Jump to content

Doogee X5 Galicia


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Thanks!! ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Νομιζω πως τουλαχιστον θα βγαλει μια μετρηση που να ειναι κοντα στη πραγματικη :)

Ναι πολυ κοντα,διπλα ενα πραμα,στο αμαξι μου με το ηχοσυστημα με ντεσιμπελομετρο εδειχνε 129db και η εφαρμογη 102db,κοντα επεσε.:lol:

Τεσπα το θεμα ειναι οτι εχει ενα δυνατο ηχειο και δεν θα εχεις θεμα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το δικό μου μετά απο 11 περίπου ώρες είναι στο 52%. Παρατηρώ όμως οτι το "Held awake" είναι κοντά στις 3,5 ώρες(!!)

Άρχισα να χρησιμοποιώ το Greenify με auto-hibernate (δεν θέλει root) και φαίνεται να κάνει διαφορά. Τώρα σε 16 ώρες δεν έχει χάσει ούτε 10% η μπαταρία και το Held Awake έπεσε απο 3,5 ώρες στα 45'.

Link to comment
Share on other sites

Δε θέλει root μόνο που όταν σου κλείνει τις εφαρμογές τις βλέπεις μια μια να απενεργοποιούνται. Με root δε γίνεται αυτό. Χώρια που μερικές εφαρμογές έχω προσέξει ότι ξεκινάνε μόνες τις ξανά. Στην άλλη μου συσκευή που είναι και root, και το εδώ δοκιμάσει αρκετό καιρό και με greenify και χωρίς δεν βλέπω ουσιαστική διαφορά σε αυτονομία. Βέβαια μπορεί να φταίει κάποια εφαρμογή που τρέχεις και στην κλείνει πιο αποτελεσματικά.
Link to comment
Share on other sites

Δε θέλει root μόνο που όταν σου κλείνει τις εφαρμογές τις βλέπεις μια μια να απενεργοποιούνται. Με root δε γίνεται αυτό. Χώρια που μερικές εφαρμογές έχω προσέξει ότι ξεκινάνε μόνες τις ξανά. Στην άλλη μου συσκευή που είναι και root, και το εδώ δοκιμάσει αρκετό καιρό και με greenify και χωρίς δεν βλέπω ουσιαστική διαφορά σε αυτονομία. Βέβαια μπορεί να φταίει κάποια εφαρμογή που τρέχεις και στην κλείνει πιο αποτελεσματικά.

Δεν τρέχω κάτι "εξωτικό". Μόνο Launcher έβαλα, ούτε παιχνίδια, ούτε FB ή twitter. Φαίνεται σαν να μην καταναλώνει καθόλου μπαταριά σε stand-by. Τις τελευταίες 5 ώρες δεν έπεσε ούτε 1%

 

15-20 λεπτά browsing όμως έφαγαν 25% μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Θα ανεβάσω αύριο τα στατιστικά του GSAM μήπως και φαίνεται κάτι παράξενο εκεί.

 

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-

Ήρθε το αύριο λοιπόν :)

 

http://s17.postimg.org/5qsljs9fj/GSAM.jpghttp://s17.postimg.org/ni47y8ou7/stats.jpg

 

Υπενθυμίζω οτι πριν βάλω το Greenify, με το ζόρι έπιανε το 24ωρο.

To WiFi hotspot πάντως τρώει πολύ!

Edited by WitchKing
Link to comment
Share on other sites

Θα ανεβάσω αύριο τα στατιστικά του GSAM μήπως και φαίνεται κάτι παράξενο εκεί.

 

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-

Ήρθε το αύριο λοιπόν :)

 

http://s17.postimg.org/5qsljs9fj/GSAM.jpghttp://s17.postimg.org/ni47y8ou7/stats.jpg

 

Υπενθυμίζω οτι πριν βάλω το Greenify, με το ζόρι έπιανε το 24ωρο.

To WiFi hotspot πάντως τρώει πολύ!

 

το hibernation manager κάνει πιο πολύ εξοικονόμηση γιατί ρίχνει την συχνότητα επεξεργαστή και παγώνει και τις app στο κλείδωμα.

και κάτι άλλο είχα ενεργοποιήσει το antithief αλλά το έδωσα το κιν και μόλις έβγαλα τις σιμ μου ζητάει Pin ... το έχω ξεχάσει τι κάνω??με wipe από recovery διορθώνεται?

αν έχει κάποιος το img για recovery ας το ανεβάσει στο αρχικό link στην πρώτη σελίδα έχει αφαιρεθεί.

ευχαριστώ.

αγόρασα το pro το έχω στην κατοχή μου.

Edited by markosch
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

θέλει αγορά αλλά κάνει δουλειά.

επίσης δουλεύει και χωρίς αγορά αλλά μόνο για να ρίχνει συχνότητα.

 

σε μένα λειτουργεί πάντως χωρίς ροοτ για την συχνότητα ..

στο playstore διαβάζω θέλει ροοτ.. ξέρει κάποιος? δοκιμασέ το

παγώνει και εφαρμογές...

