Jump to content

OnePlus 2


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάνε μου μια χάρη πήγαινε Ρυθμίσεις - Ήχος και ειδοποίηση βάλε λίγο Screenshot να δω λίγο

 

Μαλλον δεν χρειαζεται φιλε. Φλασαρα μολις την build και δουλευει κανονικα.

Δεν ξερω τι bug ειναι αυτο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μαλλον δεν χρειαζεται φιλε. Φλασαρα μολις την build και δουλευει κανονικα.

Δεν ξερω τι bug ειναι αυτο.

 

Δεν νομίζω να είναι bug ρε καρντάση, κάποια ρύθμιση σου είναι για αυτό ζήτησα Screenshot, πάντως αν θέλεις ποιο πάνω έβαλα το link να πάρεις την stock rom από εκεί κατέβασε την και ξανά πέρνα την.

xiaomi Redmi Note 3 PRO

TV BOX CS918II

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να είναι bug ρε καρντάση, κάποια ρύθμιση σου είναι για αυτό ζήτησα Screenshot, πάντως αν θέλεις ποιο πάνω έβαλα το link να πάρεις την stock rom από εκεί κατέβασε την και ξανά πέρνα την.

 

Αυτο εκανα και προηγουμενως απλα την κατεβασα απο το site της oneplus. Δεν ξερω δηλ σαν τι ρυθμιση να ειναι ? Δεν νομιζω ρε φιλε ..

Link to comment
Share on other sites

Σωστά έκανες και την κατέβασες από το site της One Plus μα δεν γίνετε να σε δουλεύει όμως στην ( ταδε rom ) και να μην σε δουλεύει στην δικιά του, για αυτό επιμένω ότι πιθανών έχεις τικαρισμένη κάποια ρύθμιση και να μην ακούς τον ήχο σε εισερχόμενη κλήση.

xiaomi Redmi Note 3 PRO

TV BOX CS918II

Link to comment
Share on other sites

Σωστά έκανες και την κατέβασες από το site της One Plus μα δεν γίνετε να σε δουλεύει όμως στην ( ταδε rom ) και να μην σε δουλεύει στην δικιά του, για αυτό επιμένω ότι πιθανών έχεις τικαρισμένη κάποια ρύθμιση και να μην ακούς τον ήχο σε εισερχόμενη κλήση.

 

Δεν ξερω ρε φιλε τις κοιταξα ολες τις ρυθμισεις και το θεμα ειναι οτι μου το εκανε εντελως ξαφνικα χωρις να πειραξω κατι ..

Μου ηρθε η ενημερωση για την 3.0.2 αλλα φοβαμαι να την κανω :P

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ρε φιλε τις κοιταξα ολες τις ρυθμισεις και το θεμα ειναι οτι μου το εκανε εντελως ξαφνικα χωρις να πειραξω κατι ..

Μου ηρθε η ενημερωση για την 3.0.2 αλλα φοβαμαι να την κανω :P

 

Σε ποια είσαι τώρα ?? γιατί φοβάσαι κάνε την έλα στην 3.0.2

xiaomi Redmi Note 3 PRO

TV BOX CS918II

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ρε φιλε τις κοιταξα ολες τις ρυθμισεις και το θεμα ειναι οτι μου το εκανε εντελως ξαφνικα χωρις να πειραξω κατι ..

Μου ηρθε η ενημερωση για την 3.0.2 αλλα φοβαμαι να την κανω :P

 

Την 3.0.1 εχω , με αυτη δουλεψε

 

Ρε αδερφέ σε ποια ROM σε παρουσίασε πρόβλημα για να συνεννοηθούμε σύγουρα όχι στην 3.0.1 και λες ότι σου ήρθε Update για το 3.0.2 επομένως που κολλάς με έσκασες.

xiaomi Redmi Note 3 PRO

TV BOX CS918II

Link to comment
Share on other sites

Ρε αδερφέ σε ποια ROM σε παρουσίασε πρόβλημα για να συνεννοηθούμε σύγουρα όχι στην 3.0.1 και λες ότι σου ήρθε Update για το 3.0.2 επομένως που κολλάς με έσκασες.

 

Αν διαβαζες απο την αρχη το προβλημα μου θα καταλαβαινες. Ειχα την 3.0.2 κανα 2 μερες και μου εμφανισε το προβλημα.

