Jump to content

Samsung Galaxy Note 5


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

.....κανεις?

 

Καλημέρα φίλε. Σύμφωνα με αυτά που διαβάζω και ξέρω το 64αρι είναι δυσεύρετο. Πρέπει να το έχουν ελάχιστοι χρήστες εδώ μέσα. Προφανώς να το έχουν αγοράσει απο Ασία μεριά για να παίζουν και οι μπάντες είτε σε κάποιο ταξίδι τους είτε μέσω φίλου για αποφυγή τελωνείου και τα σχετικά. Αφού βλέπω ότι θες αποκλειστικά το 64αρι και δεν βολεύεσαι με 32αρι, γιατί δεν περιμένεις λίγο ακόμα μέχρι την έλευση του note 6 (φήμες λένε για Ιούλιο), όπου και ευρωπαϊκή κυκλοφορία θα έχει άρα κατα συνέπεια θα είσαι καλυμμένος απο θέμα εγγύησης. Σίγουρα θα έχει και sd card όποτε περισσότερο διαθέσιμο χώρο, και επίσης βασικό μεγάλη χωρητικότητας μπαταρία που θα κρατάει περισσότερο χρόνο απο το τωρινό. Γνώμη μου είναι αν μπορέσεις να το βρεις και να το αγοράσεις μετά με την έλευση του νέου note θα χτυπάς το κεφάλι σου στον τοίχο για τους λόγους που ανέφερα παραπάνω. Γιατί θα θέλεις να αγοράσεις τον νέο βασιλιά των phablets. Επίσης να περιμένεις να χάσεις και αρκετά χρήματα άμα θελήσεις να το πουλήσεις. Δεν νομίζω να βρεις πολλούς που να θέλουν να αγοράσουν κάτι ακριβά όταν δεν καλύπτονται απο εγγύηση. Όλα αυτά βέβαια αποτελούν προσωπική μου γνώμη μιας απο ότι βλέπω είσαι κάτοχος του 4αριου το οποίο είναι σούπερ ακόμα. Η τελική απόφαση είναι δίκη σου και συγνώμη για το μακροσκελές ποστ απλά ήθελα να σου περιγράψω πως έχει η κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα φίλε. Σύμφωνα με αυτά που διαβάζω και ξέρω το 64αρι είναι δυσεύρετο. Πρέπει να το έχουν ελάχιστοι χρήστες εδώ μέσα. Προφανώς να το έχουν αγοράσει απο Ασία μεριά για να παίζουν και οι μπάντες είτε σε κάποιο ταξίδι τους είτε μέσω φίλου για αποφυγή τελωνείου και τα σχετικά. Αφού βλέπω ότι θες αποκλειστικά το 64αρι και δεν βολεύεσαι με 32αρι, γιατί δεν περιμένεις λίγο ακόμα μέχρι την έλευση του note 6 (φήμες λένε για Ιούλιο), όπου και ευρωπαϊκή κυκλοφορία θα έχει άρα κατα συνέπεια θα είσαι καλυμμένος απο θέμα εγγύησης. Σίγουρα θα έχει και sd card όποτε περισσότερο διαθέσιμο χώρο, και επίσης βασικό μεγάλη χωρητικότητας μπαταρία που θα κρατάει περισσότερο χρόνο απο το τωρινό. Γνώμη μου είναι αν μπορέσεις να το βρεις και να το αγοράσεις μετά με την έλευση του νέου note θα χτυπάς το κεφάλι σου στον τοίχο για τους λόγους που ανέφερα παραπάνω. Γιατί θα θέλεις να αγοράσεις τον νέο βασιλιά των phablets. Επίσης να περιμένεις να χάσεις και αρκετά χρήματα άμα θελήσεις να το πουλήσεις. Δεν νομίζω να βρεις πολλούς που να θέλουν να αγοράσουν κάτι ακριβά όταν δεν καλύπτονται απο εγγύηση. Όλα αυτά βέβαια αποτελούν προσωπική μου γνώμη μιας απο ότι βλέπω είσαι κάτοχος του 4αριου το οποίο είναι σούπερ ακόμα. Η τελική απόφαση είναι δίκη σου και συγνώμη για το μακροσκελές ποστ απλά ήθελα να σου περιγράψω πως έχει η κατάσταση.

