Jump to content

Meizu M2


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε σχέση με την international, δεν έχουμε βρει ακόμη bug ή μου φαίνεται;

Εδώ κρίνονται όλα για το αν θα μπει το σαββατοκύριακο ή όχι...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μα δεν έχει απαντήσει και κάνεις για τα φλέγοντα θέματα.

 

εγώ πάντως δεν είχα ούτε με την u , αλλά ούτε και με την i τώρα ( ξυπνητήρια, swype )

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν έχει απαντήσει και κάνεις για τα φλέγοντα θέματα.

 

Λοιπον απ'οτι ειπε και ενας φλος τις προηγουμενες μερες για να παει ο κερσορας πισω δεν παει αν και εμενα δεν με ενοχλει τοσο.Χρησιμοποιω πληκτρολογιο Google.Το ξυπνητηρι απ'οτι φαινεται κι ας μην υπαρχει καιρος κινεζικος μερα δουλευει κανονικα.Απο μπαταρια μπορω να πω οτι παει λιγο καλυτερα απο πριν.Ισως φταει οτι δεν υπαρχουν και οι κινεζικες εφαρμογες και μπορει να ετρωγε και ο κινεζικος καιρος παραπανω.Οτι αλλο θεωρεις φλεγο θεμα ρωτα αν μπορω να σε βοηθησω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε σχέση με την international, δεν έχουμε βρει ακόμη bug ή μου φαίνεται;

Εδώ κρίνονται όλα για το αν θα μπει το σαββατοκύριακο ή όχι...

 

Τα bug δεν φαινονται ολα σε δυο μερες μονο.Οσο χρησιμοποιεις το κινητο τοσο βρισκεις εαν υπαρχουν βεβαια.Εγω που την εχω απο το περασμενο Σαββατο την 4.5.4ι βλεπω οτι δουλευει σχεδον οπως δουλευε με την official απλα οπως ανεφερα και στο προηγουμενο ποστο στο φιλο Davout αυτα παρατηρησα

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι με την 4.5.3.2C και χθες μου ηρθε αναβαθμιση για την stock music εφαρμογη.μηπως ειναι προαγγελος update?

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον απ'οτι ειπε και ενας φλος τις προηγουμενες μερες για να παει ο κερσορας πισω δεν παει αν και εμενα δεν με ενοχλει τοσο.Χρησιμοποιω πληκτρολογιο Google.Το ξυπνητηρι απ'οτι φαινεται κι ας μην υπαρχει καιρος κινεζικος μερα δουλευει κανονικα.Απο μπαταρια μπορω να πω οτι παει λιγο καλυτερα απο πριν.Ισως φταει οτι δεν υπαρχουν και οι κινεζικες εφαρμογες και μπορει να ετρωγε και ο κινεζικος καιρος παραπανω.Οτι αλλο θεωρεις φλεγο θεμα ρωτα αν μπορω να σε βοηθησω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Τα bug δεν φαινονται ολα σε δυο μερες μονο.Οσο χρησιμοποιεις το κινητο τοσο βρισκεις εαν υπαρχουν βεβαια.Εγω που την εχω απο το περασμενο Σαββατο την 4.5.4ι βλεπω οτι δουλευει σχεδον οπως δουλευε με την official απλα οπως ανεφερα και στο προηγουμενο ποστο στο φιλο Davout αυτα παρατηρησα

Με πληκτρολόγιο google δεν πάει ο κέρσοράς σου πίσω;

Μπορεις να δοκιμάσεις μια στα γρήγορα touchpal και swiftkey να μας πεις τι γίνεται και με αυτά;

Επίσης, θα μπορούσες να δοκιμάσεις τη λύση του παγώματος του default πληκτρολογίου και να μας πεις αν έχει καμία διαφορά... Αυτή ήταν μια από τις λύσεις με τα υψηλότερα ποσοστά επιτυχίας μέχρι τώρα στις παλιότερες rom...

 

Το ξέρω πως δε βγαίνουν τα bug σε 3 μέρες, απλά λέω αν παρατηρήθηκε κανένα πρόβλημα π.χ. με τα notificaions, αν και λογικά άν υπήρχε θα το είχες αναφέρει...

