Jump to content

Samsung Galaxy Note 5


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέλεις να μου πεις δηλαδή ότι σε περίπτωση ενδεχόμενης ζημίας σε κάποιον που θα ακολουθήσει τις οδηγίες σου θα του πληρώσεις τη ζημιά, γιατί η Samsung σίγουρα δεν θα το κάνει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θέλεις να μου πεις δηλαδή ότι σε περίπτωση ενδεχόμενης ζημίας σε κάποιον που θα ακολουθήσει τις οδηγίες σου θα του πληρώσεις τη ζημιά, γιατί η Samsung σίγουρα δεν θα το κάνει.

Έχει βγάλει κάποια σχετική οδηγία η σαμμυ επ αυτού? Τεσπα. Μην ακούτε τι βλέπω εγώ για να σώσετε την συσκευή σας...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγάλει κάποια σχετική οδηγία η σαμμυ επ αυτού? Τεσπα. Μην ακούτε τι βλέπω εγώ για να σώσετε την συσκευή σας...

 

Ναι έχει βγάλει και καλό είναι να μην επιμένεις

S pen may cause damage

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη στους moderators αλλά ο Galanakop δεν προέτρεψε κανένα να βάλει η να δοκιμάσει το πενάκι από την ανάποδη.

Έγραψε μόνο αυτό που διαπίστωσε.

Καλό θα είναι οι οποίες παρατηρήσεις να γίνονται με ευγενικότερο τρόπο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το να χαρακτηρίζεις αναξιόπιστα τα reviews που έχουν γίνει και να απαξιώνεις όσους έχουν μιλήσει για προβλήματα με το πενάκι ενώ ο ίδιος λες πως δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα, είναι σαν να προτρέπει τους άλλους να κάνουν ό,τι θέλουν χωρίς να υπολογίζεις κάποια ενδεχόμενη ζημιά της συσκευής.

Οι παρατηρήσεις γίνονται για την δική σας προστασία. Από εκεί και πέρα είστε υπεύθυνοι των πράξεών σας και μπορείτε να πράξετε αναλόγως.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Το να χαρακτηρίζεις αναξιόπιστα τα reviews που έχουν γίνει και να απαξιώνεις όσους έχουν μιλήσει για προβλήματα με το πενάκι ενώ ο ίδιος λες πως δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα, είναι σαν να προτρέπει τους άλλους να κάνουν ό,τι θέλουν χωρίς να υπολογίζεις κάποια ενδεχόμενη ζημιά της συσκευής.

Οι παρατηρήσεις γίνονται για την δική σας προστασία. Από εκεί και πέρα είστε υπεύθυνοι των πράξεών σας και μπορείτε να πράξετε αναλόγως.

Καλώς κάνατε την επισήμανση για αποφυγή παρεξηγήσεων Κανείς δεν πρέπει να βάζει το πενάκι αναποδα ούτε γι αστείο...

Απλα ειδικά η δεύτερη παρατήρηση χτύπησε άσχημα.

 

Ο συμφορουμιτης τόλμησε να το τσεκάρει και απέδειξε ότι δεν είναι τόσο εύκολο να γίνει η ζημιά όσο θέλησαν να μας το παρουσιάσουν οι κάθε λογής αυτο-αποκαλουμενοι δημοσιογράφοι των διάφορων blog. Ξέρουμε ότι μερικοί απ αυτους γεννούν θέματα από το πουθενά.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Η ίδια η Samsung το γεννά ως θέμα, όπως επισήμανε ο StratosGR, οπότε με αυτό μπορεί να λήξει η συζήτηση!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Στο Best price έκανε την πρώτη του εμφάνιση αλλά σε απαγορευτικη τιμή.

936 ευρώ

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Στο Best price έκανε την πρώτη του εμφάνιση αλλά σε απαγορευτικη τιμή.

936 ευρώ

 

 

http://www.placemall.gr/Samsung-mobile-phone/--Q114358

dual sim ομως....και φυσικα ανευ εγγυησης!!

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μάλλον θα το πάρω τις επόμενες μέρες. Εδώ το βρίσκω 730 με ένα χρόνο εγγύηση.

Ο λόγος είναι ότι αυτή την στιγμή βρίσκω την καλύτερη τιμή για να δώσωτο note edge μου.

