Jump to content

OnePlus 2


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα δεν μου δούλευε το home button και αποφάσισα να βάλω την OnePlus 2 OxygenOS 2.2.1-2 Hotfix που είχα διαβάσει

για να ξανά λειτουργήσει . τώρα ούτε το home button δουλεύει και κάνει επανεκκίνηση συνεχεία μόνο του .τι να κάνω ρε παιδιά?

Wipe data/factory reser εκανες;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Μόλις μου ήρθε ένα Update 29MB που περιλαμβάνει και το τελευταίο security patch του Αυγούστου.

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Μέσω VPN την κατέβασες;

 

Edit: Και για να υπάρχει και το link της αναβάθμισης...

https://forums.oneplus.net/threads/oxygenos-3-1-0-ota-update-will-start-soon-on-oneplus-2.463454/

Edited by Kozi0
Link to comment
Share on other sites

Μέσω VPN την κατέβασες;

 

Edit: Και για να υπάρχει και το link της αναβάθμισης...

https://forums.oneplus.net/threads/oxygenos-3-1-0-ota-update-will-start-soon-on-oneplus-2.463454/

Όχι, κανονικά χωρίς αλλαγή VPN. Με OTA ήρθε σήμερα το πρωί.

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, κανονικά χωρίς αλλαγή VPN. Με OTA ήρθε σήμερα το πρωί.

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ωραίος..

Εμένα ακόμα τίποτα..

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε ένα Update 29MB που περιλαμβάνει και το τελευταίο security patch του Αυγούστου.

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μου ηρθε και εμενα ενα μικρο update αλλα οταν το κατεβαζει και παει να το εγκαταστησει με πεταει σε recovery mode και δεν ξερω πως συνεχιζω...

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος με stock rom να δει στις ρυθμισεις δικτυου αν υπαρχει επιλογη προς ενεργοποιηση για volte (voice over lte)? Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Τι λετε για αγορα απο Κινα στα ~250ε ( θα παει φιλος εκει). Υπαρχει κατι που θα με εμποδισει να βαλω "global" ROM ή CM

Πες του να τους δώσει χαιρετίσματα...

Να κοιτάξεις μόνο το θέμα εγγύησης.

Link to comment
Share on other sites

Τι λετε για αγορα απο Κινα στα ~250ε ( θα παει φιλος εκει). Υπαρχει κατι που θα με εμποδισει να βαλω "global" ROM ή CM

 

Αν σε ενδιαφερει δες στο oneplusgreece υπαρχουν φτηνα ελαφρως μεταχειρισμενα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα παιδες!

Ακουστηκε κατι περι αναβαθμισης, εχουμε κανενα νεο; Την πηρε κανεις; Ειδε διαφορες; Κανα νεο για Νουγκατ;

Τις τελευταιες μερες ειδα ενα system ui tuner στο κατω κατω μερος του μενου των ρυθμισεων! Ξερει κανεις τι ειναι; Μαλλον ειναι καιρο και δεν το εχω παρει χαμπαρι!

Τελος θα ηθελα να προτεινω ανεπιφυλακτα συνδυασμο greenify+amplify, οπου στο τελευταιο με λιγο ψαξιμο μπορεις να κανεις θαυματα! απο 3 ωρες sot με το ζορι εχω φτασει πλεον ανετα τις 4+ και σχεδον ποτε δε χρειαζομαι φορτιση μεσα στην μερα! Αξιζει να κανετε τα donation και να τα δοκιμασετε!

Αυτα!:)

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έχω την OxygenOS 3.1.0, την τελευταία επίσημη ΟΤΑ

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έχω την OxygenOS 3.1.0, την τελευταία επίσημη ΟΤΑ

 

Και εγώ αυτή φοραω τώρα. Σκέφτομαι να το ρουταρω όχι για να αλλάξω ρομ αλλά για να βάλω το titanium back up ώστε να περάσω τις εφαρμογές όπως τις είχα... Ή εγγύηση χάνεται έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτή φοραω τώρα. Σκέφτομαι να το ρουταρω όχι για να αλλάξω ρομ αλλά για να βάλω το titanium back up ώστε να περάσω τις εφαρμογές όπως τις είχα... Ή εγγύηση χάνεται έτσι;

 

Ο Γιωργος απο Χαιδαρι εισαι;Δεν χανεις εγγυηση αν το ρουταρεις.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως!ολα καλα;

 

Αν σου πω ότι ακόμα δεν το έχω ανοίξει, τι θα μου πεις; Χαχαχαχα.

Θέλω πριν το σεταρω να ξεκλειδωσω το bootloader να περάσω twrp και να το ρουταρω .

Link to comment
Share on other sites

Αν σου πω ότι ακόμα δεν το έχω ανοίξει, τι θα μου πεις; Χαχαχαχα.

Θέλω πριν το σεταρω να ξεκλειδωσω το bootloader να περάσω twrp και να το ρουταρω .

 

Δες στο oneplus.net εκει θα βρεις τα παντα!

Link to comment
Share on other sites

Δες στο oneplus.net εκει θα βρεις τα παντα!

 

Ευχαριστώ πολύ! Μήπως έχεις ιδέα πόσο είναι το μέγεθος των αρχείων που θα χρειαστω; Γτ εδώ που είμαι είμαι με data

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! Μήπως έχεις ιδέα πόσο είναι το μέγεθος των αρχείων που θα χρειαστω; Γτ εδώ που είμαι είμαι με data

 

Ουσιαστικα μονο η recovery ειναι και το supersu.δ εν νομιζω να ναι πανω απο 100 mb. Αλλα διαβασε εκει τους οδηγους νομιζω με προηγουμενη rom lollipop το ρουταρεις

Link to comment
Share on other sites

άντε να δούμε... ελπίζω να έφτιαξαν τα bugs

 

https://forums.oneplus.net/threads/community-build-for-op2-is-coming-today.467476/

Link to comment
Share on other sites

παιδια το αγορασα σημερα το κινητο, ποια ρομ του φορατε;

 

Stock με τα κλασσικα root, kernel, xposed, gb, greenify, amplify, νομιζω ειναι αρκετα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...