Jump to content

Doogee X5 Galicia


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε μου θα πρέπει να σταθμίζεις τα πάντα όταν είναι να πάρεις μια αποφαση .... Στο vickmall το έχει 59,99$, δηλ 55,76ε, αρα έχεις να επιλέξεις μεταξύ παραπάνω κόστους (10ε) και των μαγαζιων αμφιβολου αξιοπιστίας. Η διαφορα που υπήρχει, δηλ τα 10ε παραπάνω στο vickmall, σε σχέση με την αξιοπιστία και το καλο after sales τους αξίζει τον κόπο :rolleyes:

Τέλος παντων, είναι προσωπική επιλογή του καθενός ...

 

Με τα έξοδα αποστολής (China Post-Airmail With Tracking Number) βγαίνει $56,29 οπότε το πλεονέκτημα της χαμηλής τιμής εξαφανίζεται.

Για $2,70 δεν ρισκάρεις την ψυχική σου ισορροπία :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με τα έξοδα αποστολής (China Post-Airmail With Tracking Number) βγαίνει $56,29 οπότε το πλεονέκτημα της χαμηλής τιμής εξαφανίζεται.

Για $2,70 δεν ρισκάρεις την ψυχική σου ισορροπία :)

 

Η ψυχική σου ισσοροπία ξεκινάει από τη στιγμή που παραγγέλνεις απ' οποιοδήποτε Κινεζομάγαζο φίλε και μιλάω από προσωπική εμπειρία.

Μπανίζεις το κινητάκι, σου αρέσει και το θέλεις κολασμένα....μόλις ξεκίνησε η περιπέτειά σου!

Αναμονή ~25 ημερών και το κυριότερο δεν γνωρίζεις σε τι θα πέσεις.

Έχω παραγγείλει στο παρελθόν από όλα τα γνωστά (και μη) σχιστομάγαζα κι έχω πέσει 4 φορές σε ελλατωματικό κινητό. Οπότε δεν έχει να κάνει με το πόσο αξιόπιστο είναι το μαγαζί που σου πουλάει, αλλά πόσο αξιόπιστο είναι το προϊόν που αγοράζεις και οι Κινέζοι έχουν αποδείξει ότι η έννοια "ελεγμένο προϊόν" είναι άγνωστη γι' αυτούς.

Προσωπικά εδώ και 2 χρόνια κάνω τις αγορές μου από Ελληνικά χέρια και παρόλο που τα πληρώνω λίγο ακριβότερα ~10-15€ ακριβότερα, έχω το κεφάλι μου ήσυχο, αφού ξέρω ότι και το έχει ελέγξει πριν το βγάλει για πούλημα και πως σε μια στραβή θα με καλύψει με άλλη συσκευή (ναι, υπάρχουν και τέτοιοι ευτυχώς), επωμιζόμενος τη διαδικασία επιστροφής του κινητού, γλιτώνοντάς με απ' όποιοδήποτε κόπο.

Στην περίπτωση του Χ5 για παράδειγμα, αναλογιζόμενος αυτά που προσφέρει για τα δικά μου γούστα και φυσικά για την τιμή του, επέλεξα να το αγοράσω από αγγελία ερασιτέχνη πωλητή σε γειτονικό φόρουμ στην τιμή των 70€ ο οποίος μου έδωσε την επιλογή με +10€ να πάρω στα χέρια μου και τζαμάκι και θήκη.

Με απλά λόγια, έβαλε τα γυαλιά σε (σχεδόν) όλα τα μαγαζάκια και μου έδωσε τη δυνατότητα να έχω αυτό που θέλω σε μόλις 1 εργάσιμη ημέρα, χωρίς περιπέτειες και φυσικά χωρίς αναμονές.

Link to comment
Share on other sites

Η ψυχική σου ισσοροπία ξεκινάει από τη στιγμή που παραγγέλνεις απ' οποιοδήποτε Κινεζομάγαζο φίλε και μιλάω από προσωπική εμπειρία.

Μπανίζεις το κινητάκι, σου αρέσει και το θέλεις κολασμένα....μόλις ξεκίνησε η περιπέτειά σου!

Αναμονή ~25 ημερών και το κυριότερο δεν γνωρίζεις σε τι θα πέσεις.