Την κατεβασα απο το σαιτ και την ξαναφλασαρα αλλα παλι τιποτα. Τελικα φλασαρα την build 3.0.1 και δουλεψε κανονικα,χτυπαει κανονικα το ηχειο.

Link to comment
Share on other sites

Αν διαβαζες απο την αρχη το προβλημα μου θα καταλαβαινες. Ειχα την 3.0.2 κανα 2 μερες και μου εμφανισε το προβλημα.

Την κατεβασα απο το σαιτ και την ξαναφλασαρα αλλα παλι τιποτα. Τελικα φλασαρα την build 3.0.1 και δουλεψε κανονικα,χτυπαει κανονικα το ηχειο.

 

Επιμένω κάτι έχεις πειράξει έχει απαντηθεί και στο επίσημο forum της μαμάς One Pus κάνε τον κόπο να διαβάσεις ότι σαν το δικό σου θέμα έχεις μόνον ΕΣΥ και ακόμα ΕΝΑΣ την απάντηση βρες την εδώ https://forums.oneplus.net/threads/oxygen-3-0-2-issues-buggy-os.448949/ για το θέμα σου, εκκαθάριση cache και data έχεις κάνει ?

xiaomi Redmi Note 3 PRO

TV BOX CS918II

Link to comment
Share on other sites

Αν διαβαζες απο την αρχη το προβλημα μου θα καταλαβαινες. Ειχα την 3.0.2 κανα 2 μερες και μου εμφανισε το προβλημα.

Την κατεβασα απο το σαιτ και την ξαναφλασαρα αλλα παλι τιποτα. Τελικα φλασαρα την build 3.0.1 και δουλεψε κανονικα,χτυπαει κανονικα το ηχειο.

Όσο ήσουν στην 3.0.2 έκανες καμία επαναφορά εργοστασιακών; Ή μόνο φλάσαρες ολόκληρη την ROM;

Link to comment
Share on other sites

Όσο ήσουν στην 3.0.2 έκανες καμία επαναφορά εργοστασιακών; Ή μόνο φλάσαρες ολόκληρη την ROM;

 

Επαναφορα δεν εκανα, wipe cache εκανα πριν την φλασαρω. (Μιλαμε για την δευτερη φορα που την περασα μην μπερδευομαστε, αφου δηλ μου ειχε εμφανισει το προβλημα). Οταν μου ειχε ερθει η ενημερωση την πρωτη φορα μεσω οτα δεν ειχα κανει τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Επαναφορα δεν εκανα, wipe cache εκανα πριν την φλασαρω. (Μιλαμε για την δευτερη φορα που την περασα μην μπερδευομαστε, αφου δηλ μου ειχε εμφανισει το προβλημα). Οταν μου ειχε ερθει η ενημερωση την πρωτη φορα μεσω οτα δεν ειχα κανει τιποτα.

Αν δεν βαριέσαι, τώρα που είσαι στην 3.0.1 και όλα είναι λειτουργικά (ή αν βάλεις την 2.2.1), κάνε μια επαναφορά εργοστασιακών, μετά κάνε ένα απλό σετάρισμα, μπες playstore και αναβάθμισε όσες εφαρμογές υπάρχουν στην τελευταία δυνατή έκδοση (μαζί και το ίδιο το playstore) και μετά περνά το ota update. Αφού ανοίξει, κάνε πάλι μία επαναφορά εργοστασιακών και σετάρισέ το πλήρως ως νέα συσκευή και αφού ανοίξει κάνε πάλι αναβάθμιση playstore και εφαρμογές, επανεκκίνηση και δες αν δουλεύει.

Για καλού - κακού όσο κάνεις όλα αυτά να έχεις το alert slider στην κάτω θέση που είναι όλες οι ειδοποιήσεις.

