Jump to content

Doogee X5 Galicia


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όποιος έχει κάνει εισαγωγή ξέρει. Το λέω γιατί ξέχασα να βάλω δασμούς ποιος ξέρει πόσο %. Δεν βγαίνει εύκολα κέρδος αν είσαι σοβαρός και υποστηρίζεις σωστά αυτά που πουλάς. Δεν συνεχίζω, γιατί άλλο είναι το θεμα του φόρουμ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπόν απόψε είχα λίγο χρόνο και είπα να παίξω λίγο με το τηλέφωνο

Έκανα λοιπόν μια προσπάθεια να περάσω xpozed framework και gravity box και ήταν επιτυχημένη

Αυτό που έκανα ήταν να ακολουθήσω(προσεχτικά ) τις οδηγίες από http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6332329#post6332329

κατέβασα τα αρχεία

α.XposedInstaller_3.0_alpha4.apk

β.xposed-v75-sdk22-arm.zip

γ.xposed-uninstaller-20150831-arm.zip(αυτό ευτυχώς δεν μου χρειάστηκε )

 

και όλα πήγαν μια χαρά οπότε όποιος θέλει μπορεί να προχωρήσει άφοβα

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε και εμενα το κινητακι απο vickmall,βλεπω οτι εχει την v13-2015.09.19.

και μου βγαζει οτι το συστημα ειναι ενημερωμενο.να το αφησω ετσι?

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν απόψε είχα λίγο χρόνο και είπα να παίξω λίγο με το τηλέφωνο

Έκανα λοιπόν μια προσπάθεια να περάσω xpozed framework και gravity box και ήταν επιτυχημένη

Αυτό που έκανα ήταν να ακολουθήσω(προσεχτικά ) τις οδηγίες από http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6332329#post6332329

κατέβασα τα αρχεία

α.XposedInstaller_3.0_alpha4.apk

β.xposed-v75-sdk22-arm.zip

γ.xposed-uninstaller-20150831-arm.zip(αυτό ευτυχώς δεν μου χρειάστηκε )

 

και όλα πήγαν μια χαρά οπότε όποιος θέλει μπορεί να προχωρήσει άφοβα

Αυτά είναι! :D

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση γι αυτους που αγορασαν το κινητο: ειναι συμβατο με hands free ακουστηκα αλλων εταιριων? μπορειτε να δοκιμασετε?

εγω που δοκιμασα με κατι φτηνα δουλευουν κανονικα

Link to comment
Share on other sites

και στις κλησεις και στη μουσικη?

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εγω που δοκιμασα με κατι φτηνα δουλευουν κανονικα

 

και στις κλησεις και στη μουσικη?

Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα του καταστήματος αναφέρθηκε ότι ο παππούς του ιδιοκτήτη πέθανε και θα είναι κλειστά μέχρι αύριο. Προφανώς το vickmall δεν έφτιαξε όνομα με αρπακτές. Περίμενε μέχρι αύριο ή την Δευτέρα και μίλα τους.

 

Βρε παιδιἀ και αυτοί άνθρωποι είναι ! 'Δεν είναι μηχανάκια ! Δειτε τους μεσου όρους !

Edited by aanastasopoulos
Link to comment
Share on other sites

Διαγράφηκαν μηνύματα. Μείνετε στο θέμα με ότι έχει να κάνει με την συσκευή και όχι τα καταστήματα!
Link to comment
Share on other sites

Χθες το πήρα στα χέρια μου και μπορώ να πω οτι με εξέπληξε θετικά!

Το φόρτωσα εφαρμογές και δεν κόλλησε πουθενά. Και στη περιήγηση στο ίντερνετ πάει σφαίρα!

Ήρθε και αναβάθμιση σήμερα!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, προσπαθώ να εγκαταστήσω το NAVIGON_5.2.0 αλλά στην διαδικασία της σύνδεσης με το wifi και της ολοκλήρωσης της εγκατάστασης, μου λέει ότι δεν βρίσκει δίκτυο ( ενώ το δίκτυο με άλλες εφαρμογές δουλεύει). Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει;

Να πω ότι το έχω εγκαταστήσει σε LG με android 4.2 και δουλεύει μια χαρά, αλλά λόγω έλλειψης χώρου ήθελα να το βάλω στο Χ5 το οποίο προόριζα για πλοηγό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, προσπαθώ να εγκαταστήσω το NAVIGON_5.2.0 αλλά στην διαδικασία της σύνδεσης με το wifi και της ολοκλήρωσης της εγκατάστασης, μου λέει ότι δεν βρίσκει δίκτυο ( ενώ το δίκτυο με άλλες εφαρμογές δουλεύει). Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει;

Να πω ότι το έχω εγκαταστήσει σε LG με android 4.2 και δουλεύει μια χαρά, αλλά λόγω έλλειψης χώρου ήθελα να το βάλω στο Χ5 το οποίο προόριζα για πλοηγό.