 

Οχι δεν πειράζει τουλάχιστον απάντησες...το μόνο θέμα είναι άιντε περιμένεις θα έρθει όμως τόσο κοντά όσο ακουγεται η θα περιμένουμε πάλι κανένα χρόνο?βέβαια δεν υπάρχει συσκευή που να αντιπροσωπευει την Samsung στην Ευρώπη αυτή την στιγμή για την σειρά note έτσι έχουνε βάση αυτά που ακούγονται...αλλά θα είναι έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν πειράζει τουλάχιστον απάντησες...το μόνο θέμα είναι άιντε περιμένεις θα έρθει όμως τόσο κοντά όσο ακουγεται η θα περιμένουμε πάλι κανένα χρόνο?βέβαια δεν υπάρχει συσκευή που να αντιπροσωπευει την Samsung στην Ευρώπη αυτή την στιγμή για την σειρά note έτσι έχουνε βάση αυτά που ακούγονται...αλλά θα είναι έτσι?

 

Αδυνατώ να πιστέψω ότι και αυτή την φορά δεν θα κυκλοφορήσει Ευρώπη. Θα έρθει σίγουρα Ευρώπη. Το εγχείρημα με το 5αρι ήταν ένα πείραμα για την σαμσουνγκ το οποίο δεν της βγήκε πιστεύω με το να μην το διάθεσει στην ευρωπαϊκή αγορά. Ε δεν πιστεύω να κάνει το ίδιο λάθος. Το αργότερο πιστεύω Σεπτέμβρη να το έχεις στα χέρια σου.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το Note 5 920CD 32αγορασμενο απο το Hedy.gr το οποιο παρεπιμπτοντως είναι πολυ καλο και εξυπηρετικο. Το θέμα είναι οτι μετα την αναβάθμιση σε 6.01 χαθηκαν όλα τα στοιχεία του s-pen ( air command) και απο oτι είδα και στο xda έχει συμβεί και σε αλλους. Και μπορεί η διαχείριση ενέργειας να είναι πολυ καλύτερη και να ρολαρει καλύτερα αλλά όσοι πήραν συνειδητα το Note το πήραν για το πενάκι. Προσοχή σε όλους λοιπόν πριν αναβαθμίσουν. <ετοιμάζομαι για downgrade μάλλον δυστυχώς.
Link to comment
Share on other sites

Πάντα όταν υπάρχουν μεγάλες αναβαθμίσεις πχ από 5 σε 6 Ναι πρέπει να κάνουμε hard reset

 

OK. Αν και συνήθως δεν έκανα ελπίζω να είναι αυτό και να γλιτώσω τον κόπο. Δοκιμάζω και επανερχομαι. Thanks anyway

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εσείς που γνωρίζετε παραπάνω μπορείτε να παραθέσετε κάποιο λινκ για 64gb note5 silver titanium...?

 

Εννοείται έκδοση sm-n920c για να παίζει 100% σε όλα Ελλάδα...το δικαρτο δεν με ενδιαφερει

 

Ψαξε προς Μοσχα μερια εμενα μου το εφεραν δωρο και με μεγαλη μου χαρα ειδα οτι ειναι το 64 GB .Το κακο ειναι οτι ακομη δεν μου εχει ερθει η αναβαθμιση σε ΜΜ.Ειναι το 920 C

Link to comment
Share on other sites

Παιδά έχω το N9208 από Μαλαισία και μου ήρθε update 340 mb. Υποθέτω θα είναι η ΜΜ . θα έχω ελληνικά στο πενάκι ? Επίσης χρειάζεται να κάνω κάτι για να μην χάσω αρχεία ή φωτογραφίες ? Σημειώνω ότι δεν έχω κάνει root
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να ειναι update της 5.1.1 συμφωνα με το sammobile..κ γω περιμενω ΜΜ αλλα δεν το βλεπω