Έχω παραγγείλει στο παρελθόν από όλα τα γνωστά (και μη) σχιστομάγαζα κι έχω πέσει 4 φορές σε ελλατωματικό κινητό. Οπότε δεν έχει να κάνει με το πόσο αξιόπιστο είναι το μαγαζί που σου πουλάει, αλλά πόσο αξιόπιστο είναι το προϊόν που αγοράζεις και οι Κινέζοι έχουν αποδείξει ότι η έννοια "ελεγμένο προϊόν" είναι άγνωστη γι' αυτούς.

Προσωπικά εδώ και 2 χρόνια κάνω τις αγορές μου από Ελληνικά χέρια και παρόλο που τα πληρώνω λίγο ακριβότερα ~10-15€ ακριβότερα, έχω το κεφάλι μου ήσυχο, αφού ξέρω ότι και το έχει ελέγξει πριν το βγάλει για πούλημα και πως σε μια στραβή θα με καλύψει με άλλη συσκευή (ναι, υπάρχουν και τέτοιοι ευτυχώς), επωμιζόμενος τη διαδικασία επιστροφής του κινητού, γλιτώνοντάς με απ' όποιοδήποτε κόπο.

Στην περίπτωση του Χ5 για παράδειγμα, αναλογιζόμενος αυτά που προσφέρει για τα δικά μου γούστα και φυσικά για την τιμή του, επέλεξα να το αγοράσω από αγγελία ερασιτέχνη πωλητή σε γειτονικό φόρουμ στην τιμή των 70€ ο οποίος μου έδωσε την επιλογή με +10€ να πάρω στα χέρια μου και τζαμάκι και θήκη.

Με απλά λόγια, έβαλε τα γυαλιά σε (σχεδόν) όλα τα μαγαζάκια και μου έδωσε τη δυνατότητα να έχω αυτό που θέλω σε μόλις 1 εργάσιμη ημέρα, χωρίς περιπέτειες και φυσικά χωρίς αναμονές.

 

Το κινητό σήμερα κοστίζει 79 ευρώ καινούργιο από κατάστημα στην Ελλάδα (+2 χρόνια εγγύηση).

Ο ερασιτέχνης πωλητής τι προστασία σου παρέχει; Σου παρέχει εγγύηση; Αυτός μάλλον το πήρε 50 ευρώ από Κίνα, δεν του άρεσε και σου το πούλησε 70-80.

 

Στο vickmall πάντως έχουν πολύ καλή εξυπηρέτηση ίσως και στο gearbest. Σε κάποια άλλα site παίρνεις το ρίσκο...

Link to comment
Share on other sites

Στην περίπτωση του Χ5 για παράδειγμα, αναλογιζόμενος αυτά που προσφέρει για τα δικά μου γούστα και φυσικά για την τιμή του, επέλεξα να το αγοράσω από αγγελία ερασιτέχνη πωλητή σε γειτονικό φόρουμ στην τιμή των 70€ ο οποίος μου έδωσε την επιλογή με +10€ να πάρω στα χέρια μου και τζαμάκι και θήκη.

Με απλά λόγια, έβαλε τα γυαλιά σε (σχεδόν) όλα τα μαγαζάκια και μου έδωσε τη δυνατότητα να έχω αυτό που θέλω σε μόλις 1 εργάσιμη ημέρα, χωρίς περιπέτειες και φυσικά χωρίς αναμονές.

 

Με €80 θα έπαιρνα το Χ5 Pro, κι ας είχε ρίσκο, κι ας περίμενα 20 μέρες για να το παραλάβω. Από υπομονή, άλλο τίποτα.

 

Όπως είπες, προσωπική επιλογή του καθενός.

Link to comment
Share on other sites

Η ψυχική σου ισσοροπία ξεκινάει από τη στιγμή που παραγγέλνεις απ' οποιοδήποτε Κινεζομάγαζο φίλε και μιλάω από προσωπική εμπειρία.

Μπανίζεις το κινητάκι, σου αρέσει και το θέλεις κολασμένα....μόλις ξεκίνησε η περιπέτειά σου!

Αναμονή ~25 ημερών και το κυριότερο δεν γνωρίζεις σε τι θα πέσεις.