 

Επίσης, το χρησιμοποιείς το κινητό χωρίς να έχεις κάνει κανένα freeze στις εφαρομγές του συστήματος;

 

Αν μπορείς κι εσύ φίλε taliban να δοκιμάσεις π.χ. το touchpal να μας πεις τι παίζει και σε σένα, καλό θα ήταν... :)

Link to comment
Share on other sites

Με πληκτρολόγιο google δεν πάει ο κέρσοράς σου πίσω;

Μπορεις να δοκιμάσεις μια στα γρήγορα touchpal και swiftkey να μας πεις τι γίνεται και με αυτά;

Επίσης, θα μπορούσες να δοκιμάσεις τη λύση του παγώματος του default πληκτρολογίου και να μας πεις αν έχει καμία διαφορά... Αυτή ήταν μια από τις λύσεις με τα υψηλότερα ποσοστά επιτυχίας μέχρι τώρα στις παλιότερες rom...

 

Το ξέρω πως δε βγαίνουν τα bug σε 3 μέρες, απλά λέω αν παρατηρήθηκε κανένα πρόβλημα π.χ. με τα notificaions, αν και λογικά άν υπήρχε θα το είχες αναφέρει...

 

Επίσης, το χρησιμοποιείς το κινητό χωρίς να έχεις κάνει κανένα freeze στις εφαρομγές του συστήματος;

 

Αν μπορείς κι εσύ φίλε taliban να δοκιμάσεις π.χ. το touchpal να μας πεις τι παίζει και σε σένα, καλό θα ήταν... :)

 

Προσπαθω να παγωσω το πληκτρολογιο με το Titanium αλλα δεν μου δειχνει επιλογη για παγωμαΜου δειχνει αυτο:

http://s4.postimg.org/4356pbc0t/S51103_191118.jpg

Εχω την εφαρμογη AppFreeze και εχω παγωσει το security και το Google που ειχε μεσα οπως και την Μουσικη,Ζωγραφικη.

Τα notifacation μεχρι τωρα σε facebook και viber ερχονται κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να παγωσω το πληκτρολογιο με το Titanium αλλα δεν μου δειχνει επιλογη για παγωμαΜου δειχνει αυτο:

http://s4.postimg.org/4356pbc0t/S51103_191118.jpg

Εχω την εφαρμογη AppFreeze και εχω παγωσει το security και το Google που ειχε μεσα οπως και την Μουσικη,Ζωγραφικη.

Τα notifacation μεχρι τωρα σε facebook και viber ερχονται κανονικα.

 

@soup.....το έχεις @*^^!#% το τηλεφωνάκι :)

Να σε ρωτήσω, ο soupis στο meizufans με τα ποσταρίσματα της μπαταρίας εσύ είσαι ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

@soup.....το έχεις @*^^!#% το τηλεφωνάκι :)

Να σε ρωτήσω, ο soupis στο meizufans με τα ποσταρίσματα της μπαταρίας εσύ είσαι ?

 

ναι εγω ειμαι.Γιατι ??

Link to comment
Share on other sites

ναι εγω ειμαι.Γιατι ??

 

βρήκες λύση τελικά ή στο κάνει ακόμα ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

βρήκες λύση τελικά ή στο κάνει ακόμα ?

 