Δεν τρεχει σε 2καρτα φιλε μου.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Δε τρέχει σε δίκαρτα mtk κινέζικα της "σειράς" όπου ο σειριακός αριθμός της πλακέτας ειναι κοινός για όλα τα κινητά και συγκεκριμένα είναι το 01234567890ABCDEF και λογω αυτου γινεται ban απο τους servers της navigon και δεν περνάει την ενεργοποίηση.Σε άλλα mtk δίκαρτα όπως lenovo και xiaomi που εχει το κάθε μοντέλο άλλο σειριακό αριθμό,τρέχει κανονικά. Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Δεν τρεχει σε 2καρτα φιλε μου.

 

Η συγκεκριμένη έκδοση ή γενικά καμία του NAVIGON;

Κρίμα γιατί ο κύριος λόγος που το πήρα ήταν αυτός.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δε τρέχει σε δίκαρτα mtk κινέζικα της "σειράς" όπου ο σειριακός αριθμός της πλακέτας ειναι κοινός για όλα τα κινητά και συγκεκριμένα είναι το 01234567890ABCDEF και λογω αυτου γινεται ban απο τους servers της navigon και δεν περνάει την ενεργοποίηση.Σε άλλα mtk δίκαρτα όπως lenovo και xiaomi που εχει το κάθε μοντέλο άλλο σειριακό αριθμό,τρέχει κανονικά.Βασικά έχω βρει workaround μέσω xposed framework + xprivacy module αλλά φυσικά δεν είναι νόμιμο να το αναφέρω εδω :ninja:

 

Υπάρχει δηλαδή κάποια λύση;

Link to comment
Share on other sites

Ολες οι εκδόσεις του navigon έχουν το ίδιο θέμα..λύση μεν υπάρχει αλλά ειναι λιγο μπελαλίδικη στο να πετύχει..Θέλει root και να μπει και xposed framework.Kαι άμα κάνεις root,ξεχνας τις ota αναβαθμίσεις..απο εκει και πέρα όμως στη συσκευή τρέχουν κανονικά igo,nextgen,here maps που έχω δοκιμάσει προσωπικά oπότε υπάρχουν και άλλα προγράμματα εκτός navigon
Link to comment
Share on other sites

Ολες οι εκδόσεις του navigon έχουν το ίδιο θέμα..λύση μεν υπάρχει αλλά ειναι λιγο μπελαλίδικη στο να πετύχει..Θέλει root και να μπει και xposed framework.Kαι άμα κάνεις root,ξεχνας τις ota αναβαθμίσεις..απο εκει και πέρα όμως στη συσκευή τρέχουν κανονικά igo,nextgen,here maps που έχω δοκιμάσει προσωπικά oπότε υπάρχουν και άλλα προγράμματα εκτός navigon

 

Το είχα δοκιμάσει στο εξωτερικό και είχα μείνει πολύ ευχαριστημένος γι' αυτό το ήθελα και στο Χ5.

Θα δοκιμάσω κάποιο από αυτά που προτείνεις.

( ποιο αλήθεια θεωρείς καλύτερο από αυτά για την Ευρώπη; )

Link to comment
Share on other sites

Δε τρέχει σε δίκαρτα mtk κινέζικα της "σειράς" όπου ο σειριακός αριθμός της πλακέτας ειναι κοινός για όλα τα κινητά και συγκεκριμένα είναι το 01234567890ABCDEF και λογω αυτου γινεται ban απο τους servers της navigon και δεν περνάει την ενεργοποίηση.Σε άλλα mtk δίκαρτα όπως lenovo και xiaomi που εχει το κάθε μοντέλο άλλο σειριακό αριθμό,τρέχει κανονικά.

Ολόσωστος εδω!!!!!!:)

Και ναι τρεχει τα αλλα προγραμματα πλοηγησης,πρωσοπικα με το Sygic ειμαι καλλυμενος!!