Έχω παραγγείλει στο παρελθόν από όλα τα γνωστά (και μη) σχιστομάγαζα κι έχω πέσει 4 φορές σε ελλατωματικό κινητό. Οπότε δεν έχει να κάνει με το πόσο αξιόπιστο είναι το μαγαζί που σου πουλάει, αλλά πόσο αξιόπιστο είναι το προϊόν που αγοράζεις και οι Κινέζοι έχουν αποδείξει ότι η έννοια "ελεγμένο προϊόν" είναι άγνωστη γι' αυτούς.

Προσωπικά εδώ και 2 χρόνια κάνω τις αγορές μου από Ελληνικά χέρια και παρόλο που τα πληρώνω λίγο ακριβότερα ~10-15€ ακριβότερα, έχω το κεφάλι μου ήσυχο, αφού ξέρω ότι και το έχει ελέγξει πριν το βγάλει για πούλημα και πως σε μια στραβή θα με καλύψει με άλλη συσκευή (ναι, υπάρχουν και τέτοιοι ευτυχώς), επωμιζόμενος τη διαδικασία επιστροφής του κινητού, γλιτώνοντάς με απ' όποιοδήποτε κόπο.

Στην περίπτωση του Χ5 για παράδειγμα, αναλογιζόμενος αυτά που προσφέρει για τα δικά μου γούστα και φυσικά για την τιμή του, επέλεξα να το αγοράσω από αγγελία ερασιτέχνη πωλητή σε γειτονικό φόρουμ στην τιμή των 70€ ο οποίος μου έδωσε την επιλογή με +10€ να πάρω στα χέρια μου και τζαμάκι και θήκη.

Με απλά λόγια, έβαλε τα γυαλιά σε (σχεδόν) όλα τα μαγαζάκια και μου έδωσε τη δυνατότητα να έχω αυτό που θέλω σε μόλις 1 εργάσιμη ημέρα, χωρίς περιπέτειες και φυσικά χωρίς αναμονές.

Υπαρχουν Κινεζομαγαζα που χαιρεσε να ψωνιζεις, και αλλα που λιωνεις το πληκτρολογιο για να γραφεις παραπανα.

Μετα απο 15+ αγορες απο το Βικμαλλ δεν με εδωσε δικαιωμα να πω το παραμικρο. Χαλαλι η υψηλοτερη τιμη (το πολυ 6 ευρω), γιατι ξερω οτι θα παραλαβω κινητο. Οχι σαν κατι αλλα, - που ευχομαι οι συμφορουμητες να τα διαβαζουν και να μην πεφτουν στην παγιδα της χαμηλης τιμης που κανουν ολοι - που περνεις κινητο, αμφιβολο αν το στειλουν και αν παθει τιποτα σου λενε αντε γεια.

Προσωπικα, ας περιμενω 10 μερες και ας κανω τα 29 παραπανω ευρω καφεδες και ποτα !:)

 

 

 

Το κινητό σήμερα κοστίζει 79 ευρώ καινούργιο από κατάστημα στην Ελλάδα (+2 χρόνια εγγύηση).

Ο ερασιτέχνης πωλητής τι προστασία σου παρέχει; Σου παρέχει εγγύηση; Αυτός μάλλον το πήρε 50 ευρώ από Κίνα, δεν του άρεσε και σου το πούλησε 70-80.

 

Στο vickmall πάντως έχουν πολύ καλή εξυπηρέτηση ίσως και στο gearbest. Σε κάποια άλλα site παίρνεις το ρίσκο...

 

Μαλλον δεν διαβασες τι εγινε τελευταια στο gearbest !

 

 

Με €80 θα έπαιρνα το Χ5 Pro, κι ας είχε ρίσκο, κι ας περίμενα 20 μέρες για να το παραλάβω. Από υπομονή, άλλο τίποτα.

 

Όπως είπες, προσωπική επιλογή του καθενός.

Kαι θα σε εκαναν δωρο το τζαμακι ή θηκη

Edited by Barlost
Link to comment
Share on other sites

Για να μην κάνω πολλαπλή παράθεση, θα απαντήσω περιεκτικά σε όλους.

