Jump to content

Destinator 3


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω το Destinator 3 , το fortune slim και το hx4700.

Το πρόβλημά μου είναι ότι μετά από λίγα λεπτά λειτουργίας πλοήγησης το ppc βγάζει μήνυμα ότι δεν έχει αρκετή μνήμη και κολλάει!

Καμιά ιδέα?

 

 

Ακριβως το ιδιο setup... ακριβως το ιδιο bug και σε μενα. Βασικα γι αρχη ξαναεστησα τα παντα με σκοπο να αφησω οσο το δυνατο ελευθερη μνημη. Ακομα δεν τεσταρισα το νεο configuration... ως αυριο θα σου πω εαν συνεχιζει να το κανει.

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω το Destinator 3 , το fortune slim και το hx4700.

Το πρόβλημά μου είναι ότι μετά από λίγα λεπτά λειτουργίας πλοήγησης το ppc βγάζει μήνυμα ότι δεν έχει αρκετή μνήμη και κολλάει!

Καμιά ιδέα?

Αγόρασε το αυθεντικό Destinator για να μην κολλάει. Με αυτόν τον τρόπο θα ενισχύσεις μια αξιόλογη ελληνική εταιρεία και δε θα έχεις κανενός είδους προβλήματα με το λογισμικό. Επίσης θα βοηθήσεις στην επέκταση της κάλυψης των χαρτών του Destinator που όλοι περιμένουμε. :D

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως το ιδιο setup... ακριβως το ιδιο bug και σε μενα. Βασικα γι αρχη ξαναεστησα τα παντα με σκοπο να αφησω οσο το δυνατο ελευθερη μνημη. Ακομα δεν τεσταρισα το νεο configuration... ως αυριο θα σου πω εαν συνεχιζει να το κανει.

 

Παιδιά δεν ξέρω εάν φταίει το fortune slim αλλα το hx4700 δουλεύει περίφημα με οιοδήποτε BLUETOOTH GPS, και φυσικά με original το DESTINATOR. :D

My mobiles so far: Ericsson T28, T320s, T68i, P800, P900, Siemens SL45, Nokia 7650, Qtek S100, Qtek 9100

My PDAs : HP 620LX, Handspring Visor Prism , iPAQ h3950 , iPAQ h5550, Qtek S100, Qtek 9100

Now using: Smartphone:ETEN X500 (WM™ 6.0) PDA:iPAQ h4700 (WM™ 6.0)

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασε το αυθεντικό Destinator για να μην κολλάει. Με αυτόν τον τρόπο θα ενισχύσεις μια αξιόλογη ελληνική εταιρεία και δε θα έχεις κανενός είδους προβλήματα με το λογισμικό. Επίσης θα βοηθήσεις στην επέκταση της κάλυψης των χαρτών του Destinator που όλοι περιμένουμε. :D

 

Έχεις φυσικά δίκιο και συμφωνώ. Είναι σίγουρο όμως ότι θα δουλέψει σωστά το original? Όσοι το έχουν δεν τους έχει παρουσιάσει πρόβλημα, έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Έχεις φυσικά δίκιο και συμφωνώ. Είναι σίγουρο όμως ότι θα δουλέψει σωστά το original? Όσοι το έχουν δεν τους έχει παρουσιάσει πρόβλημα, έτσι?

Το αυθεντικό πρόγραμμα δουλεύει απροβλημάτιστα όπως μπορούν να σε βεβαιώσουν πάρα πολλοί χρήστες του... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Έχεις φυσικά δίκιο και συμφωνώ. Είναι σίγουρο όμως ότι θα δουλέψει σωστά το original? Όσοι το έχουν δεν τους έχει παρουσιάσει πρόβλημα, έτσι?

:) :)

εκατονταδες αλλοι και γω μεσα πριν απο σενα ειχαμε το συγκεκριμενο προβλημα

οπως σου ειπε και ο φιλος παραπανω παρε το γνησιο και ολα θα ειναι οκ.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Το αυθεντικό δουλεύει σίγουρα καλά, χωρίς το πρόβλημα μνήμης, και είναι ο μοναδικός τρόπος να κάνεις τη δουλειά σου, αν έχεις ήδη κάνει το έξοδο του PDA+GPS...

