Jump to content

Samsung Galaxy Note 5


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Δηλαδή έχεις SOT....4h 7m.....και η μπαταρία φυσάει? Μήπως χάνω κάτι...?

Εγώ γιατί έχω 5.50h-6h sot και είμαι με γλιφιτζούρι..5.1.1 ποτέ root, όλα μαμίσια δλδ..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δηλαδή έχεις SOT....4h 7m.....και η μπαταρία φυσάει? Μήπως χάνω κάτι...?

Εγώ γιατί έχω 5.50h-6h sot και είμαι με γλιφιτζούρι..5.1.1 ποτέ root, όλα μαμίσια δλδ..

Χωρίς root από το s6 και μετά όλα τα Samsung έχουν καλύτερη μπαταρία τσεκαρισμενο σε s6,s6 edge και note 5

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή έχεις SOT....4h 7m.....και η μπαταρία φυσάει? Μήπως χάνω κάτι...?

Εγώ γιατί έχω 5.50h-6h sot και είμαι με γλιφιτζούρι..5.1.1 ποτέ root, όλα μαμίσια δλδ..

 

Φιλε μου δεν ξερω τι κανει το δικο σου κινητο μεχρι να δω και τα δικα σου screenshots αλλα το δικο μου πριν αλλαξω rom και kernel με την ιδια χρηση δεν μου εβγαζε ποτε πανω απο 2-2,5 ωρες SOT ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ 1 μερα και 10 ωρες συνεχως ανοικτο και πληρες ενεργο-εφτανε το πολυ στις 12-14 h...

Παιδια δεν ξερω εαν εχει σημασια αλλα ειναι το duos με ενεργες και τις 2 sim!!

Edited by ximikos_fil
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δεν ξερω τι κανει το δικο σου κινητο μεχρι να δω και τα δικα σου screenshots αλλα το δικο μου πριν αλλαξω rom και kernel με την ιδια χρηση δεν μου εβγαζε ποτε πανω απο 2-2,5 ωρες SOT ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ 1 μερα και 10 ωρες συνεχως ανοικτο και πληρες ενεργο-εφτανε το πολυ στις 12-14 h...

Παιδια δεν ξερω εαν εχει σημασια αλλα ειναι το duos με ενεργες και τις 2 sim!!

 

Αν σου έβγαζε 2-2,5 ώρες SOT, τότε κάποιο πρόβλημα θα έχει το κινητό..! Τι να πώ...μου φαίνεται πολύ μικρή διάρκεια. Μάλιστα το s6edge+ που είχα πριν είχε ακόμα καλύτερη διάρκεια μπαταρίας απο το note5.

Να πώ οτι δεν χρησιμοποιώ fb, twitter.. ίσως αυτά καταναλώνουν πιό πολύ?

Και είμαι με wifi & 4g σε αναλογία 70-30 αντίστοιχα.

Link to comment
Share on other sites

Αν σου έβγαζε 2-2,5 ώρες SOT, τότε κάποιο πρόβλημα θα έχει το κινητό..! Τι να πώ...μου φαίνεται πολύ μικρή διάρκεια. Μάλιστα το s6edge+ που είχα πριν είχε ακόμα καλύτερη διάρκεια μπαταρίας απο το note5.

Να πώ οτι δεν χρησιμοποιώ fb, twitter.. ίσως αυτά καταναλώνουν πιό πολύ?

Και είμαι με wifi & 4g σε αναλογία 70-30 αντίστοιχα.

 

Το προβλημα των note 5 με το deep sleep ειναι γνωστο αλλα και η διαρκεια της μπαταριας βασιζεται καθαρα στην υποκειμενικη χρηση- εχω fb twiter viber 3 email και weather με αυτοματο συγχρονισμο αυτοματη ενημερωση καιρου και ανοικτα συνεχως wifi και 4g για πληρη χρηση παντου!παραλληλα ειναι το duos που νομιζω οτι καταναλωνει περισσοτερο απο το απλο οταν εχεις ενεργες και τις 2 sim...οταν βρω χρονο θα τεσταρω και θα ανεβασω την μεγιστη SOT που μπορει να μου βγαλει...

Link to comment
Share on other sites

Οπότε, ετσι όπως ειμαι,

1.φλασάρω Iraq 6.0.1 με το AP αρχείο που μου δεινει.

2. περναω twrp μεσω odin.

3. περναω το zip που φιξαρει το θεματακι*

4. ειμαι ΟΚ ?

 

*μιλαω γιαυτο εδω

forum.xda-developers.com/note5/general/test-marshmallow-deep-sleep-fix-tripped-t3319164

 

Μπορεις να με καθοδηγησεις για τον Kernel? Ποιος ειναι ο καλύτερος για MM

Προτείνω 1,2 και μετα φλασαρε skyhigh v2.3 και καθαρισες.

Α αμεσως μετα φλασαρε και supersu 2.68 για να εχεις και root.

