Jump to content

Samsung Galaxy Note 5


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου το δίνουν από την εταιρία μου την άλλη βδομάδα.

Είχα το Note 4 και τώρα το S6, θεωρώ ότι το κινητό είναι ο τέλειος συνδυασμός, λειτουργίες Note με καταπληκτική ποιότητα κατασκευής.

 

Το περιμένω με αγωνία :)

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπάρχει ξεχωριστό site για Αγγλία και ξεχωριστό για Γερμανία όπου οι συναλλαγές εκτελούνται με ευρωπαϊκές τιμες και αποστέλλονται από Ευρώπη

 

 

 

Έχεις δίκαιο και σε καλή τιμή θα δοκιμάσεις να το φέρεις από εκεί;

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

...δεν στελνει Ελλαδα κανενα....ομως απο τα Ευρωπαικα

 

Γράφω και πιο πάνω αν διαβάσεις, ότι το θέμα της αποστολής ξεπερνιέται μεσω mailboxde που σου δίνει γερμανική διεύθυνση για να πάει αρχικά το πακέτο και μετά στο προωθούν Ελλάδα. Όσοι είχαν ασχοληθεί με παραγγελίες oneplus γνωρίζουν..

 

Προσωπικά θα περιμένω black Friday και αν δεν βγει κάποια καλή προσφορά εκεί μέσα στα Χριστούγεννα πιστεύω θα υπάρξει κάπου σε καλύτερη τιμή από τα 600€.

 

Πριν σκάσουν κάποιοι 800αρια στους καλοθελητες ας ψαχτουν λίγο..

Edited by equi
s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Γράφω και πιο πάνω αν διαβάσεις, ότι το θέμα της αποστολής ξεπερνιέται μεσω mailboxde που σου δίνει γερμανική διεύθυνση για να πάει αρχικά το πακέτο και μετά στο προωθούν Ελλάδα. Όσοι είχαν ασχοληθεί με παραγγελίες oneplus γνωρίζουν..

 

Προσωπικά θα περιμένω black Friday και αν δεν βγει κάποια καλή προσφορά εκεί μέσα στα Χριστούγεννα πιστεύω θα υπάρξει κάπου σε καλύτερη τιμή από τα 600€.

 

Πριν σκάσουν κάποιοι 800αρια στους καλοθελητες ας ψαχτουν λίγο..

Και να βγει καλύτερη προσφορα από τα 600eur με τον φόρο και μεταφορικά δεν θα γλιτώσεις τίποτε οποτε δεν θα το σύστηνα εκτος και αν έχετε συγγενή που έρχεται από εκεί.

NOKIA 3310 - NOKIA 3330 - NOKIA 6600 - NOKIA 6630 - SE P990i - Imate jasjar - NOKIA N95 - Sony Ericsson W800 - HTC Touch Pro - LG Secret - NOKIA N70 - HTC HD2 - Samsung Galaxy ACE - HTC ONE X - iPhone 5 - LG G2 - NOKIA Lumia 1520 - Moto X - iPhone 6 - Note 5 - iPhone 6S - S7 Edge
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι χρόνους πιάνετε στο note 5 σας? On screen time συνηθως?

Εγω γύρω στις 4 ωρες με 2 καρτες σιμ, και τώρα δοκιμαστικά δουλεύω μόνο μια σιμ και ειμαι στο 40% περίπου με 3.5 ωρες onscreen

Έχω το swype home button, το battery doctor και το clean Master (με το iswipe ενεργό..

http://i66.tinypic.com/jr4m83.png

http://i64.tinypic.com/55o0ld.png

Edited by Peronoforos
Link to comment
Share on other sites

Το εχεις με δεδομένα συνεχώς/Xρήση wifi?

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

ναι και τα 2. κυριως με χρηση wifi το δουλεύω για ίντερνετ και λίγο youtube.

 

Φυσιολογικοί χρόνοι. Από τους σημαντικότερους λόγους, αν όχι ο πιο σημαντικός, είναι το πόσο καλό ή καλό σήμα κινητής έχεις στους χώρους που κινησε. Έχω παρατηρήσει τεράστια διαφορά battery draining Όταν έχω κακό σήμα.

 

Ίσως αν απενεργοποιήσεις και τις εφαρμογές που ανέφερες να έχεις και κάτι καλύτερο...Είναι γνωστό πλέον ότι τα battery applications περισσότερο κακό κάνουν πάρα καλό.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε το Νote 5 πως το βλεπετε στην αφη, σε σχεση με το Edge Plus? Ποιο σας αφηει καλυτερη αισθηση overall? Εχω το Note 3 και εχω προβληματιστει σχετικα με ποια συσκευη πρεπει να αγορασω!:D:D
Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε το Νote 5 πως το βλεπετε στην αφη, σε σχεση με το Edge Plus? Ποιο σας αφηει καλυτερη αισθηση overall? Εχω το Note 3 και εχω προβληματιστει σχετικα με ποια συσκευη πρεπει να αγορασω!:D:D

 

η διαφορά είναι το πενάκι...... στην αφή είναι το ίδιο σχετικά. αν και προσωπικά με ενοχλούσε κάποιες φορές η edge οθόνη, γιατί πολλές φορές όπως το έπιανα έβρισκα οθόνη με τα δάχτυλα στο πλάι

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε το Νote 5 πως το βλεπετε στην αφη, σε σχεση με το Edge Plus? Ποιο σας αφηει καλυτερη αισθηση overall? Εχω το Note 3 και εχω προβληματιστει σχετικα με ποια συσκευη πρεπει να αγορασω!:D:D

 

Το νοτε έχει καλύτερο grip. Ειδικά όταν πας να το πιάσεις από ένα τραπέζι.

