Jump to content

Lg G4c


manwlis77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα παιδια.

Μια ερωτηση.

Αγόρασε μια φιλε το τηλεφωνο αυτο μετςχειρισμενο και ενω λειτουργει κανονικα ολο το τηλεφωνο σε ολα τα αλλα γραφει μη εξουσιοδοτημενο τηλεφωνο..δηλαδη ενω εχει σημα η καρτα sim δεν αφηνει να κανει κληση παρα μονο εκτακτης αναγκης.

Δοκιμασε 3 καρτες στις 2 λεει το ιδιο στην τριτη δεν αναγνωριζει την καρτα.

Το καναμε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα παλι τα ιδια.

Ετυχε σε καποιον;

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 284
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα!

Έχω το τηλ από τον Δεκέμβρη ως φθηνή λύση αντικατάστασης παλιού αλλά καλού κινητού. Το αγόρασα μέσω skroutz. Έχω κάνει μόνο όσες αναβαθμίσεις έχουν έρθει, καμία άλλη παρέμβαση. Έχω περασμένες λίγες γνωστές εφαρμογές και κανένα παιχνίδι. Γενικά ελαφρια χρήση. Το πρόβλημα παραμένει το ίδιο, κάνει μόνο του επανεκκίνηση και μένει στο σημειο εισαγωγής PIN ή κάνει κάτι σαν soft επανεκκίνηση, δείχνει δλδ την εισαγωγή, το logo, μπαίνει σε λειτουργία αλλά χάνει το 3/4G και για να το επανακτήσει χρειάζεται κανονική επανεκκίνηση. Υπάρχουν φορές που μπορεί να το κάνει και 2-3 φορές μέσα στην ημέρα και άλλες δουλεύει απροβλημάτιστα για 3-4 μέρες. Επίσης το κάνει απρόβλεπτα. Έχει τύχει να συμβεί όταν μιλάω ή σερφάρω, έχει τύχει να γίνει ενώ το κινητό κάθεται ανενόχλητο σε αναμονή. Όταν δουλεύει είναι μια χαρά, όταν το πιάνει σιχτιρίζω. Άλλα προβλήματα δεν έχει, κολληματα δλδ.

Ερώτησεις:

α. το έχετε ξαναακούσει σαν πρόβλημα στο συγκεκριμένο κινητό;

β. με το service τι παίζει; παίρνω το μαγαζί που το αγόρασα ή την LG;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.Τον τελευταίο καιρο αντιμετωπίζω το πρόβλημα ελεύθερου χώρου.Εχω μια sd card 15gb και ψάχνοντας έμαθα ορι μπορω να αλλάξω τον default χώρο αποθήκευσης απο την internal storage σε external storage.Δοκίμασα να το κανω εχθές με adb εντολές αλλά μου έβγαλε ένα security error.Μετα απο ψάξιμο εμαθα οτι για να ξεπεράσω αυτο το error και να αλλάξω τελικά τον defaul χώρο αποθήκευσης πρεπει να ρουταρω το κινητό.Ειπα οκ το εχω κανει ξανα στο android 5 θα το κανω και στο 6.Αλλα ψάχνοντας ξανά έμαθα οτι προσπαθώντας να ρουταρεις στο android 6 με kingroot το κινητο πέφτει σε bootloop και μετα πρεπει να ξαναφλασαρεις την ρομ.Ξερει κανείς κατι παραπάνω η για το αν υπάρχει σωστος τρόπος να ρουταρω στο android 6 η για το τι μπορω να κανω για τον λιγο ελεύθερο χωρο που μου μένει?

 

 

Sent from my LG-H525n using Tapatalk

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Και γω εχω το ιδιο προβλημα. Με ελαχιστες εφαρμογες και δεν μπορω να εγκατασησω αλλη.πρεπει να διαγραφω φωτογραφιες και βιντεο που αποθηκευονται στην κυρια μνημη. Οκ μεταφερονται αλλα ειναι εκνευριστικο. Επισης ενω λεει διαθεσιμη μνημη πολλα mb δεν εγκαθιστα εφαρμογη λιγων mb !ρωτησα στο γερμανο και μου ειπαν κανουν κατι στο λειτουργικο και βλεπει την sd ως εσωτερικη και ξεμπερδευεις. Κοστος 15 euro. Αν ειναι να σσχοληθω τοσες ωρες να το κανω μονος μου καλυτερα γερμανο η οπου αλλου το κανουν....
Link to comment
Share on other sites

Κατάφερε κάποιος να ρουταρει μετα την αναβάθμιση σε android 6?

 

Sent from my LG-H525n using Tapatalk

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε αν έχει λειτουργία remote control όπως ο μεγάλος αδελφός g4?