Μετα την χρηση της εφαρμογης Battery fix βελτιωθηκε λιγο ομως οπως εγραψα και στο Meizufans.Δλδ πριν μολις πηγαινε στο 19% αμεσως μετα πηγαινε στο 13% με στο 5% και εκλεινε.Αυτα σε διαστημα 2 πλεπτων που σου λεω.Αν εχεις διαβασει ολο το θεμα στο Meizufans τα ξερεις αυτα.Απλα μιλησα με την Σελινα και μου εστειλε ενα λινκ απο το κινεζικο φορουμ της Meizu και ειδα οτι ειχα και αλλοι το ιδιο προβλημα αλλα ευθυνοταν το λογισμικο.Μου ειπε τοτε να περασω την Α γι'αυτο και περασα την Α αλλα δε διορθωθηκε και επισης μου ειπε αν δεν διορθωθει να το στειλω πισω στο vickmall για να το δουν.Κοιτα εγω τωρα οπως ειδες και στο Meizufans μου ειπε ο αλλος να το φορτιζω απο 20% εως το 80% η απο το 10% εως το 90% για καλυτερη διαρκεια ζωης της μπαταρια και με λιγο δικο μου ψαξιμο στο google ειδα οτι το προτεινουν πολλοι σε μπαταριες που εχουν προβλημα με τα βολτ.Εγω προσωπικα πιστευω οτι ειναι προβλημα της μπαταρια και οχι του flyme αλλα δεν με ενοχλει και πολυ γιατι σχεδον ποτε δεν το φορτιζα στο 5% η στο 10%.Απλα ειπα τοτε στις αρχες να την τελειωσω την μπαταρια και να το φορτισω κλειστο και ετσι το παρατηρησα.Επειδ ομως μετα ειδα οτι το εκανε συνεχεια και αν κοιταξει στο δικο μας θεμα απ τη αρχη που πηρα το τηλεφωνο μολις πηγα να κανω update στη U για να βαλω την 4.5.3.2U ειχα 15 % τοτε και λεω ας κατεβασω το update.zip και οταν το φορτισω το περναω και οπως το κατεβαζε εβλεπα την μπαταρια να πεφτει πολυ γρηγορα απο το 15% στο 1% κα εκλεισε.Αλλα σου λεω τωρα πλεον και με την 4.5.4ι το δοκιμασα και παλι το εκανε και ξαναεκανα calibrate.Μεχρι το 19% η μπαταρια ειναι σκυλι.Δυο μερεες βγαζω περιπου.

Link to comment
Share on other sites

Μετα την χρηση της εφαρμογης Battery fix βελτιωθηκε λιγο ομως οπως εγραψα και στο Meizufans.Δλδ πριν μολις πηγαινε στο 19% αμεσως μετα πηγαινε στο 13% με στο 5% και εκλεινε.Αυτα σε διαστημα 2 πλεπτων που σου λεω.Αν εχεις διαβασει ολο το θεμα στο Meizufans τα ξερεις αυτα.Απλα μιλησα με την Σελινα και μου εστειλε ενα λινκ απο το κινεζικο φορουμ της Meizu και ειδα οτι ειχα και αλλοι το ιδιο προβλημα αλλα ευθυνοταν το λογισμικο.Μου ειπε τοτε να περασω την Α γι'αυτο και περασα την Α αλλα δε διορθωθηκε και επισης μου ειπε αν δεν διορθωθει να το στειλω πισω στο vickmall για να το δουν.Κοιτα εγω τωρα οπως ειδες και στο Meizufans μου ειπε ο αλλος να το φορτιζω απο 20% εως το 80% η απο το 10% εως το 90% για καλυτερη διαρκεια ζωης της μπαταρια και με λιγο δικο μου ψαξιμο στο google ειδα οτι το προτεινουν πολλοι σε μπαταριες που εχουν προβλημα με τα βολτ.Εγω προσωπικα πιστευω οτι ειναι προβλημα της μπαταρια και οχι του flyme αλλα δεν με ενοχλει και πολυ γιατι σχεδον ποτε δεν το φορτιζα στο 5% η στο 10%.Απλα ειπα τοτε στις αρχες να την τελειωσω την μπαταρια και να το φορτισω κλειστο και ετσι το παρατηρησα.Επειδ ομως μετα ειδα οτι το εκανε συνεχεια και αν κοιταξει στο δικο μας θεμα απ τη αρχη που πηρα το τηλεφωνο μολις πηγα να κανω update στη U για να βαλω την 4.5.3.2U ειχα 15 % τοτε και λεω ας κατεβασω το update.zip και οταν το φορτισω το περναω και οπως το κατεβαζε εβλεπα την μπαταρια να πεφτει πολυ γρηγορα απο το 15% στο 1% κα εκλεισε.Αλλα σου λεω τωρα πλεον και με την 4.5.4ι το δοκιμασα και παλι το εκανε και ξαναεκανα calibrate.Μεχρι το 19% η μπαταρια ειναι σκυλι.Δυο μερεες βγαζω περιπου.

