Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge+


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απλά μην χαντακωνουμε το edge διότι έχει να κάνει πιο πολύ με επιλογή μικρής και μεγάλη οθόνης. Εγώ εδώ είδα σχόλια τύπου καμία σχέση μεγάλη διαφορά κτλ που δεν ισχύουν. Και πιστέψτε με ότι είμαι πολύ αντικειμενικος και πότε δεν υποστηριξα κάτι επειδη μόνο το είχα και πολύ εδώ μέσα γνωρίζουν. Και πραγματικά τρόμαξα μόνο με τα σχόλια μέχρι που το είδα από κοντά. Τα τηλ είναι ίδια με μόνες διαφορές στις ίντσες ram και 4g++ αλλά και έλλειψη σε dpi και υπερύθρες στο plus.

Οπότε όπως είπα μάλλον θα μείνω με το edge μιας και έχω το 64αρι και με καλύπτει αλλά κρατώ την αγγελία όπως έχει και αν πουληθεί καλώς αλλιώς πάλι είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Απλά μην ισοπεδωνουμε τις συσκευές με αυτόν τον τρόπο.

Ο σκοπός της sammy πιστεύω είναι να έχει fans και σε μικρή και σε μεγάλη οθόνη και όχι να κυκλοφορήσει το plus για να χαντακωσει το απλό.

Συγνώμη αν κούρασα η αν βγήκα εκτός θέματος.

Πάντα φιλικά.

+1000

Όλα τα αλλα σχόλια περί αντιθέτου ειναι προς εντυπωσιασμό και να δικαιολογήσουμε-αιτιολογησουμε την απόφαση μας περί αγοράς της παρόν συσκευής.

 

Εως το επόμενο κινητό δηλαδη που θα βγει αρκετά καλυτερο απο το παρόν που κρατάμε και παει λέγοντας.:rolleyes:

 

Μια χαρά πολυ πιο σωστά,σφαιρικά και απο ψύχραιμη ματια του notebookcheck στο review αποτυπώνει την πραγματικότητα.

 

Ενα απλά πιο μεγάλο s6 edge ειναι με περιτύλιγμα τα 4gb ram που ελάχιστα επηρεάζει προς το καλυτερο προς οπουδήποτε κατεύθυνση και χειρότερο απο το Note 5 που έχεις 3 συν επιπλέον σε λιγότερη τιμολόγηση.

Γραφίδα.

Πλούσιο πακέτο software εκμετάλλευσης της γράφοντας.

Αρκετα πιο ποιοτική οθονη και όλα τα αλλα να χα με να λέμε ;)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά μην λέμε ότι θέλουμε ..

. Οι διαφορές από το μικρό είναι μπαταρία

πιο φωτεινή οθόνη

μεγαλύτερη οθόνη

Manual ρυθμίσεις στην φωτογραφία raw.

4giga ram

Πιο εξελιγμένος σταθερόποιητης στο βίντεο. Άρα δεν μιλάμε για απλά μια μεγαλύτερη οθόνη. Το μικρό είχα κάνει δεν το μετάνιωσα καθόλου για την μετάβαση.

Δεν είπε κανείς ότι το μικρό είναι καλύτερο. Στο μάτι δείχνει πιο αρμονικό.

Συν την διαφορά στην τιμή.

Έπρεπε να έχουν κυκλοφορήσει μαζί.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν είπε κανείς ότι το μικρό είναι καλύτερο. Στο μάτι δείχνει πιο αρμονικό.

Συν την διαφορά στην τιμή.

Έπρεπε να έχουν κυκλοφορήσει μαζί.

Εχει υπόψη ότι η γραφίδα δένει αρμονικά με το Asus Note 8

Wacom το ενα Wacom το αλλο.

 

Συν τα θετικά που έγραψα πανω.

 

Απο την άλλη στα συν του edge το ντιζάιν που μαγνητίζει.