Εννοώ για τηλεοράσεις air conditioner κλπ συσκευές.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Αν δε κάνω τραγικό λάθος Όχι

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Αναβάθμιση ηρθε σήμερα το πρωί περίπου 303 MB.Παραμένει όμως 6.0

 

Sent from my LG-H525n using Tapatalk

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Με αυτά που βλέπω γύρω το έχω αφήσει στην λολιποπ της κυρας. Δεν το ρισκάρω έχουν παράξενη συμπεριφορά τώρα τελευταία στην ΜΜ τα κινητά της LG και ειδικά οι ναυαρχίδες της όπως g4 kai g3.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Με αυτά που βλέπω γύρω το έχω αφήσει στην λολιποπ της κυρας. Δεν το ρισκάρω έχουν παράξενη συμπεριφορά τώρα τελευταία στην ΜΜ τα κινητά της LG και ειδικά οι ναυαρχίδες της όπως g4 kai g3.

 

με την 6άρα είναι πάντως καλύτερα τα πράματα σε αυτή τη συσκευή .

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδες το κιν εχει φαει ενα φλας και δεν παιζει κανενα ηχο μηνυματος οτι κι αν του ορισεις αυτο θα χτυπησει με το crystal. Εκανα και καθαρισμο data της εφαρμογης και τπτ. Ειναι απειραχτο με loli, μπορει κανεις να βοηθησει;
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδες το κιν εχει φαει ενα φλας και δεν παιζει κανενα ηχο μηνυματος οτι κι αν του ορισεις αυτο θα χτυπησει με το crystal. Εκανα και καθαρισμο data της εφαρμογης και τπτ. Ειναι απειραχτο με loli, μπορει κανεις να βοηθησει;

 

Μυνήματα -> Ρυθμiσεις -> Ρυθμiσεις ειδοποιήσεων

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Με την Marshmallow επιβεβαιώνω κι εγώ...το κινητό γίνεται ακόμη καλύτερο! Ευχάριστη έκπληξη η μπαταρία του μετά απο χρήση 2 ετών (αγορασμένο τέτοια εποχή το 2015) παραμένει βράχος! Τα πενταμισάωρα οθόνης με φουλ χρήση σε 48η βάση τα έχει για πλάκα...πολύ τίμιο κινητό και χωρίς κολλήματα πια,όπως παρατηρώ από την εφαρμογή cpu Z και οι τέσσερις πυρήνες έχουν άμεσο χρονισμό στα 800mhz και με την παραμικρή λειτουργία και οι τέσσερις χρονίζονται άμεσα στα 1.2ghz για αυτό πιστεύω πια το τηλέφωνο δουλεύει πολύ πιο γρήγορα σε όλες του τις εφαρμογές και το ίντερνετ πιο γρήγορο δίχως κολλήματα.Παρόλο αυτά η μπαταρία παραμένει βράχος! Μπράβο στην lg σπουδαίο update.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Με την Marshmallow επιβεβαιώνω κι εγώ...το κινητό γίνεται ακόμη καλύτερο! Ευχάριστη έκπληξη η μπαταρία του μετά απο χρήση 2 ετών (αγορασμένο τέτοια εποχή το 2015) παραμένει βράχος! Τα πενταμισάωρα οθόνης με φουλ χρήση σε 48η βάση τα έχει για πλάκα...πολύ τίμιο κινητό και χωρίς κολλήματα πια,όπως παρατηρώ από την εφαρμογή cpu Z και οι τέσσερις πυρήνες έχουν άμεσο χρονισμό στα 800mhz και με την παραμικρή λειτουργία και οι τέσσερις χρονίζονται άμεσα στα 1.2ghz για αυτό πιστεύω πια το τηλέφωνο δουλεύει πολύ πιο γρήγορα σε όλες του τις εφαρμογές και το ίντερνετ πιο γρήγορο δίχως κολλήματα.Παρόλο αυτά η μπαταρία παραμένει βράχος! Μπράβο στην lg σπουδαίο update.

 

Και εμένα μου έχει κάνει εντύπωση η απρόσκοπτη λειτουργία του/ατελείωτη μπαταρία του.Από το Δεκέμβριο του 2015 και με marshmallow και είναι ευχάριστη έκπληξη ότι αντέχει και λειτουργεί χωρίς ίχνος lag.Γενικότερα δεν απογοητεύει καθόλου και μου θυμίζει σε λειτουργία το lumia που είχα πριν (735) με έξτρα τα καλούδια του ux/play store.:lol::lol::lol::lol::lol:

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε ναυαρχίδα δεν είναι και το γνωρίζουμε όμως συσκευή με τέτοια απόδοση μπαταρίας με εξαιρετική σε αντίθεση και χρώματα οθόνη HD και τελείως απρόσκοπτη λειτουργία όπως πολύ σωστά αναφέρεις και 6αρα ΜΜ και LG στα 100 ευρώ καινούργιο που δινοταν στα τελειώματα του,νομίζω ότι είναι ότι πρέπει για καθημερινή χρήση. Τίμιο!!!
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ρε παιδία, ολα καλά σε αυτό το κινητό,όμως δεν εχεί καθόλου αποθηκευτικό χώρο.Βάζεις 4 εφαρμόγες και καπουτ,πρέπει καθε τρείς και λίγο να κάνεις μετακίνηση στην sd.Και μάλιστα αν βάλεις μια λίγο πιο "βαρία " εφαρμογή που απαιτεί δεδομένα απλά σε πετάει !Ξέρεις κάνενας πως να σώσω την κατάσταση εκτός απο το να σβήνω φωτογραφίες;Η αναβάθμιση θα βοηθήσει μήπως;Ευχαριστώ απο τωρα!