 

μάλιστα.....ρωτάω γιατί παρακολουθώ και το νήμα του τηλ μας ( όσο μπορώ μέσω translate) και στο 4pda και είδα και εκεί αναφορές ίδιες, χωρίς λύση ουσιαστικά....

Θα σου πρότεινα και email στην meizu, απαντάνε γενικά στα email , απλά δεν θα σου πρότεινα να τους πεις για την i έκδοση που φοράς γιατί η απάντηση τους θα είναι κουκουρούκου

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

μάλιστα.....ρωτάω γιατί παρακολουθώ και το νήμα του τηλ μας ( όσο μπορώ μέσω translate) και στο 4pda και είδα και εκεί αναφορές ίδιες, χωρίς λύση ουσιαστικά....

 

Κι εγω το κοιταζω καμια φορα αλλα ειχε πολλες σελιδες και δεν εβγαλα ακρη.Αν δεις τιποτα καμια λυση στο 4pda και δεν την παρω χαμπαρι γραψε μου εδω η στελε pm.Αρα για να το αναφερουν εκει κατι παιζει τοτε και ισως ειχε δικο η Σελινα με αυτο που μου εστειλε αλλα βλεπω οτι κανενας αλλος απο εμας εδω που το πηρε δεν αντιμετωπισε το ιδιο θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον απ'οτι ειπε και ενας φλος τις προηγουμενες μερες για να παει ο κερσορας πισω δεν παει αν και εμενα δεν με ενοχλει τοσο.Χρησιμοποιω πληκτρολογιο Google.Το ξυπνητηρι απ'οτι φαινεται κι ας μην υπαρχει καιρος κινεζικος μερα δουλευει κανονικα.Απο μπαταρια μπορω να πω οτι παει λιγο καλυτερα απο πριν.Ισως φταει οτι δεν υπαρχουν και οι κινεζικες εφαρμογες και μπορει να ετρωγε και ο κινεζικος καιρος παραπανω.Οτι αλλο θεωρεις φλεγο θεμα ρωτα αν μπορω να σε βοηθησω.

 

Τα θέματα το ειδοποιήσεων είναι για μένα βασικό, αφού μπορεί να χάσεις σημαντικά μηνύματα.

 

Επίσης το πληκτρολόγιο Swype που έχω και εγώ δεν έχει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Τα θέματα το ειδοποιήσεων είναι για μένα βασικό, αφού μπορεί να χάσεις σημαντικά μηνύματα.

 

Επίσης το πληκτρολόγιο Swype που έχω και εγώ δεν έχει πρόβλημα.

 

Κοιτα σημερα που δοκιμασα το πληκτρολογιο της Google για να γραψω μηνυμα ο κερσορας πηγαινε κανονικα πισω και μπροστα.Δλδ εννοω οτι γραφει μηνυμα και κανεις ενα λαθος και δεν θες να σβησεις τα προηγουμενα μονο το λαθος.Ε την προηγουμενη φορα που το δοκιμασα δεν πηγαινε με το εργοστασιακο.Οταν εβαλα το Google παει.Τωρα το παρατηρησα αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα με τη μπαταρια που οταν φτανει στο 20% (περιπου) κλεινει σε λιγα λεπτα το εχει και το τηλεφωνο της αδελφης μου.

Αν θυμαμαι καλα εχω δει με το GSam Battery Monitor ειναι οτι οταν το φορτιζει και φτασει στο 100% αν θυμαμαι καλα γραφει 4,35v, δεν ξερω αν το 4,35v ειναι ''αποδεκτο'' για την υγεια της μπαταριας. Αν θελετε βαλτε την εφαρμογη και δειτε που φτανουν τα v οταν φτανει στο 100%.

Ευτυχως η αδελφη μου σε κανονικες συνθηκες δεν αφηνει να πεσει κατω απο 30% και το βαζει στο ρευμα

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα με τη μπαταρια που οταν φτανει στο 20% (περιπου) κλεινει σε λιγα λεπτα το εχει και το τηλεφωνο της αδελφης μου.

