Jump to content

Meizu M2


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις μετετρεψα και εγώ το κινεζικο m2 note μου σε i κανοντας και ΟΤΑ update σε 4.5.4.2i χωρις διαγραφη user data.Ευχαριστώ τον φίλο taliban για την βοήθεια του!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια μια βοηθεια.το κινητο μου βγαζει το λογοτυπο της meizu και δεν μπουταρει.αναβοσβηνει στο λογοτυπο.κανενας οδηγος για φλασαρισμα;

δεν μπαινει ουτε σε recovery mode.μονο σε fastboot μπαινει.σοσ

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ παιδια.μοορει καποιος να βοηθησει;ή τουλαχιστον αν ξερετε τι ειναι αυτο το scatter file που μου ζηταει το sp flashtool και που θα το βρω μπας και καταφερω να το φλασαρω;

Edited by gaiosgf

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

Τι θέλει να πει ο ποιητής;

 

Μόλις μετετρεψα και εγώ το κινεζικο m2 note μου σε i κανοντας και ΟΤΑ update σε 4.5.4.2i χωρις διαγραφη user data.Ευχαριστώ τον φίλο taliban για την βοήθεια του!

 

To ίδιο έκανα και εγώ αλλά κάνοντας update μου έκανε στην 4.5.4Ι. Την 4.5.4.2Ι την κατέβασες χειροκίνητα ή την πέρασε από μόνο του ?

Link to comment
Share on other sites

To ίδιο έκανα και εγώ αλλά κάνοντας update μου έκανε στην 4.5.4Ι. Την 4.5.4.2Ι την κατέβασες χειροκίνητα ή την πέρασε από μόνο του ?

Παιδιά ΜΗΝ μπερδεύετε το Μ2 μέ το M2 Note, το note είναι άλλη συσκευή με διαφορετικά update και άλλη ρομ.. έχει και διαφορετικό νήμα στο myphone!!!Eδώ μιλάμε γιά το Meizu M2 Mini...

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια μια βοηθεια.το κινητο μου βγαζει το λογοτυπο της meizu και δεν μπουταρει.αναβοσβηνει στο λογοτυπο.κανενας οδηγος για φλασαρισμα;

δεν μπαινει ουτε σε recovery mode.μονο σε fastboot μπαινει.σοσ

Πρέπει να μας πείς πρώτα πως έγινε αυτό δηλ.τι προσπαθούσες να κάνεις,αν είναι ρουτ η συσκευή,και ότι άλλο που μπορεί να βοηθήσει.Ισως να μπορέσεις να φλασσάρεις μέσω fastboot την stock recovery και από εκεί και πέρα αν δηλ. μπορείς να μπείς στο recovery τα πράγματα είναι απλά..

Edited by geotzia
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους!

Ένα bug που έχω είναι ότι μου εμφανίζει μερικές φορές κατά την προσπάθεια σύνδεσης στο playstore το μήνυμα " τα δεδομένα παρασκηνίου είναι απενεργοποιημένα" , με την δεύτερη ή τρίτη προσπάθεια συνδέεται αλλά είναι σπαστικό, το θέμα είναι ότι η λύση που κυκλοφορεί από την google δεν παίζει γιατί δεν μπορώ να τα ενεργοποιήσω, λόγω του ότι δεν υπάρχει η συγκεκριμένη διαδρομή στην συσκευή μαςhttps://support.google.com/googleplay/answer/1663315?hl=el . Εχει κάποιος άλλος αυτό το θέμα ;

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ΜΗΝ μπερδεύετε το Μ2 μέ το M2 Note, το note είναι άλλη συσκευή με διαφορετικά update και άλλη ρομ.. έχει και διαφορετικό νήμα στο myphone!!!Eδώ μιλάμε γιά το Meizu M2 Mini...

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πρέπει να μας πείς πρώτα πως έγινε αυτό δηλ.τι προσπαθούσες να κάνεις,αν είναι ρουτ η συσκευή,και ότι άλλο που μπορεί να βοηθήσει.Ισως να μπορέσεις να φλασσάρεις μέσω fastboot την stock recovery και από εκεί και πέρα αν δηλ. μπορείς να μπείς στο recovery τα πράγματα είναι απλά..

Ο γιος μου κατεβασε το gapps για να βαλει google play και μετα πηγε ν ανοιξει το recovery menu με το flashify κι απο κει ξεκινησαν ολα.τωρα κανει συνεχεια reboot αλλα μενει στο λογοτυπο της meizu και δεν ανοιγει.μονο σε fastboot mode μπορω να το βαλω.τιποτα αλλο δεν κανει.

ειναι ροοτ η συσκευη.

