Jump to content

Xiaomi Mi 4C


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες έχω την 5.11.26 developer και θέλω να μάθω πως μπορω να Στέλνω 160 χαρακτήρες sms ...χωρίς άλλο πρόγραμμα

 

Νομιζω οτι κυκλοφορει καποιο modακι στο γνωστο site της ελληνικης κοινοτητας αλλα δεν ξερω αν ειναι και για εμας.

Παντως σε εμενα με την 5.12.10 εχω την εντυπωση πως με κεφαλαια εχει 160 χαρακτηρες.

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να θέσω δυο θέματα που παρατηρώ τελευταία και με απασχολούν σχετικά με το κινητό μας:

 

1. Πως στο καλό κλείνετε το ξυπνητήρι ή το alarm για την αντίστροφη μέτρηση? Χτυπάνε κανονικά αλλά δεν υπάρχει καμια επιλογή για κλείσιμο και μονο με απενεργοποίηση του κινητού σταματανε!!!! Η εγώ είμαι γκαβός?

2. Ένα θέμα που είδα σε σελίδα που διαβαζα στο δρόμο τις προάλλες, όταν υπαρχουν πάνω από δυο αγγίγματα στην οθόνη τα αγγιγματα δε φτανουν μέχρι τα ακρα του κινητού αλλα διακόπτονται περι τα 5 χιλιοστα πριν φτασεις στα ακρα της οθόνης. Αντίθετα αν εχεις μονο ενα αγγιγμα φτανεις κανονικά μέχρι τα ακρα της οθόνης. Το βλέπετε αν ενεργοποιήσετε να φαίνονται τα αγγιγματα απο developer options.

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Με τα bluetooth handsfree πως τα πάει; Θέλει οπωσδήποτε Xiaomi; Θέλω να πάρω το NOKIA BH-118. Θα έχω θέματα με disconnect; Edited by Prosagon
Link to comment
Share on other sites

Να θέσω δυο θέματα που παρατηρώ τελευταία και με απασχολούν σχετικά με το κινητό μας:

 

1. Πως στο καλό κλείνετε το ξυπνητήρι ή το alarm για την αντίστροφη μέτρηση? Χτυπάνε κανονικά αλλά δεν υπάρχει καμια επιλογή για κλείσιμο και μονο με απενεργοποίηση του κινητού σταματανε!!!! Η εγώ είμαι γκαβός?

2. Ένα θέμα που είδα σε σελίδα που διαβαζα στο δρόμο τις προάλλες, όταν υπαρχουν πάνω από δυο αγγίγματα στην οθόνη τα αγγιγματα δε φτανουν μέχρι τα ακρα του κινητού αλλα διακόπτονται περι τα 5 χιλιοστα πριν φτασεις στα ακρα της οθόνης. Αντίθετα αν εχεις μονο ενα αγγιγμα φτανεις κανονικά μέχρι τα ακρα της οθόνης. Το βλέπετε αν ενεργοποιήσετε να φαίνονται τα αγγιγματα απο developer options.

 

1. Όπως ξεκλειδώνεις το κινητό, swipe την οθόνη προς τα πάνω δηλαδή.

2. Πρακτικά σου δημιουργεί πρόβλημα σε κάτι; Αν όχι τότε δεν υπάρχει λόγος να το σκέφτεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι άλλο το 4G δουλεύει; η το έχει για να το έχει;

 

Mια χαρα δουλευει κι επειδη εχω Wind πιανει σε περιοχες που δεν υπαρχει η 800ρα μπαντα.

Link to comment
Share on other sites

Οσοι ασχολειστε με τις developer απο την ελληνικη κοινοτητα παντα, ποια θεωρειτε πως ειναι η καλυτερη? Η 5.12.10 η η 5.11.26 κυριως σε θεματα αυτονομιας (γιατι η τελευταια που βγηκε την προηγουμενη εβδομαδα στον τομεα αυτον ηταν για τα μπαζα!)

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Με τα bluetooth handsfree πως τα πάει; Θέλει οπωσδήποτε Xiaomi; Θέλω να πάρω το NOKIA BH-118. Θα έχω θέματα με disconnect;

Αυτό έχω και εγώ πρώτη ημέρα που το δοκίμασα δεν είχα κανένα πρόβλημα αντίθετος θα έλεγα ότι έχει πολύ καλή ακουστική

Mια χαρα δουλευει κι επειδη εχω Wind πιανει σε περιοχες που δεν υπαρχει η 800ρα μπαντα.