Αν θυμαμαι καλα εχω δει με το GSam Battery Monitor ειναι οτι οταν το φορτιζει και φτασει στο 100% αν θυμαμαι καλα γραφει 4,35v, δεν ξερω αν το 4,35v ειναι ''αποδεκτο'' για την υγεια της μπαταριας. Αν θελετε βαλτε την εφαρμογη και δειτε που φτανουν τα v οταν φτανει στο 100%.

Ευτυχως η αδελφη μου σε κανονικες συνθηκες δεν αφηνει να πεσει κατω απο 30% και το βαζει στο ρευμα

 

Το εχω βαλει αυτο και αν θυμαμαι καλα τοσο εβγαζε στα 100%.Δεν νομιζω οπως ειπα να φτανε τα βολτ της μπαταριας με αυτα που διαβασα και στο 4pda που μου ειπε ο φιλος taliban.Μαλλον ειναι θεμα λογισμικου αρχιζω πιστευω αλλα πως δεν εχουν ολοι το προβλημα δεν ξερω.

Link to comment
Share on other sites

...δεν ξερω αν το 4,35v ειναι ''αποδεκτο'' για την υγεια της μπαταριας. Αν θελετε βαλτε την εφαρμογη και δειτε που φτανουν τα v οταν φτανει στο 100%..

ΤΟ 4,35v ειναι το άνω όριο για LiPo μπαταριες και είναι ΟΚ. Στις Li-Ion Μπαταρίες, είναι 4,20v

Πρόσφατα άνοιξα ticket στην OnePlus γιατί το τηλέφωνο δεν φόρτιζε μέχρι 100%

Η απάντηση τους

Thanks for reaching out. This is a common issue with all LiPo batteries. I would suggest power-cycling your phone three times. Just follow these steps:

 

  • Let your OnePlus One completely run out of power, until it shuts down.
  • Plug in your OnePlus One to charge continuously, uninterrupted, for at least 6 hours.
  • Repeat Step 1 and Step 2 for three consecutive charge cycles and your OnePlus One should reach 100% when fully charged.

One final suggestion, it might be best to do Step 2 overnight to conveniently allow your phone to charge completely uninterrupted.

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ 4,35v ειναι το άνω όριο για LiPo μπαταριες και είναι ΟΚ. Στις Li-Ion Μπαταρίες, είναι 4,20v

Πρόσφατα άνοιξα ticket στην OnePlus γιατί το τηλέφωνο δεν φόρτιζε μέχρι 100%

Η απάντηση τους

 

Κι αν το κανω ολο αυτο θα διορθωθει αυτο που βλεπω μερικες φορες που βλεω οτι σταματουσε η φορτισει στο 99% κι αλλες φορες στο 100% ?γιατι εγω τον πρωτο καιρο τη νυχτα το εβαζα να φορτισει αλλα με τη διαφορα οτι ηταν ανοιχτο.

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ 4,35v ειναι το άνω όριο για LiPo μπαταριες και είναι ΟΚ. Στις Li-Ion Μπαταρίες, είναι 4,20v

Πρόσφατα άνοιξα ticket στην OnePlus γιατί το τηλέφωνο δεν φόρτιζε μέχρι 100%

Η απάντηση τους

Ωραιος Αντωνη δεν το ηξερα :)

 

Μια μερα που ετυχε και ημουν στην αδελφη μου το ειχε στο ρευμα, το ειδα και ηταν στο 99% αρκετη ωρα, χωρις να το βγαλω απο το ρευμα του εκανα επανεκκινηση και μετα απο 1-2λεπτα εγραψε 100% και το αφησα 10-15λεπτα ακομα στο ρευμα. Μετα, αφου το εβγαλα απο το ρευμα ''κρατησε'' το 100% για περιπου μιση ωρα και με 2-3λεπτα sot

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος Αντωνη δεν το ηξερα :)

 

