Jump to content

Samsung Galaxy Note 5


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

7 ώρες και 55 λεπτά????

τούμπανο...βέβαια γιατί υπάρχουν και έξυπνοι πού θα το αμφισβητήσουν αυτό,κάτι πού εγινε με μένα.

Με σχεδόν 7 ώρες οθόνη,με πολύ light χρήση,δηλαδή με wifi,αμφισβητήθηκε η μέτρηση μου....αλλά OK,τι ξέρουν εκείνοι μπροστά σε μένα,πού το χρησιμοποιούσα κιόλας,καθένας με την χρήση του.

Πάντως όσο το είχα,έμεινα αρκετά ευχαριστημένος από την μπαταριά του.

Βέβαια 1 φορά μου έβγαλε σχεδόν 7 ώρες οθόνη.

Κάποιες φορές υπήρχαν παρεκκλίσεις στο θέμα αυτονομίας,π.χ,μου έπαιξε χρήση 4 και 30 λεπτά,κι άλλη φορά μου είχε παίξει 5 ώρες και τριάντα λεπτά,ακριβώς με την ίδια χρήση.

Οπως και να χει,έμεινα αρκετά ικανοποιημένος από το τηλέφωνο,αν και πήρε πόδι λόγω του ότι βρήκα καλά χρήματά να το δώσω και κατά δεύτερον,εγγύηση καπουτ,ίσως το πάρω ξανά μόλις έρθει επίσημα.

Κοιτα, τα νουμερα παιζουν παντα, ποτε δεν κανουμε την ιδια χρηση συνεχεια, καποιες φορες θα κανουμε κατι αλλο, καποιες κατι διαφορετικο και παει λεγοντας.. αλλα σε γενικα πλαισια ειναι δυνατο και στο κομματι αυτονομια.. Γιαννη εσυ εισαι ρε φιλε; :p:p:p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το έχω το note 5 εδώ και 2 μήνες αλλά δεν το χάρηκα καθόλου.Το παρήγγειλα απο mobileshop.eu τον Οκτώβριο,μου ήρθε μετά απο 10 ημέρες.Καταπληκτικί κινητό.Έκανα το τσεκ όταν το πήρα αλλα δεν έδωσα βάση στην κάμερα γιατί μου φάνηκε μια χαρά.Μετά απο 2 εβδομάδες άψογης χρήσης παρατήρησα οτι η κάμερα δεν εστίαζε κανονικά με αποτέλεσμα να βγάζει θολές φωτογραφίες.Επικοινωνώ με το mobileshop επειδή είχα εγγύηση καταστήματος και μου λένε να το στείλω στο service τους.Το στέλνω,μετά απο 2 εβδομάδες μου λένε έγινε και θα μου το στείλουν.Το παραλαμβάνω μετά απο άλλες 2 εβδομάδες(μακρια απο την gls courrier-απο τις πιο αργές εταιρείες) το ανοίγω και η κάμερα είχε το ίδιο πρόβλημα.Τους παίρνω τηλέφωνο έξαλλος και ζήτησα αντικατάσταση και μου λένε στείλτε το και θα το δούμε.Το έστειλα και απαίτησα να μου το επιστρέψουν με ups η με άλλη κούριερ.Χθες έλαβα email οτι το κινητό εγίνε και οτι θα σταλεί με gls.Ξαναμίλησα μαζί τους και τους είπα οτι άλλα ζήτησα και άλλα εγίναν.Ως προς το κινητό μου είπαν οτι αν ξαναέχει το ίδιο πρόβλημα θα το αλλάξουν και όσο για την μεταφορική συνεργάζονται με την gls.Τους απεκάλεσα ερασιτέχνες και οτι τουλάχιστον απο εμένα δεν θα ξαναπάρουν ευρω.Απαίσια συμπεριφορά.Έχω στην ουσία πληρώσει 700 ευρω εδω και 2 μήνες και το έχω στην κατοχή μου 2 εβδομάδες κανονικής χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τεχνικός στην Ελλάδα που να παραγγέλνει ανταλλακτικά από εξωτερικό εκτός Ευρώπης και να επισκευάζει Note 5?
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τεχνικός στην Ελλάδα που να παραγγέλνει ανταλλακτικά από εξωτερικό εκτός Ευρώπης και να επισκευάζει Note 5?

