Jump to content

Samsung Galaxy Note 5


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τόσο καλη είναι αυτή του Ρώσου? Υπάρχει κάποιος οδηγός να την περάσουμε (και για ρουτ) γιατί στο site λέει ότι η έκδοση 2 πρέπει να περαστεί πάνω στην έκδοση 1 της ρομ και όχι κατευθείαν....

 

Να το lag το έβγαλα σε βίντεο

Edited by Peronoforos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τόσο καλη είναι αυτή του Ρώσου? Υπάρχει κάποιος οδηγός να την περάσουμε (και για ρουτ) γιατί στο site λέει ότι η έκδοση 2 πρέπει να περαστεί πάνω στην έκδοση 1 της ρομ και όχι κατευθείαν....

 

Να το lag το έβγαλα σε βίντεο

SwiftKey εδώ όλα κομπλέ..

 

https://youtu.be/pBK3pmdtpUc

Link to comment
Share on other sites

Custom rom έχω εγώ, αλλά δε παίζει ρόλο γιατί και με στοκ έτσι δούλευε.. Στη J5 είμαι την τελευταία... Λογικά μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αν κάνεις θα είσαι κομπλέ...
Link to comment
Share on other sites

έκανα format cache από recovery, και διέγραψα κάποιες εφαρμογές που τρέχανε στο background. Ειδα μια βελτίωση. (θέλω να αποφύγω το φορμάτ). Πως το βλέπετε εσείς? είναι αρκετό η να κάνω backup και φορματ.....

 

Edit : στις ρυθμίσεις Nova είδα επιλογη για ταχύτητα μενού. Το άλλαξα σε γρήγορη και είδα καλύτερο αποτέλεσμα. Μάλλον το είχε στο γρήγορο και αυτος

 

Edit: μου ήρθε η θήκη της Bugatti handmade leather slimfit για note 4 αλλά κάνει και σε note 5 μια χαρά. Έχει και μικρό άνοιγμα πάνω στο ύψος του led ειδοποίησης όποτε και μέσα σε θήκη βλέπεις αν έχεις κάποια ειδοποίηση . Είναι καταπληκτική και πανέμορφη!!!

Edited by Peronoforos
Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία από eglobalcentral.de το λευκό n920c 32gb..

 

576€ (με χρήση κουπονιού) και αποστολή (δωρεάν) στο mailboxde για προώθηση Αθήνα (έξτρα 20-25€). Επόμενη Πεμπτη-Παρασκευη θα είναι εδώ..

 

Πληρωμή με PayPal μέσω πιστωτικής HSBC (χωρίς PayPal balance)

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία από eglobalcentral.de το λευκό n920c 32gb..

 

576€ (με χρήση κουπονιού) και αποστολή (δωρεάν) στο mailboxde για προώθηση Αθήνα (έξτρα 20-25€). Επόμενη Πεμπτη-Παρασκευη θα είναι εδώ..

 

Πληρωμή με PayPal μέσω πιστωτικής HSBC (χωρίς PayPal balance)

 

 

Ποιο είναι το κουπόνι φίλε μου;

Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι το κουπόνι φίλε μου;

 

XMAS8EB δεν είναι τίποτα φοβερό, κόβει 8€

 

Και η απάντηση τους για πιθανά έξτρα κόστη με τελωνεία κτλ:

 

Dear Customer,

 

Thank you for your message.

 

With regard to your query, we ship our goods from our central warehouse located in Hong Kong. We ship our orders with special logistics arrangement and therefore all you will need to pay is the prices on website, no VAT, import fees nor hidden charges involved for the customer on any order. Any VAT or customs duties incurred will be settled by eGlobaL. The price you see on the website is the final price you pay for the product.

 

In terms of Note 5 N920C 32gb model, we have few items in stock, both black and gold version are available for now. However please note that all orders are in a "first come first serve" basis. When items are in stock, we will dispatch your order within 24 working hours in our working days. With our Free Economy Express Shipping service, orders are normally delivered within 6 to 8 working days.

 

Best Regards,

eGlobal Central - Adam

Edited by equi
s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

XMAS8EB δεν είναι τίποτα φοβερό, κόβει 8€

 

Και η απάντηση τους για πιθανά έξτρα κόστη με τελωνεία κτλ:

Ευχαριστώ φίλε μου! Νόμιζα από Γερμανία ήταν!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου! Νόμιζα από Γερμανία ήταν!

 

Το κινητό δεν έχει κυκλοφορήσει επίσημα στην Ευρώπη οπότε όσα κυκλοφορούν είναι από ΗΠΑ, Εμιράτα και Χονγκ Κονγκ

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Ρισκαρεις τοσα χρηματα χωρις εγγυηση και ανταλλακτικα στην αγορα!