 

Διαλέγεις και παίρνεις.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Οποιος εχει κανει την εξης μεταβαση θα με καταλαβει...

Ν4--->S6---->N edge

 

Απο το Ν4 με 5.0.1 στο S6 ..αυτα που ειδα στην αρχη σαν διαφορες (γρηγοροτερο TW ,themes,φωτογραφικη με επιπλεον ρυθμισης,λιγο καλυτερη οθονη ) στην αρχη με εντυπωσιασανε(αφου ηθελα μια αλλαγη..λογω καλοκαιριου:p)...μετα απο μερικο διαστημα εβλεπα πως αυτα που μου λειπανε ητανε περισσοτερα (s pen,sd,αποσπωμενη μπαταρια,απολαυστικο μεγεθος οθονης) και παρατηρουςα καθημερινα οτι και τα υπερ του του s6 ηταν μικρης κλιμακας - οθονη ,φωτογραφικη ελαφρως καλυτερες (ακουω για φωτεινοτητα αλλα αφου οι περισσοτεροι το δουλευουμε στο auto δεν καταλαβαινουμε επι της ουσιας διαφορα )

Ετσι πηρα την αποφαση να ξαναγυρισω στην σειρα ...ειπα στην αρχη για Ν4. ... και μετα διαβαζοντας και το αντιστοιχο thread μπυ μπηκε η ιδεα του συνδιασμου Ν4 με κουρμπα οθονη ...και ηρθε το Ν edge....

Ξαναβρηκα οσα ελειπαν και μετα την τελευταια αναβαθμιση ειδα ακομα και το ΤW να ρολλαρει απιστευτα καλα σε βαθμο ισαξιο με το S6...

Μαζι κερδισα και το διαφορετικο design αλλα και φυσικα την λειτουργικοτητα της επιπλεον οθονης....

 

Αντιθετα πιστευω οτι στη μεταβαση απο το s6 edge στο + οι διαφορες περιοριζονται σε πολυ λιγα σημεια και στην ουσια θα ικανοποιησει μονο οσους θελουν την μεγαλυτερη οθονη αφου τα επιπλεον ειναι λιγα ...και πολυ πιθανο να εξανεμιστουν με την ελευση της Μ

(αναβαθμιση με επιπλεον χειροκινητες ρυθμισης καμερας -καλυτερο multitasking ακομα και με τα 3gb ram του απλου)

Το Ν5 και για μενα ειναι ποιο Ολοκληρωμενη επιλογη λογω s pen...αλλα με τις γνωστες ελλειψεις σε σχες με το Ν4....

 

Ετσι κι αλλιως τις περισσοτερες φορες οι Αλλαγες γινονται για να γινονται ...και μας ικανοποιουν (δυςτυχως:lol:) προσκαιρα...:X

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι τους πιο εμπειρους να μου απαντησουν.Οταν το πρωτοανοιξα μου εβγαζε το logo της cosmote αυτο και οταν το κλεινω.Οπως επισης ειχε και κατι εφαρμογες 11888 της οτε cosmote.Αν αλλαξω firmware απο το sammobile και βαλω αλλης ευρωπαικης χωρας εχω θεμα με την εγγυηση??
Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

Βασικά μέσω odin δεν χάνεις την εγγύηση διότι ο counter δεν γράφει. Αλλά έχει τύχει κάποιες περιπτώσεις βέβαια πάρα πολύ σπάνιες που έγραψε ο μετρητής.

Τώρα σε εμάς δεν έχει τύχει κάτι τέτοιο. Επίσης αν ποτέ χρειαστεί service εννοείται ότι το γυρνάς στην αρχική ρομ που φορούσε.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά μέσω odin δεν χάνεις την εγγύηση διότι ο counter δεν γράφει. Αλλά έχει τύχει κάποιες περιπτώσεις βέβαια πάρα πολύ σπάνιες που έγραψε ο μετρητής.

