Jump to content

PHONE PLUS III-ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΣΕ ΕΠΑΦΕΣ & SMS ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!


panaros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εντάξει το κατέβασα όλα καλά, αλλά η αναζήτηση των επαφών δεν γίνεται στα ελληνικά!!!!

 

Ενώ επιλέγω τα gr στην επιλογή της γλώσσας, ελληνικά δεν βλέπω πουθενα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 120
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλό είναι το phone plus αλλά δεν έχει Τ9, άσε που κάνει πολύ θόρυβο κατά την πληκτρολόγηση!!! Είναι όμως η μόνη λύση προς το παρόν για να γράφεις 160 χαρακτήρες. έχω ψάξει πολύ και δεν βρήκα άλλη.

 

το προγραμμα εχει ενσωματομενο τ9!!!ειναι ομως στα αγγλικα.παρ'ολα αυτα αν εχετε τις επαφες σας στα ελληνικα και διαβασετε README που εχει μεσα οδηγιες για τη χρηση θα δειτε οτι πατωντας μια φορα το καθε κουμπι σας δειχνει στο πλαι την αντιστοιχη επαφη...

To Know the Cause Of Things!
Link to comment
Share on other sites

Ενώ επιλέγω τα gr στην επιλογή της γλώσσας, ελληνικά δεν βλέπω πουθενα

 

που τα επιλεγεις;αν εχεις ως default language τα ελληνικα,θα στα βγαλει.και αν οχι πατα εκει δεξια που λεει english και θα γινει ελληνικα (το πληκτρολογιο).αν δεν γινεται ισως δεν περασες το αρχειο ελληνικων στο σωστο directory...tou phone plus.μεσα στο ppc σου στο \program files\phone plus πρεπει να υπαρχει ενα αρχειο που να λεει english και ενα αλλο που να λεει greek!

 

 

@elenakor +andreasarc

επιπλεον αν θελετε αναζητηση επαφων στις ρυθμισεις βαλτε search by last name.ετσι το εχω και ολα μια χαρα...

To Know the Cause Of Things!
Link to comment
Share on other sites

που τα επιλεγεις;αν εχεις ως default language τα ελληνικα,θα στα βγαλει.και αν οχι πατα εκει δεξια που λεει english και θα γινει ελληνικα (το πληκτρολογιο).αν δεν γινεται ισως δεν περασες το αρχειο ελληνικων στο σωστο directory...tou phone plus.μεσα στο ppc σου στο \program files\phone plus πρεπει να υπαρχει ενα αρχειο που να λεει english και ενα αλλο που να λεει greek!

 

 

@elenakor +andreasarc

επιπλεον αν θελετε αναζητηση επαφων στις ρυθμισεις βαλτε search by last name.ετσι το εχω και ολα μια χαρα...

 

Αυτό το ξέρω και δουλεύει μια χαρά... Το πρόβλημά μου είναι στην σύνταξη του sms ότι δεν έχει Τ9.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει το διόρθωσα, απλά παρουσίασε μια σχετική καθυστερηση αυτο ήταν όλο.... ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια....

Ξέρει κανείς αν μπορώ να μεταφέρω τα sms στον υπολογιστή προς αποθήκευση και να ναι πως;

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει το διόρθωσα, απλά παρουσίασε μια σχετική καθυστερηση αυτο ήταν όλο.... ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια....

Ξέρει κανείς αν μπορώ να μεταφέρω τα sms στον υπολογιστή προς αποθήκευση και να ναι πως;

 

Νομιζω πως αυτο που ζητας γινεται με το Jeyo Mobile αλλα δεν ειμαι σιγουρος

iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
ρε παιδιά το έκανα εγκατάσταση αλλα το εικονίδιο για να το τρέξω δεν υπάρχει πουθενά!:wacko: έτρεξα το cab αρχείο! τι παίζεται?:(
Link to comment
Share on other sites

προς τον mod ή οποιον διεγραψε τα ποστ μου και μαζι και αλλων παιδιων:αν ηταν λαθος μου να βαλω λινκ για δοκιμη του προγραμματος ζητω συγνωμη αλλα ανεφερα οτι ηταν για δοκιμη και δεν ηταν και direct link...Αφου ενοχλουσε ομως θα θεωρουσα οτι ειναι πιο δημοκρατικο:X να μας προειδοποιησετε, να μας ζητησετε να τα διορθωσουμε ή εστω να μας πειτε οτι τα σβησατε.ειναι ασχημο να συνδεεσαι και να βλεπεις τα ποστ σου να λειπουν και το thread 1-2 σελιδες πισω...φιλικα xsiv74
To Know the Cause Of Things!
Link to comment
Share on other sites