Η τιμή του δεν είναι απαγορευτική, σκέψου πόσο δίνει η μικρομαλακή το ms office standard !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω εάν φταίει το fortune slim αλλα το hx4700 δουλεύει περίφημα με οιοδήποτε BLUETOOTH GPS, και φυσικά με original το DESTINATOR. :D

 

 

Eχω fortuna slim και το 4700 με original destinator και συνεργαζονται ΟΛΑ ΑΨΟΓΑ για περιπου 5-10 ωρες την ημερα με συνεχεις δρομολογησεις , επανασχεδιαμους κ.λ.π ...λογω της δουλειας μου (ταξι) .... :D

 

Το προβλημα οπως εχει ηδη ειπωθει πολλες φορες παρουσιαζεται σε αυτους που δεν εχουν το αυθεντικο software ....

Αξιζει ομως να το αποκτησουν ,αν θελουν να εχουμε αναβαθμισεις στους χαρτες και να ευδοκιμησει επιτελους μια ελληνικη προσπαθεια απο μια εταιρεια οπως η NGI που οπως φαινεται ,σεβεται τους πελατες της ....

Μη βαλουμε μονοι μας τα χερακια μας να βγαλουμε τα ματακια μας !!!

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχει κανένας από εσάς το Acer n35; Αφου σκέφτομαι να το αγοράσω ( και μάλλον θα περιμένω να βγει και το Dest PN ) και θα ήθελα να κάνω την εξής κρίσιμη ερώτηση:

 

Όταν του δώσουμε να σχεδιάσει μία σχετικά μεγάλη διαδρομή, για παράδειγμα από το Φάληρο μέχρι Κηφισιά, πόσο περίπου καθυστερεί να βγάλει αποτέλεσμα; Το ρωτάω αυτό αφου βλέποντας ότι ο επεξεργαστής του είναι σχετικά αργός.

 

Όποιος μπορεί ας βοηθήσει! :D

Link to comment
Share on other sites

Από μια συζήτηση στις σελίδες 54-55:

 

kalispera se olous! :)

pros MAXIMI01 kai Zepelin ehw 2 apories an ehete tin kalosini.

1) me to thema twn mnimiwn, touristika theretra, axiotheata,limnes klp, ti ginete? prohoraei katholou to thema?

kai kati akoma tha ithela na rotisw...

2) pote skopevete na prosthesete kai tin KERKYRA stis poleis me pliri hartografisi? ine apo ta pleon pio touristika nisia tis hwras mas me polous katikous , kai theorw pos ine megali paralipsi. :cry:

Ehete sta skaria i doulevete panw sta ionia nisia kai idika stin KERKYRA ?

efharistw polu gia ton Hrono sas! :)

Ελπίζουμε ότι στη καλοκαιρινή έκδοση θα συμπληρωθεί όλη η Ελλάδα, άρα και η Κέρκυρα, με ποσοστό κάλυψης που θα ξεπερνάει το 80%. Επίσης στη έκδοση του καλοκαιριού τα σημεία ενδιαφέροντος θα είναι αρκετές φορές πολλαπλάσια σε σχέση με τα υπάρχοντα.

ποτε αναμενεται περιπου η καλοκαιρινη εκδοση?

Πάσχα 2006

Zeppelin, Θα υπάρξει ενδιάμεσα κάτι άλλο;

Η έκδοση πριν από τα Χριστούγεννα, με 95% κάλυψη στην Πελοπόννησο, Αττική, Θεσσαλονίκη και με αρκετές επιπλέον πόλεις.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως διβάζοντας τα προηγούμενα μηνύματα με τα προβλήματα μνήμης και καθώς έχω αποκτήσει θετική άποψη για το πρόγραμμα βλέποντας το Live σε φίλο μου, το αγόρασα original και σας πληροφορώ ότι παίζει μια χαρά με το qtek 2020i. :)
Link to comment
Share on other sites

Paidia(den xero an einai edo to katallilo topic gia na rotiso),mia BMW 745 metaxeirismeni apo germania exei pano ena Navigator pou periexei ena cd,alla den exei tin Ellada.Ti mporo na kano gia na exo kai tin Ellada?Mporo na vro sketo cd?Thanx :)

 

Τελικά βρήκες λύση; γιατί αν όχι μάλλον μπορώ να σε βοηθήσω...