 

Ο συγκεκριμένος πωλητής μπορεί να μη μου δώσει 1 χρόνο εγγύηση, αλλά ας μη γελιόμαστε αν είναι να εμφανιστεί πρόβλημα, αυτό θα γίνει άμεσα αντιληπτό, δε νομίζω να μου πάρει 6 μήνες για να πάρω χαμπάρι ότι κάτι πάει στραβά. Σε περίπτωση πάντως σε σε εύλογο χρονικό διάστημα μου παρουσιαστεί το παραμικρό, είμαι 100% σίγουρος ότι θα πάρω άλλη συσκευή ή τα χρήματά μου πίσω.

Πάλι μιλώντας για τον συγκεκριμένο, δεν πρόκειται για κάποιον που το πήρε και δεν του άρεσε, απλά κάνει το χόμπι του βγάζοντας το χαρτζιλίκι του φέρνοντας κάποια ποσότητα και όχι 1 τεμάχιο για τον εαυτό του.

 

Άλλωστε ας μη γελιόμαστε, όσα καταστήματα εισάγουν Κινέζικα smartphones παριστάνουν και οι ίδιοι τους Κινέζους αν σου τύχει ελλατωματική συσκευή (πάλι εκ πείρας το λέω).

Ελάχιστες εξαιρέσεις βρίσκεις τόσο εύκολα όσο και το εξάρι στο Λόττο.

 

Όσον αφορά την τιμή ξαναλέω ότι το πήρα 70 και όχι 80, 80 μου βγήκε με το τζαμάκι και τη θήκη που σε καμία περίπτωση δεν με υποχρέωνε να αγοράσω.

 

Σεβαστές όλες οι απόψεις, εγώ απλώς κατέθεσα τη δική μου, δεν υπάρχει λόγος αντιπαράθεσης, αλίμονο.

Ο καθένας αξιοποιεί τα χρήματά του όπως αυτός νομίζει.

Η παρέμβασή μου αφορούσε απλώς την αναφορά της λέξεως "περιπέτεια".

Link to comment
Share on other sites

Πάλι μιλώντας για τον συγκεκριμένο, δεν πρόκειται για κάποιον που το πήρε και δεν του άρεσε, απλά κάνει το χόμπι του βγάζοντας το χαρτζιλίκι του φέρνοντας κάποια ποσότητα και όχι 1 τεμάχιο για τον εαυτό του.

To πήρες δηλαδή απο "ανεπίσημο έμπορο" (για να μην χρησιμοποιήσω άλλη έκφραση) που δεν πλήρωσε φόρους και δασμούς και βγάζει 40% κέρδος απο την πώληση;

Έτσι δίνω κι εγώ υποστήριξη :p

Όσον αφορά την τιμή ξαναλέω ότι το πήρα 70 και όχι 80, 80 μου βγήκε με το τζαμάκι και τη θήκη που σε καμία περίπτωση δεν με υποχρέωνε να αγοράσω.

Doogee X5 Pro - Original case and screen protector €80.22

 

http://s28.postimg.org/khb8vv995/screenshot_95.jpg

Link to comment
Share on other sites

To πήρες δηλαδή απο "ανεπίσημο έμπορο" (για να μην χρησιμοποιήσω άλλη έκφραση) που δεν πλήρωσε φόρους και δασμούς και βγάζει 40% κέρδος απο την πώληση;

Έτσι δίνω κι εγώ υποστήριξη :p

 

 

Είπαμε να μην το ρίξουμε στην αντιπαράθεση, αλλά σας βλέπω μερικούς λίγο θερμόαιμους.

Αν δεν κάνω λάθος, ούτε κι εσύ θα πληρώσεις το φόρο που σου αναλογεί, γιατί επίσης αν δεν απατώμαι θα το λάβεις σαν "δώρο".

Η παρανομία υφίσταται και στις 2 περιπτώσεις, ας μην το ψάξουμε ποιος φταίει πιο πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Για να μην κάνω πολλαπλή παράθεση, θα απαντήσω περιεκτικά σε όλους.

 

Ο συγκεκριμένος πωλητής μπορεί να μη μου δώσει 1 χρόνο εγγύηση, αλλά ας μη γελιόμαστε αν είναι να εμφανιστεί πρόβλημα, αυτό θα γίνει άμεσα αντιληπτό, δε νομίζω να μου πάρει 6 μήνες για να πάρω χαμπάρι ότι κάτι πάει στραβά. Σε περίπτωση πάντως σε σε εύλογο χρονικό διάστημα μου παρουσιαστεί το παραμικρό, είμαι 100% σίγουρος ότι θα πάρω άλλη συσκευή ή τα χρήματά μου πίσω.