εγώ ρίχνω συχνότητα με hiber.. manager και από all in one toolbox διαλέγω ποιες εφαρμογές θα ξεκινάνε..

σύνολο στην εκτέλεση τρέχουν 5-6 λειτουργίες αλλά μόλις το κάνω ροοτ θα την αγοράσω.

επίσης μια εφαρμογή για email που λειτουργεί άψογα(σε ενημερώνει αμέσως για τα email σου) είναι η typemail

Edited by markosch
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

θέλει αγορά αλλά κάνει δουλειά.

επίσης δουλεύει και χωρίς αγορά αλλά μόνο για να ρίχνει συχνότητα.

 

σε μένα λειτουργεί πάντως χωρίς ροοτ για την συχνότητα ..

στο playstore διαβάζω θέλει ροοτ.. ξέρει κάποιος?

 

Παιδιά είναι κακο αν σου λέει πως όταν ή οθόνη είναι αδρανές το κινητό τρώει 159% μπαταρία;

Link to comment
Share on other sites

θέλει αγορά αλλά κάνει δουλειά.

επίσης δουλεύει και χωρίς αγορά αλλά μόνο για να ρίχνει συχνότητα.

 

σε μένα λειτουργεί πάντως χωρίς ροοτ για την συχνότητα ..

στο playstore διαβάζω θέλει ροοτ.. ξέρει κάποιος? δοκιμασέ το

παγώνει και εφαρμογές...

 

Συνήθως δεν είναι εφικτό κάποιο πρόγραμμα να επέμβει στην συχνότητα του επεξεργαστή χωρίς πρόσβαση root. Από τη στιγμή που στο γράφει στο play store επιβεβαιώνεται αυτό. Και να σου δείχνει ότι δουλεύει, το πιθανότερο είναι να μην κάνει τίποτα. Σε κάθε περίπτωση μπορείς να το τσεκάρεις. Τρέξε κάποιο πρόγραμμα σαν το cpu z πριν και μετά το άλλο και δες που φτάνει η συχνότητα.

Πάντως, από την εμπειρία μου με πειραματισμούς σε άλλο τηλέφωνο, που το είχα root και με custom rom που ήταν ευκολότερο να ρίξω τη συχνότητα όσο ήθελα, για να φτάσει στο βαθμό να πεις ότι εξοικονομούσε κάτι από αυτό, έπρεπε να σέρνεται το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως δεν είναι εφικτό κάποιο πρόγραμμα να επέμβει στην συχνότητα του επεξεργαστή χωρίς πρόσβαση root. Από τη στιγμή που στο γράφει στο play store επιβεβαιώνεται αυτό. Και να σου δείχνει ότι δουλεύει, το πιθανότερο είναι να μην κάνει τίποτα. Σε κάθε περίπτωση μπορείς να το τσεκάρεις. Τρέξε κάποιο πρόγραμμα σαν το cpu z πριν και μετά το άλλο και δες που φτάνει η συχνότητα.

Πάντως, από την εμπειρία μου με πειραματισμούς σε άλλο τηλέφωνο, που το είχα root και με custom rom που ήταν ευκολότερο να ρίξω τη συχνότητα όσο ήθελα, για να φτάσει στο βαθμό να πεις ότι εξοικονομούσε κάτι από αυτό, έπρεπε να σέρνεται το τηλέφωνο.

 

Εγώ που το δοκιμασα με ζήτησε άδεια από το root :/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα,

 

Παρέλαβα προχθές από gearbest το X5 το απλό, των 50€, για την αδερφή της συζύγου μου.

Το κινητό δείχνει τίμιο για τα λεφτά του αλλά του είναι απαραίτητο το root για να εγκαταστήσω την εφαρμογή sdfix και να μπορεί να γράφει και στην sd τις φωτογραφίες μια και έχει μικρή μνήμη rom.

Ακολούθησα τις οδηγίες του φόρουμ και προσπάθησα να φλασάρω τη recovery αλλά τζίφος, στο sp flash tools βρίσκω το scatter της recovery, πατάω dowload, συνδέω το τηλέφωνο κλειστό και δε γίνεται τίποτα...

Μήπως αυτό συμβαίνει επειδή έβαλα τα windows 10, τα οποία βρήκαν τους drivers του X5?

όταν είχα τα windows 7 είχα φλασάρει δεκάδες ρομ με sp flash tools...

Καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται το sdfix.επιλεγεις απο ρυθμισεις-->αποθηκευτικος χωρος την καρτα sd και αποθηκευει εκει
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα,

 

Παρέλαβα προχθές από gearbest το X5 το απλό, των 50€, για την αδερφή της συζύγου μου.

Το κινητό δείχνει τίμιο για τα λεφτά του αλλά του είναι απαραίτητο το root για να εγκαταστήσω την εφαρμογή sdfix και να μπορεί να γράφει και στην sd τις φωτογραφίες μια και έχει μικρή μνήμη rom.

Ακολούθησα τις οδηγίες του φόρουμ και προσπάθησα να φλασάρω τη recovery αλλά τζίφος, στο sp flash tools βρίσκω το scatter της recovery, πατάω dowload, συνδέω το τηλέφωνο κλειστό και δε γίνεται τίποτα...