προς τον mod ή οποιον διεγραψε τα ποστ μου και μαζι και αλλων παιδιων:αν ηταν λαθος μου να βαλω λινκ για δοκιμη του προγραμματος ζητω συγνωμη αλλα ανεφερα οτι ηταν για δοκιμη και δεν ηταν και direct link...Αφου ενοχλουσε ομως θα θεωρουσα οτι ειναι πιο δημοκρατικο:X να μας προειδοποιησετε, να μας ζητησετε να τα διορθωσουμε ή εστω να μας πειτε οτι τα σβησατε.ειναι ασχημο να συνδεεσαι και να βλεπεις τα ποστ σου να λειπουν και το thread 1-2 σελιδες πισω...φιλικα xsiv74

 

Συμφωνω και εγω απολύτως

μια ενημέρωση θα ηταν το πιο σωστό

Πολυ αργότερα βλέπεις οσα είδες
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας επειδή έχω χαθεί με όλα αυτά τα προγράμματα και τα ποστς, αν κατάλαβα λοιπόν καλά με το PhonePlus III θα μπορώ να γράφω και να στέλνω sms με 160 χαρακτήρες και να διαχειρίζομαι τις επαφές μου στα ελληνικά? Και δουλεύει σε όλες τις WM5 PPCPE συσκεύες?

Δλδ αν εγώ πάρω πχ. το gigabyte g-smart τότε θα δουλεύει σωστά το πρόγραμμα? Κάνει κάποιο συγχρονισμό με το outlook στο πισί για να του μεταφέρω τις επαφές? Υπάρχει κάποιο αντίστοιχο freeware ή opensource προγραματάκι σαν αυτό?

Συγνώμη αν λέω κοτσάνες αλλά είμαι κάπως νέος στο θέμα των PPC κινητών μιας και θέλω να αντικαταστήσω το smartphone μου. :O

Ευχαριστώ :)

Proud owner of HTC P4350! :happy:
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς πράγματι να γράφεις sms με 160 χαρακτήρες. Δεν είναι πρόγραμμα διαχείρισης επαφών και δεν έχει καμία σχέση με τον συγχρονισμό. Έχει Τ9 μόνο για την αναζήτηση της επαφής και όχι για την σύνταξη του κειμένου. Όσο για το αν θα δουλεύει στο συγκεκριμένο τηλέφωνο, αν αγοράσεις την έκδοση για WM5 δεν έχει λόγο να μην δουλεύει.

Και επειδή τελευταία έχει γίνει πολύς λόγος για αυτό το πρόγραμμα και τα διάφορα links που κυκλοφόρησαν, έλεος βρε παιδιά, έχετε δώσει κάποιες εκατοντάδες ευρώ για την συσκευή, χώρια πιθανώς κάποιοι από εσάς που μπορεί να έχουν αγοράσει καμία μπαταρία παραπάνω ή κανένα φορτιστή ή κάτι άλλο και συζητάμε να βρούμε τζάμπα ένα πρόγραμμα που κάνει αγορά 14,84€ !!!!!!

Όποιος θέλει να το δοκιμάσει μπορεί να το κατεβάσει δοκιμαστικά για 15 ημέρες από το επίσημο site και μετά να το αγοράσει....

http://www.mesoftware.biz

Όσο για τα posts που διαγράφηκαν εγώ απόρησα που άργησαν τόσο να τα διαγράψουν.

 

Γεια σας επειδή έχω χαθεί με όλα αυτά τα προγράμματα και τα ποστς, αν κατάλαβα λοιπόν καλά με το PhonePlus III θα μπορώ να γράφω και να στέλνω sms με 160 χαρακτήρες και να διαχειρίζομαι τις επαφές μου στα ελληνικά? Και δουλεύει σε όλες τις WM5 PPCPE συσκεύες?

Δλδ αν εγώ πάρω πχ. το gigabyte g-smart τότε θα δουλεύει σωστά το πρόγραμμα? Κάνει κάποιο συγχρονισμό με το outlook στο πισί για να του μεταφέρω τις επαφές? Υπάρχει κάποιο αντίστοιχο freeware ή opensource προγραματάκι σαν αυτό?

