Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge+


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανεις μεγαλο λαθος εδω.

Δεν μπορεις και να θελεις να τραβηξεις 4κ τοσο πολυ αλλα εγω προσωπικα προτιμω να εχω το κινητο που ειναι υποτιθεται και ισχυει, κορυφη στην καμερα του παρα να κουβαλαω και φωτογραφικη μηχανη μαζι μου.

Οπως πιστευω και αλλοι. Μισαωρο Βιντεο σε G3 που ειχα μου εκοβε το βιντεο διοτι ξεπερνουσε τα 4.2 gb που υποστηριζει το συστημα αρχειων.

Φαντασου εδω. Οπως και να το κανουμε δεν ειναι αρκετα τα 32GB. Ειχα πριν το edge 64 και ειχα ελευθερα 16gb περιπου οποτε φαντασου οτι σε μενα προσωπικα δεν αρκει.

Παντα φιλικα.

Συμφωνούμε ότι τα 32 δεν είναι αρκετά για κανένα λόγο.

Αλλά τώρα, μισάωρο βίντεο....too much μου φαίνεται.. θα πάρει φωτιά το καημένο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν είχε φέρει το silver θα το είχα πάρει. Αυτό περιμένω να σου πω την αλήθεια.

 

οταν πηρα εγω το δικο μου ,ηταν διαθεσιμο και το titanium αλλα τελικα δεν μετανιωσα που πηρα το χρυσο.

απο amazon.de ειναι διαθεσιμα και τα τρια χρωματα αν δεις.Το εχω περιπου 10 μερες αν οχι παραπανω.

Ομορφο χρωμα,αρχικα με ειχε φοβησει λιγο ομως οσο το βλεπω,τοσο βλεπω οτι εκανα καλη επιλογη για μενα.

Αναδεικνυει τελεια τις γραμμες ενω δινει και μια νότα πολυτελειας στην κατασκευη ενω το χρυσο παιζει με το φως και ειναι πολυ πιο κομψο απο το μαυρο.

Αποψη μου βεβαια

Με διαφορά το καλυτερο κινητο που ειχα ποτε μου,να φανταστεις δεν προκειται να αγορασω πλεον ουτε iPhone (tmc/samsung gate) ουτε Nexus (810 6P/2gb RAM N5X) αλλα ουτε Moto Style.Δεν βρισκω τον λογο να το δωσω.

 

@ddr2 τα ΝΟΤΕ5/Edge+ δεν καταλαβαινουν απο θερμοκρασιες.

;)

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνούμε ότι τα 32 δεν είναι αρκετά για κανένα λόγο.

Αλλά τώρα, μισάωρο βίντεο....too much μου φαίνεται.. θα πάρει φωτιά το καημένο.

 

Max 5min κάνει rec σε 4Κ :O

“Flash is disabled” warning, saying that “The iPhone needs to cool down before you can use the flash.” :lol:
Link to comment
Share on other sites

Από όσα αναφέρεις θεωρώ σχεδόν βέβαιο ότι το πρόβλημα είναι θέμα δικτύου και sim όχι συσκευής. Θα πρότεινα την αλλαγή sim και δικτύου
Galaxy s6 edge+
Link to comment
Share on other sites

Max 5min κάνει rec σε 4Κ :O

Κάποιο λόγο έχουν που το βάζουν. Αλλά και 1080 να γράφεις, θα το αφήσεις 30 λεπτά? το θεωρώ απλά υπερβολή. Δεν λέω ότι θα χαλάσει ή ότι θα έχεις πρόβλημα, απλά υπερβολή.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δειτε λιγακι αυτο το βιντεο που τραβηξα...

 

http://s31.photobucket.com/user/nick_p/media/Mobile%20Uploads/20150930_013114_zpspzrlw6fd.mp4.html

 

Οι 2 συσκευες Διπλα διπλα. Και οι 2 vodafone 4g με 1-2 γραμμουλες σημα .

Και οι 2 δοκιμη στο speetest και συγκεκριμένα στον server της vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο λόγο έχουν που το βάζουν. Αλλά και 1080 να γράφεις, θα το αφήσεις 30 λεπτά? το θεωρώ απλά υπερβολή. Δεν λέω ότι θα χαλάσει ή ότι θα έχεις πρόβλημα, απλά υπερβολή.

 

 

Προστασία από υπερθέρμανση :happy:

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια δειτε λιγακι αυτο το βιντεο που τραβηξα...

