Jump to content

Mitsubishi M430i (M900)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επίσης, GAVEL τι εννοείς όταν λες δεν παίζει η mini sd? Δηλαδή αν την βάλω στο lap top δεν μπορώ να μεταφέρω εικόνες και μελωδίες;Απαντήστε όποιος γνωρίζει για το ημερολόγιο γιατί δεν κουδουνάει ενώ του έχεις ορίσει ώρα και ημερομηνία μέχρι ένα συγκεκριμένο χρονικό διάστημα; Ευχαριστώ!

« Everyone has a dark side,

some are just darker than others... »

BiZ zzzzzzz z z z zzzzz

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 247
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν νομίζω φίλε μου. Και εγώ οταν το είδα σε λειτουργία μου έκανε φοβερή εντύπωση, ιδιαίτερα οταν παίρνεις φωτό με το καπάκι κλειστό. Αλλά μέχρι εκεί. Τελικά αποφάσισα να πάρω το Κ750i που εχει 2ΜΡ ενεργά και όχι με interpolation, και μπορείς να βάλεις και κανένα java. Είναι 1 χρόνο νεώτερο και έχουν περίπου τα ίδια λεφτά.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά.

Μια ερώτηση,ειδα το τηλέφωνο (M430i) και μου άρεσε πολύ,γίνεται όμως να παίξει με bodafone κάρτα ή παίζει αποκλειστικα με cosmote.Θέλω να πώ πως δεν με ενδιαφέρει το imode αλλά θα μπορώ να κάνω όλα τα άλλα με vodafone sim card (MMS, κλπ)?

Link to comment
Share on other sites

Είναι αποκλειστικότητα της COSMOTE. Δεν είναι όπως τα sharp που αν κάνεις τις απαραίτητες ρυθμίσεις παίζουν αλλά δεν μπορείς να έχεις πρόσβαση στο vodafone menu όπως και αν έχεις vodafone δεν μπορείς να έχεις πρόσβαση στο TIM menu. Όμως τα i-mode κινητά δεν παίζουν με άλλη κάρτα γενικά εκτός απο COTE.

« Everyone has a dark side,

some are just darker than others... »

BiZ zzzzzzz z z z zzzzz

Link to comment
Share on other sites

Melissoula

 

όταν λέω ότι δεν παίζει η κάρτα SD εννοώ ότι ενώ δουλεύει τέλεια με card-reader στο computer, μόλις την ξαναβάλεις στο κινητό αρχίζουν οι κλέιδο-περιορισμοί ....... να το midi είναι μεγάλο ..... να που δεν σ΄ αφήνει να το κάνεις ringtone ..... να η τάδε εικόνα δεν γίνεται να την δείξει ....... :mad:

 

άσε δε το ρημάδι το υπέρυθρο ...... δεν δουλεύει με τίποτα σε τίποτα για τίποτα από τίποτα ........ (ξέχασα κανένα τίποτα ;;) :wacko:

JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται να στα περνάει στη μνημούλα από το lap top και να μην σε αφήνει να τα δεις στο κινητό;

(π.χ. όταν είχα το x700 panasonic έτσι έκανα τις δουλειές μου με την καρτούλα και δεν υπήρχαν περιορισμοί και κλειδώματα κτλ...)

Για τις υπέρυθρες δεν έχω να πω κάτι κακό γιατί περνούσα από ένα κινητό nokia φωτογραφίες και mp3's και τα δεχόταν άνετα.

« Everyone has a dark side,

some are just darker than others... »

BiZ zzzzzzz z z z zzzzz

Link to comment
Share on other sites

πάνε αυτά ...... ξέχνα τα ....... εδώ επιβάλει το νόμο τη CosmOTE :mad:
JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
είναι στο δίκτυο της cosmote αποκλειστικά!
exw to mitsubishi m430i kai eimai se diktyo Q.Bre paidia de ginetai na steilw mms opws estelna me to nokia mou?Prepei swsei kai kala na exw cosmote? Ti blakeies einai ayteS?Den yparxei unlocker?

« Everyone has a dark side,

some are just darker than others... »

BiZ zzzzzzz z z z zzzzz

Link to comment
Share on other sites

exw to mitsubishi m430i kai eimai se diktyo Q.Bre paidia de ginetai na steilw mms opws estelna me to nokia mou?Prepei swsei kai kala na exw cosmote? Ti blakeies einai ayteS?Den yparxei unlocker?