Συγνώμη αν λέω κοτσάνες αλλά είμαι κάπως νέος στο θέμα των PPC κινητών μιας και θέλω να αντικαταστήσω το smartphone μου. :O

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς πράγματι να γράφεις sms με 160 χαρακτήρες. Δεν είναι πρόγραμμα διαχείρισης επαφών και δεν έχει καμία σχέση με τον συγχρονισμό. Έχει Τ9 μόνο για την αναζήτηση της επαφής και όχι για την σύνταξη του κειμένου. Όσο για το αν θα δουλεύει στο συγκεκριμένο τηλέφωνο, αν αγοράσεις την έκδοση για WM5 δεν έχει λόγο να μην δουλεύει.

Και επειδή τελευταία έχει γίνει πολύς λόγος για αυτό το πρόγραμμα και τα διάφορα links που κυκλοφόρησαν, έλεος βρε παιδιά, έχετε δώσει κάποιες εκατοντάδες ευρώ για την συσκευή, χώρια πιθανώς κάποιοι από εσάς που μπορεί να έχουν αγοράσει καμία μπαταρία παραπάνω ή κανένα φορτιστή ή κάτι άλλο και συζητάμε να βρούμε τζάμπα ένα πρόγραμμα που κάνει αγορά 14,84€ !!!!!!

Όποιος θέλει να το δοκιμάσει μπορεί να το κατεβάσει δοκιμαστικά για 15 ημέρες από το επίσημο site και μετά να το αγοράσει....

http://www.mesoftware.biz

Όσο για τα posts που διαγράφηκαν εγώ απόρησα που άργησαν τόσο να τα διαγράψουν.

 

αν εμεναν τα ποστ που διαγραφηκαν και εσυ ως τηρητης του νομου και της ταξης απορησες που αργησαν να τα σβησουν...θα εβλεπες οτι το προγραμμα το διναμε για δοκιμη και προετρεψα προσωπικα ολους να το αγορασουν αν τους αρεσει να το αγορασουν γιατι πρεπει να στηριζουμε τετοιες προσπαθειες.παντως μπορει καποιοι να υπολογιζουν τα 15 ευρω για ενα προγραμμα που θα το χρησιμοποιουν ως δευτερο για κλησεις ή μονο για κανα μηνυμα ειδικα αν γραφουν σπανια.τελος δεν θελω να ερθω σε αντιπαραθεση μαζι σου αλλα δεν ενοχληθηκα απο το οτι εσβησαν ποστ αλλα απο το τροπο...οσο για το λινκ που δινεις ειναι γνωστο και υπαρχει και στην πρωτη σελιδα.μηπως πρεπει να διαγραφει και το ποστ σου και μονο που το αναφερει;

To Know the Cause Of Things!
Link to comment
Share on other sites

@xsiv74

Αν δώσεις link σε κάποιον για cr***d πρόγραμμα και μετά του πεις "αγορασέ το" λές να πάει να το πληρώσει; Στην Ελλάδα είμαστε..... Γι' αυτό και υπενθύμισα το site του κατασκευαστή. Ας μην ξεχνάμε ότι το thread είναι από το 2004 και κάποιοι, όπως οι ίδιοι ομολογούν λόγω χρόνου πιθανώς, δεν κάθονται να διαβάσουν όλες τις σελίδες. Όσο για τον τρόπο που λες, εξ' όσων γνωρίζω δεν είναι υποχρεωμένος ο moderator να δώσει εξηγήσεις όταν ο λόγος της διαγραφής είναι προφανής. Φαντάζεσαι μέσα εδώ να αρχίσουμε να μοιράζουμε software; Θα τους κλείσουμε το μαγαζί και μάλλον δεν θα το θέλουν. Ας σεβαστούμε και αυτούς που μας δίνουν το βήμα αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Συνολική απάντηση :

 

-Το ποιος αφαιρεί τα ποστ φαίνεται σε κάθε ένα ποστ.

-Ο λόγος αφαίρεσεις επίσης είναι εμφανής.

-Ξανα-διαβάστε τους Όρους Πρόσβασης Χρήσης που αποδεχτήκατε κατά την εγγραφή σας και δεν θα χρειάζεστε καμία ενημέρωση για το τι επιτρέπεται να γράφουμε ή για το τι μπορεί να επιφέρει ποινή.