 

http://s31.photobucket.com/user/nick_p/media/Mobile%20Uploads/20150930_013114_zpspzrlw6fd.mp4.html

 

Οι 2 συσκευες Διπλα διπλα. Και οι 2 vodafone 4g με 1-2 γραμμουλες σημα .

Και οι 2 δοκιμη στο speetest και συγκεκριμένα στον server της vodafone.

 

Εγώ πάντως με vodafone 4G σε server vodafone δεν έχω διαπιστώσει πρόβλημα . Δεν μπορώ να καταλάβω που οφείλεται το πρόβλημα που γραφεις. :(

“Flash is disabled” warning, saying that “The iPhone needs to cool down before you can use the flash.” :lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι ετοιμος να παω να το παρω.

Τι λετε εσεις?

Η να περιμενω το 64αρι.

Ειδη εχω παραγγειλει θηκες και screen protector και αυριο θα τα εχω.

Θα παω στο public και αν το εχει μαλλον θα το τσιμπησω.

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι θα ερθει Ελλαδα?

 

Πολύ πιθανόν αλλά όχι βέβαιο. Δεν θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου αλλά 23GB ελεύθερος χώρος κατά την προσωπική μου άποψη είναι πολύ λίγα για συσκευή τέτοιων δυνατοτήτων και τιμής...

Link to comment
Share on other sites

Πολύ πιθανόν αλλά όχι βέβαιο. Δεν θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου αλλά 23GB ελεύθερος χώρος κατά την προσωπική μου άποψη είναι πολύ λίγα για συσκευή τέτοιων δυνατοτήτων και τιμής...

 

Το ιδιο πιστευω και γω.

Παντως παω τωρα απο εκει και αν κατσει εκατσε.

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο πιστευω και γω.

Παντως παω τωρα απο εκει και αν κατσει εκατσε.

 

Προσπάθησε να συγκρατηθείς. Ξέρω ότι είναι δύσκολο...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι ετοιμος να παω να το παρω.

Τι λετε εσεις?

Η να περιμενω το 64αρι.

Ειδη εχω παραγγειλει θηκες και screen protector και αυριο θα τα εχω.

Θα παω στο public και αν το εχει μαλλον θα το τσιμπησω.

 

Κανείς δεν ξέρει καλύτερα από σένα τις ανάγκες σου. ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι ετοιμος να παω να το παρω.

Τι λετε εσεις?

Η να περιμενω το 64αρι.

Ειδη εχω παραγγειλει θηκες και screen protector και αυριο θα τα εχω.

Θα παω στο public και αν το εχει μαλλον θα το τσιμπησω.

Μάλλον σε βλέπω Σ/Κ να το έχεις ήδη τιμήσει :lol:

Εμένα τα 32 με κάλυπταν/καλύπτουν.

Τωρα εσένα εσυ κρίνεις.

 

Απο εμένα απορρίπτεται λογο μεγέθους.

Galaxy-s6-edge-plus-s6-edge-comparacao-w782.JPG

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον σε βλέπω Σ/Κ να το έχεις ήδη τιμήσει :lol:

Εμένα τα 32 με κάλυπταν/καλύπτουν.

Τωρα εσένα εσυ κρίνεις.

 

Απο εμένα απορρίπτεται λογο μεγέθους.

Galaxy-s6-edge-plus-s6-edge-comparacao-w782.JPG

Τελικά το παράγγειλα και θα το εχω το πολυ εως Τριτη. Αντε και ο Θεος βοηθος.

 

Edit: Παιδιά μια ερώτηση. Οσοι πειρατε σφραγισμενα εξαρχης πισω στο τζαμακι της καμερας ειχε ζελατίνα? Επισης οσων αφορα αυτα τα σημαδια που εχει η οθονη απο την προστασια θερμοκρασιας που ειναι εσωτερικά του πανελ οπως στο απλο edge ειναι πολυ ορατα? Επειδη εδω η οθονη ειναι πιο μεγαλη. Διοτι σε δυο plus που παρατηρησα φαινοταν καπως στον ηλιο.

Βέβαια οταν ρώτησα την smartec γι αυτά μου ειπανε οτι ετσι ειναι ολα και δεν ειναι πρόβλημα αλλα δεν ειναι και οτι καλύτερο αισθητικά ομως για μενα που τα ψειριζω.

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Επιβάλλεται να εχει ζελατίνα και στην κάμερα και στο dual flash.

Σε εμένα είχε στο απλό edge.

Τωρα για το αλλο δεν ξέρω,δεν παρατήρησα κατι τέτοιο σε εμένα που να με ενοχλεί στον ήλιο.