Πάλι μιλώντας για τον συγκεκριμένο, δεν πρόκειται για κάποιον που το πήρε και δεν του άρεσε, απλά κάνει το χόμπι του βγάζοντας το χαρτζιλίκι του φέρνοντας κάποια ποσότητα και όχι 1 τεμάχιο για τον εαυτό του.

 

Άλλωστε ας μη γελιόμαστε, όσα καταστήματα εισάγουν Κινέζικα smartphones παριστάνουν και οι ίδιοι τους Κινέζους αν σου τύχει ελλατωματική συσκευή (πάλι εκ πείρας το λέω).

Ελάχιστες εξαιρέσεις βρίσκεις τόσο εύκολα όσο και το εξάρι στο Λόττο.

 

Όσον αφορά την τιμή ξαναλέω ότι το πήρα 70 και όχι 80, 80 μου βγήκε με το τζαμάκι και τη θήκη που σε καμία περίπτωση δεν με υποχρέωνε να αγοράσω.

 

Σεβαστές όλες οι απόψεις, εγώ απλώς κατέθεσα τη δική μου, δεν υπάρχει λόγος αντιπαράθεσης, αλίμονο.

Ο καθένας αξιοποιεί τα χρήματά του όπως αυτός νομίζει.

Η παρέμβασή μου αφορούσε απλώς την αναφορά της λέξεως "περιπέτεια".

 

Και αμα σου εβγαζε προβλημα τοτε ο ιδιος θα σου εδινε το αριθμο παραγγελιας απο το εκαστοτε καταστημα που το αγορασε και θα σου ελεγε κατσε να το επιστρεψουμε και οτνα μου δωσουν τα χρηματα θα στα δωσω. Δε νομιζω να σου εδινε αλλο ιδιο κινητο για αντικατασταση ή να σου επεστρεφε χρηματα. Απλα τα 15-20€ που εδωσες παραπανω ηταν για να μην παρεις το ρισκο να σου ερθει κενο δεμα ή κινητο με χοντρο προβλημα. Αν κοστιζε 200 θα εδινα 20 παραπανω για να το γλυτωσω αυτο το ρισκο, στα 55 δεν αξιζει.

 

Ψαχνω κι εγω σε αγγελιες να βρω το x5 και οσοι τα εχουν εισαγει απ εξω τα πουλανε οσο κανει καινουριο με εγγυηση απο ελλαδα! Ελεος?? 78€ κανει καινουριο με εγγυηση ελληνικης αντιπροσωπειας απο Ελλαδα διοτι το κινητο εισαγεται επισημα και δεν προκειται για καποιον μαγαζατορα που τα εισαγει μονος του αρα αναλαμβανει αυτον την εγγυηση. Αν 78€ κανει καινουριο με εγγυηση τοτε ποσο πρεπει να κανει καινουριο φραγισμενο χωρις ελληνικη εγγυηση που θα πρεπι να το στειλεις εξω για να στο φτιαξουν? Εγω θα ελεγα μινιμουμ 20-30% κατω για οποιοδηποτε κινητο. Χοντρικα 20€ κατω, δηλαδη 60€. Το πηρε ο αλλος απο κινα, το δουλεψε 2-3 μερες και δεν του αρεσε και το δινει? Προφανως 60€ ειναι παλι το ταβανι, δε συζηταω για μεταχειρισμενα 2-3 μηνων που θελουν να τα πουλησουν παραπανω. Εγω ειπα, αν βρω με 50€ μεταχειρισμενο σωστο θα το παρω, αλλιως 55€ και το φερνω μονος. Υπαρχει παραλογισμος στις αγγελιες, καποιοι βγαζουν μεροκαματο φερνοντας κινητα, απλα στο doogee x5 που εισαγεται επισημα δε βγαινει ευκολα το μεροκαματο...

Edited by dimzan
Link to comment
Share on other sites

Είπαμε να μην το ρίξουμε στην αντιπαράθεση, αλλά σας βλέπω μερικούς λίγο θερμόαιμους.