Tα MMS όπως κι όλες οι υπηρεσίες δεδομένων πρέπει υποχρεωτικά να «περνάνε» μέσω imode, οπότε δεν θα μπορείς να χρησινοποιήσεις αυτά τα χαρακτηριστικά εκτός δικτύου Cosmote

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/874.gif

MyPhone Forum Moderator @ "Κινητά τηλέφωνα"

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Έχω το Mitsubishi M430i και προσπαθώ εδώ και καιρό να βρω ένα format μουσικής που να υποστηρίζεται από το κινητό μου! Άποτυχία με ΜΡ3, αποτυχία με wav, ogg κτλ κτλ.

Κατέληξα σε 3gp (format video αλλά και χωρίς εικόνα αν θέλεις). Βρήκα και τον κατάλληλο converter (MP3 to 3gp) αλλά τώρα δε μπορώ να ορίσω το συγκεκριμένο κομμάτι ως ringtone (γιατί το θεωρεί video)!

Υπάρχει κανείς που να κατάφερε κάτι;

Να πεθαίνεις για την Ελλάδα είναι άλλο

και άλλο εκείνη να σε πεθαίνει...

Link to comment
Share on other sites

midi, amr & 3gp παίζει το κινητό όχι mp3, ogg & wav. Καταρχήν για να παίξει ogg πρέπει να έχεις βάλει και το προγραμματάκι.

« Everyone has a dark side,

some are just darker than others... »

BiZ zzzzzzz z z z zzzzz

Link to comment
Share on other sites

midi, amr & 3gp παίζει το κινητό όχι mp3, ogg & wav. Καταρχήν για να παίξει ogg πρέπει να έχεις βάλει και το προγραμματάκι.

 

 

Για 3gp γνωρίζω (και μάλιστα βρήκα και converter από MP3).

Τα midi είναι άλλης ποιότητας. Για amr δεν το'χω ψάξει. Καμιά βοήθεια;

 

Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να μετατρέψω ένα MP3 σε κάποια μορφή ήχου υποστηρίξιμη για να το θέσω ως ringtone!

Να πεθαίνεις για την Ελλάδα είναι άλλο

και άλλο εκείνη να σε πεθαίνει...

Link to comment
Share on other sites

Για 3gp γνωρίζω (και μάλιστα βρήκα και converter από MP3).

Τα midi είναι άλλης ποιότητας. Για amr δεν το'χω ψάξει. Καμιά βοήθεια;

 

Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να μετατρέψω ένα MP3 σε κάποια μορφή ήχου υποστηρίξιμη για να το θέσω ως ringtone!

 

tilefoniko katalogo exei prospathisei kanenas na sosei i epeksergastei epano sto kinito meso iperithron???me endifarei giati to pire o father kai prepei na tou metafero ton palio sto kenourgio... alla ton vgazei me kinezika opote prepei na pextei moda... plz perimeno apantisi apo esas pou to exete to sintomotero...

mipos kalodio na edeine tin lisi?

Link to comment
Share on other sites

tilefoniko katalogo exei prospathisei kanenas na sosei i epeksergastei epano sto kinito meso iperithron???me endifarei giati to pire o father kai prepei na tou metafero ton palio sto kenourgio... alla ton vgazei me kinezika opote prepei na pextei moda... plz perimeno apantisi apo esas pou to exete to sintomotero...

mipos kalodio na edeine tin lisi?

 

Αν πας στη λίστα επαφών έχει μια επιλογή Εξαγωγή...

Αυτή δημιουργεί ένα συμπιεσμένο αρχειάκι με όλα τα ονόματα του τηλεφωνικού καταλόγου, το οποίο μπορείς να το στείλεις με υπέρυθρες και σε άλλο κινητό μιας και την συγκεκριμένη επέκταση αρχείου την καταλαβαίνουν και άλλα (Panasonic X700 που το δοκίμασα σίγουρα!), ή να το κρατήσεις για backup σε περίπτωση ανάγκης (software upgrade κτλ).

Για να ανακτήσεις τον τηλεφωνικό κατάλογο από το αρχειάκι backup κάνεις την αντίστροφη διαδικασία. :)

Να πεθαίνεις για την Ελλάδα είναι άλλο

και άλλο εκείνη να σε πεθαίνει...

Link to comment
Share on other sites

Αν πας στη λίστα επαφών έχει μια επιλογή Εξαγωγή...