 

Εισαι γενναιος, i'll give you that! :lol:

 

Ένα χρόνο εγγύηση από eglobal έχει σιγά το ρίσκο. Το στέλνει εκεί γερμανια αν πάθει κάτι. Αυτοί το στέλνουν εκτός για φτιάξιμο. Απλά αργεί η διαδικασία.

Εξάλλου θα έρθει σε λίγους μήνες το κινητό και Ευρώπη.

Edited by Peronoforos
Link to comment
Share on other sites

Αχα, δε το ηξερα αυτο. Δηλαδη αν το παρεις απο Κινα, και μετα βγει Ευρωπη, το ''Κινεζικο'' μοντελο εχει εγγυηση εδω στην Ευρωπη?
Link to comment
Share on other sites

Αχα, δε το ηξερα αυτο. Δηλαδη αν το παρεις απο Κινα, και μετα βγει Ευρωπη, το ''Κινεζικο'' μοντελο εχει εγγυηση εδω στην Ευρωπη?

 

Όχι αλλά έχεις τα ανταλλακτικά στα επίσημα service μόλις βγει Ελλάδα. Τώρα εγγύηση μόνο απο το κατάστημα ένα χρόνο.

Αν το πάρεις από ευρωπαϊκό κατάστημα έχεις την εγγύηση του κατάστηματος. Όπως είπα όμως το στέλνουν έξω στη χώρα που το πήραν εξαρχής οπότε αργεί λίγο η διαδικασία service.

Link to comment
Share on other sites

Thank you, επισκεφτηκα το site και εχει καποια κομματια ακομα στα 620. Το σκεφτομαι συνεχως αυτο και το Edge Plus. Θα εκραγει το κεφαλι μου στο τελος :P
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν προορίζεται η συσκευή για χώρα της ΕΕ, δεν αναλαμβάνει ούτε επί πληρωμή να το επισκευάσει.

Το Γερμανικό κατάστημα δίνει μια εγγύηση περισσότερο θα την έλεγα καλη τη πίστη να το στείλει με δικά σου έξοδα φαντάζομαι τα οποία είναι αρκετά μεγάλα και η διαδικασία χρονοβόρα.

 

Μεγάλο λάθος της Samsung να μην το προωθήσει στην Ευρώπη εκτός και αν έχει κάτι άλλο στο μυαλό της αν και δεν νομίζω.

Είχε βγει μια φήμη ότι θα δώσει μια βελτιωμένη έκδοση με τον exynos που αρχικά ήθελε να βάλει αλλά δεν πρόλαβε.

Αν είναι αλήθεια, έχει αργήσει πολύ.

Δεν μπορείς να πουλήσεις μια συσκευή που σε άλλες αγορές θα έχει κλείσει 4 μήνες, ούτε να δώσεις στην Ευρώπη κάτι νέο λίγους μήνες μετά την κυκλοφορία του στον υπόλοιπο κόσμο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αν δωσει επισημα το Γεναρη στην Ευρωπη το Νοτε 5 που παρουσιασε τον Αυγουστο και σε υψηλη τιμη, θα παει άκλαυτο.

Δε νομιζω οτι θα κανει τετοια γκαφα, μαλλον θα δωσει μια αναβαθμισμενη εκδοση...

Ιδωμεν...

ΜySmartphone: OnePlus 12 16/512

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Ολα εχουν halo effect. Ηδη εχω δοκιμασει 3 και τα ξηλωσα. Εβαλα ενα απλο screen protector της Xone και δεν ασχοληθηκα αλλο με το θεμα...

Αν δε θες να πεταξεις χρημα, κανε το ιδιο...

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία από eglobalcentral.de το λευκό n920c 32gb..

 

576€ (με χρήση κουπονιού) και αποστολή (δωρεάν) στο mailboxde για προώθηση Αθήνα (έξτρα 20-25€). Επόμενη Πεμπτη-Παρασκευη θα είναι εδώ..

 

Πληρωμή με PayPal μέσω πιστωτικής HSBC (χωρίς PayPal balance)

Πώς παράγγειλες Ελλάδα φίλε μου; Δε μου βγάζει επιλογή Ελλάδα όταν πάω να βάλω χώρα!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν καταλαβαίνω πάντως την λογική αν υπάρχουν τα ανταλλακτικά αφού το τηλέφωνο έρθει Ευρώπη να μην σου το φτιάχνουν επί πληρωμή και δεν νομίζω να ισχύει κάτι τέτοιο
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν καταλαβαίνω πάντως την λογική αν υπάρχουν τα ανταλλακτικά αφού το τηλέφωνο έρθει Ευρώπη να μην σου το φτιάχνουν επί πληρωμή και δεν νομίζω να ισχύει κάτι τέτοιο

 

 

Προφασιζονται ότι δεν έχουν πρόσβαση στο software της περιοχής αυτής.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

ποιος είπε ότι δεν το φτιάχνει η samsung το note 5 όταν έρθει το κινητό επίσημα στην Ελλάδα? μια χαρά το φτιάχνει επί πληρωμή.