Αν δεν κάνω λάθος, ούτε κι εσύ θα πληρώσεις το φόρο που σου αναλογεί, γιατί επίσης αν δεν απατώμαι θα το λάβεις σαν "δώρο".

Η παρανομία υφίσταται και στις 2 περιπτώσεις, ας μην το ψάξουμε ποιος φταίει πιο πολύ.

 

H διαφορά όμως είναι οτι εγώ το παίρνω για προσωπική χρήση, όχι για εμπόριο.

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει δεν εχει και αδικο ο φιλος στον τροπο που σκεπτεται. Παιρνει ενα δοκιμασμενο κινητο, εδω και τωρα, χερι με χερι και λιγο φθηνοτερα.
Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα κι εγώ ένα από το Gearbest. Ελπίζω να μην έκανα γκάφα. Προχθές το πλήρωσα και σήμερα μου ήρθε ενημέρωση πως το στείλανε. Πιο πολύ από περιέργεια το πήρα για 2ο. Αν δε μου αρέσει, μάλλον θα το χαρίσω σε άτομο του κύκλου μου που έχει ανάγκη από κινητό. Αν μου αρέσει, μάλλον το ίδιο θα κάνω και με βλέπω να παραγγέλνω κανένα σαν το pro για να κρατήσω...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Ενας γνωστος μου ειναι αναμεσα σε αυτο το κινητο και το LG Leon 4g. Εσεις που εχετε το κινητο ειστε ευχαριστημενοι? ως προς τη χρηση και την μπαταρια του? Δηλαδη αξιζει να το αγορασει καποιος παιρνοντας σοβαρα οτι δεν ειναι γνωστη μαρκα συν του οτι δεν πουλιεται στα γνωστα καταστηματα(ως προς την υποστηριξη)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Ενας γνωστος μου ειναι αναμεσα σε αυτο το κινητο και το LG Leon 4g. Εσεις που εχετε το κινητο ειστε ευχαριστημενοι? ως προς τη χρηση και την μπαταρια του? Δηλαδη αξιζει να το αγορασει καποιος παιρνοντας σοβαρα οτι δεν ειναι γνωστη μαρκα συν του οτι δεν πουλιεται στα γνωστα καταστηματα(ως προς την υποστηριξη)

 

με 50 ευρω που εχει, δεν το σκαλιζεις και πολυ , πιο φθηνο κινητο να βρεις δεν γινεται δεν χρειαζονται ουτε θηκες ουτε ζελατινες στην οθονη ουτε ψαξιμο ...

δεν χρειαζονται συγκρισεις, κανεις αξιοπρεπεστατα τη δουλεια σου π.χ. fb κτλ αυτο πιστευω εγω , αλλιως πας στον γερμανο και παιρνεις ενα νοκια με κουμπια με 50ευρω

Edited by MAFIA

Xiaomi 13 Lite 8/256, Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Ενας γνωστος μου ειναι αναμεσα σε αυτο το κινητο και το LG Leon 4g. Εσεις που εχετε το κινητο ειστε ευχαριστημενοι? ως προς τη χρηση και την μπαταρια του? Δηλαδη αξιζει να το αγορασει καποιος παιρνοντας σοβαρα οτι δεν ειναι γνωστη μαρκα συν του οτι δεν πουλιεται στα γνωστα καταστηματα(ως προς την υποστηριξη)

Ειναι γνωστη μαρκα για οσους ξερουν. Με 50 ευρω και αυτα που προσφερει δεν ειναι απλα καλο, ειναι περα των προσδοκιων καλο. Δεν υποστηριζει 4g . Μην τα θελουμε ολα δικα μος

Ενταξει μην περιμενεις να παιξεις τρισδιαστατα παιχνιδια, αλλα πλοηγηση, τσατ, και αλλες εφαρμογες δεν θα σε προδωσει.

