Jump to content

Moto X Play


empeiros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει.

0b31175ab210b8c1fd55e030c6d6db02.jpg

 

Απλά δεν έχει για το 24.107-70.

Εγώ κατέβασα και εγκατέστησα άλλη stock, την 124.107-52-5 και πέρασα την αντίστοιχη ΟΤΑ. Η 24.107-70 μόνο VoLTE υποστηρίζει παραπάνω, αλλά έτσι κι αλλιώς εδώ δεν έχουμε. Και από ότι λένε, και να έχουμε κάποτε αν δεν το υποστηρίξει ο πάροχος με ξεχωριστό update δεν θα παίξει....

 

Τώρα είναι έτσι το δικό μου.

a861f89da8012c64badfa6ab14e6be69.jpg

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 853
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οποτε ετσι οπως ειμαι να δοκιμασω την 107-52-11? ουτε με νοιαζει το 4g και να ερθει σιγα μην καψω τον εγκεφαλο μου και το 3g σφαιρα παει!
Link to comment
Share on other sites

Το φοράς τώρα; Αν δεν έχεις 24.107.52 δεν περνάει. Θα σου βγάλει μήνυμα λάθους ότι περίμενε να βρει άλλη έκδοση.

 

Άλλο LTE, δηλαδή 4G που έτσι κι αλλιώς υποστηρίζεται μία χαρά, και από VoLTE που είναι ένα πρότυπο για να μπορεί να κάνει κλήσεις σε 4G(τώρα απλά γυρίζει σε 2/3G όταν πας να μιλήσεις).

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

24.107-70-1.ε θα περιμενω λιγες μερες μολις βγει ολοκληρη για ξαρεβασμα,ολο και κάποιος θα την κανει flashable..ασε μην εχουμε κανα bootloop...
Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά, θες flashable μέσω custom recovery. Αυτό είναι ακόμα πιο δύσκολο.

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

ποιός μπορεί να επιβεβαιώσει οτι το dual sim έχει ή δεν έχει ξεχωριστή κάρτα για την SD ; μάλλον προχωράω σε αγορά με αυτά που διαβάζω και στο παρών νήμα δεν φαίνεται ξεκαθαρα πουθενά

το έχει κανείς απο εσάς σε dual ;

καλή σας μέρα

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς να παίρνει ξεχωριστά 2η SIM και SD και όχι ή το ένα ή το άλλο, τότε ναι. Μπορείς να έχεις μαζί 2 SIM με SD.

 

http://www.dhresource.com/0x0s/f2-albu-g4-M00-31-2B-rBVaEFduh4SAE6lHAACMMDv3VQY546.jpg/wholesale-original-new-for-motorola-moto.jpg

 

Sent from my Moto X Play

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς να παίρνει ξεχωριστά 2η SIM και SD και όχι ή το ένα ή το άλλο, τότε ναι. Μπορείς να έχεις μαζί 2 SIM με SD.

 

http://www.dhresource.com/0x0s/f2-albu-g4-M00-31-2B-rBVaEFduh4SAE6lHAACMMDv3VQY546.jpg/wholesale-original-new-for-motorola-moto.jpg

 

Sent from my Moto X Play

Αυτά που δείχνεις, δείχνουν ότι δεν έχει τρεις θέσεις (2 sim και 1 SD) αλλά ότι η μία θέση για sim μπορεί να είναι είτε sim είτε SD.

Κάνω λάθος;

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nαι, κάνεις λάθος! :P

Aπό πάνω μπαίνουν οι 2 sim και από κάτω ανεστραμένη η SD. Δηλαδή αν βλέπαμε τις επαφές μέσα στην υποδοχή, θα ήταν σε σειρά sim2>sim1>SD . Αν ήταν "υβριδικό" το slot όπως σε άλλα τηλέφωνα, θα ήταν λογικά πιο κοντά τους οι υποδοχές της μίας sim και της SD. Συν του ότι η sim 2 είναι η εξωτερική και αυτή που βρίσκεται κοντά στην SD είναι η 1(λεπτομέρεια, αλλά στα υβριδικά συνήθως η "μοιραζόμενη" υποδοχή είναι η sim2 και έχουν την ίδια φορά στην τοποθέτηση).