Τώρα σε εμάς δεν έχει τύχει κάτι τέτοιο. Επίσης αν ποτέ χρειαστεί service εννοείται ότι το γυρνάς στην αρχική ρομ που φορούσε.

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση.Ελπιζω να μην τους επισκεφτω ποτε στο service.:)Ποια χωρα προτεινεις να βαλω για να περνω και πιο γρηγορα τις ενημερωσεις?

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

Οκ θα τιμησω την αγγλοιρλανδια.Και παλι thanks.
Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως σήμερα έφαγα 2 άκυρα και ηρέμησα. Πήγα σε 2 μαγαζιά πουθενά σε χρυσό. Υπομονή μέχρι δευτέρα τώρα :-(
Link to comment
Share on other sites

Απο day one εγω φορτίσω με τον φορτιστή του z3 με έξοδο 1.5Α.

Ο μαμισιος ταχυφορτιςτης απλά θα κάθεται στην κούτα του για τον μελλοντικό κάτοχο που μπορεί να κάνει ότι θελει μαζί του:lol:

 

Οι πιο πολλοι που δεν φορτίζουν με το μαμισιο φορτιστή το ίδιο συμπέρασμα βγάζουν.

Δεν είσαι ο μόνος.

Προσωπικά για εμένα ταχυφορτιςτης = deal breaker.

και εγώ από 1A φορτιστή το φορτίζω Δεν έχω άλλο και δεν πειράζει 20 λεπτά παραπάνω δεν λέει τίποτα ίσα ίσα η συσκευή φορτίζει με σχεδόν μηδαμινες θερμοκρασιες ότι καλύτερο για την μπαταρία ,τι ήθελα να πω σχετικά με της διακοπές που έκανε του παιδιού είναι από το καλώδιο βγάλε το καλώδιο και βάλε ένα άλλο η του μαμά που είναι πιό χοντρό το πρόβλημα λύνεται δηλαδή δεν έχει να κάνει με το αν δεν φορτίζει με 1A τότε η φορτιστές αυτοκινήτου που δεν φτάνουν το 1A τι σε ταξίδια θα φοβόμαστε μην μείνουμε από μπαταρία!! το ίδιο μου έκανε και έμενα από φορτιστή του ηρωίκου s2 η s3 δεν θυμάμαι πάντως έχει έξοδο 1A όμως μου έκανε κάτι κόλπα με του που έβαλα του μαμά καλώδιο όλα κομπλέ το καλώδιο δεν είχε πρόβλημα φόρτιζα Ακουστικά μάλλον δεν δεχόταν το καλώδιο ήταν πολύ λεπτό,πάντως τούμπανο η συσκευή προερχόμενος απο νοτ 4. Edited by KOSTAS19780
Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση :!::!::!:

Έγινε ένα μικρο καθάρισμα γιατί μόνο για το s6 edge+ δεν διαβάζαμε .

 

Να υπενθυμίσω για άλλη μια φορά ότι το παρόν θέμα αφορά το galaxy s6 Edge + και όχι συγκριτικά και αναφορές σε iphone και οτιδήποτε άλλο που δεν αφορά αποκλειστικά το Note Edge. Μπορείτε να ανοίξετε θέμα στην κατάλληλη ενότητα και να συζητήσετε γι αυτά με την ησυχία σας.

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Το έπιασα χτες στα χέρια μου... Φοβερή συσκευή και πολυ γρήγορη αλλα δυστυχώς για τα δικά μου γούστα ειναι τεραστεια...

Με τέτοιες διαστασεις τελικά παμε σε αλλο είδος συσκευής κι όχι σε ενα απλό τηλ.

 

Επίσης ωραία η edge οθόνη αλλα πέρα απο πολυ εντυπωσιακή και εφετζιδικη δεν νομιζω να ειναι και πολυ βολική... Το αντίθετο μαλιστα πιστευω οτι χάνει κάποιος την πραγματική οθόνη στις άκρες.