Μήπως αυτό συμβαίνει επειδή έβαλα τα windows 10, τα οποία βρήκαν τους drivers του X5?

όταν είχα τα windows 7 είχα φλασάρει δεκάδες ρομ με sp flash tools...

Καμιά ιδέα?

 

Εγω εχω φλασαρει δυο-τρεις ρομ με windows 10 χωρις προβλημα... Μηπως εχει προβλημα η recovery και δεν μπορει να την εγκαταστησει; Δοκιμασες με το rashr απο το playstore;; απο το rashr εχω φλασαρει recovery χωρις προβλημα ;)

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να καταλάβω αν δουλεύει... θα το κοιτάξω.

να ρωτήσω έχω πρόβλημα ξέχασα τον κωδικό του antithief που έχει το doogee τι γίνεται??

μου είχε στείλει ένα μήνυμα σε κινητό αλλά είναι κινέζικα και δεν καταλαβαίνω..

με φλασάρισμα καινούριας ρομ γίνεται τίποτα?

πάντως έκανα επαναφορά από recovery ακόμα θέλει Pin

δεν μου το κλέψανε απλώς το δίνω γιατί πήρα το pro

βρήκα λύση με google translate μου έχει κάτι εντολές να στείλω με sms

Edited by markosch
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω φλασαρει δυο-τρεις ρομ με windows 10 χωρις προβλημα... Μηπως εχει προβλημα η recovery και δεν μπορει να την εγκαταστησει; Δοκιμασες με το rashr απο το playstore;; απο το rashr εχω φλασαρει recovery χωρις προβλημα ;)

 

To rashr για να δουλέψει πρέπει να είναι root η συσκευή. Thanks anyway!!:)

 

Δεν χρειαζεται το sdfix.επιλεγεις απο ρυθμισεις-->αποθηκευτικος χωρος την καρτα sd και αποθηκευει εκει

 

Σωστός. Το έκανα και ξεμπέρδεψα. Για τις ανάγκες της κατόχου δε χρειάζεται να είναι root, πέρα από το χώρο αποθήκευσης.

Σε ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

To rashr για να δουλέψει πρέπει να είναι root η συσκευή. Thanks anyway!!:)

 

 

 

Σωστός. Το έκανα και ξεμπέρδεψα. Για τις ανάγκες της κατόχου δε χρειάζεται να είναι root, πέρα από το χώρο αποθήκευσης.

Σε ευχαριστώ πολύ

 

Αα συγνωμη νομιζα ειχες ηδη root! ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα,

 

Παρέλαβα προχθές από gearbest το X5 το απλό, των 50€, για την αδερφή της συζύγου μου.

Το κινητό δείχνει τίμιο για τα λεφτά του αλλά του είναι απαραίτητο το root για να εγκαταστήσω την εφαρμογή sdfix και να μπορεί να γράφει και στην sd τις φωτογραφίες μια και έχει μικρή μνήμη rom.

Ακολούθησα τις οδηγίες του φόρουμ και προσπάθησα να φλασάρω τη recovery αλλά τζίφος, στο sp flash tools βρίσκω το scatter της recovery, πατάω dowload, συνδέω το τηλέφωνο κλειστό και δε γίνεται τίποτα...

Μήπως αυτό συμβαίνει επειδή έβαλα τα windows 10, τα οποία βρήκαν τους drivers του X5?

όταν είχα τα windows 7 είχα φλασάρει δεκάδες ρομ με sp flash tools...

Καμιά ιδέα?

Παλαιότερη έκδοση flash tools.

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξα μετά από καιρό το v967s και επιβεβαίωσα την αίσθηση που είχα.. Σε σχέση με το x5 το ZTE πετάει.. Πως δικαιολογείται κάτι τέτοιο? Μιλάμε για την μέρα με την νύχτα..

 

Πρέπει να βγει καμιά αλλά βελτιωμένη Rom... Αλλιώς εγώ σκοπεύω να μην δώσω..

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξα μετά από καιρό το v967s και επιβεβαίωσα την αίσθηση που είχα.. Σε σχέση με το x5 το ZTE πετάει.. Πως δικαιολογείται κάτι τέτοιο? Μιλάμε για την μέρα με την νύχτα..

 

Πρέπει να βγει καμιά αλλά βελτιωμένη Rom... Αλλιώς εγώ σκοπεύω να μην δώσω..

 

Σίγουρα δεν έχεις αλλάξει ρυθμίσεις του zte ώστε να τρέχει καλύτερα; Έχουν παρόμοια χαρακτηριστικά ομως (αν έχεις το pro) ή συχνότητα είναι στα 1 ghz αντί του 1.3ghz που έχει το απλό. Το zte μπορεί να έχει κατάλληλη rom ώστε να τρέχει γρήγορα, επίσης το zte φοράει πιο παλιά έκδοση android και πιστεύω πως δεν είναι τόσο βαριά όσο το android 5.1 του doogee. Καλά θα ήταν όμως να βγει κάποια καλύτερη rom για το doogee! :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...