Ξέρω είναι ταλαιπωρία αλλά είναι ένας καλός τρόπος αναβάθμισης για να αποφύγεις τα οποία προβλήματα μπορεί να προκύψουν.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν βαριέσαι, τώρα που είσαι στην 3.0.1 και όλα είναι λειτουργικά (ή αν βάλεις την 2.2.1), κάνε μια επαναφορά εργοστασιακών, μετά κάνε ένα απλό σετάρισμα, μπες playstore και αναβάθμισε όσες εφαρμογές υπάρχουν στην τελευταία δυνατή έκδοση (μαζί και το ίδιο το playstore) και μετά περνά το ota update. Αφού ανοίξει, κάνε πάλι μία επαναφορά εργοστασιακών και σετάρισέ το πλήρως ως νέα συσκευή και αφού ανοίξει κάνε πάλι αναβάθμιση playstore και εφαρμογές, επανεκκίνηση και δες αν δουλεύει.

Για καλού - κακού όσο κάνεις όλα αυτά να έχεις το alert slider στην κάτω θέση που είναι όλες οι ειδοποιήσεις.

Ξέρω είναι ταλαιπωρία αλλά είναι ένας καλός τρόπος αναβάθμισης για να αποφύγεις τα οποία προβλήματα μπορεί να προκύψουν.

 

Κώστα ο φίλος δεν μπορεί να καταλάβει από χτες προσπαθώ να τον βοηθήσω αλλά <<δεν>>, για αρχή ζήτησα Screenshot από της ρυθμίσεις ήχου, ίσως θα έπρεπε να αλλάξει και ήχο κλήσης ( έχει αναφερθεί στην Community της One Plus ) και έχει επιτυχία.

Επίσης όπως πολύ καλά είπες για το alert sliber ( έχει αναφερθεί στην Community της One Plus ) και έχει επιτυχία, και συμφωνώ να γυρίσει στην 2.2.1 και από εκεί να σκουπίσει data και cache, και μετά να έρθει στην 3.0.2 ( έχει αναφερθεί στην Community της One Plus ) και έχει επιτυχία!

Ας καταλάβει ο φίλος ότι να βοηθήσουμε θέλουμε, και ότι δεν είμαστε εχθροί του.

xiaomi Redmi Note 3 PRO

TV BOX CS918II

Link to comment
Share on other sites

Κώστα ο φίλος δεν μπορεί να καταλάβει από χτες προσπαθώ να τον βοηθήσω αλλά <<δεν>>, για αρχή ζήτησα Screenshot από της ρυθμίσεις ήχου, ίσως θα έπρεπε να αλλάξει και ήχο κλήσης ( έχει αναφερθεί στην Community της One Plus ) και έχει επιτυχία.

Επίσης όπως πολύ καλά είπες για το alert sliber ( έχει αναφερθεί στην Community της One Plus ) και έχει επιτυχία, και συμφωνώ να γυρίσει στην 2.2.1 και από εκεί να σκουπίσει data και cache, και μετά να έρθει στην 3.0.2 ( έχει αναφερθεί στην Community της One Plus ) και έχει επιτυχία!

Ας καταλάβει ο φίλος ότι να βοηθήσουμε θέλουμε, και ότι δεν είμαστε εχθροί του.

 

Γιατι ρε φιλε τι σου ειπα και θιχτηκες και σε εκανα να νιωσεις εχθρος μου? Εννοειται οτι θελω να με βοηθησετε, αν δεν ηθελα δεν εγραφα καν εδω. Οταν μου ζητησες screenshot ειχα φλασαρει ηδη την build αρα δεν γινοταν (να βγαλω σκρινσοτ στην build δεν χρειαζοταν για τον λογο οτι κουδουνιζε κανονικα το κινητο με τη ρομ αυτη). Επισης και ηχο κλησης αλλαξα και wipe cache εκανα και στο ειπα κιολας αν δεν το θυμασαι. Τωρα αυτη την μεθοδο που λεει ο φιλος απο πανω δεν την δοκιμασα και ισως εχει δικιο να κανω μια καθαρη εγκατασταση και θα την δοκιμασω αυριο που θα εχω χρονο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν δεν βαριέσαι, τώρα που είσαι στην 3.0.1 και όλα είναι λειτουργικά (ή αν βάλεις την 2.2.1), κάνε μια επαναφορά εργοστασιακών, μετά κάνε ένα απλό σετάρισμα, μπες playstore και αναβάθμισε όσες εφαρμογές υπάρχουν στην τελευταία δυνατή έκδοση (μαζί και το ίδιο το playstore) και μετά περνά το ota update. Αφού ανοίξει, κάνε πάλι μία επαναφορά εργοστασιακών και σετάρισέ το πλήρως ως νέα συσκευή και αφού ανοίξει κάνε πάλι αναβάθμιση playstore και εφαρμογές, επανεκκίνηση και δες αν δουλεύει.