 

Στην σμαρτεκ που πηρα τους ειπα να το ανοιξουν με δικια μου ευθυνη και να βαλουν καμερα απο s6 edge plus μιας και ειναι η ιδια..μου ειπαν δεν μπορουν ..αν ερθει και ειναι οκ δεν υπαρχει θεμα αλλα το θεμα ειναι να μην μου το εκαναν απλα ενα wipe data/hard reset οπως την πρωτη φορα!

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τεχνικός στην Ελλάδα που να παραγγέλνει ανταλλακτικά από εξωτερικό εκτός Ευρώπης και να επισκευάζει Note 5?

 

Υπάρχουν κάποιοι που μπορούν να το φτιάξουν ,όπως ανέφερες φέρνουν τα ανταλλακτικα απο έξω και το επισκευάζουν .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα αυτο. Μηπως θελει η Samsung να καταργησει τη σειρα Note, τωρα που ολες οι συσκευες εγιναν 5.7 ιντσες?

 

http://www.sammobile.com/2016/01/15/samsung-patent-s-pen-cover/

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα αυτο. Μηπως θελει η Samsung να καταργησει τη σειρα Note, τωρα που ολες οι συσκευες εγιναν 5.7 ιντσες?

 

http://www.sammobile.com/2016/01/15/samsung-patent-s-pen-cover/

 

Το διαβασα και εγω αυτο προχθες! Αν γινει κατι τετοιο και "ψαχνεται" να καταργησει την σειρα Νοτε(ηδη Νοτε 5 Ευρωπη γιοκ) δεν ξανα παιρνω σαμη ποτε ξανα θα μεινω με το Νοτε 4 και μετα παμε για αλλη εταιρια!

Link to comment
Share on other sites

Το διαβασα και εγω αυτο προχθες! Αν γινει κατι τετοιο και "ψαχνεται" να καταργησει την σειρα Νοτε(ηδη Νοτε 5 Ευρωπη γιοκ) δεν ξανα παιρνω σαμη ποτε ξανα θα μεινω με το Νοτε 4 και μετα παμε για αλλη εταιρια!

 

Και γω. Πηγα Samsung μονο για τα Note :mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς αναβάθμιση με ota?έχω δει στο δικό μου ότι έχει το samobile αναβάθμιση αλλά δεν μου δείχνει κάτι. Είναι από Ιράν το τηλ. Dual sim n920c.
SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

χμμμμμμμμ.απο οτι βλεπω και ακουω η συσκευη θα αργησει να ερθει στο ελλαντα.και αν και οταν ερθει για πολλους και διαφορους λογους θα κανει μεταξυ 700-750. λιγο πριν την κυκλοφορια του s7 και μισο χρονο πριν το καινουριο νοτελι.εεγυηση σιγουρα παιζει μεγαλο ρολο αλλα αν ζουμε με τον φοβο οτι θα παθει κατι δεν παιρνουμε και συσκευη σ αυτην την τιμη.ειμαι ακομα ακομα μετο νοτε 4 και σκεφτομαι για αναβαθμιση.

βρηκα μια ακρη για αγορα καινουριου N920C silver απ εξω γυρω στα 530 με την αποστολη και μου εχουν μπει μυρμηγκια στα χερια.το 4αρι μπορει να πουληθει πιστευω στα 350+ αρα με ενα 170αρι κανω αναβαθμιση.

εσεις πως το βλεπετε αυτο?