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

καλή χρονιά σε όλους

 

μπορεί κάποιος καλός συνάνθρωπος να με βοηθήσει με teamviewer να αλλάξω το id από U σε Ι για να μπορέσω να περάσω την κανούργια ρομ? όσο και αν προσπάθησα δεν μπόρεσα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ΜΗΝ μπερδεύετε το Μ2 μέ το M2 Note, το note είναι άλλη συσκευή με διαφορετικά update και άλλη ρομ.. έχει και διαφορετικό νήμα στο myphone!!!Eδώ μιλάμε γιά το Meizu M2 Mini...

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πρέπει να μας πείς πρώτα πως έγινε αυτό δηλ.τι προσπαθούσες να κάνεις,αν είναι ρουτ η συσκευή,και ότι άλλο που μπορεί να βοηθήσει.Ισως να μπορέσεις να φλασσάρεις μέσω fastboot την stock recovery και από εκεί και πέρα αν δηλ. μπορείς να μπείς στο recovery τα πράγματα είναι απλά..

 

Τι εννοείς ? για το mini μιλαω και εκανα ερωτηση ?????? δεν καταλαβαινω ??

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς ? για το mini μιλαω και εκανα ερωτηση ?????? δεν καταλαβαινω ??

Αυτό εννοούσα...(ο φίλος πρέπει να έχει το note,γιά εμάς δεν υπάρχει ακόμα 4.5.4.2ι)

 

Μόλις μετετρεψα και εγώ το κινεζικο m2 note μου σε i κανοντας και ΟΤΑ update σε 4.5.4.2i χωρις διαγραφη user data.Ευχαριστώ τον φίλο taliban για την βοήθεια του!

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ο γιος μου κατεβασε το gapps για να βαλει google play και μετα πηγε ν ανοιξει το recovery menu με το flashify κι απο κει ξεκινησαν ολα.τωρα κανει συνεχεια reboot αλλα μενει στο λογοτυπο της meizu και δεν ανοιγει.μονο σε fastboot mode μπορω να το βαλω.τιποτα αλλο δεν κανει.

ειναι ροοτ η συσκευη.

Δυστυχώς δεν έχω τις γνώσεις γιά να σε βοηθήσω σε αυτό,γράψε όμως το πρόβλημα σου εδώ: http://forum.xda-developers.com/android/general/meizu-m2-mini-t3204892

και εδώ: https://meizufans.eu/forum/category/85/meizu-m2-q-a

Edit δεν ξέρω αν στο 2ο λινκ έχεις γράψει ήδη.... αν είσαι εσύ που έχεις γράψει ανάλυσε τους το λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε μου δεν ειμαι εγω αυτος.Μαλλον καποιος με το ιδιο προβλημα.Τ αγγλικα μου ειναι αρκετα αθλια ωστε να κατσω να τους γραψω τι μου συμβαινει.Εχω μιλησει με το μαγαζι απ οπου το πηρα αλλα ο τεχνικος τους εχει αδεια και θα γυρισει σε καμμια δεκαρια μερες.Μαλλον θα πρεπει να κανω υπομονη μεχρι τοτε.Σ ευχαριστω για το ενδιαφερον.Καλη χρονια σε ολους παιδια με υγεια.

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

Εγω εγραψα ρε παιδια κ τονισα μαλιστα για το m2 note μου. Περισσοτερο για να ευχαριστησω τον taliban που με βοηθησε μιας και τον ειχα ρωτησει γιατι παρακολουθωκαι τα δυο τοπικ καθως τα τηλεφωνα ειναι σχεδον ιδια. Και οντως εσεις εισασταν οι πρωτοι που το πετυχατε (αλλαγη system id) και τωρα το δοκιμασανε αρκετοι και απο το δικο μας τοπικ!

Ευχαριστω και παλι και καλη χρονια να εχουμε με υγεια!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ΜΗΝ μπερδεύετε το Μ2 μέ το M2 Note, το note είναι άλλη συσκευή με διαφορετικά update και άλλη ρομ.. έχει και διαφορετικό νήμα στο myphone!!!Eδώ μιλάμε γιά το Meizu M2 Mini...

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πρέπει να μας πείς πρώτα πως έγινε αυτό δηλ.τι προσπαθούσες να κάνεις,αν είναι ρουτ η συσκευή,και ότι άλλο που μπορεί να βοηθήσει.Ισως να μπορέσεις να φλασσάρεις μέσω fastboot την stock recovery και από εκεί και πέρα αν δηλ. μπορείς να μπείς στο recovery τα πράγματα είναι απλά..

 

Εγω εγραψα ρε παιδια κ τονισα μαλιστα για το m2 note μου. Περισσοτερο για να ευχαριστησω τον taliban που με βοηθησε μιας και τον ειχα ρωτησει γιατι παρακολουθωκαι τα δυο τοπικ καθως τα τηλεφωνα ειναι σχεδον ιδια. Και οντως εσεις εισασταν οι πρωτοι που το πετυχατε (αλλαγη system id) και τωρα το δοκιμασανε αρκετοι και απο το δικο μας τοπικ!