απλά πρέπει να έρθει Ελλάδα για να υπάρχουν τα ανταλλακτικά. Λογικό.

 

Thank you, επισκεφτηκα το site και εχει καποια κομματια ακομα στα 620. Το σκεφτομαι συνεχως αυτο και το Edge Plus. Θα εκραγει το κεφαλι μου στο τελος :P

εγώ είχα το edge plus, και το άλλαξα σε note 5. Αν δεν δουλεύεις το Πενάκι, δεν βλέπω το λόγο να μην πας σε edge plus, (αν δεν σε ενοχλεί η κυρτή οθόνη και το κράτημα) και θα έχεις και την εγγύηση σου.

προσωπικά η δική μου η γνώμη είναι, ότι αν σου βγει εξαρχής καλό το τηλέφωνο, αν το προσέχεις δεν πρόκειται να σου βγάλει πρόβλημα. Ασε που αν το ρουτάρεις κιόλας και περάσεις και custom rom έχεις άλλο τηλέφωνο. εγώ για το μόνο που μετανιώνω είναι που το πήρα σε χρυσό, ενώ είχα επιλογή να το πάρω σε ασημί.... απλά για τη διαφορετικότητα

Edited by Peronoforos
Link to comment
Share on other sites

ποιος είπε ότι δεν το φτιάχνει η samsung το note 5 όταν έρθει το κινητό επίσημα στην Ελλάδα? μια χαρά το φτιάχνει επί πληρωμή.

απλά πρέπει να έρθει Ελλάδα για να υπάρχουν τα ανταλλακτικά. Λογικό.

 

 

 

Το λέει η αντιπροσωπία.

Το 2010 είχα ένα galaxy nexus S με amoled και χάλασε ο SIM reader.

Το πήγα στο Χαιδαρι και δεν δέχονται να το φτιάξουν.

Το κυνηγισα το θέμα και δέχτηκαν για δύο λόγους.

Πρώτον γιατί εισάγονταν μόνο στην Αγγλία που όμως ήταν χώρα την ΕΕ και στην εγγύηση αναγράφονται η Samsung Hellas και δεύτερον γιατί η ζημιά δεν απαιτούσε επέμβαση στο software.

O υπεύθυνος της Samsung hellas μου είχε πει ότι αν ήταν πχ πλακέτα δεν θα το έφτιαχναν γιατί το software ήταν διαφορετικό απ αυτο με την LCD που εισάγονταν στην Ελλάδα.

Θα το έστελναν στην χώρα εισαγωγής κι αυτό επειδή εισάγεται σε χώρα της ΕΕ.

 

Εκτός αυτού μου έχει συμβεί κι εδώ στην Αίγυπτο με συσκευή αγορασμένο από expansys. Δεν δέχτηκαν να την επισκευάσουν.

 

Δεν το κάνουν για να προστατεύσουν τις πωλήσεις τους.

Το Ν5 που πούλησα στον Megatron αν ήθελαν θα μπορούσαν να παραγγειλουν μια οθόνη και να το φτιάξουν. Δεν το έκαναν όμως. Το πήρα και βρίσκεται τώρα στην Samsung Egypt για επισκευή.

 

Το καλύτερο λοιπόν είναι να αγοράζετε από καταστήματα που σας δίνουν γραπτή διαβεβαίωση με mail ότι θα αναλάβουν να το στείλουν στην χώρα απ όπου το προμηθευτηκαν για επισκευή αν χρειαστεί.

Καλυτερα 50 ευρώ μεταφορικά και ένα μήνα χωρίς τηλέφωνο, παρά μ ένα διακοσμητικό που κόστισε 650 ευρώ.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πώς παράγγειλες Ελλάδα φίλε μου; Δε μου βγάζει επιλογή Ελλάδα όταν πάω να βάλω χώρα!

 

Δεν στέλνει Ελλάδα.. Πρέπει να κανεις έναν λογαριασμό στο mailboxde.com (για να αποκτήσεις μια εικονική διεύθυνση στην Γερμανία) , να το προωθήσεις σε αυτούς και να στο στείλουν Ελλάδα (χρεώνουν 20-25€)

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...