-Γνωρίζω τα περισσότερα από τα προγράμματα που έχουν κυκλοφορήσει για Pocket και Handheld PC και σας βεβαιώνω ότι όλα παρέχουν δοκιμαστικό υλικό (trial ή shareware)

 

Μην ξαναπιάσουμε το θέμα του παράνομου software, το έχουμε συζητήσει πολλές φορές κι έχω απαντήσει πολλές φορές.

Ο καθένας έχει δικαίωμα να έχει τη νοοτροπία του και να κάνει τις επιλογές του. Στο συγκεκριμένο φόρουμ όμως δεν επιτρέπονται ποστ που αφορούν στην παράνομη διακίνηση υλικού.

Σεβαστείτε το φόρουμ και μην μας φέρνετε σε δύσκολή θέση.

 

Ας συνεχίσουμε στο θέμα μας.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Dokimase kanenas to EZdial se WM5?

To exw balei se Qtek 9100 kai S200 kai kolaei molis pathsw 1-2 plhkta gia na psaksw mia epafh.

Akomh kai xwris epafes meta apo hard reset to dokimasa kai pali ta idia.

Mexri pou esbhsa apo thn ext.rom to smartdialing, na mhn to kanei egkatastash.

Mono me soft reset mporw na doulepsw meta to ppc.

Kai ta dyo ppc einai me rom ths Ace.

 

Εγώ πάντως το EZdial το λειτουργώ κανονικά με το M600. Το πρόβλημα που είχα στην αρχή, ήταν με το custom dial skin της Eten ,έκλεινε από μόνο το EZdial, δεν εμφάνιζε Ελληνικά κ.τ.λ. Με το που έβαλα το standard όλα λειτούργησαν μια χαρά.

 

Έχω την εντύπωση πως για να λειτουργήσει το πρόγραμμα σωστά πρέπει να επιλεγεί το αρχικό skin των wm5 για το dialpad κι όχι κάτι διαφορετικό...

Link to comment
Share on other sites

Esteila mail sthn ME software gia to EZDial oti den leitourgei sta Qtek 9100,s200, HTC P3300 me Ellhnikes ROM kai phra aythn thn apanthsh:

 

dear sir,

the software have been tested on all those devices with success.

also we have a lot of customers using those devices and this is the first time we hear this problem.

perhaps any software (maybe greek language) is in the way?

 

Support Team

ME Software

http://www.mesoftware.biz

support@mesoftware.biz

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Esteila mail sthn ME software gia to EZDial oti den leitourgei sta Qtek 9100,s200, HTC P3300 me Ellhnikes ROM kai phra aythn thn apanthsh:

 

dear sir,

the software have been tested on all those devices with success.

also we have a lot of customers using those devices and this is the first time we hear this problem.

perhaps any software (maybe greek language) is in the way?

 

Support Team

ME Software

http://www.mesoftware.biz

support@mesoftware.biz

 

 

Προσπάθησα να τους στείλω κι εγώ αλλά μου επιστρέφει πίσω την αποστολή. Προσπάθησα με διαφορετικά email αλλά τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Telika douleyei to EZDial se S200 h 9100, alla oxi me tis Ellhnikes Rom.

Den ftaiei to programma, alla h rom ths ACE.

 

Και τι κάνουμε γι' αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά και στο M600 με Αγγλική ROM που το είχα, μου είχε δημιουργήσει ένα πολύ σοβαρό πρόβλημα και αναγκάστηκα να βγάλω:

Όταν με καλούσε κάποιος, ενώ φαινόταν ότι δεχόταν κλήση το ppc (από το εικονίδιο δίπλα στην ώρα) το ppc δεν χτυπούσε κατευθείαν και δεν έβγαινε κι η γνωστή οθόνη. Στην αρχή αργούσε λίγο, αλλά μετά από λίγο καιρό έφτασε σε σημείο να μη βγαίνει καθόλου, με αποτέλεσμα να χάνω κλήσεις. Ο μόνο τρόπος για να χτυπήσει ήταν να πατήσω manually το call status...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

kalispera,tha ithela na kanw mia erwtisi,se osoys xrisimopoioyn to phomeplus 3. Exete dokimasei na valete photos stin taxeia klisi? Se emena pantws, apo tote poy evala photos,otan pataw to koympi gia tis taxeies kliseis,kanei kai 10 deyterolepta gia na anoiksei!kserete,ti mporei na ftaiei?

eyxaeistw poly!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...