Link to comment
Share on other sites

"Αγόρασα" ένα BT gps και το destinator 3.0.75 τα οποία δουλεύω στο s100. Το πρόγραμμα εϊναι περασμένο στη μνήμη του κινητού και δεν βλέπω να το περνάω στην sd γιατί έχω ελεύθερα 25 ΜΒ και γενικά λειτουργεί μια χαρά (αφήστε που δεν βρίσκω πουθενά στη registry το InstallDir που πρέπει να αλλάξω σύμφωνα με προηγούμενο post). Επίσης, δεν έχω διαπιστώσει να κολλάει το ppc μετά από κάποια ώρα, αν και το έχω στα χέρια μου μόνο 1μιση μέρα και έχει δουλεψει 3-4 ώρες (με πλοήγηση τις μισές ώρες). Τι πρέπει να κάνω για να το "ζορίσω"; Μετά από πόσες ώρες χρήσης κολλάει η οθόνη; Ποια βάση για παρμπριζ είναι συμβατή με το s100 και που μπορώ να την βρω; Αυτή κάνει; http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=827
Link to comment
Share on other sites

"Αγόρασα" ένα BT gps και το destinator 3.0.75 τα οποία δουλεύω στο s100. Το πρόγραμμα εϊναι περασμένο στη μνήμη του κινητού και δεν βλέπω να το περνάω στην sd γιατί έχω ελεύθερα 25 ΜΒ και γενικά λειτουργεί μια χαρά (αφήστε που δεν βρίσκω πουθενά στη registry το InstallDir που πρέπει να αλλάξω σύμφωνα με προηγούμενο post). Επίσης, δεν έχω διαπιστώσει να κολλάει το ppc μετά από κάποια ώρα, αν και το έχω στα χέρια μου μόνο 1μιση μέρα και έχει δουλεψει 3-4 ώρες (με πλοήγηση τις μισές ώρες). Τι πρέπει να κάνω για να το "ζορίσω"; Μετά από πόσες ώρες χρήσης κολλάει η οθόνη; Ποια βάση για παρμπριζ είναι συμβατή με το s100 και που μπορώ να την βρω; Αυτή κάνει; http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=827

Κολλαει μονο αν χρησιμοποιεις την σπασμενη εκδοση.Το γνησιο δεν εχει τετοια προβληματα

Η συζήτηση έχει υπερεκτιμηθεί ως μέσο επίλυσης διαφορών
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
παιδια λεω να το παρω,γνησιο φυσικα,η τιμη του ειναι στανταρ στα 159Ε η το εχετε δει και πιο κατω;το bt gps pretec λεει τιποτα;και κατι ακομα στο s100 βλεπεις τιποτα η θα μου βγουν τα ματια;
Link to comment
Share on other sites

παιδια λεω να το παρω,γνησιο φυσικα,η τιμη του ειναι στανταρ στα 159Ε η το εχετε δει και πιο κατω;το bt gps pretec λεει τιποτα;και κατι ακομα στο s100 βλεπεις τιποτα η θα μου βγουν τα ματια;

Για λιγο χαμηλοτερη τιμη και πληρωμη σε 2 δοσεις με την καρτα σου.

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=1_89_130&products_id=916

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδια λεω να το παρω,γνησιο φυσικα,η τιμη του ειναι στανταρ στα 159Ε η το εχετε δει και πιο κατω;το bt gps pretec λεει τιποτα;και κατι ακομα στο s100 βλεπεις τιποτα η θα μου βγουν τα ματια;

Kαλύτερα να περιμένεις για το PN αν είσαι αποφασισμένος να το αγοράσεις.

Link to comment
Share on other sites

παιδια λεω να το παρω,γνησιο φυσικα,η τιμη του ειναι στανταρ στα 159Ε η το εχετε δει και πιο κατω;το bt gps pretec λεει τιποτα;και κατι ακομα στο s100 βλεπεις τιποτα η θα μου βγουν τα ματια;

:) :)

μειμαρης συκιες θεσσαλονικης αγορα 18-6-2005 150€ τελικη τιμη τηλ 2310634513

1) κατα τα γραφομενα οποιος εχει αγορασει ηδει το dest3 θα μπορει να αγορασει σε χαλημη τιμη το pn αργοτερα.

2) βλεπεις τα παντα αψογα το σ100 εχει πολυ καλη αναλυση ασχετως της μικρης οθονης αν και κατα την οδηγηση δεν χρειαζεται να βλεπεις τοσο οσο να ακους.

το εχω δουλεψει σε αθηνα πατρα θεσσαλονικη αγ νικολαο και ηρακλειο ειναι πολυ καλο αν και σιγουρα χρειαζεται κι αλλες βελτιωσεις τις οποιες περιμενουμε ετσι κι αλλιως συντομα .

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

καλισπερα και απο εμενα

εχω ενα acer n35 με το destinator3 ενο δουλευε αψογα απο εχτες δεν μπορει να δει κανενα δορυφορο και κανει συνεχεια αναζυτηση...

καμια ιδεα κανεις??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...