Jump to content

Destinator 3


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πως μπορω να καταργησω το ενοχλητικο μηνυμα συμφωνω/διαφωνω κατα την εκκινηση το DESTINATOR 3?
__________________kostas ntinos______________
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Καλησπερα σε ολους..

 

Εχω μια απορια και θα ηθελα τη βοηθεια σας.

Πριν μια βδομαδα, μου εκαναν δωρο το mio+destinator 3. Πραγματικα πολυ ωραιο προγραμμα. Ομως εχω και ενα κινητο qtek 2020 και θα ηθελα να εγκαταστησω το προγραμμα και στο qtek, ωστε να μη κουβαλαω και τα δυο. Ξερετε σε αυτη τη περιπτωση, αν μπορει να εχω δυο συσκευες με το ιδιο προγραμμα? Γιατι κατα την εγκατασταση στο mio, μου ζηταγε κωδικο συσκευης...

 

Σας ευχαριστω

 

Billy

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να καταργησω το ενοχλητικο μηνυμα συμφωνω/διαφωνω κατα την εκκινηση το DESTINATOR 3?

 

Δοκίμασε το επισυναπτόμενο. Δε ξέρω αν λειτουργεί.

Destinator.3.x.robot.PPC.ARM.read.instructions.ZIP

Link to comment
Share on other sites

help me

eno exo egkatastisi thn consola toy dest pao na prosteso ena xarto to greeceG kai mou leei na valo to cd #1 ti provlima iparxei

http://www.galaxy92.gr/photos/funtaksidia/cfiles/plastira1.jpg

Λίμνη Πλαστήρα (Ν. Καρδίτσας)

Link to comment
Share on other sites

help me

eno exo egkatastisi thn consola toy dest pao na prosteso ena xarto to greeceG kai mou leei na valo to cd #1 ti provlima iparxei

πρεπει ολο το προγραμμα να το γραψεις σε ενα cd και να το τρεξεις απο εκει η αλλιως κανε copy paste ton xarth greece στο system/apps destinator 3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους..

 

Εχω μια απορια και θα ηθελα τη βοηθεια σας.

Πριν μια βδομαδα, μου εκαναν δωρο το mio+destinator 3. Πραγματικα πολυ ωραιο προγραμμα. Ομως εχω και ενα κινητο qtek 2020 και θα ηθελα να εγκαταστησω το προγραμμα και στο qtek, ωστε να μη κουβαλαω και τα δυο. Ξερετε σε αυτη τη περιπτωση, αν μπορει να εχω δυο συσκευες με το ιδιο προγραμμα? Γιατι κατα την εγκατασταση στο mio, μου ζηταγε κωδικο συσκευης...

 

Σας ευχαριστω

 

Billy

 

nai mporis na trehis to d3 se dio siskeves . mpes sto http://www.destinator1.com pigene stis energopiisis ke epelexe tin epilogi : energopiisi neou proiontos

Φιλικά Μάκης

Destinator-> SpeedCameras - POI

Link to comment
Share on other sites

nai mporis na trehis to d3 se dio siskeves . mpes sto http://www.destinator1.com pigene stis energopiisis ke epelexe tin epilogi : energopiisi neou proiontos

 

Σ' ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια σου. Δεν το ειχα προσεξει.

 

Billy

Link to comment
Share on other sites

Paidia(den xero an einai edo to katallilo topic gia na rotiso),mia BMW 745 metaxeirismeni apo germania exei pano ena Navigator pou periexei ena cd,alla den exei tin Ellada.Ti mporo na kano gia na exo kai tin Ellada?Mporo na vro sketo cd?Thanx :)
Link to comment
Share on other sites

Paidia(den xero an einai edo to katallilo topic gia na rotiso),mia BMW 745 metaxeirismeni apo germania exei pano ena Navigator pou periexei ena cd,alla den exei tin Ellada.Ti mporo na kano gia na exo kai tin Ellada?Mporo na vro sketo cd?Thanx :)

Μάλλον δεν είναι το κατάλληλο topic εδώ.