Για καλού - κακού όσο κάνεις όλα αυτά να έχεις το alert slider στην κάτω θέση που είναι όλες οι ειδοποιήσεις.

Ξέρω είναι ταλαιπωρία αλλά είναι ένας καλός τρόπος αναβάθμισης για να αποφύγεις τα οποία προβλήματα μπορεί να προκύψουν.

 

Επειδη ειμαι ψιλοασχετος φιλε με ορους τι εννοεις να κανω απλο σεταρισμα?

Link to comment
Share on other sites

Αργκό των πληροφορικάριων και σημαίνει προσαρμόζω και εγκαθιστώ, στην προκειμένη βάλε το mail σου για να μπορέσεις μέσω playstore να αναβαθμίσεις τις εφαρμογές του playstore.

xiaomi Redmi Note 3 PRO

TV BOX CS918II

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειμαι ψιλοασχετος φιλε με ορους τι εννοεις να κανω απλο σεταρισμα?

Το από κάτω.

Αργκό των πληροφορικάριων και σημαίνει προσαρμόζω και εγκαθιστώ, στην προκειμένη βάλε το mail σου για να μπορέσεις μέσω playstore να αναβαθμίσεις τις εφαρμογές του playstore.

Και κάτι ακόμα.

Στο πρώτο απλό σετάρισμα που είπαμε, αφού αναβαθμίσεις τις υπάρχουσες εφαρμογές από το playstore κάνε μία επανεκκίνηση και μετά κάνε το update.

Όταν με το καλό κάνεις όλη τη διαδικασία ενημέρωσε για το αποτέλεσμα. Καλή τύχη! ;)

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε κανεναν που πηγε απο custom (exodus, purity κλπ) στην επισημη και εχει γνωμη; αξιζει η επιστροφη ή καλα ειμαστε με exodus? Ρωταω γιατι εχω κατι θεματακια τον τελευταιο καιρο που επιασαν ζεστες και τρωει θερμανση και κατα συνεπεια κολημματα!ασε που θελει καθε μερα ενα reboot γιατι κολαει το wifi. Edited by lavramid
Link to comment
Share on other sites

Εχουμε κανεναν που πηγε απο custom (exodus, purity κλπ) στην επισημη και εχει γνωμη; αξιζει η επιστροφη ή καλα ειμαστε με exodus? Ρωταω γιατι εχω κατι θεματακια τον τελευταιο καιρο που επιασαν ζεστες και τρωει θερμανση και κατα συνεπεια κολημματα!ασε που θελει καθε μερα ενα reboot γιατι κολαει το wifi.

 

Εγώ επέστρεψα από την Purity, ευχαριστημένος ΝΑΙ που ήμουν ο 1ος που πήρα την αναβάθμιση OxygenOS 3.0.2 της OnePlus 2 Android Marshmallow 6.0.1, μέσω του Γαλλικού server. Καλό είναι να επιστρέψετε στην καθαρή ROM μην την φοβάσαι, αν έχεις κρατήσει back up είναι πανεύκολο μην ξεχάσεις να σκουπίσεις cache and data, αν πάλη δεν έχεις κρατήσει δεν πειράζει στείλε μήνυμα να σε ενημερώσω σχετικά,και θα χαρώ να βοηθήσω.

xiaomi Redmi Note 3 PRO

TV BOX CS918II

Link to comment
Share on other sites

Εγώ επέστρεψα από την Purity, ευχαριστημένος ΝΑΙ που ήμουν ο 1ος που πήρα την αναβάθμιση OxygenOS 3.0.2 της OnePlus 2 Android Marshmallow 6.0.1, μέσω του Γαλλικού server. Καλό είναι να επιστρέψετε στην καθαρή ROM μην την φοβάσαι, αν έχεις κρατήσει back up είναι πανεύκολο μην ξεχάσεις να σκουπίσεις cache and data, αν πάλη δεν έχεις κρατήσει δεν πειράζει στείλε μήνυμα να σε ενημερώσω σχετικά,και θα χαρώ να βοηθήσω.