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Samsung Galaxy Note 6: Πρώτα τεχνικά χαρακτηριστικά και επιβεβαίωση (;) για Ευρώπη

http://www.techgear.gr/samsung-galaxy-note-6-specs-and-european-edition-106423/#more-106423

Konstantinos Metaxas - 6972727220
Link to comment
Share on other sites

παντως εγω με 9208 και με το νεο update πανω σε Lolipop ειδε μεγαλη διαφορα στην μπαταρια. 2 ωρες οθονη στο 57%, πολυ καλα.
Link to comment
Share on other sites

παιδια,ερωτηση,φιλος εχει το Note στο titanium χρωμα,μετα απο πτωση του εσπασε η πλατη,εχει καποιος υποψιν του καποιο μαγαζι απο ελλαδα να παραγγειλουμε το ανταλλακτικο?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

παιδια,ερωτηση,φιλος εχει το Note στο titanium χρωμα,μετα απο πτωση του εσπασε η πλατη,εχει καποιος υποψιν του καποιο μαγαζι απο ελλαδα να παραγγειλουμε το ανταλλακτικο?

Για ρίξε μια ματιά εδώ

http://itechstore.gr/index.html

Link to comment
Share on other sites

παιδια,ερωτηση,φιλος εχει το Note στο titanium χρωμα,μετα απο πτωση του εσπασε η πλατη,εχει καποιος υποψιν του καποιο μαγαζι απο ελλαδα να παραγγειλουμε το ανταλλακτικο?

Καλησπέρα σου ,εγώ έχω το χρυσό και είχα πάθει το ίδιο,πήρα την αντιπροσωπία τις Samsung στην Θεσσαλονίκη,μου είπαν δεν έχουν Ανταλλακτικό ακόμα!!!

Οπότε με 25 ευρώ παρήγγειλα από έναν πωλητή στο Alliexpress το ανταλλακτικό,το έβαλα,και από τότε είμαι ευχαριστημένος. Ίδια αίσθηση και εμφάνιση με το γνήσιο.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι... έχει παρατηρήσει κανείς μεγάλο battery drain λόγω wifi (πχ το βράδυ, χωρίς να γίνεται κάτι συγκεκριμένο)?
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι... έχει παρατηρήσει κανείς μεγάλο battery drain λόγω wifi (πχ το βράδυ, χωρίς να γίνεται κάτι συγκεκριμένο)?

Περιπου 5%-6% σε περιπου 7-8 ωρες. Οχι μεγαλο αλλα "ανεπίτρεπτο".

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Είχα μεγάλο θέμα στο wifi στο s6 edge με την 6.0.1 και το έλυσα με τον εξής τρόπο,μπείτε μέσα στην τοποθεσία με παρατεταμενο πάτημα και εκεί που λέει βελτίωση ακριβείας απενεργοποιηστε την σάρωση του wifi και του Bluetooth πλέον φτάνω σχεδόν 8 ώρες χωρίς να χάσω ούτε 1%,ελπίζω να σας βοηθήσει αυτός ο τρόπος
Link to comment
Share on other sites

Είχα μεγάλο θέμα στο wifi στο s6 edge με την 6.0.1 και το έλυσα με τον εξής τρόπο,μπείτε μέσα στην τοποθεσία με παρατεταμενο πάτημα και εκεί που λέει βελτίωση ακριβείας απενεργοποιηστε την σάρωση του wifi και του Bluetooth πλέον φτάνω σχεδόν 8 ώρες χωρίς να χάσω ούτε 1%,ελπίζω να σας βοηθήσει αυτός ο τρόπος

Είσαι τεράστιος. Για να δούμε και σήμερα το βραδυ.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Σαν browser ποιον χρησιμοποιείτε? Τον stock της Samsung, τον Chrome ή άλλον? Υπάρχει διαφορά στην κατανάλωση μπαταρίας ανά browser;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...