Αυτή δημιουργεί ένα συμπιεσμένο αρχειάκι με όλα τα ονόματα του τηλεφωνικού καταλόγου, το οποίο μπορείς να το στείλεις με υπέρυθρες και σε άλλο κινητό μιας και την συγκεκριμένη επέκταση αρχείου την καταλαβαίνουν και άλλα (Panasonic X700 που το δοκίμασα σίγουρα!), ή να το κρατήσεις για backup σε περίπτωση ανάγκης (software upgrade κτλ).

Για να ανακτήσεις τον τηλεφωνικό κατάλογο από το αρχειάκι backup κάνεις την αντίστροφη διαδικασία. :)

 

 

kai afto to arxeio mporeis na to epeksergasteis sto pc??? Afto me endiaferei vasika... ;)

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα κι εγώ converter από MP3 σε 3gp κι ενώ τα δέχεται το κινητό δεν μπορεί να τα βάλει σαν ήχο κλήσης. Προφανώς η COSMOTE τα έχει κλειδωμένα για να παίζουν μόνο από i mode τα 3gp. Άμα ξέρει κανείς κάτι ας μας απαντήσει.

Για 3gp γνωρίζω (και μάλιστα βρήκα και converter από MP3).

Τα midi είναι άλλης ποιότητας. Για amr δεν το'χω ψάξει. Καμιά βοήθεια;

 

Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να μετατρέψω ένα MP3 σε κάποια μορφή ήχου υποστηρίξιμη για να το θέσω ως ringtone!

« Everyone has a dark side,

some are just darker than others... »

BiZ zzzzzzz z z z zzzzz

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα κι εγώ converter από MP3 σε 3gp κι ενώ τα δέχεται το κινητό δεν μπορεί να τα βάλει σαν ήχο κλήσης. Προφανώς η COSMOTE τα έχει κλειδωμένα για να παίζουν μόνο από i mode τα 3gp. Άμα ξέρει κανείς κάτι ας μας απαντήσει.

 

 

Έτσι είναι melissoula!

Έστειλα Mail στα κεντρικά της Mitsubishi και απάντησαν ότι από video, τα μοναδικά που μπορούν να "παίξουν" ως ήχοι κλήσης είναι αυτά που κατεβάζεις από το Imode ή αυτά που "τραβάς" με τη συσκευή σου με την προϋπόθεση ότι δεν είναι πολύ μεγάλα (δε θυμάμαι το όριο τώρα!). ΑΡΑ τα 3gp εξυπηρετούν μόνο ως υποκατάστατο MP3 player της συσκευής!

Γiα ήχους κλήσεων, μόνη επιλογή που μας μένει είναι τα .amr!

Όμως έχω δοκιμάσει κανα 10ριά converters σε amr και όλοι τους δίνουν χαμηλό bit rate (μέχρι 12,2 Kbps) άρα η ποιότητα δεν είναι πολύ καλή!

Ψάξτε amr converters λοιπόν με μεγαλύτερο bit rate!

Και αν κανείς βρει, please ας το πει και σε εμάς!!!:)

Να πεθαίνεις για την Ελλάδα είναι άλλο

και άλλο εκείνη να σε πεθαίνει...

Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποιήσετε το πρόγραμμα drm??μπένουν μετα για ήχοι κλήσης?

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποιήσετε το πρόγραμμα drm??μπένουν μετα για ήχοι κλήσης?

 

 

Τι εννοείς πρόγραμμα drm? Τι ακριβώς κάνει; Το software της συγκεκριμένης συσκευής δεν υποστηρίζει εγκατάσταση προγραμμάτων και εφαρμογών!

Να πεθαίνεις για την Ελλάδα είναι άλλο

και άλλο εκείνη να σε πεθαίνει...

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς πρόγραμμα drm? Τι ακριβώς κάνει; Το software της συγκεκριμένης συσκευής δεν υποστηρίζει εγκατάσταση προγραμμάτων και εφαρμογών!

 

Είναι ένα πρόγραμμα το οποίο το χρησιμοποιούν για να βάζουν πνευματικά δικαιώματα στο mp3 έτσι ώστε να μπορεί να μπει ως ήχος κλήσης στα Vodafone live κινητά !Δεν ξέρω εάν γίνεται στη συγκεκριμένη περίπτωση αλλά είναι αρκετά πιθανό !

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

pou 8a to broyme ayto to programma??

Γιά ρίξε μια ματιά [thread=1139514]εδώ[/thread]

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/874.gif

MyPhone Forum Moderator @ "Κινητά τηλέφωνα"

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Mitsubishi M430i (M900)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...