Μια μερα που ετυχε και ημουν στην αδελφη μου το ειχε στο ρευμα, το ειδα και ηταν στο 99% αρκετη ωρα, χωρις να το βγαλω απο το ρευμα του εκανα επανεκκινηση και μετα απο 1-2λεπτα εγραψε 100% και το αφησα 10-15λεπτα ακομα στο ρευμα. Μετα, αφου το εβγαλα απο το ρευμα ''κρατησε'' το 100% για περιπου μιση ωρα και με 2-3λεπτα sot

 

Το ιδιο ακριβως εκανα κι εγω φιλε Karthan7.Εγραφε 99% και μολις το εκανα επανεκκινηση και μετα απο λιγο 100%.Τωρα αν καταλαβα καλα ο φιλος Αντωνης μας λεει να το φορτισουμε 3 φορες κελιστο και το βραδυ πραγμα που το εχω κανει πριν καιρο και δεν ειδα διαφορα αλλα θα το ξαναδοκιμασω

Link to comment
Share on other sites

...αν καταλαβα καλα ο φιλος Αντωνης μας λεει να το φορτισουμε 3 φορες κελιστο και το βραδυ πραγμα που το εχω κανει πριν καιρο και δεν ειδα διαφορα αλλα θα το ξαναδοκιμασω

Δοκιμασμένη λύση. Ειναι σημαντικό όμως η μπαταρια να αδειάσει πρώτα εντελώς.-

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασμένη λύση. Ειναι σημαντικό όμως η μπαταρια να αδειάσει πρώτα εντελώς.-

 

Μωρε καταλαβα τι λες αλλα εγω αν διαβασες το θεμα που εχω που ξεκιναιει και πεφτει σαν τρελη μετα το 18% η αλλες φορες αμα του κατσει αλλιωςαπο το 13% παει στο 1% και κλεινει.Οταν πατας να ξανανοιξει βγαζει μια μπαταρια με κατι κινεζικα γραματα που λογικα θα γραφουν οτι η μπαταρια ειναι εξαντλημενη.Εσυ εννοεις να παταω συνεχεια το κουμπι μεχρι να τελειωσει τελειως και να μην βγαζει ουτε αυτο ??? η οταν κλεισει να το βαλω να φορτισει απο την αρχη ??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, παρελαβα την συσκευη χθες αλλα δεν μπορω να κατεβασω εφαρμογες απο το play store, ενω συνδεεται κανονικα με τον λογαριασμο gmail μου. Ξερει κανεις τι παιζει?
Link to comment
Share on other sites

...

Τρέχουμε Terminal και στο $ γράφουμε "su"

Μόλις πάρουμε απάντηση #, είμαστε έτοιμοι για την "μεγάλη" εντολή...

 

Καλημέρα... εχθές παρέλαβα από μέλος άλλου forum την εν λόγω συσκευή (εντυπωσιακή για τα λεφτά της!). Είναι με 4.5.3.2U και προφανώς έχει αγγλικά (στην καλύτερη) στα menu. Είπα λοιπόν, ακολουθώντας τον παραπάνω οδηγό να της περάσω ελληνικά, μια και ο χρήστης για τον οποίο προορίζεται δεν το "πολυ-έχει" με την Αγγλικήν :( !

Εγκατέστησα το SuperSU μία χαρά, έκανα account στο Flyme και άφησα Open τα δικαιώματα και τέλος τσέκαρα και με το Root Checker ότι πράγματι η συσκευή είναι rooted. Μέχρι εδώ όλα καλά (νομίζω). Εγκατέστησα το Terminal και δίνω την "SU" εντολή, αλλά δεν γίνεται κάτι. Το αφήνω για 2-3 λεπτά, αλλά εν ματαίω. Στον οδηγό αναφέρεται ότι αν αργήσει να ανταποκριθεί το Terminal στην εντολή, να πάμε στο SuperSU και να δώσουμε root δικαιώματα στο Terminal. Και ερώτω: πώς??? Μήπως από τα παραπάνω βλέπετε ότι έχω κάνει κάτι λάθος? Γιατί στην SuperSU ΔΕΝ βλέπω κάπου τον τρόπο να κάνω add ένα app για να πάρει Root Rights... Τι κάνω λάθος???

Ευχαριστώ!

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...