Και εγώ wind έχω αλλά δεν είδα πουθενά να βγάζει 4G πάντως πρώτη ημέρα που το δουλεύω και δεν μπορώ να πω ότι με ενθουσίασε ένα χρόνο δουλεύω WP και μου φαίνεται ότι θα γυρίσω πάλι σε αυτό ή στο 950 . Θα το δοκιμάσω και αύριο να δω τι κάνει και απο σήμα γιατί μου φαίνεται ότι απέχει πολύ από WP και σε αυτό

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχω και εγώ πρώτη ημέρα που το δοκίμασα δεν είχα κανένα πρόβλημα αντίθετος θα έλεγα ότι έχει πολύ καλή ακουστική

 

Και εγώ wind έχω αλλά δεν είδα πουθενά να βγάζει 4G πάντως πρώτη ημέρα που το δουλεύω και δεν μπορώ να πω ότι με ενθουσίασε ένα χρόνο δουλεύω WP και μου φαίνεται ότι θα γυρίσω πάλι σε αυτό ή στο 950 . Θα το δοκιμάσω και αύριο να δω τι κάνει και απο σήμα γιατί μου φαίνεται ότι απέχει πολύ από WP και σε αυτό

 

Και εγώ στη μισή Αθήνα έχω 4g με ταχύτητες 9/5 mbps περιπου όπου έχω μετρήσει με wind παντα.

 

1. Όπως ξεκλειδώνεις το κινητό, swipe την οθόνη προς τα πάνω δηλαδή.

2. Πρακτικά σου δημιουργεί πρόβλημα σε κάτι; Αν όχι τότε δεν υπάρχει λόγος να το σκέφτεσαι.

 

Ευχαριστώ Μαικ

Δεν υπήρχε η επιλογή για swipe αλλα ήταν πρόβλημα της έκδοσης που εβαλα απ οτι διαβαζω οποτε με τη νεότερη θα ειμαι οκ

Όσο για το δευτερο πρόβλημα έχω μια εφαρμογή που έχεο πολλά κουμπια κοντα στο ακρο της οθόνης και όταν παταω κατι αλλο ταυτοχρονα μεχρι τωρα δεν καταλαβαινω γιατι δεν επιανε καποιες φορες. Προφανως πιανει μονο αμα πατησω καπως πιο μεσα στην οθόνη αλλιως με αυτο το μπαγκ οταν παταω πιο εξω δεν αντιλαμβανεται το αγγιγμα :worry:

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχω και εγώ πρώτη ημέρα που το δοκίμασα δεν είχα κανένα πρόβλημα αντίθετος θα έλεγα ότι έχει πολύ καλή ακουστική

 

Ευχαριστώ. Στο Lenovo P780 παίζει όπως ακριβώς τα λες οπότε χαίρομαι που θα συνεχίσει το ίδιο και στο Mi4c :)

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα 2 Xiaomi Mi 4c 3GB Ram 32GB μαυρου χρωματος.

 

Το θεμα με τα notifications που δεν ερχονται εχει λυθει; Το ειχα κ πριν κανα μηνα το κινητο, αλλα το εδωσα γιατι αργουσαν μερικα notifications να ερθουν. Εχει λυθει οριστικα το θεμα;

Edited by athanaso77
Αγγελία
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ήθελα να ρωτησω πως γίνεται η αλλαγή του miui σε lollipop ui? Και δεύτερον έχει χρησιμοποιήσει κανείς το ραδιόφωνο? Φαίνεται σαν να κάνει streaming αντί να πιάνει fm?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα με τα notification. Έχω την 5.12.10. Είτε με wifi, είτε με data.

Χωρίς να κάνεις καμία ρύθμιση στο κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ήθελα να ρωτησω πως γίνεται η αλλαγή του miui σε lollipop ui? Και δεύτερον έχει χρησιμοποιήσει κανείς το ραδιόφωνο? Φαίνεται σαν να κάνει streaming αντί να πιάνει fm?

 

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά,

 

Όπως έχει αναφερθεί και σε προηγούμενα, posts το Mi4c δεν έχει FM Radio , μόνο με Streaming μπορείς να έχεις ραδιόφωνο

Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχει μερικές μέρες τώρα μου παρουσιάζει πρόβλημα το touch. Ειδικά όταν με περνούν τηλέφωνο πάω να απαντήσω και δεν μπορώ σέρνω προς τα πάνω το εικονίδιο και δεν δουλεύει το touch με αποτέλεσμα να χάνω την κλήση. Μετά αν ανοίξω εγώ το τηλέφωνο ανοίγει κάποια στιγμή..... Σήμερα όμως μου το κανε και χωρίς να με πάρουν τηλεφωνο για αρκετή ώρα το touch δεν ανταποκρινοταν. Ώσπου έκανα επανεκκίνηση και όλα καλά.... Τι να φταίει? Έχω την GTV 5.11.12 την ελληνική.

