Jump to content

Meizu M2


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχεις δίκιο είναι λίγο μπέρδεμα... έχω ακούσει ότι μερικοί κάνανε ρουτ με το kingroot και μετά τσεκάρεις με το rootchecker και το superSu,στην δική μου περίπτωση που τα έκανα όλα αυτα με την 4.5.3.1Α ενώ το rootchecker με έδειχνε ροοτ το superSu δεν μου ανανέωνε τα binnaries...ένα τρελλό μπέρδεμμα,είχα κάνει update λοιπόν σε 4.5.3.2A και από εκεί και πέρα όλα είχαν πάει καλά.Τώρα στην περίπτωση σου......

-Taliban- δώσε μας τα φώτα σου!!

 

δεν υπάρχει σωτηρία, πρέπει να πάει σε Α έκδοση ώστε να μπορέσει να γίνει ρουτ και μετά μέσω τέρμιναλ σε Ι

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ πολύ taliban και geotzia για το ενδιαφέρον και τις πληροφορίες. Υποθέτω θα βοηθήσουν και όλους τους υπόλοιπους που παρέλαβαν ή θα παραλάβουν το τηλέφωνο με 4.5.3i (Indian).
Link to comment
Share on other sites

https://meizufans.eu/forum/topic/3758/installing-xposed-framework-on-meizu-m2m-tested-and-work-on-4-5-4-1a-firmware

Οδηγίες για εγκατάσταση xposed , Ποιος θα το δοκιμάσει σε 4.5.4 I ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Την καλησπέρα μου στην παρέα σας και ας μπω κατευθείαν στο θέμα.

Όσοι περάσατε 4.5.3i και δεν μπορείτε να ρουτάρετε γιατί λείπει το flyme account (όπως κι εγώ) υπάρχει λύση!

Το account υπάρχει απλά οι αθεόφοβοι αφαιρέσαν την συντόμευση από το μενού.

Για να έχουμε ξανά πρόσβαση,

-κατεβάζουμε την εφαρμογή More Shortcuts by ChYK (εγκαθιστούμε και τρέχουμε μετά εννοείτε)

-δημιουργούμε μια συντόμευση πηγαίνοντας Activity->MzAccount (το πρώτο με το μπλε εικονίδιο)->MzAccount (SettingLoginActivity)

-μετά πάμε (όλο χαρά) στην home screen, ανοίγουμε την συντόμευση και voilà, το account :)

Link to comment
Share on other sites

https://meizufans.eu/forum/topic/3758/installing-xposed-framework-on-meizu-m2m-tested-and-work-on-4-5-4-1a-firmware

Οδηγίες για εγκατάσταση xposed , Ποιος θα το δοκιμάσει σε 4.5.4 I ?

Κανονικά οι παλιοσειρές προηγούνται.....

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά οι παλιοσειρές προηγούνται.....

Το δοκίμασε κανένας πρώτα περνάμε την μεγάλη σε mb το εφαρμογή??? Η πρώτα την μικρή και μετά την άλλη γιατί εγώ πέρασα την μεγάλη και πέρασα από το ρουτ και μετά επανεκκίνηση φόρτωσε όλα αυτά βελτιώσεις και τέτοια αλλά μετά πέρασα την άλλη εφαρμογή και όταν μπήκα στα modules δεν μου το εμφάνισε το flayme Tools

 

Τι να κάνω να το ξανά κάνω από την αρχή?

f85e7fd5976b39dec559d9568d9ae01c.jpg

Edited by Fourtounas
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Mανώλη έκανα ερώτηση στο funs , οπότε ανάμενε απάντηση , με ποια ρομ είσαι ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης,όποιος έχει θέμα μετην μπαταρία που πέφτει γρήγορα ,ας δοκιμάσει το παρακάτω μπας και λύσει τοπρόβλημα του

 

https://meizufans.eu/forum/topic/3105/drop-in-battery-level-from-20-to-1/35?page=2

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Mανώλη έκανα ερώτηση στο funs , οπότε ανάμενε απάντηση , με ποια ρομ είσαι ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης,όποιος έχει θέμα μετην μπαταρία που πέφτει γρήγορα ,ας δοκιμάσει το παρακάτω μπας και λύσει τοπρόβλημα του

 

https://meizufans.eu/forum/topic/3105/drop-in-battery-level-from-20-to-1/35?page=2

 

Ειμαι με 4.5.4 Ι Σε ευχαριστω!