Το destinator 3 είναι πρόγραμμα μόνο για Pocket PCs και οι χάρτες της NGI πάνε πακέτο μόνο με Destinator απ'όσο ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

πρεπει ολο το προγραμμα να το γραψεις σε ενα cd και να το τρεξεις απο εκει η αλλιως κανε copy paste ton xarth greece στο system/apps destinator 3

o fakelos aftos den iparxei

http://www.galaxy92.gr/photos/funtaksidia/cfiles/plastira1.jpg

Λίμνη Πλαστήρα (Ν. Καρδίτσας)

Link to comment
Share on other sites

Paidia(den xero an einai edo to katallilo topic gia na rotiso),mia BMW 745 metaxeirismeni apo germania exei pano ena Navigator pou periexei ena cd,alla den exei tin Ellada.Ti mporo na kano gia na exo kai tin Ellada?Mporo na vro sketo cd?Thanx :)

 

Όντως off topic, αλλά να σε βοηθήσουμε! ;)

Δοκίμασε στο http://www.teleatlas.com . Δεν ξέρω αν έχει για BMW (Αν είναι η τελευταία έχει νομίζω σύστημα της VDO Dayton), πάντως για ένα Touareg που χρειάστηκα (Έχει σύστημα της Blaupunkt) βρήκα.

Βέβαια μην περιμένεις την κάλυψη που έχουν οι χάρτες της NGI για το Destinator. Είναι πολυ χειρότερα τα πράγματα!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας 420Χ150
Link to comment
Share on other sites

o fakelos aftos den iparxei

ton χαρτη δεν τον εχεις?με ενα file explorer θα το βρεις το φακελο που σου ειπα αλλιως σβηστα ολα αυτα που περασες και γραφτα σε ενα cd kai τρεξτο απο εκει να τελειωνεις

Link to comment
Share on other sites

1.Παιδιά γειά σας, έχω μια ερώτηση λίγο παράνομη.

 

Το destinator στο Imate jam όταν δεν είναι ακριβώς αγορασμένο, υπάρχει περίπτωση να λειτουργίσει κανονικά?

 

2. Χάρτες για αμερική υπάρχουν?

 

Ευχαριστώ

 

(επίσης, συνεργάζεται με το Fortuna Slim Bluetooth GPS receiver ?)

Link to comment
Share on other sites

1.Παιδιά γειά σας, έχω μια ερώτηση λίγο παράνομη.

 

Το destinator στο Imate jam όταν δεν είναι ακριβώς αγορασμένο, υπάρχει περίπτωση να λειτουργίσει κανονικά?

 

2. Χάρτες για αμερική υπάρχουν?

 

Ευχαριστώ

 

(επίσης, συνεργάζεται με το Fortuna Slim Bluetooth GPS receiver ?)

 

1) Φυσικα και μπορει να λειτουργησει κανονικα.

 

Με το Fortuna Slim επισης λειτουργει αριστα (μιλαω εκ πειρας)

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

1) Φυσικα και μπορει να λειτουργησει κανονικα.

 

Με το Fortuna Slim επισης λειτουργει αριστα (μιλαω εκ πειρας)

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση... Γιατί είχα ακούσει ότι κολλάει... Τελος πάντων. Μάλλον θα το αγοράσω όμως, αξίζει τον κόπο.

 

Στην κατηγορία του fortuna slim, θα μου προτίνατε κάτι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να πάρω το Fortuna Slim, και θα ήθελα να ρωτήσω αν εκτός από το ποιοι δορυφόροι πιάνονται, τι άλλα στοιχεία βλέπεις με το original software.

 

Θα ήθελα να βλέπω ταχύτητα, υψόμετρο... Χρειάζομαι άλλο πρόγραμμα γι αυτό? (Μήπως το destinator θα τα δείχνει?)

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλά, έμαθα ότι αυτά τα δέιχνει το Pocket streets...

 

Θέλω να ρωτήσω τώρα κάτι άλλο, πιο εμπειρικό.

Ας πούμε ότι έχω το Fortuna slim, και το destinator στο Imate jam μου.