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Here Maps έχω βάλει εγώ στο κινητό και παίζει μια χαρά . Αλλά για να πω την αλήθεια δεν το έχω δοκιμάσει σε κατάσταση πλοήγησης , μόνο σε κατάσταση offline για να δώ πως φαίνονται οι χάρτες που κατέβασα !!!
Link to comment
Share on other sites

Here Maps έχω βάλει εγώ στο κινητό και παίζει μια χαρά . Αλλά για να πω την αλήθεια δεν το έχω δοκιμάσει σε κατάσταση πλοήγησης , μόνο σε κατάσταση offline για να δώ πως φαίνονται οι χάρτες που κατέβασα !!!

 

Οπως εχω ξαναγραψει, το απλο Χ5 αλλα και το pro, εχουν απο τα καλυτερα GPS στην κατηγορια τους. Εχω και τα δυο και τα χρησιμοποιω στην πλοηγηση με Ηερε αλλα και Συτζικ.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Δε τρέχει σε δίκαρτα mtk κινέζικα της "σειράς" όπου ο σειριακός αριθμός της πλακέτας ειναι κοινός για όλα τα κινητά και συγκεκριμένα είναι το 01234567890ABCDEF και λογω αυτου γινεται ban απο τους servers της navigon και δεν περνάει την ενεργοποίηση.Σε άλλα mtk δίκαρτα όπως lenovo και xiaomi που εχει το κάθε μοντέλο άλλο σειριακό αριθμό,τρέχει κανονικά.

 

 

σε δικαρτα zte, thl,zopo,huawei τρεχει κανονικα το navigon?

Link to comment
Share on other sites

Στο zte v967s που είχα αλλά και στο Thl w7s δεν έτρεχε για τον ίδιο ακριβώς λόγο.Ζοpo στα παλιότερα κατά 99% πιθανολογώ όχι,στα πιο καινούρια δε ξέρω.Huawei δεν έχω δοκιμάσει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το είχα δοκιμάσει στο εξωτερικό και είχα μείνει πολύ ευχαριστημένος γι' αυτό το ήθελα και στο Χ5.

Θα δοκιμάσω κάποιο από αυτά που προτείνεις.

( ποιο αλήθεια θεωρείς καλύτερο από αυτά για την Ευρώπη; )

Αν και βγαίνουμε offtopic προσωπικά είμαι φαν του igo.Oσο για τους χάρτες τους ίδιους παίρνει με το navigon και επιπλέον και της tomtom

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος από σήμερα της συγκεκριμένης συσκευής. Τσέκαρα browser, video streaming, κάμερα, μουσική, ραδιόφωνο.

 

Μια χαρά ο browser. Με τη βοήθεια και της οθόνης, απεικονίζει ωραία τα κείμενα και είναι γρήγορος. Το streaming είναι και αυτό γρήγορο, ακόμα με μικρής ταχύτητας σύνδεση.

 

Η βασική κάμερα είναι καλή, ειδικά αν σκεφτεί κανείς τα χρήματα που κοστίζει η συσκευή. Η μπροστινή έχει αρκετά αργό frame rate.

 

Η εφαρμογή της μουσικής βασική, αλλά δεν πολυασχολούμαι σε κανένα κινητό μου, αφού κάνω streaming. Πολύ δυνατό ηχείο!

 

Το ραδιόφωνο γρήγορα έψαξε και αποθήκευσε σταθμούς. Ένα "bug", που δεν ξέρω αν είναι.. Έβαλα κάποια ακουστικά και όταν επέλεξα το ηχείο, π ήχος ακουγόταν και από τα ακουστικά ταυτόχρονα. Ίσως να φταίνε τα ακουστικά.. Θα δοκιμάσω με άλλα.

 

Το ότι έχει "multitouch" 2 δαχτύλων, ξεπερνιέται (στην πληκτρολόγηση) με εγκατάσταση του TouchPal, που έχει swipe.

 

Τέλος, πολύ κατασκευή/συναρμογή!! Δεν το περίμενα. :) Και σχετικά βαριά η συσκευή, κάτι που μου αρέσει.

 

Τα υπόλοιπα τεστ, αύριο.

 

P.S.: Μου εμφάνισε και εμένα το update, για τη ν.15.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλομίλητο το κινητό σου.Απο Ελλάδα το πήρες και παρέλαβες τόσο γρήγορα; Και στο pro έτσι λειτουργεί το ραδιόφωνο
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...