 

3 φορες κ σε μενα.

Εφτιαξε χωρις restart.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά! Μια ερώτηση. Καμία aosp ρομ καλή υπάρχει; καμιά cyanogenmod; Η με στοκ είστε; Edited by Cutthroat
Link to comment
Share on other sites

Μία διευκρινιστική ερώτηση γιατί δεν το κατέχω καθόλου το θέμα. Σχετικά με το 4G και την κάλυψη... Επειδή δεν έχει την 800αρα μπαντα δε σημαίνει οτι δεν πιάνει 4G σήμα καθόλου, απλά δε θα έχει τόσο μεγάλη κάλυψη όσο μια άλλη συσκευή που θα είχε την μπάντα. (μιλάω για πάροχο cosmote) To 'χω πιάσει καθόλου το νόημα;
Link to comment
Share on other sites

Μία διευκρινιστική ερώτηση γιατί δεν το κατέχω καθόλου το θέμα. Σχετικά με το 4G και την κάλυψη... Επειδή δεν έχει την 800αρα μπαντα δε σημαίνει οτι δεν πιάνει 4G σήμα καθόλου, απλά δε θα έχει τόσο μεγάλη κάλυψη όσο μια άλλη συσκευή που θα είχε την μπάντα. (μιλάω για πάροχο cosmote) To 'χω πιάσει καθόλου το νόημα;

Υπαρχει για την ωρα θεμα με την WIND που το 4G δουλευει οπως το λες.

Aπο οσο ξερω η Cosmote δεν χρησιμοποιει την 800αρα μπαντα αρα δεν εχεις προβλημα πουθενα.

Link to comment
Share on other sites

Η έλλειψη αυτή αφορά χρήστες δικτύου Wind και μόνο .Η Cosmote δεν χρησιμοποιεί τέτοιο δικτυο 4G, τουλάχιστον μέχρι τώρα.Οπότε κανένα πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα επειδή έχω Wind και στο Tablet και στο κινητό ή sim που παίρνω δεδομένα είναι αυτή τις Wind δεν είδα καμία διαφορά ότι ταχύτητα μου δίνει το Tablet που έχει και την περιβόητη 800 είναι οι ίδιες ταχύτητες 9-12 mpps .Μάλλον η 800 θα παίξει στο μέλλον ή δουλεύει σε κάποιες περιοχές επιλεκτικά
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα με τα notification. Έχω την 5.12.10. Είτε με wifi, είτε με data.

 

Δυστυχως σε εμενα συνεχιζεται με μερικες εφαρμογες το προβλημα με τα καθυστερημενα notifications.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μέρες έχω περάσει την 5.12.10 developer rom και είδα ότι το led στο φλας της φωτογραφίας όταν ενεργοποιείται έχει κίτρινο χρώμα, αντί για το λευκό που έχει ο φακός ενώ παλιότερα την ώρα που έβγαζα φωτογραφίες το φλας ήταν σε λευκό χρώμα και οι φωτογραφίες πιο φωτεινές και καλύτερης ποιότητας τη νύχτα.

 

Δοκίμασα να αλλάξω την επιλογή "έγχρωμο φλας" αλλά πάλι κίτρινο είναι.

 

Το έχει λύσει κάποιος αυτό το θέμα ;

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μέρες έχω περάσει την 5.12.10 developer rom και είδα ότι το led στο φλας της φωτογραφίας όταν ενεργοποιείται έχει κίτρινο χρώμα, αντί για το λευκό που έχει ο φακός ενώ παλιότερα την ώρα που έβγαζα φωτογραφίες το φλας ήταν σε λευκό χρώμα και οι φωτογραφίες πιο φωτεινές και καλύτερης ποιότητας τη νύχτα.

 

Δοκίμασα να αλλάξω την επιλογή "έγχρωμο φλας" αλλά πάλι κίτρινο είναι.

 

Το έχει λύσει κάποιος αυτό το θέμα ;

 

Το παρατήρησα και εγώ με την 5.12.10 έβγαιναν πιό χάλια οι φωτογραφίες όχι μόνο από την πίσω αλλά και από την μπροστά κάμερα.

Έβαλα την 5.12.24 και το πρόβλημα διορθώθηκε αλλά μου φαίνεται δεν είναι τόσο smooth όσο η 5.12.10:(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...