Κατά τα άλλα, αν μιλάς για touch sensitivity σε κορυφαία επίπεδα.

Μαζί με τα κορυφαία Samsung και κανα 2 HTC σε αφή παίζουν μπάλα μόνα τους. Ακόμα καλύτερα και από iPhone...

Link to comment
Share on other sites

Τελεια, τωρα το μονο που μενει ειναι να ερθει το Note 5 απο δω μερια! Με την χρεωστκη μου καρτα δε μπορω να αγορασω online και το κολπο με το paypal δε μου πιανει.

 

Cant wait!!! :D:D

 

PS.

Αν σκασει σε κανενα μαγαζι ριξτε μια ειδοποιηση εδω να χαρουμε!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις θέμα σε οποια έκδοση και να πας από αυτές τις δυο.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Και οι περισσότερες εκδόσεις παίζουν κανονικά πλέον παιδιά.

Πχ 9208 όλα φουλ ελληνικα και 4g παντού, χωρίς πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Και οι περισσότερες εκδόσεις παίζουν κανονικά πλέον παιδιά.

Πχ 9208 όλα φουλ ελληνικα και 4g παντού, χωρίς πρόβλημα...

 

Εγω ακόμα δεν βρήκα πάντως πως να περάσω ελληνικά στο spen χωρίς να κάνω ρουτ....

Μάλλον θα πάω προς ρουτ μεριά... Έλεγα μήπως βρω κάποιο κόλπο για το ταιβανεζικο απλά φλασερνοντας με Odin αλλά από ότι κατάλαβα αν φλασαρεις σε ταιβανεζικο τη ρομ Μαλαισίας θα υπάρχει πρόβλημα..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για το ποτέ θα έρθει Ελλάδα είναι χλωμό το τοπίο σωστά;

Κάποιοι λένε αρχες του 2016 αλλά κανείς δεν ξέρει σίγουρα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Εγω ακόμα δεν βρήκα πάντως πως να περάσω ελληνικά στο spen χωρίς να κάνω ρουτ....

Μάλλον θα πάω προς ρουτ μεριά... Έλεγα μήπως βρω κάποιο κόλπο για το ταιβανεζικο απλά φλασερνοντας με Odin αλλά από ότι κατάλαβα αν φλασαρεις σε ταιβανεζικο τη ρομ Μαλαισίας θα υπάρχει πρόβλημα..

 

Οχι δε γινεται ρομ Μαλαισιας σε Ταιβαν originated.

Root και κανεις παπαδες...

Προσωπικα με τη ρομ του Ρωσου ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Το τηλεφωνο ειναι βραχος, εχω παραμετροποιησει τη συσκευη μου στο βαθμο που θελω...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια παρατήρησε κανείς lag στο swift key ? Αργεί αρκετα σε σχέση με το Samsung να ξεκινήσει η εφαρμογή . Το άλλαξα σε touch pal και είναι ένα κλικ πάνω. Επισης έχει ωραία θέματα και πιο άνετο πληκτρολόγιο... Edited by Peronoforos
Link to comment
Share on other sites

Παιδια παρατήρησε κανείς lag στο swift key ? Αργεί αρκετα σε σχέση με το Samsung να ξεκινήσει η εφαρμογή . Το άλλαξα σε touch pal και είναι ένα κλικ πάνω. Επισης έχει ωραία θέματα και πιο άνετο πληκτρολόγιο...

 

καλησπέρα,

Από την πρώτη στιγμή που το πήρα έβαλα το swift keyboard. Δεν έχω δει καθόλου lag.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

Από την πρώτη στιγμή που το πήρα έβαλα το swift keyboard. Δεν έχω δει καθόλου lag.

 

Lag εννοώ στην ταχύτητα εκκίνησης του πληκτρολογίου. Ο στοκ είναι πιο γρήγορος. Ο swiftkey κάνει 2 με 3 Δευτερολεπτα

Link to comment
Share on other sites

Lag εννοώ στην ταχύτητα εκκίνησης του πληκτρολογίου. Ο στοκ είναι πιο γρήγορος. Ο swiftkey κάνει 2 με 3 Δευτερολεπτα

 

Με την αρχικη ρομ του νοτε 5 ειχα σοβαρα θεματα στη χρηση του swiftkey (το ειχα γραψει ξανα). Με τη ρομ του Ρωσου και τον kernel που εχω πεταει...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...