Link to comment
Share on other sites

χμμμμμμμμ.απο οτι βλεπω και ακουω η συσκευη θα αργησει να ερθει στο ελλαντα.και αν και οταν ερθει για πολλους και διαφορους λογους θα κανει μεταξυ 700-750. λιγο πριν την κυκλοφορια του s7 και μισο χρονο πριν το καινουριο νοτελι.εεγυηση σιγουρα παιζει μεγαλο ρολο αλλα αν ζουμε με τον φοβο οτι θα παθει κατι δεν παιρνουμε και συσκευη σ αυτην την τιμη.ειμαι ακομα ακομα μετο νοτε 4 και σκεφτομαι για αναβαθμιση.

βρηκα μια ακρη για αγορα καινουριου N920C silver απ εξω γυρω στα 530 με την αποστολη και μου εχουν μπει μυρμηγκια στα χερια.το 4αρι μπορει να πουληθει πιστευω στα 350+ αρα με ενα 170αρι κανω αναβαθμιση.

εσεις πως το βλεπετε αυτο?

 

Μια χαρα εισαι, προχωρα αφοβα για note5 !!

530 ειναι εκπληκτικη τιμη, τσεκαρε μονο οτι θα ειναι σφραγισμενο. Και γω το N920c εχω και ειναι σουπερ!

Και 300 να πουλησεις το note 4 μην το σκεφτεις.

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε κανένα αξιόπιστο κατάστημα για αγορά από εξωτερικό. Από εδώ το έχει αγοράσει κανείς;

 

http://gr.mobileshop.eu/phablets/samsung/galaxy-note-5-dual-sim-n920cd-%CE%86%CF%83%CF%80%CF%81%CE%BF/

Edited by arish
Link to comment
Share on other sites

Για πείτε κανένα αξιόπιστο κατάστημα για αγορά από εξωτερικό. Από εδώ το έχει αγοράσει κανείς;

 

http://gr.mobileshop.eu/phablets/samsung/galaxy-note-5-dual-sim-n920cd-%CE%86%CF%83%CF%80%CF%81%CE%BF/

δες την προηγουμενη σελιδα το σχολιο μου στο τελος περιπου!

Link to comment
Share on other sites

To Note 3 το ειχα παρει Μαιο και Σεπτεμβρη εβγαινε το 4. Δε με πειραξε καθολου, ισα ισα το ειχε και 400 ευρω το skroutz, οποτε το τσιμπησα. Απο τη στιγμη που δεν περιμενουμε αλλαγες στο Note 6(οπως δεν ειχαμε αλλαγες ουσιαστικες απο το 3 στο Note 4) νομιζω οτι δε θαχει κανεις προβλημα αν το παρει Φεβρουαριο(εφοσον ερθει επισημα here) ;);)
Link to comment
Share on other sites

Το έχω το note 5 εδώ και 2 μήνες αλλά δεν το χάρηκα καθόλου.Το παρήγγειλα απο mobileshop.eu τον Οκτώβριο,μου ήρθε μετά απο 10 ημέρες.Καταπληκτικί κινητό.Έκανα το τσεκ όταν το πήρα αλλα δεν έδωσα βάση στην κάμερα γιατί μου φάνηκε μια χαρά.Μετά απο 2 εβδομάδες άψογης χρήσης παρατήρησα οτι η κάμερα δεν εστίαζε κανονικά με αποτέλεσμα να βγάζει θολές φωτογραφίες.Επικοινωνώ με το mobileshop επειδή είχα εγγύηση καταστήματος και μου λένε να το στείλω στο service τους.Το στέλνω,μετά απο 2 εβδομάδες μου λένε έγινε και θα μου το στείλουν.Το παραλαμβάνω μετά απο άλλες 2 εβδομάδες(μακρια απο την gls courrier-απο τις πιο αργές εταιρείες) το ανοίγω και η κάμερα είχε το ίδιο πρόβλημα.Τους παίρνω τηλέφωνο έξαλλος και ζήτησα αντικατάσταση και μου λένε στείλτε το και θα το δούμε.Το έστειλα και απαίτησα να μου το επιστρέψουν με ups η με άλλη κούριερ.Χθες έλαβα email οτι το κινητό εγίνε και οτι θα σταλεί με gls.Ξαναμίλησα μαζί τους και τους είπα οτι άλλα ζήτησα και άλλα εγίναν.Ως προς το κινητό μου είπαν οτι αν ξαναέχει το ίδιο πρόβλημα θα το αλλάξουν και όσο για την μεταφορική συνεργάζονται με την gls.Τους απεκάλεσα ερασιτέχνες και οτι τουλάχιστον απο εμένα δεν θα ξαναπάρουν ευρω.Απαίσια συμπεριφορά.Έχω στην ουσία πληρώσει 700 ευρω εδω και 2 μήνες και το έχω στην κατοχή μου 2 εβδομάδες κανονικής χρήσης.