Άψογη η συναρμογή.

Αλλιώς θα είχα κανει χρήση DOA του Amazon.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το πηρα εχθες απο public και το έστειλα πισω επειδή δεν ειχε ζελατινες στην καμερα και στον αισθητηρα καρδιακων παλμων και εντοπισα 2 γρατσουνιτσες πολυ μικρές και σχεδον αθεατες αλλα υπηρχαν. Επισης και αυτο εκανε το σημαδι στην οθονη οταν το χτυπουσε εντονο φως.

DOA κατευθειαν και περιμενω καινουριο. Απλα δεν το ανεφερα διοτι θα με κοροϊδεύετε μιας και η μαλxxxια συνεχίζεται. Και εννοείται οτι ητανε σφραγισμενο Ελληνικο unbranded.

Αντε να δω το επόμενο τωρα.

 

Edit:

Και για να πω ακριβώς τα πράγματα ως έχει τωρα θα το παω διοτι το πηρα αργα το βραδυ και οταν εγω ξεσφραγισα είχε περασει η ωρα και ειχανε κλεισει.

Αλλα τους πηρα πρωι πρωί και τους ενημερωσα και μου παραγγειλανε αλλο. Αλλα ρε συ σφραγισμενο και χωρις ζελατινες? Και μικρογρατσουνιές? Τι σκατα γίνεται?

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Παραλαβή Edge + από Κωτσόβολο 3 μέρες πριν την επίσημη κυκλοφορία του. Το κινητό το παρέλαβα από την κούτα (ήταν με τα αλλα αδελφάκια του.!) .Δεν είχε ζελατίνα στην camera :) .Note 4 που είχα πάρει πέρυσι είχε.
“Flash is disabled” warning, saying that “The iPhone needs to cool down before you can use the flash.” :lol:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το πηρα εχθες απο public και το έστειλα πισω επειδή δεν ειχε ζελατινες στην καμερα και στον αισθητηρα καρδιακων παλμων και εντοπισα 2 γρατσουνιτσες πολυ μικρές και σχεδον αθεατες αλλα υπηρχαν. Επισης και αυτο εκανε το σημαδι στην οθονη οταν το χτυπουσε εντονο φως.

DOA κατευθειαν και περιμενω καινουριο. Απλα δεν το ανεφερα διοτι θα με κοροϊδεύετε μιας και η μαλxxxια συνεχίζεται. Και εννοείται οτι ητανε σφραγισμενο Ελληνικο unbranded.

Αντε να δω το επόμενο τωρα.

 

Καλά έκανες και το ανέφερες και πολυ καλά το σουταρες επί τόπου.

Απαράδεκτοι του Public τέτοια συσκευή να διαθέτουν με γρατζουνιές και χωρις ζελατίνες.

Κανεις δεν θα σε κοροϊδέψει,αλίμονο.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλά έκανες και το ανέφερες και πολυ καλά το σουταρες επί τόπου.

Απαράδεκτοι του Public τέτοια συσκευή να διαθέτουν με γρατζουνιές και χωρις ζελατίνες.

Κανεις δεν θα σε κοροϊδέψει,αλίμονο.

Παντως δεν μου εφεραν αντίρρηση στο τηλ που μιλησαμε. Κατευθειαν αλλαγη μου είπανε. Τωρα που θα το παω θα δω. Διοτι ειμαι στην δουλειά και τωρα θα σχολασω.

Ομως μου ηρθε μήνυμα για την νεα παραγγελια που εγινε οποτε ενταξει.

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ εδώ και μία εβδομάδα.

design: one of the best

ποιότητα κατασκευής τέλεια

οθόνη η καλύτερη της αγοράς

ταχύτητα θυμίζει htc m8

edge screen απογειώνει το multitasking

κάμερα η καλύτερη της αγοράς

και τέλος μπαταρία βγάζει τη μέρα και στο τέλος έχει και ένα 20% ανοιχτό wifi, συγχρον, μπλε δόντι όχι παιχνίδια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω το ΝΟΤΕ4 μα ο όγκος του με έχει κουράσει. Το στολίδι αυτό εδώ που συζητάτε, έχει κι αυτό τόσο μεγάλο όγκο η το έχουν συμαζέψει σε μεγάλο βαθμό; Επίσης το ΝΟΤΕ4 δεν είχε καλή φωτεινότητα κάτω απο το φώς του ήλιου. Στο s6+ το έχουν επιδιορθώσει;

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...