 

Και είναι όλα up n running, με κλειδωμένους δορυφόρους.

 

Αν πατήσω το κουμπάκι του power στο ppc, τι γίνεται? Κόβεται η επικοινωνία του με το fortuna, ή απλά κοιμάται? Έχω την εντύπωση ότι κάτι τέτοιο ενοούν όταν λένε cold/warm/hot boot.

 

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει αυτές τις έννοιες?

 

Γενικά θέλω να μάθω πόσο εύχρηστο είναι, πριν αγοράσω, γιατί εκτός αυτοκινήτου (άρα και φορτιστή) δεν θα το έχω συνέχεια ανοιχτό το ppc (για το gps δεν το συζητάω, με 10 ώρες αυτονομίας, θα το έχω always on). Αν είναι λοιπόν, κάθε φορά που το κλείνω, να θέλει μετά 45 δευτερόλεπτα για να συνδεθεί με το gps και τους δορυφόρους τότε χάθηκα...

Link to comment
Share on other sites

Καλά, έμαθα ότι αυτά τα δέιχνει το Pocket streets...

 

Θέλω να ρωτήσω τώρα κάτι άλλο, πιο εμπειρικό.

Ας πούμε ότι έχω το Fortuna slim, και το destinator στο Imate jam μου.

 

Και είναι όλα up n running, με κλειδωμένους δορυφόρους.

 

Αν πατήσω το κουμπάκι του power στο ppc, τι γίνεται? Κόβεται η επικοινωνία του με το fortuna, ή απλά κοιμάται? Έχω την εντύπωση ότι κάτι τέτοιο ενοούν όταν λένε cold/warm/hot boot.

 

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει αυτές τις έννοιες?

 

Γενικά θέλω να μάθω πόσο εύχρηστο είναι, πριν αγοράσω, γιατί εκτός αυτοκινήτου (άρα και φορτιστή) δεν θα το έχω συνέχεια ανοιχτό το ppc (για το gps δεν το συζητάω, με 10 ώρες αυτονομίας, θα το έχω always on). Αν είναι λοιπόν, κάθε φορά που το κλείνω, να θέλει μετά 45 δευτερόλεπτα για να συνδεθεί με το gps και τους δορυφόρους τότε χάθηκα...

Aν πατήσεις το power off η επικοινωνία σταματαέι.

Αν το ανοίξεις ξανά, το destinator εντοπίζει το gps και συνεχίζεις την πορεία σου. Αυτό διαρκεί 10-15 secs.

Link to comment
Share on other sites

Aν πατήσεις το power off η επικοινωνία σταματαέι.

Αν το ανοίξεις ξανά, το destinator εντοπίζει το gps και συνεχίζεις την πορεία σου. Αυτό διαρκεί 10-15 secs.

Ευχαριστώ πολύ. Αυτό ακριβώς ζητούσα...

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω ένα PDA για να το χρησιμοποιήσω ως navigator. Εσείς ποιο θεωρείται καλύτερο για αυτή τη δουλειά; Για το iPAQ rx3715 τι λέτε;
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω ένα PDA για να το χρησιμοποιήσω ως navigator. Εσείς ποιο θεωρείται καλύτερο για αυτή τη δουλειά; Για το iPAQ rx3715 τι λέτε;

Μήπως πρέπει να διευκρινύσεις πόσα χρήματα θα διαθέσεις? Και τι gps θα χρησιμοποιήσεις? (bluetooth, CF ...)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως πρέπει να διευκρινύσεις πόσα χρήματα θα διαθέσεις? Και τι gps θα χρησιμοποιήσεις? (bluetooth, CF ...)

Δεν έχω κάποιο όριο χρημάτων, τώρα για το GPS κλίνω προς το Bluetooth.

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Έχω το Destinator 3 , το fortune slim και το hx4700.

Το πρόβλημά μου είναι ότι μετά από λίγα λεπτά λειτουργίας πλοήγησης το ppc βγάζει μήνυμα ότι δεν έχει αρκετή μνήμη και κολλάει!

Καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...