Μάλλον έπεσες σε περίπτωση. Εγώ είχα πάρει ένα ασήμι σε 10 μέρες το είχα και βγήκε άψογο...

Τουλάχιστον είχες εγγύηση. Από άλλα καταστήματα τύπου eBay κλπ θα έκανε πολύ παραπάνω χρόνο να φτιαχτεί

 

Note 5 είναι πρόβλημα στον τομέα εγγύησης. Εγώ φυσικά και δεν θα έπαιρνα note 5 εφόσον δεν έρχεται Ευρώπη . Πήρες το ρίσκο σου όπως οι περισσότεροι που αγοράζουν note 5.

Και η τιμή απο το συγκεκριμένο κατάστημα είναι αρκετά καλή. Πριν μια βδομάδα το είχε 654....

 

Επέστρεψα σε edge plus και έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα ισχυει οτι το δινει καλη τιμη..Αλλα αυτο που με εβγαλε εκτος εαυτπυ ηταν η συμπεριφορα τους..Την πρωτη φορα που το εστειλα πισω το μονο που εκαναν ηταν hard reset που το κανω και μονος μου.Ποιος ο λογος να το εστελνα σε αυτη την περιπτωση?οταν λες οτι σου προσφερω εγγυηση πωλητη να την τιμας!ο μονπς λογος που τους διαλεξα ηταν αυτος αλλα στην τελικη απο οτι βλεπω δεν εχει νοημα.Θα φανει οταν μου ερθει.αν δεν διορθωθει δεν ξερω πως να κινηθω.Ευτυχως ειμαι απο κομοτηνη και η τπυρκια οπου εισαγεται η συσκευη ειμαι διπλα.Αλλιως σκεφτομαι να το σκοτωσω σε τιμη και να παρω το edge plus.θα δω
Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε κανένα νέο για την έκδοση 6.0;

Τι απαράδεκτα πράγματα είναι αυτά ρε παιδιά φέτος με τις αναβαθμίσεις των top συσκευών;

Are you with Us?
Link to comment
Share on other sites

Είναι που είναι απαράδεκτες οι αναβαθμίσεις στο αντρόιντ μας αργούν και παραπάνω

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα εισαι, προχωρα αφοβα για note5 !!

530 είναι εκπληκτική τιμή, τσεκαρε μονο οτι θα ειναι σφραγισμενο. Και γω το N920c εχω και ειναι σουπερ!

Και 300 να πουλήσεις το note 4 μην το σκεφτεις.

 

 

Θα συμφωνήσω απόλυτα!:)

όσο καλό και να είναι το Note 4 (και το note Edge), το Note 5 δεν παύει να είναι νέο μοντέλο. 64bit με 4gb ram ddr4 μνήμη από μόνα τους κάνουν τη διαφορά.