 

Αν ξαναπάρω Samsung μάλλον θα αγοράσω το s6 το απλό αλλα σε κανα 2-3 μήνες.. Να πέσει κι αλλο η εξωφρενική τιμη του

Link to comment
Share on other sites

Δεν χάνεις καθόλου μέγεθος οθόνης, όλοι αυτό νομίζουν αλλά με την χρήση βλέπεις ότι δεν ισχύει.. Επίσης ακόμα και το κείμενο δεν παραμορφωνεται στις ακμες. Σίγουρα είναι ένα ιδιαίτερο σχήμα, προσωπικά το πήρα γιατί μου άρεσε σαν design αλλά τα edge features τα έχω απενεργοποιησει γιατί δεν με βολεύουν καθόλου
Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω επίσης ότι λόγω της κυρτής οθόνης όταν βλέπεις βίντεο ή φωτογραφίες έχεις την 3d ψευδαίσθηση ότι τα πάντα βγαίνουν προς τα έξω! Οπότε μόνο ανούσια δεν είναι η κυρτή οθόνη!
Link to comment
Share on other sites

Δυο πραγμτακια εχω αποριες.

1. Οταν φορτιζω το κινητο και φτανει στο 100% Το βγαζω απο την φορτιση και μετα απο 3 λεπτα χρησης παει στο 99% .Ειναι οκ ααυτο

2. Εχω βαλει ξεκλειδωμα με αποτυπωμα και θελω απο την οθονη κλειδωματος να κλεινω τα δεδομενα και wifi και δεν με αφηνει,πρεπει να κανω ξεκλειδωμα για να τα κλεισω?Οπως επισης στα μνμ πρεπει να ξεκλειδωσεις για να απαντησεις?

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

Δυο πραγμτακια εχω αποριες.

1. Οταν φορτιζω το κινητο και φτανει στο 100% Το βγαζω απο την φορτιση και μετα απο 3 λεπτα χρησης παει στο 99% .Ειναι οκ ααυτο

2. Εχω βαλει ξεκλειδωμα με αποτυπωμα και θελω απο την οθονη κλειδωματος να κλεινω τα δεδομενα και wifi και δεν με αφηνει,πρεπει να κανω ξεκλειδωμα για να τα κλεισω?Οπως επισης στα μνμ πρεπει να ξεκλειδωσεις για να απαντησεις?

1. Ναι είναι φυσιολογικό, μετά από κάποιες φορτισεις θα πέφτει πιο αργά, εγώ τουλάχιστο αυτό παρατήρησα

2. Επίσης ισχύει, πρέπει να ξεκλειδωσεις με το αποτύπωμα να αλλάξεις κατάσταση WiFi, Data, να απαντήσεις σε μήνυμα κτλ

Link to comment
Share on other sites

Α οκ.Σε ευχαριστω.Ειχα συνηθίσει στο iphone plus οταν ηταν στο 100% μετα απο αρκετη ωρα επεφτε στο 99%.
Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Στα s6 edge plus ποιας χώρας παίρνουν πιο γρήγορα αναβάθμιση; επίσης μπορούμε να δούμε μέσω ΙΜΕΙ και κάποιο site (χωρις να παρουμε τηλέφωνο στην samsung) ποιας χώρας είναι? Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Στα s6 edge plus ποιας χώρας παίρνουν πιο γρήγορα αναβάθμιση;

Εμένα είναι γαλλικό κ έχω AOH3 νομίζω έχει βγει Αγγλίας η επόμενη AOH3 δεν είμαι σίγουρος ομως

Link to comment
Share on other sites

Εμένα είναι γαλλικό κ έχω AOH3 νομίζω έχει βγει Αγγλίας η επόμενη AOH3 δεν είμαι σίγουρος ομως

 

το μοντέλο δεν ειναι το SM-G928F?

http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-G928F/

τα ιταλικά και τα αγγλικά βλέπω ευνοούνται..... (τουλάχιστον στην αναβάθμιση ΑΟΗ4)

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...