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με 4.5.4 Ι Σε ευχαριστω!

 

είσαι ο ανθρωπός μας :)

Οπότε θα σε βοηθήσουμε λοιπόν :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

είσαι ο ανθρωπός μας :)

Οπότε θα σε βοηθήσουμε λοιπόν :)

 

Απο οτι κατάλαβα εγω το πρώτο δοκιμάζω χαχαχαχαχα Μπράβο μου!!!!!

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι κατάλαβα εγω το πρώτο δοκιμάζω χαχαχαχαχα Μπράβο μου!!!!!

Γουστάρουμε και στηρίζουμε τους τολμηρούς :p

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Γουστάρουμε και στηρίζουμε τους τολμηρούς :p

 

Πάντα του ρίσκου ήμουν εδώ θα κολλήσουμε :lol:

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα έχουμε αναβάθμιση σε flyme 5 και marshmallow μέσα στο επόμενο δίμηνο.

 

https://meizufans.eu/forum/topic/3751/will-meizu-m2-note-get-a-marshmallow-update

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα έχουμε αναβάθμιση σε flyme 5 και marshmallow μέσα στο επόμενο δίμηνο.

 

https://meizufans.eu/forum/topic/3751/will-meizu-m2-note-get-a-marshmallow-update

Μόνο που η αναφορά γίνεται για το note

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασε κανένας πρώτα περνάμε την μεγάλη σε mb το εφαρμογή??? Η πρώτα την μικρή και μετά την άλλη γιατί εγώ πέρασα την μεγάλη και πέρασα από το ρουτ και μετά επανεκκίνηση φόρτωσε όλα αυτά βελτιώσεις και τέτοια αλλά μετά πέρασα την άλλη εφαρμογή και όταν μπήκα στα modules δεν μου το εμφάνισε το flayme Tools

 

Τι να κάνω να το ξανά κάνω από την αρχή?

f85e7fd5976b39dec559d9568d9ae01c.jpg

 

Από ότι είδα και μετά από ερώτηση του φίλου στο xda πρώτα βάζει το μικρό πού είναι το Χposed installer και μετά το μεγάλο που είναι το framework installer,αλλά λέει ότι μάλλον δεν παίζει ρόλο.Δοκίμασες να κατεβάσεις κάποιο άλλο module;

Εδώ βρήκα μία παλαιότερη έκδοση του flyme tools,μήπως αν κάνεις εγκατάσταση κανονικά θα δουλέψει;;

https://drive.google.com/file/d/0B_lF4llNX6ESLVpUZFJoTjBOSWc/view?pref=2&pli=1

Bήκα τελικά και την 1.8.6 που είναι η καινούργια,δοκίμασε σε παρακαλώ με απλή εγκατάσταση και πες μας αν δουλεύει....

https://mega.nz/#!yJk3zKKT!UTUCK_E83OD91KDm35KCldRQL9Q9ZjWGFQmD1v8hAkE

Edited by geotzia
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, επειδή δεν είμαι ρίψασπις, μόλις έκανα εγκατάσταση το xposed και όλα πήγαν καλά....

έκανα εγκατάσταση και το gravity box και λειτουργεί κανονικά η λειτουργία των χαρακτήρων unicode στα μηνύματα που με ενδιέφερε.

Η διαδικασία λέει ότι πρώτα κάνουμε εγκατάσταση το μικρό αρχείο και μετά το μεγάλο

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, επειδή δεν είμαι ρίψασπις, μόλις έκανα εγκατάσταση το xposed και όλα πήγαν καλά....

έκανα εγκατάσταση και το gravity box και λειτουργεί κανονικά η λειτουργία των χαρακτήρων unicode στα μηνύματα που με ενδιέφερε.

