έχει ωραία οθόνη ή τα χρώματα της είναι λίγο ξεθωριασμένα ?

Εσείς που το έχετε, συνολικά, είστε τελείως ευχαριστημένοι ?

Link to comment
Share on other sites

Το φορτισα χθες το βραδυ στις 12 και χωρις να το δουλεψω καθολου το πρωι στις 9 πηγε η μπαταρια 40%.Ειναι αυτο θεμα ρομ?Να το παω για αλλαγη?

Ποια Ρομ εχεις τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Ποια Ρομ εχεις τώρα;

 

MIUI 8.0.16.0(LXKCN CI 20151104-SZ) stable.Ειναι η επισημη Κινεζικη?Εχει και αλλες γλωσσες ευρωπαικες,αλλα οχι πολλες.

Link to comment
Share on other sites

MIUI 8.0.16.0(LXKCN CI 20151104-SZ) stable.Ειναι η επισημη Κινεζικη?Εχει και αλλες γλωσσες ευρωπαικες,αλλα οχι πολλες.

Έχει θέμα αυτή η Ρομ,σίγουρα είναι unofficial (λίγο που το εψαξα και άλλοι είχαν θέμα)θα σου πρότεινα να δοκιμαστεί η τελευταία gtv απο xiaomi-miui.gr η gkalen-ΜiUi8-6.8.11.διαβάζω αρκετά θετικά σχόλια.

Link to comment
Share on other sites

όντως είναι μεγάλη βουτιά κάτι παίζετε

Τίποτα δεν παίζεται. Απλως η Xiaomi βγάζει πολλές συσκευές και είναι φυσικό να μην μπορεί να κρατηθεί στην ίδια τιμή. Άσε που η τιμή που πρωτοβγηκε ηταν ήδη φουσκωμένη από τους resellers.

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει θέμα αυτή η Ρομ,σίγουρα είναι unofficial (λίγο που το εψαξα και άλλοι είχαν θέμα)θα σου πρότεινα να δοκιμαστεί η τελευταία gtv απο xiaomi-miui.gr η gkalen-ΜiUi8-6.8.11.διαβάζω αρκετά θετικά σχόλια.

 

Ευχαριστω φιλε μου. Το θεμα ειναι οτι αυριο ειναι τελευταια μερα που δικαιουμαι αλλαγη και ετσι κιαλλιως δεν το κατεχω το θεμα με τα φλασαριαματα.Παντως αν δεν ειναι η επισημη ρομ τοτε μπορει σε αυτο να οφειλεται το χαλι της μπαταριας.Αν αλλαξω ρομ θα χασω κατι απο τις λειτουργιες του τηλεφωνου?Π.χ.Double tap to wake, η κατι αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε μου. Το θεμα ειναι οτι αυριο ειναι τελευταια μερα που δικαιουμαι αλλαγη και ετσι κιαλλιως δεν το κατεχω το θεμα με τα φλασαριαματα.Παντως αν δεν ειναι η επισημη ρομ τοτε μπορει σε αυτο να οφειλεται το χαλι της μπαταριας.Αν αλλαξω ρομ θα χασω κατι απο τις λειτουργιες του τηλεφωνου?Π.χ.Double tap to wake, η κατι αλλο.

Τι εννοεις αλλαγή; όχι δεν χάνεις κάτι,ίσα ίσα που με μια "καλη" ρομ το κινητό θα πετάει!

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις αλλαγή; όχι δεν χάνεις κάτι,ίσα ίσα που με μια "καλη" ρομ το κινητό θα πετάει!

 

Αλλαγη σε περιπτωση που ειχε θεμα η μπαταρια του.Εννοω το DOA 7 ημερων.Υπαρχει καποιος οδηγος απο τη αρχη (ξεκλειδωμα κ.λ.π.) τι πρεπει να κανω?Ευχαριστω και παλι.

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγη σε περιπτωση που ειχε θεμα η μπαταρια του.Εννοω το DOA 7 ημερων.Υπαρχει καποιος οδηγος απο τη αρχη (ξεκλειδωμα κ.λ.π.) τι πρεπει να κανω?Ευχαριστω και παλι.

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Board/134-HowTo-%CE%9F%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CE%BF%CE%AF/ εδω υπαρχουν τα παντα!!

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την developer gtv και βλεπω να λειτουργουν μονο οι 4 απο τους 6 επεξεργαστες και σε συχνοτητα 1440ghz αντι για 1800.

Γιατι ειναι υποχρονισμενο?

 

(Σε σχεση με την stable εχει δυνατοτητα 4k video +περισσοτερες επιλογες για φωτογραφια)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...