Όσο για την εγγύηση, καταλαβαίνω απόλυτα την ανησυχία, αλλά σκέψου ότι και το 4άρι αν γράψει Knox, στην ίδια μοίρα θα είναι..., οπότε ένας λόγος παραπάνω να το rootάρεις άφοβα και να το χαρείς ακόμα περισσότερο!

Από την άλλη, κι εγώ κολλημένος με τη samsung δεν είμαι. Απλά είμαι λάτρης του stylus και της συνολικής εικόνας ενός note.

Συσκευές καλές και καλύτερες ακόμα βεβαίως και υπάρχουν. Αλλά το τί πραγματικά σου ταιριάζει και σε κάνει να νιώθεις ωραία κρατώντας το και κάθε φορά που το χρησιμοποιείς, είναι καθαρά προσωπικό και υποκειμενικό...

Κάνε την αλλαγή και δεν θα το μετανιώσεις... Ψυχολογικό είναι καθαρά το όποιο θέμα ενδοιασμού (πλέον του οικονομικού βεβαία...).

Link to comment
Share on other sites

Ο ενδοιασμος δεν ειναι μονο ψυχολογικος. Οι ευρωπαϊκες συσκευες με knox 0x1 δεν εχουν εγγυηση μεν, αλλα επισκευαζονται με το αναλογο κοστος απο ολα τα επισημα σερβις της σαμσουνγκ πανευρωπαϊκα. Ολα τα νοτε5 που εχουν εισαχθει στην Ευρωπη δεν αναλαμβανονται καν για επισκευη απο κανενα επισημο σερβις. Ουτε θα αναλαμβανονται αν ποτε ερθει το νοτε5 επισημως στην Ελλαδα, γιατι δεν ειναι ευρωπαϊκα.

Οσοι λοιπον εχουν ασιατικες ή αφρικανικες συσκευες δεν θα μπορουν να αλλαξουν ουτε μπαταρια στο επισημο σερβις. Ή θα πρεπει να τα στειλουν στη χωρα αγορας ή να βασιστουν σε καποιο αλλο ανεπισημο σερβις.

Νομιζω οτι αυτο πρεπει να γινει τελειως ξεκαθαρο για μια συσκευη που κοστιζει πανω απο €600.

Link to comment
Share on other sites

Όταν και εάν θα έρθει θα φτιάχνονται και εδώ εάν υπάρχουν ανταλλακτικά. Απλά αναλαμβάνει το κόστος ο πελάτης.
Link to comment
Share on other sites

Πριν 2 μηνες ρωτησα στη σμαρτεκ και μου ειπαν οτι τις μη ευρωπαϊκες συσκευες (οχι μονο το νοτε5 αλλα ολες γενικως) δεν αναλαμβανουν να τις επισκευασουν καθολου, ακομα και με επιβαρυνση του πελατη. Αυτος ηταν και ο βασικος λογος που προτιμησα το νοτε4.

Δεν ξερω αν απο τοτε εχουν αλλαξει πολιτικη. Σε καθε περιπτωση οσοι ψηνεστε να το παρετε καντε τους ενα τηλεφωνο ωστε να ειστε σωστα ενημερωμενοι.

Link to comment
Share on other sites

Ισως θα έπρεπε στο 1ο ποστ να γραφτεί ορθα κοφτα, οτι το επίσημο service δε θα αναλάβει την επισκευή, ουτε αν εισαχθει καποτε εδω το κινητο, ουτε επι πληρωμής. Αυτο εχει ξεκαθαρίστει απόλυτα για οποιον διαβάζει, αλλά καθε καινούργιος ξανα ξεκινα την ιδια συζήτηση αμφισβητοντας το γιατι ετσι θελει να νομιζει, μιας και δεν το εχει διαβάσει προφανώς...
Link to comment
Share on other sites

Σπουδαια νεα !......μενει η προσθηκη MicroSD,εναλλαξιμη μπαταρια κι επιτελους κυκλοφορια στην Ευρωπη.... :p:p:lol::lol::lol::lol:

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...