 

Να πως είναι με τις 3 κάρτες απάνω.

ed63b4cd805d1dbe6ca528ce7ebc8eb0.jpg

df4d7ad485308b943b941580334f7d0b.jpg

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε ενημέρωση ασφαλείας - 1η Γενάρη του '17. Κρίμα γιατί περίμενα αναβάθμιση λειτουργικού... Edited by Stratosnen
Google, Microsoft, Apple... Choοse a color for your chains.
Link to comment
Share on other sites

Είναι μέσα στις συσκευές που όπως ανακοινώθηκε θα πάρει την Nougat. Το πλάνο ήταν για αναβάθμιση τον Μάρτιο, αλλά νεότερη ανακοίνωση μετέφερε την ημερομηνία δύο μήνες μετά.

Επίσης πολύ πιθανό να πάρει την 7.1 και όχι την 7.

Edit: Mark είμαι αργός στα μηνύματα.

Edited by panoszavra
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Αρχικά ήταν για Ιανουάριο νομίζω, και πήγε Μάιο.

Σημασία έχει να γίνει έστω και αν αργήσει.

Υπάρχουν ήδη αρκετές custom rom με android 7.1, αλλά κατά τη γνώμη μου με επίσημο λογισμικό είναι καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κάποιος τον pixel launcher από το XDA για να πεί εντυπώσεις;

https://forum.xda-developers.com/android/apps-games/backport-pixel-launcher-o-3743572-t3578163

Edited by panoszavra
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά μια βοήθεια ,μου το κάνει σε όλα τα bluetooth ,ενώ ειναι συνδεδεμένο μετά από δυο τρεις κλησεις που μιλαω και με ακουνε κανονικα δεν ακούω τιποτα από το bluetooth αλλά ούτε με ακούνε,πρέπει να κάνω επανεκκίνηση στο τηλέφωνο και μετά πάλι τα ίδια ,δεν έχω βρει κανένα πρόγραμμα που να έχει σχέση και να τρέχει στο παρασκήνιο και έχω απενεργοποιηση σχεδόν όλα της motorola .έχει συμβεί σε κανέναν αυτό? μήπως τρέχει κανένα πρόγραμμα αλλά θέλει κάποιο τρόπο να το βρω? ευχαριστω εκ των προτέρων Edited by giorgosstamatis
Link to comment
Share on other sites

και ένας στο xda εχει ακριβως το ιδιο θεμα.ακομα δε βρηκε λυση.εμενα μερικες φορές παρ'ολο που συνδεεται κανονικα,δε μεταφερει τον ηχο. (ακουγεται απο το ηχειο) πρεπει να κλεισω-ανοιξω το bluetooth και τοτε ερχεται ο ηχος κατευθειαν..
Link to comment
Share on other sites

Εμένα παιδιά λειτουργεί υποδειγματικά. Έχω 4 διαφορετικά h/f (2 απλά και 2 στερεοφωνικά), 2 διαφορετικά ηχεία Bluetooth, και το ηχοσύστημα του αυτοκινήτου που συνδέεται για κλήσεις και για αναπαραγωγή μουσικής. Κανένα πρόβλημα πότε με τη συγκεκριμένη συσκευή.

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

Και γω έχω κατά καιρούς κάποιες δυσλειτουργίες με το sbh50​ που χρησιμοποιώ. Βέβαια δεν έχω καταλήξει αν είναι θέμα του Bluetooth​ ή της συσκευής. Πάντως μία επανεκκίνηση στρώνει.
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

εμενα επισης αργει να εντοπισει και να εντοπιστει με αλλες συσκευες..τ. π. ελπιζω ολα αυτα να λυθουν με το Nougat.Υπάρχει περιπτωση με το Ν να δουμε full manual camera control?η επισης βελτιωση στις νυχτερινες φωτο?η λογω hardware φτάσαμε ηδη στο τερμα;
Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω πως θα έχει διαφορά με το nougat στη φωτογραφική μηχανή.

 

Για το Bluetooth, τώρα θυμήθηκα μία περίπτωση που δεν συνεργαζόταν καλά. Είχα συνδέσει ένα Bluetooth ποντίκι, και η κίνηση του δείκτη ήταν σαν να έχει πολύ έντονο lag. Μετά το δοκίμασα στο Moto E που είχα περάσει custom 7.1.1 και δούλευε άψογα.

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...