Η διαδικασία λέει ότι πρώτα κάνουμε εγκατάσταση το μικρό αρχείο και μετά το μεγάλο

 

:yahoo::dance::clap:

Είμαι ο επόμενος...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε το κινητό για τη μητέρα μου.

Επειδή είμαι λίγο άσχετος με ροοτ κτλ θέλω να κάνω 2 ερωτήσεις:

1. Για να απεγκαταστήσω τις εφαρμογές που έχει και δεν μπορώ να τις σβήσω πρέπει να κάνω ροοτ;

2. Έχει την 4.5.3.2u, αν βάλω την 4.5.4Ι θα υπάρχουν μέσα οι εφαρμογές αυτές;

3. Αξίζει η 4.5.4.Ι; (τι καλύτερο έχει δλδ;)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, επειδή δεν είμαι ρίψασπις, μόλις έκανα εγκατάσταση το xposed και όλα πήγαν καλά....

έκανα εγκατάσταση και το gravity box και λειτουργεί κανονικά η λειτουργία των χαρακτήρων unicode στα μηνύματα που με ενδιέφερε.

Η διαδικασία λέει ότι πρώτα κάνουμε εγκατάσταση το μικρό αρχείο και μετά το μεγάλο

 

Ναι αλλα οπως και να το κανω εγω τωρα δεν μου εμφανιζει γιατι? Τα σβηνω ολα τα ξανα εκανα απο την αρχη και παλι τιποτα!!

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα οπως και να το κανω εγω τωρα δεν μου εμφανιζει γιατι? Τα σβηνω ολα τα ξανα εκανα απο την αρχη και παλι τιποτα!!

Μετά την εγκατάσταση των δύο apk με την σειρά που έγραψα κάνε reboot και μετά ενεργοποίηση.δες στο meizufans την διαδικασία στα τελευταία ποστ

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Μετά την εγκατάσταση των δύο apk με την σειρά που έγραψα κάνε reboot και μετά ενεργοποίηση.δες στο meizufans την διαδικασία στα τελευταία ποστ

 

τωρα το δοκιμάζω και ενημερώνω

 

τελικα τιποτα δεν εγινε και παλι!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τωρα το δοκιμάζω και ενημερώνω

 

τελικα τιποτα δεν εγινε και παλι!!!!

 

Περασα του φιλου ποιο πανω απο τα λινκ και δουλευει κομπλε!!!!

Edited by Fourtounas
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Eβαλα και εγώ xposed και στη συνέχεια flyme tools τελικά πολύ λίγες ρυθμίσεις μπορεί να κάνει....ούτε καν το ρολόϊ στην μέση δεν βάζει.Στό gravity box έχεις ψάξει αν δουλεύουν αρκετές ρυθμίσεις;
Link to comment
Share on other sites

Την καλησπέρα μου στην παρέα σας και ας μπω κατευθείαν στο θέμα.

Όσοι περάσατε 4.5.3i και δεν μπορείτε να ρουτάρετε γιατί λείπει το flyme account (όπως κι εγώ) υπάρχει λύση!

Το account υπάρχει απλά οι αθεόφοβοι αφαιρέσαν την συντόμευση από το μενού.

Για να έχουμε ξανά πρόσβαση,

-κατεβάζουμε την εφαρμογή More Shortcuts by ChYK (εγκαθιστούμε και τρέχουμε μετά εννοείτε)

-δημιουργούμε μια συντόμευση πηγαίνοντας Activity->MzAccount (το πρώτο με το μπλε εικονίδιο)->MzAccount (SettingLoginActivity)

-μετά πάμε (όλο χαρά) στην home screen, ανοίγουμε την συντόμευση και voilà, το account :)

 

Μπράβο! Εξαιρετικά έξυπνη λύση στο πρόβλημα του ελλείποντος flyme account. Σ’ ευχαριστώ VRaCh! Βέβαια για μένα το πρόβλημα συνεχίζεται γιατί λέει ότι το τηλέφωνο είναι συνδεδεμένο με το λογαριασμό του vickmall και θα πρέπει να γίνει πρώτα αποσύνδεση απ’ αυτόν, για να μπορέσω να συνδεθώ με άλλο λογαριασμό. Γνωρίζει κανείς password?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...