Link to comment
Share on other sites

Οκ βασικά έχω ένα πρόβλημα, εβαλα την Iraq 6 και οκ μπηκε αλλα δεν εχω ενα guide για να κανω root και να περασω το twrp μεσω odin :/

Επειτα περασα 5.1.1 παλι κ εχει κολλησει σε bootloop...

Αμα βαλω καμια στοκ 6, νομιζω ξεκιναει..

Link to comment
Share on other sites

Βαλε τη ρομ του Iraq και μπουταρε κανονικα..

Βαλε στο odin (ap) αυτο το twrp https://dl.twrp.me/noblelte/twrp-3.0.0-0-nobleltezt-nobleltezt.img.tar

Φλασαρε skyhigh k supersu και εισαι ετοιμος!

Link to comment
Share on other sites

Θα το κανω αμεσως τωρα φιλες μου και σ'ευχαριστω για τη γρηγορη απαντηση.

btw, δοκιμασα το CF-ROOT και μου κοπηγε λεγοντας Custom binary blocked from FRP lock κατι τετοιο.

Link to comment
Share on other sites

Τελεια, φιλε μου σ'ευχαριστω πολυ, απενεργοποιησα το FRP Και το πηρε κανονικα.

το skyhigh, το πηρα απο δω

https://www.androidfilehost.com/?fid=24421527759882195

Link to comment
Share on other sites

Οχι οχι μισο..Πρεπει να ειναι για lollipop.

V2.3 σου ειπα βρε,μισο!

 

Θα αργήσει λιγο να μπουταρει,μην αγχωθεις https://www.androidfilehost.com/?fid=24438995911970858

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή έχεις SOT....4h 7m.....και η μπαταρία φυσάει? Μήπως χάνω κάτι...?

Εγώ γιατί έχω 5.50h-6h sot και είμαι με γλιφιτζούρι..5.1.1 ποτέ root, όλα μαμίσια δλδ..

 

Πως το καταφερνετε αυτο και εχετε 5-6 ωρες απορω... εγω παιζω γυρω στις 3.30, ισως 4 με το ζορι... και ολα αυτα βεβαια χωρις την εφαρμογη του facebook, παρα μονο του messenger, χρηση wifi οποτε ειμαι σπιτι και οποτε ειμαι εκτος μονιμως ανοικτο το 3g (και οχι το 4g)

Link to comment
Share on other sites

Πως το καταφερνετε αυτο και εχετε 5-6 ωρες απορω... εγω παιζω γυρω στις 3.30, ισως 4 με το ζορι... και ολα αυτα βεβαια χωρις την εφαρμογη του facebook, παρα μονο του messenger, χρηση wifi οποτε ειμαι σπιτι και οποτε ειμαι εκτος μονιμως ανοικτο το 3g (και οχι το 4g)

Με μικτή χρήση 4g/wifi με δύο κάρτες μιας και έχω το duos είμαι σταθερά πάνω από 4:30 ώρες οθόνη στο 18ωρο χρήσης...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ! το βαλα κ αυτο. Ρε βραδυνιατικο :lol:

Το supersu να το βαλω απο google play?

Supersu φλασαρεις αυτο.

http://download.chainfire.eu/924/SuperSU/BETA-SuperSU-v2.68-20160228150503.zip

Link to comment
Share on other sites

Με μικτή χρήση 4g/wifi με δύο κάρτες μιας και έχω το duos είμαι σταθερά πάνω από 4:30 ώρες οθόνη στο 18ωρο χρήσης...

 

Δεν μπορω να καταλαβω τι λαθος κανω, ειμαι χωρις root με 6.0.1 Καμποτζης...

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα ηθελα να ευχαριστήσω τον Da_rudakos που ασχοληθηκε μεσω Pm μαζι μου βραδυατικα και εκανα unbrick το νοτελι μου.

Iraq 6.0.1 μια χαρα ελληνικα, skyhigh kernel (και το apk που τεσταρει το deep sleep bug λεει οτι ειναι ΟΚ)

Μετά απο χρήση θα ενημερώσω κ εγω με τους χρόνους μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά σε όλους. Έχω ένα note 3 και μετά από 2 χρόνια έφτασε η ώρα για να περάσω στο note 5. Έχω βρει ένα από μια αξιόπιστη πηγή μόνο που είναι με ανοιγμένη συσκευασία. Θα πάω να το δω από κοντά πριν το πάρω. Τι θα προτείνατε να προσέξω έτσι ώστε να περιορίσω στο ελάχιστο το ενδεχόμενο να είναι μούφα η συσκευή;
Link to comment
Share on other sites

Και αν αυτός που είναι να το αγοράσεις δεν αφήσει να σετάρεις την συσκευή για να δεις αν είναι γνήσια, μπορείς όπως είναι κλειστό το τηλέφωνο να πατήσεις volume down + home + power και να μπεις σε Download mode.. Εκεί έχεις κάποιες πληροφορίες όπως ο knox, μοντέλο κ.λ.π...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...