Υπαρχει υποστηριξη αν το αγορασεις απο ελλαδα με +30 ευρω διαφορα στην τιμη, αλλιως το παιρνεις απο Κινα και το στελνεις πακετο πισω ( δεν θα χρειαστει )

Link to comment
Share on other sites

Και στη τιμή του απλού απο Ελλάδα,παίρνεις το pro απο κίνα που ειναι και 4g καθως αν το συγκρινεις με το leon το απλο x5 χάνει ως προς το ότι δεν έχει 4G
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω το Χ5 pro. Διαβάζοντας διαφορά, ήθελα να ρωτήσω το εξής:

1. Είναι όντως 4G με 2GB ram και 16 εσωτερική;

2. Σκέφτομαι να το πάρω από ελληνικό μαγαζί από Σκρουτζ. Θα είμαι εντάξει με εγγύηση;

3. Για όποιον το χρησιμοποιεί, θα μπορώ να δουλέψω άνετα Touch pal και Go SMS για ελληνικά μηνύματα με 160 χαρακτήρες;

4. Το GPS έχει άμεση ανταπόκριση; Σε πλοηγό όπως το Here maps ή το Google Maps;

5. Κάρτα μνήμης παίρνει; Ή περιορίζει τη 2η κάρτα sim;

Edited by elephant
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω το Χ5 pro. Διαβάζοντας διαφορά, ήθελα να ρωτήσω το εξής:

1. Είναι όντως 4G με 2GB ram και 16 εσωτερική;

2. Σκέφτομαι να το πάρω από ελληνικό μαγαζί από Σκρουτζ. Θα είμαι εντάξει με εγγύηση;

3. Για όποιον το χρησιμοποιεί, θα μπορώ να δουλέψω άνετα Touch pal και Go SMS για ελληνικά μηνύματα με 160 χαρακτήρες;

4. Το GPS έχει άμεση ανταπόκριση; Σε πλοηγό όπως το Here maps ή το Google Maps;

5. Κάρτα μνήμης παίρνει; Ή περιορίζει τη 2η κάρτα sim;

 

1 Ναι

2 Μαλλον

3 Ναι

4 Ναι, μεσα σε 7 δευτερολεπτα. Στους Νοκια χαρτες ειδικα

5 Παιρνει, δεν το περιοριζει

Link to comment
Share on other sites

Αν και εδώ είναι το θέμα του απλού x5 απαντώ και ας τα μεταφέρει κάποιος mod στο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=423360&page=28

1.Ναι

2.Ναι η τιμή του είναι περίπου 110€ και θεωρώ πως για Ελλάδα είναι αρκετά καλή τιμή

3.Nαι

4.Απο τα καλύτερα gps που έχω δει σε mtk κινητό σε κατηγορία τιμής μέχρι 200€

5.Ναι κανονικά 2+1

Link to comment
Share on other sites

Ειναι γνωστη μαρκα για οσους ξερουν. Με 50 ευρω και αυτα που προσφερει δεν ειναι απλα καλο, ειναι περα των προσδοκιων καλο. Δεν υποστηριζει 4g . Μην τα θελουμε ολα δικα μος

Ενταξει μην περιμενεις να παιξεις τρισδιαστατα παιχνιδια, αλλα πλοηγηση, τσατ, και αλλες εφαρμογες δεν θα σε προδωσει.

Υπαρχει υποστηριξη αν το αγορασεις απο ελλαδα με +30 ευρω διαφορα στην τιμη, αλλιως το παιρνεις απο Κινα και το στελνεις πακετο πισω ( δεν θα χρειαστει )

 

Εννοειται Ελλαδα και ας ειναι παραπανω, για πολλους λογους. Για απλη χρηση μου φενεται υπερκομπλε, ειδικα η pro εκδοση που ναι μονο 20 ευρω παραπανω. Το μονο που φοβαμαι για να προτεινω αυτο το κινητο ειναι η αντοχη του στο χρονο, δηλ να μην αρχιζει να τα φτυνει μεσα σε ενα χρονο.

 

Και στη τιμή του απλού απο Ελλάδα,παίρνεις το pro απο κίνα που ειναι και 4g καθως αν το συγκρινεις με το leon το απλο x5 χάνει ως προς το ότι δεν έχει 4G

 

Δεν ειναι λιγο ρισκο να το παρεις απο Κινα? Βρηκα το pro εδω στο skroutz 110 ευρω, πιο ακριβο μεν αλλα απο Ελλαδα δε. Σαν χαρακτηριστικα ειναι παραπανω απο super για την τιμη του και δε συγκρινεται ουτε κατα διανοια με το leon, αλλα ειμαι επιφυλακτικος γιατι δεν εχω ξανακουσει για αυτην την εταιρεια ποτε μου. Παντως με αυτα που ακουω απο δω μαλλον αξιζει να τον πεισω να το δοκιμασει.