 

Έλεγα να δοκιμάσω το iphone plus αλλά δεν θέλω συναναστροφες με Apple fan Boys :)

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μάλλον θα το πάρω τις επόμενες μέρες. Εδώ το βρίσκω 730 με ένα χρόνο εγγύηση.

Ο λόγος είναι ότι αυτή την στιγμή βρίσκω την καλύτερη τιμή για να δώσωτο note edge μου.

 

Έλεγα να δοκιμάσω το iphone plus αλλά δεν θέλω συναναστροφες με Apple fan Boys :)

Ενδιαφέρον,δώσε μου πληροφορίες αν μπορείς από πού το βρίσκεις τόσο.

Κι αν θα εχει εγγύηση από samsung κι όχι από κατάστημά.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον,δώσε μου πληροφορίες αν μπορείς από πού το βρίσκεις τόσο.

Κι αν θα εχει εγγύηση από samsung κι όχι από κατάστημά.

Ο Κώστας μένει μόνιμα στην Αίγυπτο. Από εκεί λογικά θα το πάρει στην τιμή που λέει. Σε όποια χώρα δεν εισάγετε, κανονικά δεν ισχύει η εγγύηση. Είναι λίγο μπέρδεμα το όλο θέμα.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ο Κώστας μένει μόνιμα στην Αίγυπτο. Από εκεί λογικά θα το πάρει στην τιμή που λέει. Σε όποια χώρα δεν εισάγετε, κανονικά δεν ισχύει η εγγύηση. Είναι λίγο μπέρδεμα το όλο θέμα.

Ευχαριστώ Νικόλα :)

 

Η συσκευή παραγγέλθηκε στα 730 ευρώ σε μαύρο - μπλε χρώμα.

Η τιμή της κανονικά είναι 800 αλλά πέτυχα ένα promotion με εκπτωτικό κουπόνι.

Γι αυτό και την παραγγειλα βιαστικά.

 

Πούλησα το Note Edge μαζί με τα αξεσουάρ του 550 ευρώ. Σημειωτέον ότι note edge πωλείται στην ίδια τιμή με το Note 5.

 

Παραγγειλα ένα Nilkiin crystal screen protector και μια διαφανή θήκη σιλικόνης λεπτή.

Ψάχνω για pouch της Bugatti αλλά δεν βρίσκω εδώ.

 

Η εγγύηση ισχύει μόνο για μέση ανατολή.

Αν κάποιος το αγοράσει από εδώ θα πρέπει με κάποιο τρόπο να το στείλει πράγμα που δεν είναι εύκολο.

 

Νικόλα για πες μου το άνοιγμα της ενεργής σημείωσης είναι επιτέλους ακαριαίο?

Με πόση ram free είσαι συνήθως?

Με ασύρματη φόρτιση πώς τα πάει? Πρέπει να αφαιρείται η θήκη?

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κωστή κατ αρχήν καλορίζικο. Χωρίς να θέλω να σε επηρεασω πίστεψε με θα ξεχάσεις πολύ γρήγορα το edge που είχες και ξέρω πόσο πολύ το γουσταρες. Το όλο του στήσιμο το καθιστά για μένα το κορυφαίο κινητό αυτή την ώρα. Τώρα εγώ έχω την original crystal clear for Samsung και με την ασύρματη φόρτιση δεν έχω κανένα θέμα. Η ενεργή σημείωση όπως και η gallery όπως και άλλες εφαρμογές που αγκομαχουσαν να ανοίξουν εδώ είναι αστραπιαια όλα. Μόλις το πάρεις το σεταρεις και το δουλέψεις μια δυο μέρες θα καταλάβεις τι έχει δώσει η σαμμυ.

Υ/Σ

Κοίτα να δεις πότε θα βγει το dual sim σε 64ρι εκεί Κωστή. Αν βγει και προλάβω πριν έρθεις μάλλον θα μου το φέρεις. Βασικά το ψάχνω παντού.

Edited by galanakop

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Νικόλα.