Ευχαριστω και παλι και καλη χρονια να εχουμε με υγεια!

 

Χρόνια πολλά υγεία και χαρά είμαστε οι mini και πιο τολμηροί αλλά μην μας μπερδεύετε εσείς οι note διοτι ψάχνουμε αυτό που δεν υπάρχει :wacko:

Link to comment
Share on other sites

παιδια αξιζει το κινητο απο βικμολ για ενα φιλαρακι που θα ναι το πρωτο του android? ξεχαστε πειραματα και ρομ αυτο η το remdi 2 με τις 4.7 ιντσες θελει τι λετε?

Δε θα το πρότεινα για κάποιον αρχάριο σε Android χωρίς διάθεση να παίξει με ρυθμίσεις.

 

Καλή χρονιά!

Link to comment
Share on other sites

παραγγειλατε αυτο το κινητο μεσω της διαδικασιας paypal request money κλπ ή κανονικα μεσω paypal αλλα παλαια?θελω να το παραγγειλω απο pandawill αλλα ποτε δεν ασχοληθηκα με paypal!!

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η άσκοπη μορφοποίηση κειμένου σε ολόκληρο το post.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

παραγγειλατε αυτο το κινητο μεσω της διαδικασιας paypal request money κλπ ή κανονικα μεσω paypal αλλα παλαια?θελω να το παραγγειλω απο pandawill αλλα ποτε δεν ασχοληθηκα με paypal!!!

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η άσκοπη μορφοποίηση κειμένου σε ολόκληρο το post.

Εγώ παράγγειλα κανονικά με paypal από το vickmall και σε περίπου 20 μέρες το είχα στά χέρια μου.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παράγγειλα κανονικά με paypal από το vickmall και σε περίπου 20 μέρες το είχα στά χέρια μου.

 

Θα το δοκιμασω!

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να παρω το κινητο για φιλο ,και θα ηθελα να μαθω αν βγαζει καποια προβληματα το κινητο.

Θα το παρω με την International ROM . Μενει οπως ειναι (απο θεμα rom) ή πρεπει να αλλαξω κατι ? (δεν θα ηθελα να ασχοληθω μ αυτο το θεμα )

Αξιζει σαν συσκευη ? Μια βοηθεια απο σας που το εχετε !

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή αξίζει, αλλα κατά την γνώμη μου χρειάζεται στοιχειώδες πείραγμα ΕΚΤΟΣ αν το αγοράσεις από Ελλάδα (international version - οχι μονο international rom...).-

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Είσαι υπόθεση λίγων λεπτών να αλλάξεις id στο τηλ πλέον και στο καπάκι να βρει την I rom και να την περάσει μόνο του ουσιαστικά.

Πλέον το τηλ αξίζει με τα χίλια και για τους πιο αδαείς με την "τεχνολογία"

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή αξίζει, αλλα κατά την γνώμη μου χρειάζεται στοιχειώδες πείραγμα ΕΚΤΟΣ αν το αγοράσεις από Ελλάδα (international version - οχι μονο international rom...).-

 

Tι εννοείς; ότι υπάρχουν διαφορές μεταξύ της official 4.5.4i και της international version όταν το αγοράσεις από Ελλάδα; Καί αν είναι έτσι μπορείς να μας πείς τις διαφορές;

Link to comment
Share on other sites

Καμμια βοηθεια;

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ο γιος μου κατεβασε το gapps για να βαλει google play και μετα πηγε ν ανοιξει το recovery menu με το flashify κι απο κει ξεκινησαν ολα.τωρα κανει συνεχεια reboot αλλα μενει στο λογοτυπο της meizu και δεν ανοιγει.μονο σε fastboot mode μπορω να το βαλω.τιποτα αλλο δεν κανει.

ειναι ροοτ η συσκευη.

Καμμια βοηθεια;

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

Με λίγα λόγια το μπρικαρε !!! Τώρα δύσκολο Googlαρισε για unbrick και πιστεύω με υπομονή και ψάξιμο θα τη βρεις την άκρη!!!
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Unbrick μέσω Η/Υ βάζεις τη Ρομ στο recovery που αναγνωρίζει ο υπολογιστής και με κλειστό το κινητό μπες σε recovery mode μέσω πλήκτρων και φλασαρεις.
Link to comment
Share on other sites

Καμμια βοηθεια;

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καμμια βοηθεια;

Μετά από κάποιο ψάξιμο που έκανα μπορώ να σου πω αυτά:

1)Πρώτα δές αυτό το βιντεάκι(δεν είναι γιά το Μ2 αλλά θα πάρεις μιά ιδέα...

2)Κατέβασε από εδώ το τελευταίο firware A(τo A θα πρότεινα) https://cloud.mail.ru/public/GUHd/3T4BQZiR1

Μέσα στο firmware θα βρείς και το scatter file που έψαχνες..

Γιά όποιες απορίες τα ξαναλέμε.

Edited by geotzia
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...