Link to comment
Share on other sites

Koίτα σίγουρα έχει ένα ρίσκο να το πάρεις απο κίνα αλλά η doogee είναι σχετικά αξιόπιστη εταιρεία.Ενα doogee dg300 που είχα αγοράσει πέρισυ,λειτουργεί ακόμη κανονικά σε αυτόν που το πούλησα.Προσωπικά αν θα έπρεπε να βρω κάποια μειονεκτήματα σε αυτό το κινητό,θα έλεγα για την κάμερα που είναι μέτρια την ημέρα και κακή το βράδυ και την μπαταρία που θα ήθελα να μου κρατάει ένα 30% επιπλέον δηλαδή να μου βγάζει άνετα 4.30 ώρες οθόνη αλλά οκ μη τα θέλουμε όλα σε αυτή την τιμή.Εδώ πιο ακριβά κινητά και αν βγάλουν 4 ώρες χρήση οθόνης,κάνουν "πάρτυ" οι κάτοχοι.. Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω το Χ5 pro. Διαβάζοντας διαφορά, ήθελα να ρωτήσω το εξής:

Για το Pro υπάρχει ξεχωριστή συζήτηση.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα προσωπικά το μόνο που δεν μου αρέσει ειναι το βάρος του και αίσθηση όταν το κρατάς στο χέρι. Δείχνει χοντροκομμένο. Κατα τα αλλα φαίνεται μια χαρά. Ειδικα η οθόνη για τα λεφτα του πολυ καλη.
Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Το αν θα το πάρεις από Ελλάδα είναι αυτονόητο ότι σου παρέχει καλύτερη υποστήριξη; Θέλω να πω, υπάρχει ένας επίσημος εισαγωγέας. Αν το μαγαζί που στο πουλήσει το έχει πάρει από αυτόν, οκ. Αν το έχει πάρει από κανέναν κινέζο όμως, μήπως ήταν καλύτερα να το έπαιρνες απευθείας εσύ από αυτόν; Εμένα μου κόστισε 52€ τελική. Μου φαίνεται άσκοπο να δώσω άλλα 26,5€ επιπλέον για να το πάρω από εδώ, από τη στιγμή που θα είναι ακριβώς το ίδιο πράγμα.
Link to comment
Share on other sites

Koίτα σίγουρα έχει ένα ρίσκο να το πάρεις απο κίνα αλλά η doogee είναι σχετικά αξιόπιστη εταιρεία.Ενα doogee dg300 που είχα αγοράσει πέρισυ,λειτουργεί ακόμη κανονικά σε αυτόν που το πούλησα

 

Αν επιτρεπεται εκτος απο το dg 300 που ειχες, εχεις προσωπικη εμπειρια απο το x5(κανονικο η pro). αυτο το ρωταω γιατι καθε μοντελο ειναι διαφορετικο.

 

Το αν θα το πάρεις από Ελλάδα είναι αυτονόητο ότι σου παρέχει καλύτερη υποστήριξη; Θέλω να πω, υπάρχει ένας επίσημος εισαγωγέας. Αν το μαγαζί που στο πουλήσει το έχει πάρει από αυτόν, οκ. Αν το έχει πάρει από κανέναν κινέζο όμως, μήπως ήταν καλύτερα να το έπαιρνες απευθείας εσύ από αυτόν; Εμένα μου κόστισε 52€ τελική. Μου φαίνεται άσκοπο να δώσω άλλα 26,5€ επιπλέον για να το πάρω από εδώ, από τη στιγμή που θα είναι ακριβώς το ίδιο πράγμα.

 

Φιλε το ατομο που ενδιαφερεται για το κινητο δε θελει να μπλεκει με Κινα κτλ. Καταλαβαινεις η ψευδαισθηση της ασφαλειας. Εσυ καλα εκανες και πηρες το x5 απο κινεζικο μαγαζι, αλλα αν χτυπα ξυλο παθει κατι το κινητο δε νομιζω να εχεις καλυτερη υποστηριξη απο Ελλαδα.

Edited by fourtwo
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...