Όποτε βρεις καιρό στείλε μου ένα screen shot μα δω ποιο είναι το τελευταίο firmware.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

ΟΗ6 είναι το τελευταίο για το C μοντέλο που έχω εγώ.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Κωστα καλοριζικο, με το καλο να παραλαβεις. Εννοείται πως γραφεις εντυπώσεις κατευθείαν :lol:

Κι εγω ψαχνω την 64 εκδοση για αγορα (ιδανικα σε δικαρτο), αλλα για την ωρα τιποτα και πουθενα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Εφόσον κάποιος το αγοράσει απο ελληνικό(η ευρωπαϊκό)κατάστημα δεν υποχρεούται η Samsung Hellas να καλύψει την εγγύηση του;Βάσει της ευρωπαϊκής νόρμας;Εφόςον θα υπάρχει απόδειξη;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Εφόσον κάποιος το αγοράσει απο ελληνικό(η ευρωπαϊκό)κατάστημα δεν υποχρεούται η Samsung Hellas να καλύψει την εγγύηση του;Βάσει της ευρωπαϊκής νόρμας;Εφόςον θα υπάρχει απόδειξη;

 

Όχι, όταν δεν εισάγεται επισημα σε μια χωρα δεν είναι υποχρεωμενη (δεν υπαρχουν spare parts, know-how, επισημα guidelines κλπ). Κατ'εξαιρεση μπορουν να ασχοληθουν, αλλα δεν είναι η νορμα, όχι...

Link to comment
Share on other sites

Όχι, όταν δεν εισάγεται επισημα σε μια χωρα δεν είναι υποχρεωμενη (δεν υπαρχουν spare parts, know-how, επισημα guidelines κλπ). Κατ'εξαιρεση μπορουν να ασχοληθουν, αλλα δεν είναι η νορμα, όχι...

 

Αν εισάγεται επίσημα από κάποια ευρωπαική αντιπροσωπία(όχι από κάποιο σκρουτζόμαγαζο η κινέζικη έκδοση), νομίζω τότε είναι υποχρεωμένοι να σε καλύψουν για επισκευή αλλά όχι για αντικατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Αν εισάγεται επίσημα από κάποια ευρωπαική αντιπροσωπία(όχι από κάποιο σκρουτζόμαγαζο η κινέζικη έκδοση), νομίζω τότε είναι υποχρεωμένοι να σε καλύψουν για επισκευή αλλά όχι για αντικατάσταση.

 

Μα δεν εισάγεται επισημα από καποια ευρωπαικη αντιπροσωπεια, εκει έγκειται το μπερδεμα.

Αυτό πιθανως να αλλαξει με το νέο ετος, αλλα μεχρι τοτε...

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν εισάγεται επισημα από καποια ευρωπαικη αντιπροσωπεια, εκει έγκειται το μπερδεμα.

Αυτό πιθανως να αλλαξει με το νέο ετος, αλλα μεχρι τοτε...

 

Ναι για τώρα το ξέρω, απλά λέω αν εισαχθεί σε κάποια ευρωπαική χώρα τότε για τα συγκεκριμένα θα είμαστε καλυμμένοι.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως πιστευω οτι μολις ερθει διαθεςιμο το iphone 6 + στην ευρωπη ...θα σκασει και το note 5....και σιγουρα αρκετα πριν απο τα Χριστουγεννα ...αρχες Νοεμβρη....κανω προβλεψη....να δω θα πεσω μεσα?:lol::lol::p:p

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Κωστή κατ αρχήν καλορίζικο. Χωρίς να θέλω να σε επηρεασω πίστεψε με θα ξεχάσεις πολύ γρήγορα το edge που είχες και ξέρω πόσο πολύ το γουσταρες. Το όλο του στήσιμο το καθιστά για μένα το κορυφαίο κινητό αυτή την ώρα. Τώρα εγώ έχω την original crystal clear for Samsung και με την ασύρματη φόρτιση δεν έχω κανένα θέμα. Η ενεργή σημείωση όπως και η gallery όπως και άλλες εφαρμογές που αγκομαχουσαν να ανοίξουν εδώ είναι αστραπιαια όλα. Μόλις το πάρεις το σεταρεις και το δουλέψεις μια δυο μέρες θα καταλάβεις τι έχει δώσει η σαμμυ.

Υ/Σ

Κοίτα να δεις πότε θα βγει το dual sim σε 64ρι εκεί Κωστή. Αν βγει και προλάβω πριν έρθεις μάλλον θα μου το φέρεις. Βασικά το ψάχνω παντού.

 

Νικόλα αν το δικαρτο προορίζεται για Ασια μονο, δεν θα το φέρουν.

Δεν έχει παραεισαγωγές εδω. Θα ρωτήσω ομως μη τυχόν.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...