Μάλλον αυτό θα κάνω γιατί ναι μεν η exodus είναι γρήγορη κι έχει καλή μπαταρία αλλά όλο τρώει κολλήματα! Εξάλλου ακόμη και με τα νέξους που ήμουν, σχεδόν πάντα με την μαμά ρομ ήμουν και κανένα κερνελ για μπαταρία!

Έχω ένα nandroid αλλά δε θυμάμαι από ποια έκδοση είναι! Επίσης έχω βάλει την recovery του garack, τι κάνω με δαυτη; κάνει για την νέα ρομ; αν Ναι, φαντάζομαι η διαδικασία είναι titanium backup, wipes, flash την επίσημη(λινκ για ρουταρισμενη έχουμε?) και μετά flash supersu?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον αυτό θα κάνω γιατί ναι μεν η exodus είναι γρήγορη κι έχει καλή μπαταρία αλλά όλο τρώει κολλήματα! Εξάλλου ακόμη και με τα νέξους που ήμουν, σχεδόν πάντα με την μαμά ρομ ήμουν και κανένα κερνελ για μπαταρία!

Έχω ένα nandroid αλλά δε θυμάμαι από ποια έκδοση είναι! Επίσης έχω βάλει την recovery του garack, τι κάνω με δαυτη; κάνει για την νέα ρομ; αν Ναι, φαντάζομαι η διαδικασία είναι titanium backup, wipes, flash την επίσημη(λινκ για ρουταρισμενη έχουμε?) και μετά flash supersu?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Κι εγώ την exodus για τα κολλήματα την έβγαλα. Ενώ πήγενε καλά μετά από ένα διάστημα άρχισαν.

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ την exodus για τα κολλήματα την έβγαλα. Ενώ πήγενε καλά μετά από ένα διάστημα άρχισαν.

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κι εμενα καπως ετσι! Γι'αυτο περιμενω τον φιλο απο πανω να μου δωσει τα φωτα του και βαζω την επισημη κατευθειαν! Εξαλλου οτι χρειαζεσαι τα εχει το xposed+gb! Αληθεια εχει κανεις γνωμη για hydrogen που ειναι ακομη πιο στεγνη;

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα nandroid αλλά δε θυμάμαι από ποια έκδοση είναι! Επίσης έχω βάλει την recovery του garack, τι κάνω με δαυτη; κάνει για την νέα ρομ; αν Ναι, φαντάζομαι η διαδικασία είναι titanium backup, wipes, flash την επίσημη(λινκ για ρουταρισμενη έχουμε?) και μετά flash supersu?

Απο Android 5 σε 6 (ειδικά στο "θολό" τοπίο που περιγραφεις), εγω θα ξαναστηνα το τηλέφωνο από την αρχή, ούτως ή άλλως βάζοντας λογαριασμό Google θα επαναφέρει τα περισσότερα πράγματα...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Απο Android 5 σε 6 (ειδικά στο "θολό" τοπίο που περιγραφεις), εγω θα ξαναστηνα το τηλέφωνο από την αρχή, ούτως ή άλλως βάζοντας λογαριασμό Google θα επαναφέρει τα περισσότερα πράγματα...

Καταλαβαίνω τι λες, αλλά Έχω πάνω από 300 εφαρμογές, θα φάω χίλια χρόνια να το ξαναστήσω! Κρίμα δεν είναι; εξάλλου στο titanium θα είναι οι εφαρμογές από mm, όχι από lp!

Τελικά η διαδικασία είναι να ξαναγυρίσω σε lp επίσημο και να πάρω αναβάθμιση ή φλασαρω κατευθείαν και τελειώνω;

Link to comment
Share on other sites

Ενας πολυ ωραιος οδηγος για ολες τις περιπτωσεις ειναι εδω

https://forums.oneplus.net/threads/installation-instructions-faqs-oxygenos-3-0-1.439108/

http://forum.xda-developers.com/oneplus-2/general/rom-mirrors-official-oxygen-os-roms-ota-t3209863

 

Η ερωτηση μου ομως τωρα ειναι, τωρα που εβγαλε αναβαθμιση τι κανουμε; Την κατεβαζει και δεν την εγκαθιστ! υπαρχει link στην oneplus? και μετα το supersu μπαινει απο πανω χωρις καμμια αλλη αλλαγη;

Edited by lavramid
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...