Κινητό : Xiaomi Redmi 5 Plus

Tablet: Chuwi Hi10 ( https://www.facebook.com/CHUWIGreece/ )

Ό,τι δεν χρειάζεται, δεν μπορεί και να υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδία, ολα καλά σε αυτό το κινητό,όμως δεν εχεί καθόλου αποθηκευτικό χώρο.Βάζεις 4 εφαρμόγες και καπουτ,πρέπει καθε τρείς και λίγο να κάνεις μετακίνηση στην sd.Και μάλιστα αν βάλεις μια λίγο πιο "βαρία " εφαρμογή που απαιτεί δεδομένα απλά σε πετάει !Ξέρεις κάνενας πως να σώσω την κατάσταση εκτός απο το να σβήνω φωτογραφίες;Η αναβάθμιση θα βοηθήσει μήπως;Ευχαριστώ απο τωρα!

 

Καθάρισμα cache (ολόκληρου του κινητού)

Γενικά -> αποθηκευτικός χώρος -> Cached Data -> Πατάς πάνω και πατάς ΟΚ (μπορεί να χρειαστεί να το πατήσεις 3 φορές μέχρι να πάρει μπροστά) (Συγγνώμη που κάποια τα έχω γράψει στα αγγλικά αλλά το τηλέφωνο το έχω σε αγγλική γλώσσα)

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι σε λολιποπ Κάνε αναβάθμιση σε ΜΜ αυξάνει αρκετά τον αποθηκευτικό χώρο και η εμπειρία χρήσης βελτιώνεται στο μέγιστο για τις δυνατότητές του.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καθάρισμα cache (ολόκληρου του κινητού)

Γενικά -> αποθηκευτικός χώρος -> Cached Data -> Πατάς πάνω και πατάς ΟΚ (μπορεί να χρειαστεί να το πατήσεις 3 φορές μέχρι να πάρει μπροστά) (Συγγνώμη που κάποια τα έχω γράψει στα αγγλικά αλλά το τηλέφωνο το έχω σε αγγλική γλώσσα)

 

Αν είσαι σε λολιποπ Κάνε αναβάθμιση σε ΜΜ αυξάνει αρκετά τον αποθηκευτικό χώρο και η εμπειρία χρήσης βελτιώνεται στο μέγιστο για τις δυνατότητές του.

 

Θα τα δοκιμάσω και τα 2 και θα σας πω.Σας ευχαριστω για την βοηθεια!

ΥΓ.Η ιδια διαδικασια ισχυει και για το G3s με διαφορα μόνο στην εκδοση android?

Edited by dimitrisalexa

Κινητό : Xiaomi Redmi 5 Plus

Tablet: Chuwi Hi10 ( https://www.facebook.com/CHUWIGreece/ )

Ό,τι δεν χρειάζεται, δεν μπορεί και να υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Για καθαρισμα ναι ισχυει .

 

Σε ολα τα κινητα ισχυει βασικα

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Για καθαρισμα ναι ισχυει .

 

Σε ολα τα κινητα ισχυει βασικα

 

Οκ,ψιλολύθηκε το πρόβλημα αλλά εξακολουθώ να έχω μια απορία.Θέλω να κατεβάσω μια εφάρμογη που στο Store δεν είναι και τόσο μεγάλη αλλα μόλις την ανοίγω απαιτεί να κατεβάσει δεδομένα γύρω στο 1,5gb.Όμως,δεν κατεβαίνει ποτε καθώς όταν φτάνει στο 1 gb λέει ανεπαρκής αποθηκευτικός χώρος.Δεν ξέρω πως θα μπορούσα να μετάφερω τα δεδομένα στην sd μου ωστέ να μην έχω αυτό το θέμα...Καμιά βοήθεια?

Κινητό : Xiaomi Redmi 5 Plus

Tablet: Chuwi Hi10 ( https://www.facebook.com/CHUWIGreece/ )

Ό,τι δεν χρειάζεται, δεν μπορεί και να υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Θα πας ρυθμίσεις, εφαρμογές , θα πατήσεις πάνω σε κάποια εφαρμογή και έχει επιλογή "μετακίνηση στη κάρτα SD" .

 

Προσοχή μερικές εφαρμογές δε μετακινούνται στη κάρτα SD .

 

Επίσης μπορείς να μεταφέρεις φωτογραφίες, μουσική στη κάρτα SD για να ελευθερώσεις κι άλλο χώρο.

 

 

Εκτός κι αν σου έχει επιλογή στην εφαρμογή που λες να τα κατεβάσεις στη κάρτα SD .

 

Στάλθηκε από το D5803 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Lg G4c

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...